Šta je novo?

Privatni prevoznici

Nažalost, mislim da niko nije dovoljno "lud" da pristane na tako nešto. Iskreno, baš briga druge za jednog vozača i njegove bezobrazluke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499243#p499243:2953ducd je napisao(la):
Gaspar18 » Sat Dec 09, 2017 12:20 am[/url]":2953ducd]Potez 600 nazalost GSPu, bice velikih intervala, neostvarivanja polazaka, a sa Zemunom daj Boze da ostanu pojedini zivi...
Ni sa privatnicima nije nesto znatno bolje stanje...
Nece Zemun preuzeti ceo potez 600,jer koliko Sam upoznat oni su u deficitu sa vozilima,a 500 vecinom opsluzuje Nbg.. Naravno postoji tu I opcija da tu Nbg napravi neku razmenu sa Zemunom...
 
Јуче на 611 соло МАЗ са поквареним средњим вратима увезаним канапом за бале сена, путници су се гурали на једнокрилна предња и двокрилна задња по принципу all in-all out.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501159#p501159:102d96gr je napisao(la):
Najdzel » Sat Dec 16, 2017 1:25 am[/url]":102d96gr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499243#p499243:102d96gr je napisao(la):
Gaspar18 » Sat Dec 09, 2017 12:20 am[/url]":102d96gr]Potez 600 nazalost GSPu, bice velikih intervala, neostvarivanja polazaka, a sa Zemunom daj Boze da ostanu pojedini zivi...
Ni sa privatnicima nije nesto znatno bolje stanje...
Nece Zemun preuzeti ceo potez 600,jer koliko Sam upoznat oni su u deficitu sa vozilima,a 500 vecinom opsluzuje Nbg.. Naravno postoji tu I opcija da tu Nbg napravi neku razmenu sa Zemunom...
Druze jeste bolje itekako, znam po 610, koja je odlicna linija, mogu da se oslonim u bilo koje doba dana rada iste...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501181#p501181:244qlr6w je napisao(la):
Дошљак » 16 Dec 2017 08:17[/url]":244qlr6w]Јуче на 611 соло МАЗ са поквареним средњим вратима увезаним канапом за бале сена, путници су се гурали на једнокрилна предња и двокрилна задња по принципу all in-all out.
Bio sam u njemu baš juče.... htede da slikam misleci da su u dosluhu sa bus plusom :D
kad kontrolori opkole da nema gdi da se bega :lol: :lool: :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503995#p503995:qxeov2yl je napisao(la):
predrag1978 » 27 Дец 2017, 21:38[/url]":qxeov2yl]Jel da....pa koji privatnik to poseduje....ja jedino znam za one sto rade vec na potezu 600 da ih imaju,nisam video da ih jos neko ima....ne tvrdim ali do sada ne videh....jedino Lasta moze to da isprati ako bi oni obavljali taj prevoz....u svakom slucaju,ako znas koji je privatnik u pitanju koji poseduje takva vozila ti nam reci...i ja bih voleo da saznam to...
Цврчак, Беобус, вероватно Банбус и Думеко. У питању је MAZ 215.069 са петоро врата (таман да се нагура цела Сремча у један :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) Ласта неће радити, радиће Стрела мада можемо и њих да очекујемо на 511.
Фотке су моје
MAZ_215_P43010.jpg

MAZ_215_P43010_2.jpg

MAZ_215_P43003.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504172#p504172:txyqxqmo je napisao(la):
Djole Pevcanin » Čet Dec 28, 2017 9:26 pm[/url]":txyqxqmo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503995#p503995:txyqxqmo je napisao(la):
predrag1978 » 27 Дец 2017, 21:38[/url]":txyqxqmo]Jel da....pa koji privatnik to poseduje....ja jedino znam za one sto rade vec na potezu 600 da ih imaju,nisam video da ih jos neko ima....ne tvrdim ali do sada ne videh....jedino Lasta moze to da isprati ako bi oni obavljali taj prevoz....u svakom slucaju,ako znas koji je privatnik u pitanju koji poseduje takva vozila ti nam reci...i ja bih voleo da saznam to...
Цврчак, Беобус, вероватно Банбус и Думеко. У питању је MAZ 215.069 са петоро врата (таман да се нагура цела Сремча у један :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) Ласта неће радити, радиће Стрела мада можемо и њих да очекујемо на 511.
Фотке су моје
MAZ_215_P43010.jpg

MAZ_215_P43010_2.jpg

MAZ_215_P43003.jpg
Ok...hvala na fotkama...posto videh onu tabelu malopre gde pise da 511 treba da ima 20 zglobova radnim danom,to znaci da ce svi zglobovi sa poteza 600 otici na jednu liniju to jest 511....ukoliko Solarisi ne budu otisli na 610 i 611,mislim da ce ljudi iz Surcina i Jakova i okolnih mesta vrlo brzo da izgube strpljenje...mozda bi sve bilo lakse da je jednostavno sve ostalo ovako....ali dzaba sad pricati....
 
Ne vidjam zglobne mazove na 601. Šta se dešava ne održavaju se svi polasci.? Kasne po pola sata.
 
Цврчак, Гуштер и остали су повукли зглобове за 511.
 
Slabo se svakako vidjaju na potezu 600 u zadnje vreme, novi mazevi sto zglobni sto solo od beobusa, verovatno su povuceni da bi starija vozila odradila sto vise svoj radni vek,a I da ih imaju spremne za potez 500
 
Управо тако. Још данас раде манови НГ 263 и 313, Солариси, Центролајнери и Јелц.
 
Dakle, od danas i trebalo da su karte promesane i nanovo podeljene?
Pa da vidimo ko ima 'poker', ko dva para, a ko je tropa ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Evo danas je bio haos na 73 i 708, privatnike sa drugih linija slali na iste... I posle mi recite, da je bolje bez privatnika?
 
Срећан потез 500 свима који славе па и мени :)
Беобус
qopWsmi.jpg

sNMsU8B.jpg

rofTwPP.jpg

Цврчак
VfzBkZA.jpg

6XtnCVk.jpg

Престо
t2rIJXU.jpg

Думеко
HOf2G5I.jpg
 
Da li je moguce da se toliko krse ugovori i da to traje godinama i da nikada niko nije pozvan na odgovornost iako je svima jasno da Privatni prevoznici>

Rade sve sto je u njihovoj moci da umanje kilometrazu svojih vozilai umanje habanje svojih vozila za pare koje dobijaju.

Kao neko ko se konstantno vozi prevozom, mogu da sumiram>

Ne krecu na vreme, nego gledaju da se drzavni pusti pre njih i pokupi vecinu putnika, uvek idu iza drzavnog i time prevoze manje putnika i cuvaju vozila, preskacu stanice, ne ciste autobuse, nikad ne cekaju da neko ko trci za busom udje u njega, masovno se zalecu i prolaze na crveno kako bi odradili svoji lopovsku marsrutu, menjaju marsrutu sa istim ciljevima, vozaci su im drumski razbojnici, dobijaju nepotrebne linije sa malim brojem putnika a uzimaju pare kao i dupke pune linije... Primera je milion ali je poenta jedna.

Naravno da se to radi samo uz naredjenje gazda, jel drugacije ne bi ni moglo da se funkiconise kod privatnika.

Jel moguce da ih niko ne kontrolise, da potkupljuju za sicu otpravnike, druge vozace, da je korupcija u Sekretarijatu...

Kome se zaliti, sta uraditi. Pojedinaca akcija protiv bolida nema svrhe, mora se nekome ukazati na taj sistemski problem.
 
Kako to mislis da pustaju "drzavne" da krenu pre njih? Ni na jednoj liniji u Beogradu, ne voze istovremeno GSP i neki privatnik.
 
Verovatno je mislio na situaciju gde veći deo trase dele privatnik i GSP.
 
Није баш таква ситуација, тешко можемо рећи за 25, 25П, 26, 33, 39, 46, 48, 55, 74, 78 и сл. линије да су непотребне линије са малим бројем путника. А искрено бих на њима више волео да видим зглобна возила ГСПа, па и старе Икаре него да се нпр. гурам у препуној загушљивој 46 која се вуче 15 минута од Витезова Карађорђевих Звезда до Булевара. На крају ипак су у ДЈП седели (можда и даље седе) некада јаки играчи међу приватним превозницима.
 
A da li shvatas poentu raspodele linija GSP i Privatnici?!?! Za 25, 25P i 26 zglobni autobusi sa motorom pozadi NE BI MOGLI da prodju trasu linije, isto vazi za 33, 46 i ostalo... Uglavnom predate su linije, koje su prirodno solo linije od pamtiveka... Da li su na tenderu prestrogo dali 37, 59 i mozda 78 ne znam, ali nemoguce je bilo da na mesovite linije lupam sa 3 solo i 2 zglobna busa bude bolje od 7 solo vozila, to je u stvari 2 dodata solo. Na 78 je pre dolaska privatnika radilo 13 vozila, pa se zaista pitam da li je moguce da i sa 3 dodata vozila ima guzvi u toku dana?!
 
Хтео сам само да напоменем да приватници нису добили неке линије са малим тактом и бројем путика него неке од најоптерећенијих. Нажалост саобраћајна инфраструктура на трасама тих линија источно од Аутокоманде је катастрофална. То је урбанистички проблем који се драстичнп одразио и на јавни превоз, тј. на сав саобраћај. Него зар нови Маз 215 нема мотор напред? Мада чини ми се предугачак за уске кривине ових линија.
 
Ljudi sa poteza 500 će da se voze privatnicima, a mi sa poteza 300 i 400 Gsp-ovim šklopocijama
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505518#p505518:3qk3jm16 je napisao(la):
Дошљак » Thu Jan 04, 2018 11:39 am[/url]":3qk3jm16]Хтео сам само да напоменем да приватници нису добили неке линије са малим тактом и бројем путика него неке од најоптерећенијих. Нажалост саобраћајна инфраструктура на трасама тих линија источно од Аутокоманде је катастрофална. То је урбанистички проблем који се драстичнп одразио и на јавни превоз, тј. на сав саобраћај. Него зар нови Маз 215 нема мотор напред? Мада чини ми се предугачак за уске кривине ових линија.
Па добили су линије попут 25, 25П, 26 и да не набрајам даље јер ГСП од ИК201 и грбавих ИК103 није могао више да понуди, сада је ситуација далеко, далеко боља, јер имају климатизована и возила која греју... Погледај само шареноликост возног парка на 26, 50, 58, 59 итд... Приватницима далеко боље полази за руком да остваре ред вожње, у шта да се кладимо да је стање возила приватника боље него ГСП?! Најбаналнији пример са потеза 600... До Нове Године сам имао Барбадосов О345 Конекто исправан са грејањем, којег колико год године газиле, изгледа боље него било који аутобус који сад вози на потезу 600. Још бољи пример ти је рецимо тровратни ОРИГИНАЛ МАН зглобни, или Соларис са троје врата, исправно грејање нема ништа да фали је возио на 610 и 611, а данас видим параду прастарих ИК201 и ИК103, који немају оне длачице на вратима и да не набрајам, о грејању да не причам. Дакле поента је била што је неко омастио брк за куповину нових возила ове године, јер пре си на 60ак возила на потезу 600, имао само 5 икарбуса, сада их имаш више. Значи ове године се возимо у фрижидерима!
 
Нисам хтео да хвалим ГСП као бољег превозника од приватника, реална је чињеница да приватници имају неупоредиво боље одржавање. Хтео сам само кориснику veljko soso да напоменем како су приватници добили неке од најоптерећенијих линија по броју путника и са најгором трасом када је инфраструктура у питању. Ево видимо горе да људи вапе за приватницима на потезима 300 и 400, требало је те линије дати приватницина још при првој расподели линија 2016.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505496#p505496:13ized4s je napisao(la):
Gaspar18 » 04 Јан 2018, 09:20[/url]":13ized4s] NE BI MOGLI da prodju trasu linije, isto vazi za 33, 46 i ostalo..
На 46 је једном упао 1345 који је без проблема свуда пролазио.
 
Vrh