Šta je novo?

Privatni prevoznici

Ne bih se slozio sa zakljuccima da su ljudi ovde krivi. Kriv je grad, koji je izparcelisao taj deo izgradio ulice i ponudio parcele investitorima. Moja sestra je kupila tu stan pre godinu dana. Sve zgrade u koje je ulazila su imale gradjevinsku dozvolu i stan je kupila na kredit. Znaci prica o divljoj gradnji ne stoji. Svi incestitori su joj pokazivali planove da ce u naselju biti skola, vrtic i nova okretnica 18ce. Prica je ista kako je grad obecao novu ulicu iz pravca ulice gde ide 20 i novu okretnicu. Pricajuci sa komsijama koji zive tu 6-7 godina i njima je servirana ta prica. Trenutno se gradi u naselju preko 1000 stanova i svi ti investitori poato idu preko banaka imaju potvrde sa su platili uredjenje gradjevinskog zemljista, a sta je grad uredio tim parama, nista...
Sto se tice same te ulice nije tako uska kao sto deluje na slici. Isao sam kod nje barem 15 puta i mimoilazite se sa drugim vozilom bez zaustavljanja. Takodje posto se gradi trenutno toliko zgrada avakodnevno tuda prolaze desetine kamiona, miksera, beton pumpi i mimoilaze se sa 26L. Najveci problem je nastao kada je lasta iskljucena sa 26 L koja je koristila isuzu minibuse od 30 sedista a privatnici su usli sa kombijima, umesto npr tih iveko minibusa ili one akie sa A1. Mislim da je jedino resenje do gradnje novih ulica staviti neke vece kombije. Kada mogu ti silni kamioni da prolaze moze i on. Pa eto na slici imate veliki smecarski kamion.
 
Ovde si nešto pogrešno protumačio. Ja nikad nisam rekao da je nešto na divlje odrađeno , nego da se narod zaleteo zbog povoljne cene stanova , ne razmišljajući o tome kakva je postojeća infrastruktura i koliko je izvodljivo da se ona koriguje. Tu se praktično nadovezalo čitavo jedno naselje na postojeće uske ulice i eto odmah problema. Pitanje je da li će i u kojoj meri biti reralizovano ono što je obećano , jer se poprilično izgradilo naselje i ka ulici Braće Jerković i ka ulici Cvetanova Ćuprija , a ono što sam ja primetio , prolazeći par puta tuda , teško da je izvodljivo da ulica normalne širine može da dobaci od Cvetanove ćuprije do okretnice 26L.
Za ovo što se tiče vozila na 26L se slažem.
Što se tiče divlje gradnje , moj komentar se odnosio na kuće , gde su pojedinci samoinicijativno proširivali dvorišta , te su došli u situaciju da je teško izvodljivo da i minibus prođe tuda. Jedan od primera je Kaluđerica , deo bliže Smederevskom putu.
Nadam se da je sada jasnije šta sam hteo da kažem.
 
Ma ok Sole nisam mislio konkretno na tebe, nego se cesto provlaci ta prica, divlja gradnja, neplanski i sl. a niko ne pozove cinovnike na odgovornost. Pa ja mslim da jos mose da se izvede siroka ulica, tipa 6 m sirine kolovoza ka Cvetanovoj cupriji, naravno uz eksproprijaciju par dvorista, pitanje je samo do kada ce moci. Sto se tice same cene stanova nisam bas siguran koliko je povoljna, cena je bila 1100 evra, za te pare imas i novogradnju na Karaburmi, Belim Vodama, Vidikovackoj padini, delovima Zemuna, da ne pricam da za 800 e ima u Zelezniku i Kaludjerici. Prema tome mislim da nije toliko niska cena koliko je losa infrastruktura. Pritom udji na sajt Goran investa i videces opis pored buduce okretnice, skole, vrtica, trznog centra, pokazuju ljudima katastarske planove sa tim namenama, a na terenu samom nista. Kada se useli ove godine jos 3000 ljudi neka im je Bog u pomoci. Doci ce do kriticne mase, blokirace nesto u blizini tipa okretnicu 26 ili Bulevar ispred opstine Zvezdara pa ce nesto resiti...
 
Za cenu sam preneo onako kako sam čuo od drugih. Al' obzirom da si upućen u tu stvar , pre će biti da su drugi nešto pogrešno čuli i protumačili drukčije.
 
Да си имао времена и питао возача за сликање било би још боље.
 
Нису сви расположени за сликање :D А и треба ићи до окретнице.
 
Сваког ког сам питао дао ми је да сликам како хоћу и унутра и све. 99% возача даје да се слика мада овде видим да постоји страх од возача.
 
Па сад сликати унутрашњост и није велики проблем као ни питати на окретници, док је теже питати возача ако је возило у проласку као на Шомијевој фотографији :D
 
Узмеш лепо одеш на окретницу одрадиш га без проблема ово је буквално сликано на брзака.
 
A možda ima neke lepote i u slikama autobusa u pokretu, u nekom ambijentu koji nije okretnica ;)
 
Људско сликање буса се ради на окретници, не на улици. То у покрету је само ку***е да сви виде какав је апарат. Неки се боје возача ја то разумем некад сам се и ја плашио. Сада не.
 
Molim te, sačuvaj negde link ka svom postu, pa ga otvori za desetak godina.
 
Не секирај се ти ништа нећу ја то заборавити. Имам јако добро памћење.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513223#p513223:m3xc10lz je napisao(la):
Djole Pevcanin » 02 Феб 2018 05:00 pm[/url]":m3xc10lz]Да си имао времена и питао возача за сликање било би још боље.
Не требају ми савети од тебе.
Djole Pevcanin":m3xc10lz je napisao(la):
Сваког ког сам питао дао ми је да сликам како хоћу и унутра и све. 99% возача даје да се слика мада овде видим да постоји страх од возача.
Страхове и комплексе овде једино ти имаш.
Djole Pevcanin":m3xc10lz je napisao(la):
Узмеш лепо одеш на окретницу одрадиш га без проблема ово је буквално сликано на брзака.
И на брзака је лепша него све твоје.
Djole Pevcanin":m3xc10lz je napisao(la):
Људско сликање буса се ради на окретници, не на улици. То у покрету је само ку***е да сви виде какав је апарат. Неки се боје возача ја то разумем некад сам се и ја плашио. Сада не.
http://opusteno.rs/slike/2014/08/smesne ... e-mora.jpg
 
Zbog čega se ovo smatra kurčenjem?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513206#p513206:1n1h2cf3 je napisao(la):
Somi303 » February 2nd, 2018, 4:31 pm[/url]":1n1h2cf3]Тамнавин никоподни Лиаз 8)
ЛИАЗ 5292 by Somi303, on Flickr

Zbog čega se ovo ne smatra kurčenjem?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511766#p511766:1n1h2cf3 je napisao(la):
Djole Pevcanin » January 27th, 2018, 8:17 pm[/url]":1n1h2cf3]Још не. Замолио бих све чланове да, ако их сликате, да их не качите на форум јер ћу детаљно одрадити 3000 у понедељак или уторак и да би забележио премијеру.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511790#p511790:1n1h2cf3 je napisao(la):
Djole Pevcanin » January 27th, 2018, 9:50 pm[/url]":1n1h2cf3]Шоми, специјално за тебе, имам поуздане изворе у погону НБГД, а и знам човека који дужи 3000.
 
Djole Pevcanin":3snetjtn je napisao(la):
Људско сликање буса се ради на окретници, не на улици. То у покрету је само ку***е да сви виде какав је апарат. Неки се боје возача ја то разумем некад сам се и ја плашио. Сада не.

Pogledajte prilog 1

Evo nešto što je slikano u pokretu telefonom, i to iz blizine sa boka, a bus se nije kretao baš malom brzinom, pa kao što možeš videti, niti je mutna, niti ima većih deformacija. Mislim, slika nije ništa posebno, ali je dokaz da ti baš i nije potreban DSLR da bi "uhvatio" pokretni objekat. Treba samo da poznaješ mogućnosti kamere svog telefona i tome se prilagodiš, odnosno izvučeš najbolje iz nje. Naravno, fotka uvek može malo da se doradi.

Djole Pevcanin":3snetjtn je napisao(la):
Узмеш лепо одеш на окретницу одрадиш га без проблема ово је буквално сликано на брзака.



Meni zanimljiv i interesantan kadar. Fotka nastala onako usput, bez nekog posebnog planiranja. Jednostavno, uhvaćen jedan trenutak sa detaljima, koji fotku čine interesantnom po meni. Ne mora predmet fotografije uvek biti u centru kadra. Može se i mašta malo umešati. Mnogo zavisi od ambijenta, vremenskih prilika, doba dana, kao i detalja koji ti mogu ući u kadar. Izbegavam ponavljanje kad pravim fotografije, i po putanju kadra, i po putanju lokacije. Odlazak na termunuse, nebi li se napravila dobra noćna fotka, za koju je ipak poželjno da objekat "miruje", itekako ima smisla. Ovako, kad imaš povoljne vremenske uslove i dovoljno dnevne svetlosti, a imaš interesovanje za fotografiju, što to onda ne bi iskoristio da zabeležiš i neki interesantan trenutak, poneki detalj koji će fotografiju učiniti bogatijom itd. Uopšte gledano, fotografisanje bilo čega u "akciji", izazovnije je, a verujem i zanimljivije i fotografu i onima koji će u tim fotografijama kasnije uživati.
 
Akije od LDMa su daleko bolje nego Banbusove, a na ovoj slici je zemljak moj Licanin, jeste malo lujka u pozitivnom smislu ali je ipak moj LIKOTA :D
 
Немам фотоапарат од 500е и не могу такву фотку да направим. Никад.
 
Djole Pevcanin":3artr871 je napisao(la):
Немам фотоапарат од 500е и не могу такву фотку да направим. Никад.

Momak, hoces li ti ikada skontati da za dobru i kvalinetnu fotografiju autobusa ili bilo cega drugog nije potrebna skupa oprema, DSLR itd...
Ne shvatam zasto toliko obracas paznju na uredjaj kojim se fotka pravi. I nije samo do kamere, ima tu i iskustva, edita i ostalih stvari. Sa vecinom dansnjih smart telefona se moze napraviti vise nego dobra fotka autobusa u pokretu. I ne znam zasto potenciras na tome da fotke autobusa u pokretu ne valjaju? I to sto neko ne uslika bus na okretnici ne mora da znaci da se plasi vozaca. Mozda jednostavno voli da slika bus u pokretu i to je to. Ako vec toliko zelis DSLR uzmi lepo sakupi malo novca i kupi. Nisu sve kamere od 500e... Ja sam fotkao telefonom vise od 2 godine pre nego sto sam uzeo DSLR i uopste nema velike razlike. Kamera na telefonu je losa ako ne znas da je korisits, ako je prljava, ako ne fokusiras dobro itd...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514293#p514293:153zam8a je napisao(la):
busspoter » Uto Feb 06, 2018 6:26 pm[/url]":153zam8a]
Djole Pevcanin":153zam8a je napisao(la):
Немам фотоапарат од 500е и не могу такву фотку да направим. Никад.

Ja sam fotkao telefonom vise od 2 godine pre nego sto sam uzeo DSLR i uopste nema velike razlike. Kamera na telefonu je losa ako ne znas da je korisits, ako je prljava, ako ne fokusiras dobro itd...

Pa teško da nema razlike. :bash:

Senzor i optika na telefonu su smešni u poređenju sa bilo kojim foto aparatom.
 
Žiko, to stoji ali velika razlika na slici busa po danu se ne vidi... drugo su ekspozicije i fotografije nocu ali preko dana se ne vidi prevelika razlika.
 
Vrh