Šta je novo?

Privatni prevoznici

Znači Zemun bi u teoriji mogao da drži 15, 68, 71, 82, 83 i 84? Možda prebace i neki Solaris kao onda za liniju 15? Da li zglob može na 84 ili je parkiranje uzelo maha?
 
Ne verujem da može zglob na 84, preusko je tamo na Galenici. Verujem da će Zemunu dati još nešto pored toga, idalje bi bio višak vozila.
 
Teška je priča da će gsp ista dobiti jer od 1.9.2025. ostaje bez velikog broja vozila, a kroz taj centar grada u gsp-u neće smeti da vozi ništa što nije Cng, hibridno, ili električno. Što znači da će jedva pokriti i ovo što će im ostati, a jedina mogućnost da preuzmu te linije je da gsp da privatnicima još neke dvocifrene linije koje ne prolaze kroz centar grada, a imaju ih sada.
 
Stižu novi autobusi do tog datuma, uz ovaj tender Šapić je najavio još jedan uskoro, tako da mislim da će uspeti sve da se pokrije.
 
Stižu novi autobusi do tog datuma, uz ovaj tender Šapić je najavio još jedan uskoro, tako da mislim da će uspeti sve da se pokrije.
Neće jer će morati da se rese svega sto nije Cng, a ljudi toga još nisu ni svesni i pričaju ovde neke bajke kako će gsp uzeti ne znam ni ja koliko linija. Gsp će sledeće godine ostati na ukupno 400 vozila, 300 novih i 100 Bmc Cng koji sada voze. Sve ostalo će biti rasprodato ili rashodovano. Zamisli scenario gde privatnici krenu da kupuju Higere, veselo😅
 
To za CNG će važiti tek od 2027., ima vremena do tada.
 
To za CNG će važiti tek od 2027., ima vremena do tada.
Čisto da ne bude da pričam gluposti i neproverene stvari:
Screenshot_20240611_203540_Drive.jpg

Думеко неће дати 84 нема шансе.
Nema šta Dumeco da daje ili ne daje, 84 nije ponuđena na tenderu vezanom za linije opštine Zemun i tu je kraj priče za nju.
 
Čisto da ne bude da pričam gluposti i neproverene stvari:Pogledajte prilog 201331

Nema šta Dumeco da daje ili ne daje, 84 nije ponuđena na tenderu vezanom za linije opštine Zemun i tu je kraj priče za nju.
Ako je tako, onda postoji realna šansa da se ovo ostvari, barem deluje realno ovo za Kosmaj i Karaburmu, za Novi Beograd i ne jer 45, 81 i 81L uzima Strela, a 94 isto sumnjam da će dobiti gsp, kad Bamiron uzima vozila bas za tu liniju.
 

Prilozi

  • F4E41C2E-6158-4791-887A-BF6B3331C3BE.png
    F4E41C2E-6158-4791-887A-BF6B3331C3BE.png
    524,3 KB · Pregleda: 136
Možda 45 ili 78?
45 ide Streli, možda mogu da uzmu 78, ali videćemo još, pitanje je šta će dati privatnicima na predstojećem tenderu.
Ako je tako, onda postoji realna šansa da se ovo ostvari, barem deluje realno ovo za Kosmaj i Karaburmu, za Novi Beograd i ne jer 45, 81 i 81L uzima Strela, a 94 isto sumnjam da će dobiti gsp, kad Bamiron uzima vozila bas za tu liniju.
Meni ne deluje realno, Kosmaj gubi oko 40 vozila i samim tim neće imati tolike kapacitete. Od Karaburme očekujem da uzmu 26, 35 i 79, ali videćemo da li će imati kapacitete za još nešto.
 
Ako je tako, onda postoji realna šansa da se ovo ostvari, barem deluje realno ovo za Kosmaj i Karaburmu, za Novi Beograd i ne jer 45, 81 i 81L uzima Strela, a 94 isto sumnjam da će dobiti gsp, kad Bamiron uzima vozila bas za tu liniju.
Nisam ispratio temu, da li ovo znači da postoji šansa da 25 i 25P ne rade privatnici?
 
Ne mislim na 1.9. nego kada privatnici uzmu poteze 300 i 400 gde će se napraviti luft od 80 vozila, a vrlo je moguće da 27e presele na Karaburmu i uz još nova solo vozila će imati dovoljno vozila za to.
 
Videćemo, ali mi je idalje ovo previše. Mada čak je i moguće možda ako predaju 27E Karaburmi.
 
Ne, do preraspodele je moguće doći tek kad gsp dobije nova vozila, a to neće pre sredine sledeće godine i moguće je kad privatnici preuzmu poteze 300 i 400. Kosmaju nakon predaja poteza 300 i 400 ostaju samo:
27E
30
36
38
38L
44
Neće to sledeće godine, u onim novim propisima o zonama piše da linije iz zone 4 do kraja godine trebaju biti predate, tako da ubrzo to očekujemo.
znači od jula samo strela uzima poteze 100 i 700?
Samo 700 od jula, 100 će posle.
 
Ispade na kraju da GSP sve preuzima.
Ja kažem max 6-7 linija što mora po zoni.

Šta će se desiti ako Strela reši da preuzme i 300/400?
Ne vidim razlog zašto se to stalno isključuje kao mogućnost.

Sa druge strane, za ovaj slučaj privatizacije 100 & 700 su se zainteresovale razne grupe, ako ode do Strazbura može svašta da se desi.
 
Neće Strela na 300 i 400, iz pouzdanih izvora znam. Sem toga, nisu poručivali nikakva vozila za to, samo za 100 i 700.
 
Vrh