Šta je novo?

Privatni prevoznici

Bože me oprosti, ne samo da nas vozi u olupinama, nego sada krši i ugovorenu obavezu sa gradom.
Zar je ovaj Cvrčko toliko moćan da mu ne može niko ništa?

Vozio se juče u zglobnom BMC-u, mogu samo reći da je MAZ-215 dobio sjajnog naslednika, već je počeo da se raskantava.
Cvrcko zvani Zvonko V. Da li ne mislis da je mocan, nemoj u Sremcici da napravi Banjsku.
 
E baš onaj sa kojim sam se juče vozio, ispuštao neke čudne zvukove..

Screenshot_20240318-200540_Instagram.jpg


Kažu da su policijskom proverom najviše nastradali vozači, popili 400,000 dinara kazne zbog muvanja sa karticama itd..
 
Sa Banbusovog busa je otpao točak, na snimku se vidi da su gumari doneli potpuno nov točak, guma + felna sa sve etiketom.

Istražni sudija sa lica mesta tvrdi da je autobus tehnički neispravan i da će tužilaštvo podneti krivične prijave. Jedna osoba je teško povređena i operišu je.

Više nismo bezbedni ni na trotoaru od raspalog javnog prevoza.
 
Pre par dana sam slao slike na šta liči jedan banbusova autobus i sada se ovo desi, još jedna potvrda da u Banetov bus više nikad ne uđem
 
Pre par dana sam slao slike na šta liči jedan banbusova autobus i sada se ovo desi, još jedna potvrda da u Banetov bus više nikad ne uđem
У нову Ракију улазим, али у матору никад. Имао сам астму као клинац и не желим да ми се врати.
 
Ne zna se ko je više lud, bahat, bezobziran i prema samom sebi, dal prevoznici ili vozači. Da budeš za volanom 15 sati dnevno, pa ako se ne daj bože nešto desi ne opere ga ni Dunav ni Sava. Sve da mu da za taj i takav rad i 250000 mesečno, malo je, a o dramatično ugroženoj bezbednosti izlišno je i govoriti. Niko vozača ne može da natera na takav rad. Mnogima to i odgovora zbog para. Prevoznicima isto tako, jer dobar deo toga plaćaju ispod žita. Legalno da mu pokrije čitav rad, i da hoće ne može. Opšti javašluk na sve strane. Bitno da se GSP razvlači po medijima. Kod nas se bar osnovne stvari iz Zakona o radu i bezbednosti saobraćaja poštuju.
 
Morace ovde da padnu krivicne prijave, e sad kome, to je pitanje. Verovatno će nastradati majstori i vozač, umesto da Bane bude uhapšen već sad. Toliko smo pričali o ovome na forumu, da je moralo jednom da se desi. Na prste jedne ruke možeš nabrojati privatnike koji imaju neko iole pristojno održavanje, sve ostalo je bruka i sramota.
 
A šta ako je neka urođena mana tog modela autobusa? Što opet ide na čast onima koji kupuju neproverene ultra low cost autobuse, kao i onima koji favorizuju (najgluplji mogući parametar) godište autobusa naspram kvalitetnog i proverenog proizvođača! Kako izgleda Akia stara 2 godine i Solaris star 12 godina?

Bilo ko normalan bi sve Akie odmah povukao iz saobraćaja dok se ne ustanovi šta se stvarno desilo!!
 
Vrh