Šta je novo?

Privatni prevoznici

Liaz jutros zviznuo u Rakovici na uzbrdici posle treceg semafora(Jankovic Stojana). Ne znam prevoznika niti liniju, brzo sam prosao
 
U 13:40 autobus je i dalje stajao na istom mestu, sreća pa tu imaju dve trake uzbrdo. U pitanju je Unacopov Liaz 5292 sa linije 50.
 
1000018856.jpg

MAN.
 
Jel ovo GSP priskočio u pomoć na 511 ili novinari ponovo lupaju gluposti:


Dva autobusa na komprimovani gas, koja je Grad u velikom paketu koji je podrazumevao 100 vozila turskog proizvođača BMC kupio 2022. godine stigla su u pomoć privatnom prevozniku na liniji 511, koja se trenutno smatra najgorom u gradu.
 
Pa pitanje je pošto C&LC baš ima dva BMC-a na gas, koliko sam ispratio. Na svim portalima se mogu pročitati gluposti u neverovatnim razmerama. Ne znam dal je Novi Beograd davao vozila na 511, što možda i nije najgore rešenje da se malo pomogne, s obzirom i da privatnici pokriju ponekad i neki polazak GSP-a. Nego mi je neverovatno koliko se nekim prevoznicima tolerišu bahatost i nemar. Dobiješ siguran posao od Grada, uz dosta solidnu naknadu i radiš kao najgori klošar. Koji je to mentalni sklop ljudi koji vode te firme, apsolutno nikada neću moći da razumem. Profit jeste broj jedan kod svih privatnih firmi, al valjda ima nešto i do neke etike, pa i renomea. Na kraju krajeva, ako ništa drugo nije važno, ipak bi neka elementarna bezbednost morala biti u apsolutnom fokusu. Ipak se vrši usluga prevoza putnika. Koliko god želeli i da uštede, kupovina baš onih najjeftinijih vozila nije uvek i najisplativije.
 
Jel ovo GSP priskočio u pomoć na 511 ili novinari ponovo lupaju gluposti:

Od juče kruže ovakve gluposti, uživo sam juče svih 20 vozila na liniji video i nijedno od tih nije od GSP. Od BMC su na liniji P45121 i P45123 i to su ta dva koje je neko pomešao sa GSP-ovim.
 
Ovo je ono neko čuo da GSP ima BMC vozila, što znači da svako to vozilo pripada njima i ni pod razno nije moguće da ih ima u svojoj floti i neka druga firma.

Drugo, zašto bi se neka firma cimala da kupuje kvalitetna i novija vozila, ako može polovna i uz to još i ne mora da se cima oko održavanja, jer ih niko ne sankcioniše zbog toga.​
 
Da im ne gsp stvarno donirao 2 vozila, sigurno
bi se do sad pročulo koja su vozila i koji gb. Ne bi bilo čudo jer su tako tek novo IkaMerca 3209 donirali Nišu koji je posle izgubio prevoz u grad, pa sad taj bus trune. Ovaj naslov je čista priprema terena za šutku C&LC-a sa poteza 500. Ne mora da se raskida ugovor jer je Strela prijavljena u tom Avala bus konzorcijumu.
 
Ma ovo je stišavanje naroda, čuj GSP da pomogne, a od kada su povučeni Japanci postoji hronični nedostatak zglobova.

Mogu da se kladim da će Strela preuzeti liniju 511 u jednom trenutku i to je to.
Bila bi fora da Cvrčko proda ovih nekoliko BMC-a Gradu, da bratilja zaradi još malo.
 
Sve privatnike proterati iz grada i napraviti stabilan GSP. To odavno govorim, samo tu nema interesa koji će nas na kraju sve ukanaliti.
 
Ima jedan otokar(ja mislim ) na 79. Ima neko treskanje na prednjem levom točku. Glupo bi bilo da poprave, pošto tako treska već jedno mesec dana.
 
Kakve gluposti pisu ovi ,,Novinari” pa ovo je strasno.P45121 je sa lagera uzet,cini mi se da je 2017-18 god(tako pise na staklima),ja sam se razocarao kakav je kao da je vozio vec negde mada to i nije iskljuceno da jeste,P45123 je dosta bolji on je 23.GSP nema nikakve veze sa tim autobusima…
 
Ali je Cobra crkla, njihove Cobre su katastrofa, bas loše vuku u odnosu na one koje imaju Mercedesov motor
 
Vrh