Šta je novo?

Privatni prevoznici

Ne vidim poentu sto su Liaze farbali kad ih nece biti za 3 meseca.
 
Lui travel nabavio nove Cobre :)



 
Trans jugova masinaa P02279 na liniji 51 Odlicni su im autobusi.Ne bi se bunio da ih gledam na 610 :)



 
И док Луијеви аутобуси возе са најлонима и картонима уместо стакала, Ласта се избацује из градског превоза. Једва чекам да видим како ће се битније линије одржавати без огромног броја Ластиних зглобних возила која ће мењати ГСП :kafa:
И од кад се МегаБус бави превозом путника?
JEDNA PONUDA NA TENDERU Isti privatni prevoznici voze i u narednoj deceniji

Svih 21 privatnih prevoznika koji su do sada saobraćali u prestonici prevoziće putnike i u narednih deset godina. Na današnjem tenderu oni su, kako saznajemo, jedini dostavili ponudu pa će nastaviti da rade i u narednoj deceniji.

532764_guzve-foto-mateja-beljan_f.jpg


Ponude za javno - privatno partnerstvo za javni gradski prevoz otvorene su danas u prostorijama Direkcije za javni prevoz, a gradonačelnik Beograda Siniša Mali potvrdio je da je stigla ponuda konzorcijuma koji čini 21 prevoznik. U narednih 40 dana tenderska komisija će oceniti pristiglu ponudu, i ukoliko budu ispunjeni svi uslovi, očekuje se zaključivanje ugovora do kraja godine, kada ističu ugovori sa postojećim prevoznicima.

- Otkad smo preuzeli vođenje gradom, aktivno smo počeli da se bavimo rešavanjem problema javnog gradskog prevoza. Ovo je sistemsko rešenje, i mislim da će Beograđani biti zadovoljni jer će vozila privatnika morati da zadovoljavaju visoke kriterijume. Biće crvene boje, imaće besplatni internet, video nadzor i klima uređaje - kaže gradonačelnik i dodaje da se od privatnog partnera očekuje da prevozi građane u narednih 10 godina.

Mali kaže da je ovo drugo javno-privatno partnerstvo koje sprovodi grad Beograd, nakon što su nedavno otvorene ponude za deponiju Vinča, ali i da se očekuje nekoliko novih u narednom periodu.

- U narednim mesecima se može očekivati priprema novih projekata iz oblasti javnog prevoza, vezanih za Autobusku stanicu u Bloku 42 i za prigradski javni prevoz. Nedavno su na ulice Beograda stigli i novi autobusi i mislim da smo na dobrom putu da rešimo ovaj decenijski problem sa gradskim prevozom - zaključuje gradonačelnik Siniša Mali.

Konzorcijum privatnih prevoznika čini ukupno 21 firma: Ariva, Banbus, Una cop, Knežević trans, Lekon, Dumeco, Saga trans, MM trans, Mega bus, Ćurdić, Tamnava trans, Lui travel, Bamiron, B & B Linea, Košava prevoz, Transprodukt, Autokodeks, C&LC, Presto, Trans jug i LDN. Ovi prevoznici su do sada prevozili putnika sa ukupno 385 vozila na 31 liniji gradskog prevoza.

Kako nezvanično saznajemo, na čelu konzorcijuma privatnih prevoznika naći će se Drago Tošić.


БЛИЦ
 
Sasvim nesvesno su odabrali sliku koja ce biti svakodnevna kada privatnici preuzmu linije sa solo vozilima.
 
marrecar":qjxm1wfq je napisao(la):
Sasvim nesvesno su odabrali sliku koja ce biti svakodnevna kada privatnici preuzmu linije sa solo vozilima.

E moj ti, da znaš koliko je bilo dana kad su na 48 samo privatnici vozili, dok su ovi iz Košmara potpuno izostajali...
 
Ne mislim u negativnom kontekstu da su privatnici losi, nego to sto nece biti zglobnih vozila. 26 potpuno preuzimaju privatnici, ovog puta ce biti 2 vise vozila, ali solo je solo i ne moze bas toliko da nadoknadi kapacitet zgloba. ;)
 
Onda uvodjenje još jedne paralelne minibus linije koja bi je rasteretila. 26 nije 50 pa da je taj problem apsolutno nerešiv.
 
tragac":rjl8divu je napisao(la):
Ali zato frekvencija može da nadomesti to :)
Tesko jer je trasa vrlo specificna i ima vise cepova u koje svakodnevno upada. Osudjena je na takvo stanje jer ne moze magicno da se skloni svaki cep. Jedina pozitivna stvar je to sto se nece gurati u GSP kantama nego u novijim vozilima.
 
Izgleda istanbulski privatnici imali rasprodaju :mrgreen:
Ovo su isti modeli u izvornoj semi u Istanbulu (slike su slabijeg kvaliteta, slikano telefonom)
yyi7RlN.jpg

TjoXI6m.jpg
Turski busevi>>(belo)ruski busevi :D
 
Za sada Lui pustio poslednju seriju nabavljenih niskopodnih Cobri...
12219339_1159506377397170_6138799869651543885_n.jpg
 
Jel ovim našima vlada Turske daje neki podsticaj da kupuju isključivo njihove buseve?
 
Ne daje, ali kupiš tipa 3,4 ova, za jedan novi Ikarbusov. Što ti je ekstremno povoljno... :) VIše radi, kvalitetniji, manje posla oko njega itd itd, a već su se odlično pokazali kod nas :)
 
becks89":15lzzioi je napisao(la):
Za sada Lui pustio poslednju seriju nabavljenih niskopodnih Cobri...
12219339_1159506377397170_6138799869651543885_n.jpg
Odlicni su ima ih 3 komada.Nisu nalepili oznaku ali sam primetio da pise na validatoru da su oznake P0832,P0833,P0834 .Taj beli je P0832 :)
 
Na 42 danas beli na autokomandi oko 2h. Znaci to je bila Kobra.
 
Luijeve masine
P0802 na liniji 89 polazak 5/89

P0830 na liniji 89 na polasku 6/89


P0817 na liniji 89 zamenili mu staklo :D polazak 8/89

P0834 na liniji 89 vidjen na polasku 3/89 sa njim sam se i provozao krenuo iz bloka72 u 12:24
 
dare":p0ujwm7h je napisao(la):
Luijeve masine

P0834 na liniji 89 vidjen na polasku 3/89 sa njim sam se i provozao krenuo iz bloka72 u 12:24


I? Kakvi su ti utisci? :)
 
Vrh