Šta je novo?

Privatni prevoznici

Vidikovac, beks odlicna fotka nego mu je i boja promenjena zbog preteranog hdr, bloom efekta
 
Boja mu je promenjena zbog toga što sam ja kr**** sve slike obrađivao u paketu, pa sam ovu što je slikana kroz staklo, obrađivao da pojača boju i zameni kontrast. Vidi se i žuta šipka na autobusu, od odraza iz busa odakle sam slikao... :(
Mislim da je ovo taj isti :mrgreen:
 
Da ovde vec vuce na belo kao sto i jeste a ona iznad na sivo :)

Izuzetno mu lepo stoji bela boja uzivo izgleda jos bolje
 
Ови бели ИК 112 су пун погодак што се естетике тиче. Постоје ли неке информације како издржавају на 53, 65, 74, 75?
 
Imaju problem sa kamerama, pošto genijalci nisu napravili kamere sa poklopcem, već mogu putnici da ih okreću. Onda direkcija cima, Arrivu, Arriva vozače, pa vozači moraju da vraćaju kamere, ali priča sa da će i to biti sređeno ubrzo. Ovako, nisam čuo ništa ružno, čak šta više puno pozitivnih komentara! :)
 
I meni se mnogo svidja kako izgledaju uzivo, nekako bas moderno i potpuno novo, pogotovo kada se vide sedista unutra koja su odlicna. Danas sam imao prilike vise njih da vidim i sada zalim sto oni nece doci u GSP.
 
Ko зна, има ГСП још jeдно 200-300 Ик-103 за замену, а и Ик-112Н изгледа неће баш дуго трајати, лично бих волео да видим Ик-112 попут нових Аривиних као њихову замену у наредних 5 година. Штета што Ласта не набавља нископодна возила, макар за градске линије на којима саобраћа.
 
Јавни превоз у БЕОграду би ионако требао бити беле боје, уз овако леп бус..пун погодак.
 
^^
Privatnici bi trebalo da budu bele boje, a GSP neke druge, ja bih najvise voleo crveno/plava (kao Spanci).
@MilisaV Cini mi se da je MAN.
 
Ne želim da budem nepristojan, tako da ću ostaviti ovo bez komentara...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hZ7dqhwUuSw[/youtube]
 
Zub vremena gazi i Banetove Cobre. Mada, nešto se i kod njih izgleda dešava, u sve gorem stanju puštaju buseve u saobraćaj. Ovaj bus je dva dana vozio u ovakvom stanju. Jedva uspe da prebaci brzinu (inače je manuelac), auto tandrče i vergla kao da će svakog trena da ispusti dušu, i skoro posle svake stanice se ugasi.
 
Ma sjajna masina spart samo tako :(
 
Да и те турске Кобре полако замени ИК 112 ;)
 
Vozih se pre neki dan u nekoj od novih Cobri na 55 sa automatskim menjačem, ljudi ono je extra auto! Kada bi uradili bolje kabinu, onaj auto bi bio FULL fulova, mislim da je jeftiniji od IK, a o razlici ne treba puno trošiti reči, dovoljno je reći da i ove matore Kobre obrnule milionče bez većih kvarova uz nikakvo održavanje :D
 
Приватни превозници од јануара на 43 линије

Аутобуси неће смети да буду старији од 10 година, мораће да имају уређаје за наплату карата, бројаче путника, бесплатан интернет, клима-уређаје, дигиталне камере, и белу боју – Радним данима планирано је да на улицама буде 385 приватничких возила

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... je.sr.html
 
Verovatno su pogresno razumeli, bice 369 "normalnih" autobusa, od toga odredjen broj solo i zglobnih, a ostalih 16 su minibusevi.
 
Neka bu**** napala vozaca Banbusa :evil:

Vladimir Jevtić (29), vozač gradskog autobusa na liniji 52, jedva izvukao živu glavu na okretnici u naselju Cerak. Napad posledica nesuglasice u prevozu još od pre nedelju dana



Napadač je uhapšen i protiv njega će biti podneta prijava, Foto "Fejsbuk"
SRODNE VESTI


VOZAČA autobusa na liniji 52, Grupe privatnih auto prevoznika, Vladimira Jevtića (29), juče oko podneva nožem je napao putnik na okretnici u naselju Cerak. Šofer srećom nije povređen, a napadač je uhapšen i protiv njega će biti podneta prijava.



Prema rečima vozača, incident se dogodio u 12.40 kada je stigao na okretnicu na Ceraku, dok je popunjavao putni nalog.

- Svi putnici su izašli iz vozila, u retrovizoru sam video da je ostao jedan čovek koji je krenuo prema meni - priča Jevtić. - Mislio sam da hoće da izađe na prednja vrata, pa nisam obraćao pažnju. Međutim, upao mi je u kabinu, izvadio manji nož i počeo da preti. Bio sam sateran u ćošak, bespomoćan da uradim bilo šta. Mahao je sečivom iznad moje glave i vikao.

Vozač koji je i posle završene smene i dalje bio pod stresom posle preživljene neprijatnosti na radnom mestu, pretpostavlja da se sve dobro završilo zahvaljujući ženi koja je bila na stanici.

- Ona je videla da mi čovek preti i mobilnim je obavestila policiju - dodaje Jevtić. - Napadač je to primetio i uznemiren istrčao iz autobusa i ženi oteo mobilni, a potom se vratio u vozilo. Srećom, iskoristio sam priliku dok se otimao za telefon sa sugrađankom, izvadio šipku koja mi stoji iza sedišta i izgurao ga iz autobusa. U međuvremenu stigla je i policija, a napadač je ugledavši ih počeo da beži ka okolnim zgradama. Patrola ga je stigla i uhapsila.

BEZ INCIDENTA SEDAM GODINA
VLADIMIR kao vozač radi već sedam godina, oženjen je i ima dvoje dece. U karijeri profesionalnog vozača do sada nije imao neprijatnih situacija. Uvek se, kaže, trudi da izbegne konflikte i incident ga je jako potresao. Ipak, neće praviti pauzu, već će nastaviti da radi posao od kojeg izdržava porodicu.
Napad koji se dogodio juče posledica je zapravo nesuglasice još od pre nedelju dana.

- Počelo je sve pre nekoliko dana na stanici na Sajmu - kaže Jevtić. - Ispred autobusa kojim sam upravljao bila je 23. Krenula je iz stanice, ja sam zatvorio vrata i pošao za njom, kada sam u retrovizoru primetio da neki čovek trči. Samo što smo izašli iz stanice, na semaforu se upalilo crveno svetlo i stali smo, a onaj čovek je stao ispred autobusa i počeo da udara u vrata i viče da mu otvorim. Kako sam već izašao iz stanice nisam smeo da postupim mimo propisa i da mu otvorim. Zato me je, očigledno, pratio kako bi mi se osvetio.


PRETIO DA ĆE MI UNIŠTITI ŽIVOT

SITUACIJA u kabini je bila izuzetno dramatična.

- Rekao mi je da ima otpusnu listu iz psihijatrijske bolnice "Laza Lazarević" i da će mi upropastiti život. Pretio mi je da živi u naselju i da će mi stalno biti za petama. Ne znam šta je planirao, ali srećom nije uspeo da me povredi - prepričava još šokirani Jevtić.

izvor
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... o-me-nozem
 
Vrh