Šta je novo?

Privatni prevoznici

Izgoreo Cvrcov 511. čini mi se konzerva(solać)
Video ga pre neki dan pa se iznenadio. Znam da je GSP u septičkoj, ali solo na 511 već govori da privatnici drže kotrljajuće smeće mnogo duže nego što može da izdrži.

Jedan manje u inventaru znači da su u još većem škripcu dok ne nabave nove, nadajmo se M.A.N-ove.
 
Сви приватници након што отплате кредит могу слободно да баце аутобус у ђубре. Зашто би уопште одржавали да није кредита.
 
Video ga pre neki dan pa se iznenadio. Znam da je GSP u septičkoj, ali solo na 511 već govori da privatnici drže kotrljajuće smeće mnogo duže nego što može da izdrži.

Jedan manje u inventaru znači da su u još većem škripcu dok ne nabave nove, nadajmo se M.A.N-ove.
da li nabavljaju samo zglobne ili oba?
 
Za sad su stigla 3 zglobna Mana, videćemo šta će još stići, pričalo se o 12 vozila
 
Verovatno će i solo, ali ne treba zaboraviti da bi to bila prva serija jer samo 511 traži 20+ zglobova. Taj potez će biti preporođen posebno ukoliko C&LC čiji je deo voznog parka bio među najgorim ipak poboljša i održavanje. Nek im je sa srećom i nadam se da će i drugi privatni prevoznici učiniti isto.

Ok je i stari model (već ih par komada vozi godinama), a ni mercedesov Conecto ne predstavlja lošu jeftiniju alternativu. Tu je i Iveco koji je poznat upravo po višedecenijskim iskustvu sa autobusima na gas i velikom broju prodatih primeraka na tu vrstu pogona.
 
^^^Oko 25 ih je bilo ako se ne varam. Neki otpisani, proređen red vožnje i eto 20 sa solo paljevinama. Nije to mali broj.
 
Nova Strelina Cobra na 860VP
 

Prilozi

  • IMG_20230920_143241.jpg
    IMG_20230920_143241.jpg
    151,7 KB · Pregleda: 280
Tako sam cuo,imaju vece kvarove tesko da ce da ih vracaju.108 ne izlazi vec pola godine ako ne i jace.
 
Da, oni jesu u teškim kvarovima ali ne mora da znači da više neće izaći, tek mogu da budu otpisani kada puste Manove, ako sada otpišu zglobove imaće manje od 20 i to je kršenje ugovora
 
33 i 48 danas vozili linije bez da su stajali. Ima li neko info zašto. Desilo se od 11:40 do 12:30 i oko 17:20. U 12 je prošlo 4, a u 17 2 vozila bex stajanja
 
Citaro registrovani na Bg, dok su Solarisi na Ub
Kakav Citaro? Valjda Conecto?

Ovo za kršenje ugovora pa i GSP kao da je uveden da krši svakakve propise umesto da vozi ljude. Njega bi prvo trebalo udariti po džepu za nedovoljan kapacitet i neobavljanje polazaka, pored naravno ugrožavanja saobraćaja, zaposlenih i korisnika (sudaranje sa drugim autobusima na terminusu, "sudaranje" sa zgradama).
 
Kakav Citaro? Valjda Conecto?

Ovo za kršenje ugovora pa i GSP kao da je uveden da krši svakakve propise umesto da vozi ljude. Njega bi prvo trebalo udariti po džepu za nedovoljan kapacitet i neobavljanje polazaka, pored naravno ugrožavanja saobraćaja, zaposlenih i korisnika (sudaranje sa drugim autobusima na terminusu, "sudaranje" sa zgradama).
Evo ako ne veruješ Citaro na slici
 
Strela je kupila i Citare i Conecte
Koliko jednih, koliko drugih jel poznato?

Nema više sumnje da se nešto veliko sprema. Koliko li su koštali kad je Rim skoro nabavio 75 blagih hibrida za 25 miliona (333k/kom)?

Svakako još veće iznenađenje od Solarisa jer ipak se radi o pravom Mercedesu koji nikada nismo ni imali, pa još i privatnom.

Inače čudi me da su prešli da poljski kombinovan model obnove voznog parka (viskobudžetni/niskobudžetni tipa Citaro/Conecto) budući da je ugovor i dalje na 10 godina.
 
Vrh