Šta je novo?

Privatni prevoznici

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852556#p852556:6epa8zi0 je napisao(la):
Bogdan » Ned Maj 23, 2021 3:43 pm[/url]":6epa8zi0]P40358



Sent from my iPhone using Tapatalk
file.php
Dobih i ja priliku da se provozam ovom rugobom pre neki dan na 26.

Na stranu što je neopisivo ružan, ono što primećujem sa aspekta putnika, i što je itekako bitno, su rukohvati najgore sorte. Prvo što su većinom postavljeni previsoko za normalno ergonomsko držanje. A drugo, što nemaju završni sloj preko šipke pa kad vozilo cima tamo vamo ruka klizi po tome. Izgleda da istočnjačkim proizvođačima prosto ne ide u glavu da postoji razlog zašto rukohvati imaju tanak sloj završne obrade i obloge, da se koža lakše hvata za to i pravi više trenja. Jer sve kante koje znam da imaju te metalik/ glatke rukohvate, uvek su sa istoka. :roll:

Ono što je pozitivno je da mu sedišta deluju relativno udobno. Nisam ih sam testirao, pošto je bila gužvetina, kao i svugde u Beogradu u zadnje vreme.
Nisam primetio ništa više. Em što nisam stigao (vozio sam se samo 2 stanice) em što u zadnje vreme sve manje obraćam pažnju na performanse autobusa, pošto se ionako ceo grad sada kreće brzinom od 10 km/h koliko je sve postalo opterećeno i zakrčeno. :roll: Nema više kao pre 10 godina da proleću Ikari 201 po ulicama...
 
Гуштер је коначно послао Маза 203.069 на 50 значи ја не знам зашто шаљу кршеве од ЛиАЗа а не Мазове или нешто људски.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Kolaju *tračevi* da Ćurdić kupuje Otokare.


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Који ће се распасти код њега у року од одмах.

Тамнава на 55.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ariva i "odrzavanje autobusa", udjite u 40064 koji nema red sedista do srednjih vrata, plus sto mu curi klima, i razbijen i rastresen kao da je u Libiji bio :o
 
Ik 112le im je duplo gori nego svaki gspov što mi je neverovatno, imaju 1 takav bus i ne mogu da ga odražavaju
 
И даље ми није јасна куповина нових возила која нису офарбана онако како је захтевано од превозника
 
Gledam te crne i prašnjave otvore za klimu i razmišljam kako ozbiljni turistički prrvoznici na kraju svake sezone raatvaraju sve tunele i rešetke i čiste, kako bi bili za narednu spremni. Tamo se podrazumeva da vozilo bez dobre klime, ne može da radi. Kamo sreće da je tako i u gradskom. Nije mi samo jaano kako toliko klima ne radi na mladim vozilima, a da su fabrički ugrađene. Da li je moguće da pri nekim drugim servisnim intervencijama namerno ili nenamerno poremete instalacije?
 
Bramik
Samo izmenjaju filtere.
Velik sistem, veliki gubici freona + remenice i roleri koje stradaju od opterećenja.
I na to dodaš alternatore koji su preopterećeni i često i sami stradaju na vrućini , plus im sa porastom temperature pada efikasnost pa su pod dodatnim opterećenjem.
A onda nabavka kineskih alternatora ......
Klima je skup sport.
 
Jasno mi je da je skupo. Na snimku onog vozača što se svađao sa spodom zvanom Sićve videh da je kompresor direktno pogonjen, a ne preko alternatora.
Nemam nikakvo iskustvo sa klimom na gradskim. Znam kako radi na turističkim. To je prava električna centrala (2x40A ili 1x80A) - i gomila ventilatora, osigurača, cevi, kablova...
 
Kompresor u 99% goni PK kaiš ili preko kardana (stare Setre)....
Nema el. motor koji bi pokretao tu mrcinu od kompresora.
Alternatori su zaduženi za veliko opterećenje jer kondenzator klime hladi određen broj el. ventilatora zatim ventilatori kod isparivača pa kod skupih turističkih autobusa svaki par sedišta ima svoj ventilator i to je već veliki broj el. potrošača.
Ozbiljni autobusi imaju po tri alternatora i ako se dobro sećam min. 120 A.
 
Исузу се одлично показао барем на траси 94, која је тешка и има тешких успона нарочито код обилазнице, капацитет и остало је све боље и на страни Исузуа него рецимо на БМЦ и Акију. Није толико бучан позади као БМЦ, за 37, 46 и 55 верујем да ће се показати...
 
Само ви пљујте Турке. Исузу и Отокар су мајка.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864562#p864562:1u6my1j4 je napisao(la):
Djole Pevcanin » Čet Jul 15, 2021 11:29 am[/url]":1u6my1j4]Само ви пљујте Турке. Исузу и Отокар су мајка.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Niko ne kaže da Turci nemaju nijedan dobar autobus, ali daleko od toga da njihova vozila treba da budu kičma javnog prevoza, a upravo to se potencira. Nije slučajnost da svi prevoznici mahom nabavljaju autobuse iz Turske. Postoji razlog zašto to rade.
 
То су радили и са МАЗовима. Шта је са Вуловићем, јел склапа МАЗове још увек?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Vrh