Šta je novo?

Pristina - ENK Complex

Kosovo je neozbiljna prica. Prosta stvar - Evropa nema izbora i integrisace Srbiju u EU za nekoliko godina. Ako je Kosovu do sada bilo tesko da se priblizi EU i privuce neki kapital iz Evrope i sveta zato sto ga ne priznaje cela EU, kako ce mu tek biti kada Srbija bude u EU i pocne da postavlja uslove Kosovu oko ulaska u EU.

Pogledajte BiH i Makedoniju - to su nefunkcionalne drzave, a mi ovde pricamo o Kosovu koje zapravo i nema puno medjunarodno priznanje i samim tim ne moze ni da se nada nekom ozbiljnom razvoju. Kosovo je suvise mala teritorija da bi moglo da se razvija samostalno bez stranih investicija: niti ima neko veliko trziste, niti ima jaku izvoznu privredu.

Da ne spominjem da zbog te njihove para-drzavnosti ostali su jedini kojima su i dalje potrebne vize za EU, jer jednostavno nema prakticnih mogucnosti da se otpocne proces vizne liberalizacije.

Uostalom, renderi iz Pristine jesu lepi i meni je drago, ako obican narod zivi bolje ove nego prosle godine. Medjutim, ako se pogleda ko su investitori iza tih rendera, jasno je da je Kosovo danas poligon da ti ljudi operu svoje pare nelegalno stecene po Evropi.

Sa GDP-om od 2500 USD po glavi stanovnika neozbiljno je pricati o nekom ozbiljnom razvoju - Kosovu su potrebne decenije da dostigne region.
 
Poligoni i crne rupe za kojekave radnje mračnih sila su uvek potrebni i biće čuvano da što duže traje to mu dođe kao što treba da postoji i WC šolja u stanu pa tako i šire....al dok oni ukapiraju ... mnogo puta će biti povućena voda.... :laugh: :lool: :laugh:
 
Neka prvo proizvedu dovoljno struje za pocetak vrate na nivo iz 1998 za njih nedostizne pa voda pa kanalizacija najlakse je poplocati trotoar nekim snj behatonom
 
Hajde da se za trenutak distanciramo od politike i priznamo da je ovo jedan krajnje zanimljiv projekat sa brojnim sadrzajima koji bi trebalo i posetiti :)
 
Slazem se da je zanimljiv projekat, kao i mnostvo drugih u Beogradu, koje isto tako valja posetiti kada se budu realizovali... Celokupan problem ovog prostora je vremensko razgranicenje i horizont.
 
Ovo se strasno sporo gradi!

IMG_1515.jpg


Pre ce biti gotov World Trade Center, 100 m

542024_288534291242521_2038319177_n.jpg


Ova zgrada treba da ide do 24 sp.

IMG_0070-1.jpg


Ima tu jos puno zanimljivih projekata.

donika10.jpg


donika11.jpg


rljkw.jpg
 
:shok: Србија плаћа струју и дугове те назови државе косово? :bash:
 
Ne gradi se, prodjoh pre par meseci sve stoji. Rekao mi je drug iz Prn da imaju neke probleme, verovatno finansijsle prirode..

A Somi, priznao to ili ne, to sto mi necemo nesto da priznamo zvanicno nd znaci da to nije tako. I crkva je proglasavala za jeres da je zemlja lopta.
 
Preimenujete naziv teme u recimo "Arhitektura, projekti i izgradnja na Kosmetu", ovako nema smisla, tema je prerasla svoje pocetne okvire.
 



Да убацим неке моје старије слике. Слажем се да би тему требало преименовати у " изградња Космет " то би могло да буде шире за праћење и занимљивије.

Слике су настале пре 3-4 године, ове зграде, насеље, су ја мислим Чаглавица некада село код Приштине а данас скупо грађевинско подручје у граду. Сам град је дуплирао популацију ( од ока ) из периода пре окупације. Када су настајале ове слике они су градили, мислим и неку обилазницу са којом су се мрцварили и следеће године на истим готово местима. Прегледаћу слике да видим има ли још чега сличног.






Неки као припремни, земљани радови за пут и нека изградња у самом граду.
 
Ni iz zemlje nisu izasli prije ce mo se mi dolje vratit nego oni ovo zavrsiti
 
Vrh