Šta je novo?

Pristina - ENK Complex

Lucifer

Higher intermediate
Učlanjen(a)
14.12.2006.
Poruke
1.223
Pohvaljen
3
Lokacija
rasejanje
bImg9.jpg


bImg7.jpg


CIMG1914.jpg
 
ne bih se ja salio sa time makar u gradjevinskom smislu
 
Au brate.

Koji je status izgradnje? Jel ide ili je već stalo?

Ne mogu da verujem da će tako nešto da osvane TAMO.
 
mora da im je bobic konsultant... ako se ne varam, preko 40 spratova
 
kolko tu ima kvadrata, ko će to da zakupi? Znam da verovatno fali, ali baš toliko :p
 
Mozda se UN preseli u tu zgradu, ko zna...
 
Projekt mi se veoma dopada.
Verovatno zakupci nece biti problem, Pristina je narasla na pola milki ljudi, navodno...
 
Bas fina zgrada taman da se u nju useli MUP RS
:cool:
 
I Agencija za revitalizaciju kulturno istorijskog nasledja Kosova i Metohije.
 
Grad u usponu :lol: Kakvom samo?! Investitor tog sega mega kompleksa je Badzet Pacoli, glavni siptarski lobista u Americi i finansijer UCK i ostalih teroristickih organizacija. A svi ti projekti su realni koliko je i kosovska ekonomija stabilna. S obzirom da dole ekonomija ne postoji...
 
vrachar":20n045v3 je napisao(la):
Grad u usponu :lol: Kakvom samo?! Investitor tog sega mega kompleksa je Badzet Pacoli, glavni siptarski lobista u Americi i finansijer UCK i ostalih teroristickih organizacija. A svi ti projekti su realni koliko je i kosovska ekonomija stabilna. S obzirom da dole ekonomija ne postoji...
Ja mu takođe veoma zameram što je uništio nešto najbolje što je Kosovo imalo (a opipljivo običnom čoveku), a to je PEĆKO PIVO. Sada je to vodurina u poređenju sa onim što je bilo.

A projekti su AUUUUU MILEEEE! Ipak izgleda da se nešto i radi.
 
vrachar":12akmn48 je napisao(la):
Grad u usponu :lol: Kakvom samo?! Investitor tog sega mega kompleksa je Badzet Pacoli, glavni siptarski lobista u Americi i finansijer UCK i ostalih teroristickih organizacija. A svi ti projekti su realni koliko je i kosovska ekonomija stabilna. S obzirom da dole ekonomija ne postoji...
pa minimum koliko i bgd...vidim, sve cveta, ne zna se koliko imamo projekata a sve stoji..obilaznica, prokop, metro...i ovaj jedan trzni centar sto izgradise, pa se mafija vec obracunava, dal je legalno ili ne :bash:
 
daj please, ne možeš porediti beograd i prištinu, ni po jednom jedinom parametru.... ali bukvalno.. možeš je porediti sa skopljem, sa tiranom, ali daj molim te, u prištini sam imao prilike da budem tako da.... nope, nope.... nema usporedbe...
 
GOJE":prtq5jm8 je napisao(la):
vrachar":prtq5jm8 je napisao(la):
Grad u usponu :lol: Kakvom samo?! Investitor tog sega mega kompleksa je Badzet Pacoli, glavni siptarski lobista u Americi i finansijer UCK i ostalih teroristickih organizacija. A svi ti projekti su realni koliko je i kosovska ekonomija stabilna. S obzirom da dole ekonomija ne postoji...
Ja mu takođe veoma zameram što je uništio nešto najbolje što je Kosovo imalo (a opipljivo običnom čoveku), a to je PEĆKO PIVO. Sada je to vodurina u poređenju sa onim što je bilo.

A projekti su AUUUUU MILEEEE! Ipak izgleda da se nešto i radi.
Da da da, pecko pivo!!! To je ono sto bi mi sada prijalo. Definitivno je nakada bilo najbolje.
 
praguc":5wc759x8 je napisao(la):
daj please, ne možeš porediti beograd i prištinu, ni po jednom jedinom parametru.... ali bukvalno.. možeš je porediti sa skopljem, sa tiranom, ali daj molim te, u prištini sam imao prilike da budem tako da.... nope, nope.... nema usporedbe...
Па за сада нема... овде се говори о томе да они са те тачке где су мрдају, иду напред и то брзо... тако смо и 1992. причали да не могу Румунија и Бугарска да се пореде са Југом... ипак смо ми за њих, ма "Династија"...

Има још пуно таквих примера, види Монтенегро ерлајнс, купили су релативно модерне мале авионе, развили су мрежу,... Да ли могу да се пореде са Јатом, па не могу још увек... али Јат тапка ли тапка у месту, само га черупају... Али ајде да не ширим у офтопик... Мислим да је поента била да ако ћемо да ударимо сразмеру, ако Приштина може овако нешто да изгради, онда би Београд требало да заврши један од својих већих инфраструктурних пројеката, а то једноставно није на видику...
 
zanimljiv projekat...
moram priznati da bas volim ovakav tip zgrada, gde je citav blok zapravo jedna zgrada...

aleks82":41mrvzsd je napisao(la):
dobar video, ali predugacak... zanimljivo je kako su pogadjali dobre uglove sa skyline-om grada... izgleda kao da nije tako masivna u odnosu na okruzenje... heh, uglovi gledanja su cudo :)
 
mozda ce NATO tamo da se useli :D
sve za bezbednost amerike..ako trebaju milioni za gradnju, ima tako da bidne! :laugh:
 
Svaka im cast.Pametni su oni, nisu nimalo glupi.videcete za deset godina kosovo ce biti ispred nas.
 
pa sad ko se zadnji smeje najsladje se smeje.Kosovo ce dobiti pomoc od sedam ipo miliardi evra investicija u narednih nekoliko godina.
Plus manja drzava, manje stanovnika.Brze ce se razviti.
 
Apsolutno - samo što je Srbija dobila 10 puta više... a korupcija i vladavina prava su baš na nivou. Neće Tači i Sejdiu seći granu na kojoj sede, ma šta mi mislili...

Kamo sreće da tamo malo demokratskiji i mlađi pokretu dobiju na glasu - onaj Veton Suroi što se stalno javlja sa Kosova za B92 kao portparol (i to na čistom srpskom) mi zvuči obećavajuće, ali iskreno ne znam ništa o njihovoj političkoj sceni...
 
Vrh