Šta je novo?

Pristina - ENK Complex

Vrlo lepo, vrlo lepo, oduvek me je fascinirala Kosovska arhitektura, naročito neke modernije zgrade u Prištini (čuvena nepravedno omražena biblioteka), i čini mi se da se kod par predloga primećuje sličan kreativni momenat, ali se takođe vidi tradicionalno fušarenje u finalnim radovima i izboru materijala (predivni aluminijum).

Priština sada dobija jedan veliki bust na krilima nezavisnosti, međutim, to je kratkotrajno - od nezavisnosti se ne može živeti; kao i činjenica da Srbija servisira Kosovski dug (jedna apsolutna besmislica sa strane Srbije, za koju se nadam da će što pre prestati kako bi Kosovo moglo da preuzme sva prava i obaveze jedne nezavisne države) - a bojim se da je korupcija mnogo veći problem čak i nego u Srbiji. Drugi pokazatelj beznadežnog stanja su takođe nerealno prenapumpane cene nekretnine (slično Beogradu).

Aerodrom u Prištini, na žalost nema još 1.3 mil, iako je blizu te cifre, ali treba uzeti u obzir da na vojne putnike otpada oko 10-15% putnika, plus velika međunarodna administracija. Kuriozitet je da su pre par godina postojali direktni letovi za Njujork, međutim to je obustavljeno, i trenutno se sa Prištine leti u London, gradove u Nemačkoj, Austriji i Švajcarskoj, Verona, Lljubljana, Zagreb, Budimpešta, Tirana i Istanbul. Veliki problem tog aerodroma je da u zimskom periodu avioni mogu da sleću između 11h i 17h, kao i to da je vazdušni prostor prema Srbiji zatvoren, s toga svi letovi moraju da se obavljaju preko Makedonije što povećava vreme i cenu letova.
 
Gledamo Kosovo kao da ne postoji. Od Kosova gznamo za Mitrovicu i enklave, a ovo ostalo je kao neki drugi nepostojeci svet. Gledajuci ove slike vidim da ce Pristina i te kako biti vazan regionalni centar, sigurno vazniji od Skoplja i Podgorice i Beograd mora da pocne da se odmerava i sa njom, kao i sa ZG i Sarajevom.

Suvise smo se ucaurili ne gledamo region uopste... Potrebno je vise razmene iskustava. To treba posmatrati kao polje eknomije, interesa, kompetcijije, napredak jednog grada motivise napredak drugog, sto sve doprinosi napretku regiona.
 
Toliko je lepo tamo da ljudi kojima je odbijena radna dozvola za Sloveniju prete u sred Prištine da će da se ubiju. Ko je prošao Kosmetom (ja sam bio tamo poslovno prošle godine) zna da je osim Prištine sve jedna velika vukogrebina u koju ni Bog nije kročio u poslednjih 100 godina. Ljudi žive kao životinje, niti imaju kanalizaciju, ni puteve a kamoli 5mbps internet konekcije i kojekakve bajke što prodaju ljudi koji tamo uopšte i ne žive (smeh). Blato, smeće i sirotinja na sve strane, gore nego u Indiji. U neke delove gradova ne možeš ni ući, čak su i kompletna sela zaštićena od domaćina, stranaca i od EULEX-a. Tu su teroristi podigli kuće od po tri sprata, a svoje krvlju zarađene pare peru sa kulama u Prištini. Niko ko je bar prosečno inteligentan neće poverovati da je "kosovo" razvijeno ili razvijenije od nekih ostalih balkanskih država i da je Priština u rangu sa Skopjem ili Podgoricom. To nije smešno nego glupo poređenje. Lako se je njima razvijat kada nisu dali ni kinte nego svoje projekte prave na protipravno oduzetoj imovini koja pripada Srbima koji su odatle nasilno proterani, a finansiraju se od droge, prostitucije i ljudskim organima pa uz to im još i Srbija plaća struju i dug. Bogati se samo mafija koja je i platila tu "državu" da bi mogla u miru da vodi poslove, a ljudi i dalje žive kao st***. U "gradovima" neki imaju 20g stara kola a sve što je izvan grada još uvek su konji glavno prevozno sredstvo a u Prištini i Mitrovici svaki drugi automobil ima strane registracije, a mladi jedva čekaju ukidanje viza da mogu pobeći u EU. O urbanizmu ni glasa, kuće koje su pripadale Srbima su nadgrađene za dva sprata i "prenamenjene" u noćne klubove i kockarnice, rupe su po ulicama tolike da može i traktor da se zaglavi, za osvetljenje nisu ni čuli a kamoli za kontejnere za smeće. Sve što se gradi je divlja gradnja, nikakva pravila ni zakoni tamo ne postoje. Za sve važi pravilo jačeg, narko bosovi i ljudi koji imaju veze sa njima prave šta hoće, kako hoće i gde hoće a urbanisti i da postoje nemaju nikakvo pravo glasa. Korupcija ne da je jaka nego je to u stvari i vlast, zakorenjena u sve moguće i nešto potpuno normalno i svakodnevno. A Srbi koji su tamo ostali žive kao životinje u zoološkom vrtu, u getoima koji su ograđeni bodljikavom žicom sve naokolo u visini od 10m uz jedna ili dva EULEX punkta na svakoj strani. Unutra su odsečeni od sveta, nemaju ni struje ni vode, a kada trebaju po namirnice moraju prethodno da se najave EULEX-u da im obezbedi vojnu pratnju koja ide sa njima do prodavnice i nazad. Toliko o modernom, demokratskom i evropskom "kosovu" kojeg bi neki želeli da prodaju strancima koji tamo nikada nisu bili. To je jedno veliko leglo kriminala koje se verovatno nikada neće iskoreniti jer je upravo kriminal taj koji im je obezbedio državu.
 
za Stranca:
zao mi je ne objektivnosti tvog posta. To je jos jedan pokazatelj tome sta Srbi misle o Kosovu. Isto je sa drugim odgovorima ovde... Kosovo ima puno razloga sto postoji u bolju poziciju nego drugi regije. Prvo je puno donacija koje dobije godisnje, drugo je veoma velika prisutnost medjunarodne zajednice, veoma razijena u biznisu itd. Kad je u pitanju nezaploslenost to niko nema prave brojke: jedine poznate brojke je one koje izdaje UNDP za produzenje svog mandata, sto nisu realne. Vise od 30 000 ljudi rade po Kosovskim instucijama, 15 000 rade za Medjunarodne organizacije (plata je 1000-1500) eura mesecno, vise od 1500 Kosovara su otisli po misiijama UN i NATO-a i primaju oko 10 000 USD mesecno, tu je privatni sektor koj se racuna da rade vise od 300 000 ljudi, PTK-radi 3300 ljudi (plate oko 1000 eura), Aeroport -1500, KEK-3000, Banksi sektor-15000, jaka diaspora itd itd. Kosovo ima samo 2 miliona stanovnika.
Razlika Srbije i Kosova je sto Srbija ima veoma staro stanovnisto i ima puno ponzionera, kad je Kosovo u pitanju je obrnuto. U Kosovo svake godine se dobija 30 000 ljudi u poslovni market sto je tesko svima da nadjes posao.
Ja redovno idem u Skopje i u Makedoniju, i znam kako stvari stoje. Jednom sam pricao sa jednim Britancem, kako Makedonija da ulazi u viznoj liberaciju kad je u losem poziciju nego Kosovo. Odgovo "Makedoncima stavio ili maknio vize nema veze, oni su lay down i ne putuju. Makedoncima i Srbima teba nesto za napore. Svi treba da se hvale Kosovu za viznu liberaciju, da ne bi bio nje nikada ne bi i bilo u blisku buducnosti..."
Na kraju krajeva, svi imamo svoje seljake. Nemoj mi reci da ljudi u Jug Serbije su isti kao u Beogradu ili Vojvodinu. Ja kad sam bio 2003 u Beogradu sam se sokirao kakve ljude sam video u Autobusku Stanicu, a znam u to vreme jedan drug iz Beograda mi je rekao dok dolazis u Brograd ti si Srbin :).

Kad su putevi u pitanju, nikada nikada nije bilo vise gradnji puteva nego sada. Sve brojke mozete da vidite u: http://www.mtpt.org/

Druga stvar, kod Pristinskog Aeroporta nikada se ne ukljucuju u brojke Military personel. Ovo su ti statistike 2008 gde se Military Peronel odvaja.http://www.airportpristina.com/en/page/sub/id/c5/s47

Today, Prishtina International Airport has a flight average of 20 aircrafts per day whereas passenger number continuously is increased.During 2008, for the first time ever, number of 1 million passengers was reached and over-fulfilled. Altogether, there were 1.137.000 civilian passengers and approximately 100 thousand military passengers.
 
Kosovo becomes Balkans leader in Internet usage
Tuesday, 02 March 2010

Post and Telecom of Kosovo, telecommunications companies KUJTESA and IPKO now have over half million Internet subscribers at home and its use in the country increased by 6 percent, compared with a year earlier making Kosovo the leader in the Balkans in Internet usage.
Chairman of the Board of Telecommunications Regulatory Authority (TRA), Ekrem Hoxha, said the expansion of Internet services for 2009 has been about 121 subscriptions or 7.05 percent per capita.

“Expansion of Internet services for homes was 35 percent in 2009, while in the period August 2008 expansion of these services has been about 21. 6 percent “, Hoxha stressed.

The spokesman of Post and Telecom of Kosovo (PTK), Menduh Abazi, has stated that PTK currently has over 35 thousand users of the Internet against 21 thousand who had in early 2009.

“Every day more this number continues to mark the month-on-month increase, currently is about 800 to 900 new customers per month to connect to the Internet network of PTK”, he stressed the newspaper.

But official spokesperson of IPKO telecommunications company, Alban Kastrati said that IPKO today has more than 230 thousand Internet subscribers in Kosovo.

“With this broad range of modern telecommunication services, the IPKO company is positioning the state of Kosovo as a modern country, where high rates of Internet expansion and usage remain strong social indicators,” Kastrati said.

According to him, the Internet use has increased in Kosovo in extraordinary numbers, if you compare the numbers on an annual basis since 1999, when IPKO has started for the first time provide internet services in Kosovo.

Another internet and cable provider, KUJTESA is belived to have another 100,000 internet and cable subscribers.

Kosovo is listed ahead of many regional countries and in the European Union in the percentage of internet users. In contrast, Europe now has 24 percent of Internet users in the world.

http://assiyasah.wordpress.com/category/kosova/
 
Urosevac je bio naj nerazvijeni grad u Kosovo, ali mozete da vidite ovde sto se desava u tom gradu.

Vise sta se desava i u drugim gradovima u linku: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=486636&page=12

Geographica;61365335":qn5tpr1r je napisao(la):
a lot of project and construction in Ferizaj
projekte dhe ndertime ne Ferizaj


82533033.png


36341279.png


53741621.png


58030706.png


72901915.png
20968659.png


ndertimi i Sahat Kulles ne qytet
29084746.png
f10r.png


ndertimi i nenkalimit ne qytet (akoma pa perfundu)
f11.png


f12y.png


ndertime te ''xhamia e vogel''
f13.png


f14.png


renovimi i objektit te KEK-ut
f15.png


ndertime ne rrugen e Varoshit
f16.png


f35.png


ne rrugen e Nikadinit
f17.png


te kisha katolike
f18k.png


ne rrugen ''Rexhep Bislimi''
f19.png


f20.png


f22g.png


te ''Lagjeja e re''
f23.png


f25.png


f26.png


rruga ''Vellezrit Gervalla'', te minimaket ''Mentori''
f24.png


te rruga ''13 qershori''
f27x.png


f28.png


f29.png


f30.png


afer marketit ''Viva'' (GaniRosha Group)
f31.png


nga Rubin Invest ''Kullat''
f32.png


ndertimi i keshillit i bashkesise islame
f34.png


cheers :cheers:
 
Marigona Residences u selo Preoce:

SkaNdErBeG;53154089":393aoemj je napisao(la):
Marigona Residence



Info:

Website: http://www.marigonaresidence.com
Location: Preoc, Prishtinë
Status: Under Construction
The Project:
- Area of 32 hectares
- 150 Villas from 210m2 to 480m2
- 1000 appartments
- Shopping Centre and Offices
- Kindergarten, Primary School and Health Clinic
- Parks and Sports Facilities



Map:

map.jpg




The Villas:

villa1.jpg


villassizes.jpg


villa210a.jpg


v2.jpg


v1.jpg


v.jpg


villa210.jpg


v4.jpg


v3.jpg




The Appartments:

a6.jpg


a1.jpg


a2.jpg


a3.jpg


a4.jpg





Shopping Center and Offices:

shopping.jpg




Primary School and Kindergarten:

primaryschool.jpg


kindergarten.jpg




Parks, Sports Facilities:

park.jpg


sports2.jpg


sports.jpg




Construction Photos:

c7.jpg


c6.jpg


c8.jpg


c5.jpg


c4.jpg


c1.jpg


c2.jpg


c3.jpg
 
Neki projekti u putu Pristina-Skopje

SkaNdErBeG;36082754":2nx6n4hk je napisao(la):
Some Various Commercial Projects Recently Finished in Prishtina



Grand Store:

P6180194.JPG


P6180193.JPG




Agani:

28c.jpg


28d.jpg


biznesi.20090110063459790.jpg




Fortesa:

28e.jpg




New building in Arberia

b_112104.jpg


112232.jpg




BKT:

2751786597_8f9f5df40e_b.jpg




Some Other Recently Finished Projects:

28i.jpg


28g.jpg


812_1.jpg


28f.jpg


3056024542_cf108f3cf1_o.jpg
 
Jos neki projekti u Pristinu:

SkaNdErBeG;35818134":23s3q53w je napisao(la):
Qafa Offices



Info:


Status: Completed
Architect: Puka Design
- Website: http://www.pukadesign.com
Location: Center, Prishtinë



Renders:


QafaOffices.jpg



QafaOffices2.jpg




Photos:


Photos by Ultimo
DSC00006_4-1.jpg



DSC00003.jpg



DSC00005_3.jpg
SkaNdErBeG;35867866":23s3q53w je napisao(la):
Donika Appartments || U/C



Info:

Investor: Olti Trasing
- Branch of: Beni Dona
- Website: http://benidona.com/shenime/trasing.html
Location: Ulpianë, Prishtinë
Status: Under Construction
Function: Residential



Renders:

Donika.jpg


Donika8.jpg


Donika5.jpg




Current Construction Stage, April 2009:

Photo by http://www.onupks.com
cumar09_02.jpg


asm2.jpg


Photo by Labi_206
DSCF0614.jpg
SkaNdErBeG;35889528":23s3q53w je napisao(la):
Kontrast Highrise || 13 fl



Info:

Architect: bnArchitects
- Website: http://bnarchitects.com/
Location: Tophane, Prishtinë
Status: Proposal (U/C?)
Function: Residential and Commercial



Renders:

tophane.jpg


tophane4.jpg


tophane5.jpg
SkaNdErBeG;35984430":23s3q53w je napisao(la):
IPKO Offices



Info:

Investor: IPKO
- Website: http://www.ipko.com/en/
Location: Ulpianë, Prishtinë
Status: Completed
Function: Offices
Architect: Murseli Architects + Partner
- Website: http://murseliarchitects.com



Render:

i5.jpg




Photos:

i2.jpg


i1.jpg


i4.jpg


i8.jpg


Utennavni10.jpg
SkaNdErBeG;35994360":23s3q53w je napisao(la):
IPKO HQ || U/C



Info:

Investor: IPKO
- Website: http://www.ipko.com/en/
Location: Industrial Zone, Prishtinë
Status:
- Phase 1: Completed
- Phase 2: Under Construction
Function: Offices, IT & Telecommunication facilities
Architect: Murseli Architects + Partner
- Website: http://murseliarchitects.com



Renders:

Ipko1.jpg


Ipko4.jpg


Ipko8.jpg


Ipko9.jpg


Ipko11.jpg




Photos:

Ipko6.jpg


Ipko7.jpg


Ipko10.jpg


Ipko3-1.jpg


Ipko2-1.jpg
 
International Village, zavrsen izmedju Gracanice i Pristine


SkaNdErBeG;36413224":1k1ta4ud je napisao(la):
International Village



Info:

Investors: SGI-LLC, PO Group, X&M GbR
- Website: http://www.international-village.net, http://www.sgi-llc.com/index.html
Location: Veternik - Hajvali, Prishtinë
Status: Under Construction (Almost Completed)
Function: Residential
Architect: ANARCH
- Website: http://www.anarch.biz



Map:

SitePlan.jpg




Renders:

Type A:

A.jpg


Type B:

B.jpg


Type C:

C.jpg




Video:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=HFCTFPoLs7s[/video]



Photos:

ivzm4.jpg


4.jpg
 
Ako misliš da sam subjektivan zato što sam Srbin, ja nisam "klasičan" Srbin ako ti to šta pomaže. Rodio sam se u inostranstvu i živeo u četiri evropske države u detinjstvu a i narav posla mi je takva da se stalno selim i putujem kao nomad pa od srpskog u sebi imam samo poreklo, a sve što sam napisao sam napisao objektivno, onako kako sam doživeo Kosovo i Metohiju kada sam tamo bio prošlog leta a ne iz neke mržnje ili subjektivnosti pošto sebe smatram za kozmopolitu, čoveka sveta a ne Srbina, Švabu, Amerikanca ili nekog drugog. A moje mišljenje dele kolege sa posla, sve do jednog ko je bio na Kosmetu.

Pola stanovništva živi sa $1,5/dan, nezaposlenost je oko 60% a ti ovde pričaš o 1500€ i $10,000 platama, teško da ću da poverujem. Koliko ste milijardi dolara bespovratne pomoći primili od 2000 pa do danas Kosmet bi trebao da ima standard kao Slovenija a od para ni dolar, sve pokradeno. Na krhkim temeljima stoji ta vaša "država" i jednog dana će se prosuti kao domine. Što se tiče objektivnosti i subjektivnosti, vi ste još gori od Srba koji dan danas misle da su neko mudo (pardon na izrazu) i da imaju pravo glasa, da su u svemu lider u regionu i najbolji u centralnoj i istočnoj Evropi. To je zato što se narod i dalje zavodi i pere im se mozak umesto da ljudima otvore oči, da se pomire sa realnošću i da počnu rešavati probleme od početka. Vi Albanci idete još par koraka dalje i toliko ste prešli granicu realnosti da je više i nevidite pa neznate put nazad. Možeš da kačiš ovde rendere koliko hoćeš, to ne menja činjenicu kako stvari stoje tamo a tek da čuješ mišljenja stanovnika EU o Kosmetu i Albancima sa Kosmeta, ispada da su vam Srbi još i najveći prijatelji od svih. Kakvu reputaciju uživate među evropljanima dobar je pokazatelj da je sav ovaj cirkus politički vašar, a da ljudi misle sasvim kontra. Žao mi je ako misliš da mrzim Albance ili da ovo pišem iz mržnje prema vama, ja ne generalizujem ili se bar trudim da ne generalizujem i ljude gledam kroz pojedince a ne nacije. Ne gotivim nikoga više ili manje, svi narodi su za meni jednaki, ja osećanja gajim prema pojedincima a ne narodima i državama tako da sve što sam napisao je objektivno as it gets. Zapitaj sebe da li si sposoban objektivnosti jer po tvojim porukama ovde pomisliću da je Kosovo druga Švica. :kk:
 
stranac":zlb70rs0 je napisao(la):
Ako misliš da sam subjektivan zato što sam Srbin, ja nisam "klasičan" Srbin ako ti to šta pomaže. Rodio sam se u inostranstvu i živeo u četiri evropske države u detinjstvu a i narav posla mi je takva da se stalno selim i putujem kao nomad pa od srpskog u sebi imam samo poreklo, a sve što sam napisao sam napisao objektivno, onako kako sam doživeo Kosovo i Metohiju kada sam tamo bio prošlog leta a ne iz neke mržnje ili subjektivnosti pošto sebe smatram za kozmopolitu, čoveka sveta a ne Srbina, Švabu, Amerikanca ili nekog drugog. A moje mišljenje dele kolege sa posla, sve do jednog ko je bio na Kosmetu.

Pola stanovništva živi sa $1,5/dan, nezaposlenost je oko 60% a ti ovde pričaš o 1500€ i $10,000 platama, teško da ću da poverujem. Koliko ste milijardi dolara bespovratne pomoći primili od 2000 pa do danas Kosmet bi trebao da ima standard kao Slovenija a od para ni dolar, sve pokradeno. Na krhkim temeljima stoji ta vaša "država" i jednog dana će se prosuti kao domine. Što se tiče objektivnosti i subjektivnosti, vi ste još gori od Srba koji dan danas misle da su neko mudo (pardon na izrazu) i da imaju pravo glasa, da su u svemu lider u regionu i najbolji u centralnoj i istočnoj Evropi. To je zato što se narod i dalje zavodi i pere im se mozak umesto da ljudima otvore oči, da se pomire sa realnošću i da počnu rešavati probleme od početka. Vi Albanci idete još par koraka dalje i toliko ste prešli granicu realnosti da je više i nevidite pa neznate put nazad. Možeš da kačiš ovde rendere koliko hoćeš, to ne menja činjenicu kako stvari stoje tamo a tek da čuješ mišljenja stanovnika EU o Kosmetu i Albancima sa Kosmeta, ispada da su vam Srbi još i najveći prijatelji od svih. Kakvu reputaciju uživate među evropljanima dobar je pokazatelj da je sav ovaj cirkus politički vašar, a da ljudi misle sasvim kontra. Žao mi je ako misliš da mrzim Albance ili da ovo pišem iz mržnje prema vama, ja ne generalizujem ili se bar trudim da ne generalizujem i ljude gledam kroz pojedince a ne nacije. Ne gotivim nikoga više ili manje, svi narodi su za meni jednaki, ja osećanja gajim prema pojedincima a ne narodima i državama tako da sve što sam napisao je objektivno as it gets. Zapitaj sebe da li si sposoban objektivnosti jer po tvojim porukama ovde pomisliću da je Kosovo druga Švica. :kk:
prvi put sam otvorio ovu temu, stvarno sam svemu tome iznenađen :shok: . stranac, potpuno se slažem sa tim, što si naveo u tom tekstu! nadam se, da će narod brzo oči otvorit i da vide, šta se dešava na kosovu...ušasno!!!
 
stranac":3rrioko7 je napisao(la):
Lako se je njima razvijat kada nisu dali ni kinte nego svoje projekte prave na protipravno oduzetoj imovini koja pripada Srbima koji su odatle nasilno proterani, a finansiraju se od droge, prostitucije i ljudskim organima pa uz to im još i Srbija plaća struju i dug. Bogati se samo mafija koja je i platila tu "državu" da bi mogla u miru da vodi poslove, a ljudi i dalje žive kao st***. U "gradovima" neki imaju 20g stara kola a sve što je izvan grada još uvek su konji glavno prevozno sredstvo a u Prištini i Mitrovici svaki drugi automobil ima strane registracije, a mladi jedva čekaju ukidanje viza da mogu pobeći u EU.
Ovo ti kaze dobro da ti nemas nista protiv Albansko. A opet ti kazem nisi obejtivan, i nisi objektivan....ti pricas o istom dugom propagandom koja Srbija drzi protiv Kosova. Ja sam ti siguran 100% da ti nikada nisi bio u Kosovo, samo pricas u vazduhu. Necu da ulazim u politicke dobate, posto je ovo nije pravi site. Samo da dodam...

PDK partija-Hashima Thaqija u prosle izbore dobije 30%, od 40% stanovnista sto je izaslo na izbore. To znaci da je dobio podsku naroda oko 15% i to skoro sve u Drenicu, od gde potice. To ti kaze da Albanci na Kosovo nisu opste radikalci, i nemaju nikakvu teznju prema tome. 13% radikalaca imas svugde u svetu, i to je dovoljno za neke probleme.

Ako zna neko Pristinu prije 1999, zna da izmedju Caglavice i Pristine, pa i Gracanie i Pristine to su sve bile njive. Sada tu je puno kuca koje se cene od 200 000-1 milion eura. Za Albance iz instranstva, potpuno se slazem sa tobom. To je bio naseljevanje 1990 po Nemackoj i Svicarskoj. Nazalost ti ljudi (samo pojedinci) nisu otisli napred, i ako zive u zapadu. U Kosovo kad dolaze u posetu i zovu "Saci" i posmijaju njima.

A niko ne misli da je Kosovo Svajcarska, daleko od toga. Ali i da Sirbija nije Svajcaska....ako kritikujes nekoga, bar sam treba da budes u veoma jaku pozicije da saljes kritike nekome. A Srbija momentalno je daleko od toga. Kosovo postalo (ne puno) nezavisno 2008, to je samo pre dve godine. A mozemo za 5 godina da opet obidjemo isti ovaj forum, i videces gde ce da bude Kosovo.
 
DeadEnd_Pr":1gollsgg je napisao(la):
A mozemo za 5 godina da opet obidjemo isti ovaj forum, i videces gde ce da bude Kosovo.
Između Srbije, Albanije i Makedonije?
 
DeadEnd_Pr":2b1vwbb2 je napisao(la):
Slažem se, nije ovo politički forum pa ne bih ulazio u te debate sa tobom jer nije fer do foruma i njegovih članova. Samo bi hteo da dodam da sam kritikovao i Srbiju ali to nisi pročitao, u ostalom vreme će pokazati svoje. A činjenica da možeš na forumu o gradu Beogradu da iznosiš projekte iz Prištine govori koliko su Srbi otvoren(iji) narod jer je to sa druge strane nemoguće, iz tog razloga nema potrebe stvarati mišljenje o Srbima kao albanomrziteljima. :vops:
 
@DeadEnd_Pr Please edituj postove, kao sto arhanadjel stavlja umanjene slike za most preko ade. Dok otvori prodje citava vecnost. Ako ne znas neka ti neko objansi. :kk:
 
I Beograd je pre par godina imao puno puno rendera, a danas od svega toga, i dalje imamo samo rendere. :/

Drugo, kao sto su kod nas lepe reportaze i fotkice iz Beograda, Novog sada, Jagodine i sl. a svuda okolo je jad i beda, isto tako je i na Kosovu. Pristina, Brezovica, i jos ponegde raj na zemlji, a oko njih zabokrecina.

Trece. Kada ova drzava skapira da je izgubila Kosovo (nazalost), i kada prestane da vraca njegov javni dug, Kosovo je da izvinete na`ebalo do kosti. Zato, neka grade dok mogu, od tudjih para, tudje nesrece i na tudjoj zemlji.
 
stf":3om22qis je napisao(la):
I Beograd je pre par godina imao puno puno rendera, a danas od svega toga, i dalje imamo samo rendere. :/

Drugo, kao sto su kod nas lepe reportaze i fotkice iz Beograda, Novog sada, Jagodine i sl. a svuda okolo je jad i beda, isto tako je i na Kosovu. Pristina, Brezovica, i jos ponegde raj na zemlji, a oko njih zabokrecina.

Trece. Kada ova drzava skapira da je izgubila Kosovo (nazalost), i kada prestane da vraca njegov javni dug, Kosovo je da izvinete na`ebalo do kosti. Zato, neka grade dok mogu, od tudjih para, tudje nesrece i na tudjoj zemlji.
A to za dug me iritira, Pa zar mi mormo da vracamo njihov dug. Mislim iako DS smatra da je Kosovo deo Srbije ne treba gledati njihov dug kao nas vec kao njihov. A koliki je nas dug sa kosovom, pa cu ja to posle izracunati 15% oni treba da plate.
 
BOKI SMOKI":3dkdfapl je napisao(la):
@DeadEnd_Pr Please edituj postove, kao sto arhanadjel stavlja umanjene slike za most preko ade. Dok otvori prodje citava vecnost. Ako ne znas neka ti neko objansi. :kk:
Boki, slike su linkovi i upload je radjen od nekog drugog, pa ja ne mogu di i smanjim.

Vecina projekta koj sam poslao su pod izranjom, dali ce da se zavrse ne znam. Za ENK ja sam veci skeptik, posto je objekat koj se rade investitori iz Makedonije i Albanije. Jedan od glavnih investitora je bio vlasnik DigiAlba-Albanskog Digital Satelita i Top Channel-a koj je umro prosle godine, dok je vozi Ferrari 300km na sat u sred Tirane oko 3am. Bez obzira na to, vidim da projekt ide dobro.

World Trade Centre radi biznismen iz Peci, Ekrem Lluka sa Slovencima. Ekrem Lluka je poznat binzismen i kupio Pecko Pivo. AXIS investira Kosova Tobaco. Njihov vlasnik je bio kindapiran u Skopje pre 3 godine i platili 4 miliona eura da se pusti. U to vreme je bilo kindapiranje i 3 ostalih Kosovskih biznismena, Makedonska policija je bila mesana u kindapiranje. Hysi gradi Hysi kompani koja je izgradila jos neke zgrade u Pristinu. Vidim ovde da se spomenjuje Bexhet Pacolli vlasnik "Mabetex"-a... on je kupio Hotel "Iliriju" i hteo da gradi 50 spratova zgradu. Hotel "Ilirija" je u Centru Grada gde vecina zgradova su po 4-5 spratova pa Opstina Pristine mu nije dala dozvolu. Znam da renovira sada Hotel "Iliriju" i niko ne zna kako ce ispasti......

Internatinal village se zavrsio i citao u novinama da je pod istragom od Agencije Protiv Korupcije posto se upostavio da dosta politicara kupili kuce i nisu prijavili vlasnistvo. Cena jedne kuce se krece od 300 000 do pola miliona eura.
 
DeadEnd_Pr":14qydufh je napisao(la):
BOKI SMOKI":14qydufh je napisao(la):
@DeadEnd_Pr Please edituj postove, kao sto arhanadjel stavlja umanjene slike za most preko ade. Dok otvori prodje citava vecnost. Ako ne znas neka ti neko objansi. :kk:
Boki, slike su linkovi i upload je radjen od nekog drugog, pa ja ne mogu di i smanjim.

Vecina projekta koj sam poslao su pod izranjom, dali ce da se zavrse ne znam. Za ENK ja sam veci skeptik, posto je objekat koj se rade investitori iz Makedonije i Albanije. Jedan od glavnih investitora je bio vlasnik DigiAlba-Albanskog Digital Satelita i Top Channel-a koj je umro prosle godine, dok je vozi Ferrari 300km na sat u sred Tirane oko 3am. Bez obzira na to, vidim da projekt ide dobro.

World Trade Centre radi biznismen iz Peci, Ekrem Lluka sa Slovencima. Ekrem Lluka je poznat binzismen i kupio Pecko Pivo. AXIS investira Kosova Tobaco. Njihov vlasnik je bio kindapiran u Skopje pre 3 godine i platili 4 miliona eura da se pusti. U to vreme je bilo kindapiranje i 3 ostalih Kosovskih biznismena, Makedonska policija je bila mesana u kindapiranje. Hysi gradi Hysi kompani koja je izgradila jos neke zgrade u Pristinu. Vidim ovde da se spomenjuje Bexhet Pacolli vlasnik "Mabetex"-a... on je kupio Hotel "Iliriju" i hteo da gradi 50 spratova zgradu. Hotel "Ilirija" je u Centru Grada gde vecina zgradova su po 4-5 spratova pa Opstina Pristine mu nije dala dozvolu. Znam da renovira sada Hotel "Iliriju" i niko ne zna kako ce ispasti......

Internatinal village se zavrsio i citao u novinama da je pod istragom od Agencije Protiv Korupcije posto se upostavio da dosta politicara kupili kuce i nisu prijavili vlasnistvo. Cena jedne kuce se krece od 300 000 do pola miliona eura.
Bas neko fino drustvo, tipa Bata Tarlaja, Knele, Kristijan i co. Cestiti ljudi.
 
Vrh