Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Državno obeležje (zastava Republike Srbije) devastirano, pocepano i prljavo, a na terasi i udarnom delu fasade izbledela tabla pokojnog političkog subjekta. Ugao Obilićevog i Topličinog venca.
 

Prilozi

  • ns2.jpg
    ns2.jpg
    560,6 KB · Pregleda: 5.234
  • ns1.jpg
    ns1.jpg
    558 KB · Pregleda: 5.231
Da cirkus bude kompletan, vidi se gore u desnom uglu zastava propale sfrj u više nego dobrom stanju.
 
Zna li neko kome treba da prijavim nizak pritisak vode? Neko je bušio nešto u ulici i nakon toga voda nam bukvalno samo kaplje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Водоводу, мада ја када сам хтео да им пријавим један квар на улици уопште нисам могао да их добијем.
 
Sad mi je već potreban praktičan savet, pre godinu i par meseci sam prijavio reklamni kamion koji je neko ostavio da trune u ulici, ima bar 3 godine. Lepili su od prošlog novembra na isti kako mora da se ukloni u roku od 24h nekoliko puta i ništa... Na po mesec dana zovem telefonom brojeve gde dobijam informaciju kako znaju za problem, ali nemaju mesta na parkingu da ga odnesu, itd itd...

Bio sam dosta strpljiv, međutim sada mi strpljenje popušta, pogotovo što se kamion raspada i đubre skuplja oko istog...

Svaki dodatni predlog/ideja su mi dobrodošli, hvala vam svima unapred!

Inače, lokacija je Zvezdara, blizu početka šume.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846868#p846868:1qi9a4id je napisao(la):
astrodule » 03 May 2021 12:39 pm[/url]":1qi9a4id]Piši Gradskom sekretarijatu za inspekcijske poslove. Oni su iznad opštinskih inspekcija.

Sve u svemu, bezobrazluk.

Hvala, odlična ideja! Još uvek se ne razumem dovoljno u hijerarhiju gradskih službi, tako da mi je ovaj savet zlata vredan :)
 
Naravno, svi su oni ista go*na, ali desilo se da neke moje prijave upućene preko Beokoma (na Tviteru) budu rešene tek kada naglasim da njima proslede prijavu (Beokom po difoltu šalje opštinskim inspekcijama)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846887#p846887:3b79yy14 je napisao(la):
astrodule » 03 May 2021 02:26 pm[/url]":3b79yy14]Naravno, svi su oni ista go*na, ali desilo se da neke moje prijave upućene preko Beokoma (na Tviteru) budu rešene tek kada naglasim da njima proslede prijavu (Beokom po difoltu šalje opštinskim inspekcijama)

Danas sam poslao mail sa brojem prijave i opisom problema. Dodao sam da sada postaje opasno i za decu koja se vrte tu zbog osnovne škole i mogu da se povrede, valjda će se malo trgnuti i konačno postupiti kako treba.
 
To sa pozivanjem na decu je odlična ideja. Neke sprave na teretani u kraju se klimaju i to prijavljujem već godinama. Tek kada sam u prijavi napisao da se deca igraju na njima i poslao sliku te dece (zamutio sam im face) koja vise na njima, popravili su.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847509#p847509:pm1l70jp je napisao(la):
astrodule » 06 May 2021 12:35 pm[/url]":pm1l70jp]To sa pozivanjem na decu je odlična ideja. Neke sprave na teretani u kraju se klimaju i to prijavljujem već godinama. Tek kada sam u prijavi napisao da se deca igraju na njima i poslao sliku te dece (zamutio sam im face) koja vise na njima, popravili su.

Prošlo je 10 dana od kad sam poslao mail, da li postoji neki vremenski okvir tokom kog mogu da očekujem odgovor ili je - kad god/ako se desi ikada?

Čisto da znam da jurim dalje :D
 
Mislim da postoji zakonski rok na koji moraju da odgovore, ali to se ne poštuje.

Pitanje je kome se žaliti dalje? Zastupniku prava građana?
 
Odlično pitanje, razmišljam se koja može da bude sledeća adresa, a da nisu društvene mreže.

Pogledaću da li postoji nešto u zakonu što gradsku službu obavezuje da ukloni vozilo ako vlasnik nije postupio po nalogu i sam uklonio isto.

Ako postoji, u tom slučaju će ići tužba gradu, druge nema…
 
Komšija, gde je tačno kamion? Ja sam tu kod pumpe. Ako hoćeš pošalji mi privatnom porukom adresu kamiona pa će rešimo ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851278#p851278:24nj3vnf je napisao(la):
vucko » 19 May 2021 10:11 am[/url]":24nj3vnf]Komšija, gde je tačno kamion? Ja sam tu kod pumpe. Ako hoćeš pošalji mi privatnom porukom adresu kamiona pa će rešimo ;)

Poslati svi detalji, hvala ti puno! :)
 
Ha ha, pa vrh.

Ima jedno rešenje, malo je u sivoj zoni, ali čitam da su tako neki rešavali probleme sa zauzimačima parkinga. Elem, pokušajte da ga izgurate na ulicu tako da ometa saobraćaj i pravite se ludi. U tom slučaju će pauk morati da dođe i da ga ukloni. Na placu parking servisa sigurno ima mesta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852015#p852015:2e7mojct je napisao(la):
astrodule » 21 May 2021 09:18 am[/url]":2e7mojct]Ha ha, pa vrh.

Ima jedno rešenje, malo je u sivoj zoni, ali čitam da su tako neki rešavali probleme sa zauzimačima parkinga. Elem, pokušajte da ga izgurate na ulicu tako da ometa saobraćaj i pravite se ludi. U tom slučaju će pauk morati da dođe i da ga ukloni. Na placu parking servisa sigurno ima mesta.

Pa sjajna ideja!

Sad samo da nađem način da grdosiju pomerim nekako, možda samo izguram dovoljno da stane na put :D
 
Ajd da pitam i ovde.

Kome prijaviti komšiju čiji pas neprestano laje u dvorištu kuće? Skot drži nemačkog ovčara u dvadesetak kvadrata, ne šeta ga nikad. Siroti pas je prepun energije i laje kad vetar malo jače duva, a ne dao bog da se neko parkira ili prođe motorom, ili da deca malo zaigraju lopte na ulici. Bukvalno je nepodnošljivo, kada bih brojao svaki pojedinačni lavež došao bih sigurno do 1000 dnevno.

Policija prebacuje odgovornost na komunalnu.
Komunalna kaže da su nadležni samo za red u zgradama, ali ne i u kućama, i prebacuju na veterinarsku inspekciju.
Veterinarsku još nismo uspeli da dobijemo.

Ima li neko iskustva sa rešavanjem ovakvog problema? Šta da radimo, čemu da se nadamo?

P.S. "Narodske metode" nisu opcija, čovek ima kameru iznad kapije, i takođe nam ne pada na pamet da učinimo išta nažao psu. Komšija je taj koji treba da odgovara.
 
To je deo komunalnog problema, tj. komunalne policije. Lažu da nisu odgovorni i za kuće. Ne mogu oni tek tako da biraju gde će da rade a gde ne...
 
Vreme odmora

Član 5

Radnim danima u vremenu od 16.00 do 18.00 i od 22.00 do 7.00 časova narednog dana, a u danima vikenda u vremenu od 14.00 do 18.00 časova i od 22.00 do 8.00 časova subotom i 10.00 časova nedeljom, stanari se moraju ponašati na način koji obezbeđuje mir i tišinu u zgradi (vreme odmora).

Vreme odmora mora se poštovati i pri korišćenju mašina za održavanje zelenih površina oko zgrade (kosačica, motorna testera i slično).

U slučaju porodičnih slavlja i drugih okupljanja, a najkasnije dva dana ranije stanari su dužni da postavljanjem obaveštenja na vidnom mestu u zgradi o tome obaveste ostale stanare, s tim da se od 1.00 čas posle ponoći mora obezbediti mir i tišina u zgradi.

Dozvoljeni nivo buke u korišćenju posebnih delova zgrade

Član 6

U korišćenju posebnih delova zgrade, a naročito u vreme odmora, zabranjeno je:

- vikom, trčanjem, skakanjem i sličnim postupcima praviti buku i narušavati mir u zgradi,

- korišćenje kućnih aparata, ventilacionih sistema i drugih uređaja, mašina i aparata u zgradi, na način da zvuk ovih aparata ometa stanare drugih posebnih delova zgrade.

U vreme dnevnog i noćnog odmora, buka u zatvorenom prostoru u stambenim i u stambeno-poslovnim zgradama prilikom korišćenja kućnih aparata i drugih uređaja u zgradi i na otvorenom prostoru ne sme preći graničnu vrednost indikatora buke, određenu propisom, kojim se uređuju indikatori buke u životnoj sredini, granične vrednosti, metode za ocenjivanje indikatora buke, uznemiravanja i štetnih efekata buke na zdravlje ljudi.

Uslovi pod kojima se mogu obavljati određene privredne delatnosti u zgradi

Član 7

Privredna delatnost čije je obavljanje u zgradi dozvoljeno posebnim propisima, mora se obavljati tako da ne remeti mir i red u korišćenju stanova i drugih delova zgrade.

Ugostiteljska delatnost, zanatstvo i trgovina obavlja se zgradama u skladu sa zakonom i posebnim gradskim odlukama koje regulišu ovu oblast.

Dozvoljeni nivo buke u zatvorenom prostoru u zgradi, u kojem se obavlja privredna delatnost ne sme preći graničnu vrednost indikatora buke, određenu propisom, kojim se uređuju indikatori buke u životnoj sredini, granične vrednosti, metode za ocenjivanje indikatora buke, uznemiravanja i štetnih efekata buke na zdravlje ljudi.

Držanje kućnih ljubimaca

Član 11

U skladu sa posebnim propisima, kojima se uređuju uslovi i način držanja domaćih životinja i kućnih ljubimaca, dozvoljeno je držati kućne ljubimce (pse, mačke, ukrasne ptice, male glodare, akvarijumske životinje i dr.), ali je stanar dužan da se stara da te životinje ne stvaraju nečistoću u zajedničkim prostorijama, zemljištu za redovnu upotrebu i ne narušavaju mir i tišinu u zgradi.

Koliko god ih mrzeo, čini mi se da su ipak u pravu...
 
E onda... Inače, taj problem je jedan od najteže rešivih, jer svi vrdaju. Koliko sam samo čuo takvih primera, ne znam ni sam. Uzmi samo guglaj, i tu ima svačega. Neretko se završi da neko otruje psa, koji realno nije sam ni kriv, već vlasnik.
 
Pozdrav svima, od početka godine sam ja mislim 4 puta Beokomu na Twitter kačio objave sa slikama napuštenih vozila na parkingu ispred zgrade. Oni su uredno prosledili prijavu svaki put, ali do danas inspekcija (ili ko već) ni jednom nije izašla na teren. Vozila su i dalje tu. Pritom, svakom je registracija istekla pre više od godinu dana i nisu uopšte vožena. Kome je najbolje prijaviti ovo? Svi znamo koliko je teško naći parking mesto i stvarno nije u redu da ta mesta zauzimaju vozila koja su napuštena.
 
Vrh