Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Sekretarijat za saobraćaj i Beokom.

Inače, sinoć sam primetio da su upropastili zeleni talas od opštine NBG ka Brankovom mostu i obrnuto.
Naime, svake nedelje uveče idem na odbojku i prolazim tim pravcem i sinoć sam prvi put zaglavio.

Što je najgore, vozim po ograničenju i upali mi se crveno 50m pre semafora, a pre toga sam prvi krenuo sa smeafora raskrsnicu ranije. NEDOPUSTIVO
 
Astro velike promjene u semaforima slede tek u toku je ugradnja novih semafora na dosta lokacija kao i indukciskih petlji u kolovozu na dosta lokacija ujedno se vrsi umrežavanje istih ...
 
Znam, samo ne znam što eksperimentišu.

Na NBG nema indukcionih petlji, ali su dosta kopali i umrežavali semafore.

Nadam se da će to neki dobar sistem da kontroliše.
 
Lep pozdrav svima :)

Navešću jedan primer koji se tiče ozbiljnih višegodišnjih komunalnih problema na Bežanijskoj kosi, a o kojima je pisano na web portalu naselja.

Radi se o višegodišnjoj poplavi iz poslovnog kompleksa Ministarstva odbrane.

Naime, većina prijava i upita o ovom problemu (putem telefona i elektronske pošte) je potpuno ignorisana od strane nadležnih. I ono malo odgovora na upite i prijave se svodilo na prostu potvrdu činjeničnog stanja, ali bez ikakve zainteresovanosti istih da se problemi zakonski i na adekvatan način reše.

Primer odgovora JKP Beogradski vodovod i kanalizacija:

Поштовани,

ЈКП "Београдски водовод и канализација" је надлежно за одржавање водоводне инсталације закључно са водомерним окном потрошача.
Наведени дефект који није пријављен ЈКП БВК налази се на делу водоводне мреже за чије одржавање и санацију није надлежно наше Предузеће. За санацију, као и за рачуне за утрошене кубике воде услед квара, одговоран је сам власник водомера.

Срдачан поздрав,

Gradska inspekcija te Ministarstvo odbrane, kao i Komunalna milicija grada Beograda nisu našli za shodno da odgovore na konkretne upite, iako je pomenutima taj problem dobro poznat.
 
Beogradska hronika - nema dalje...

Možda ipak da pokušate i "staromodnijim" pristupom, a to je pisarnica Gradske uprave u 27. marta ili pismo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816007#p816007:8zxvx9us je napisao(la):
astrodule » Sub Jan 23, 2021 10:00 am[/url]":8zxvx9us]Beogradska hronika - nema dalje...

Možda ipak da pokušate i "staromodnijim" pristupom, a to je pisarnica Gradske uprave u 27. marta ili pismo.

Hvala na datim smernicama, ovo drugo će biti sledeći korak, jer očigledno da bilo kakva ozbiljna komunikacija elektronskom poštom sa pojedinim nadležnim službama, gotovo da nije moguća.

Pogotovo sa Komunalnom milicijom i Sekreterijatom za inspekcijske poslove grada Beograda.
 
Danas sam zatrpao Beokom prijavama da nadležni skinu plakate. Prekjuče sam video dva lika kako lepe po mojoj ulici svima poznate plakate pa sada očekujem da Čistoća, Zelenilo, EDB, Javno osvetljenje, BVK i ostali iste skinu.

Prijavio sam i Komunalnoj da ti likovi lepe (dvojica, odrpanih, kratka kosa), ali pošto njima treba bar sat vremena da se pojave - izgleda da ih nisu našli. Možda da sledeći put ih prijavim i da ih pratim i čekam patrolu?
 

Prilozi

  • laptop bandera.jpg
    laptop bandera.jpg
    215,9 KB · Pregleda: 3.418
  • laptop beograd put.jpg
    laptop beograd put.jpg
    202,9 KB · Pregleda: 3.416
  • laptop bilbord.jpg
    laptop bilbord.jpg
    201,8 KB · Pregleda: 3.427
  • laptop djubrijera.jpg
    laptop djubrijera.jpg
    166,8 KB · Pregleda: 3.422
  • laptop halo.jpg
    laptop halo.jpg
    241,7 KB · Pregleda: 3.412
  • laptop hidrant.jpg
    laptop hidrant.jpg
    224,2 KB · Pregleda: 3.423
  • laptop javan rasveta semafor.jpg
    laptop javan rasveta semafor.jpg
    234,4 KB · Pregleda: 3.381
  • laptop kontejner.jpg
    laptop kontejner.jpg
    208,4 KB · Pregleda: 3.431
  • laptop strujoemr novi.jpg
    laptop strujoemr novi.jpg
    206 KB · Pregleda: 3.411
  • laptop strujomer stari  i novi.jpg
    laptop strujomer stari i novi.jpg
    223,5 KB · Pregleda: 3.421
  • laptop zelenilo.jpg
    laptop zelenilo.jpg
    230,4 KB · Pregleda: 3.414
Не вреди, писао сам и ја о томе, али џаба, Београду је очигледно суђено да га неколицина примитивних, бедних и поганих изрода дословце удави, угуши и затрпа у откуп лаптопова, и просечног "грађанина" за то неће бити брига све док му око уста и носа не облепе селотејп и папир и док не буде престао да дише због облепљености. Ето, до те тачке га неће бити брига.
 
Istina. Ljudi su postali kao zombiji, ništa ih ne dotiče a nadležnima do ja... jer manje posla za njih.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Kralja Milana i maltene ceo centar su izlepljeni ovim otkupom laptopova. Što je najsmešnije, mogu da ih pohvataju bez problema i policija i komunalci na delu pošto je sve pokriveno kamerama, ali jednostavno neće....zabole ih savršeno.
 
Kakve kamere..pa ljudi ostavljaju broj telefona na oglasu...nema volje za to..taj Miki nam salati grad već godinama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li znate, da li je iko ikada dobio odgovor na mejl ko je pitao "Gradsku vlast"?
Evo, pre 3 nedeljne sam im pisao i ništa.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ja nikad do sad, a pisao sam nekoliko puta preko te forme na sajtu grada.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kontakt forma na sajtu grada ne radi, poslao sam verovatno na stotine poruka nikad odgovor nije stigao.
 
E pa da, preko te forme na sajtu sam i ja sročio sočan tekst/pitanje.
Kako drugačije da dođem do Gradonačelnika ili Predsednika Skupštine grada?
 
Sramotno je što su i pojedinim čelnicima i sekretarijatima puni Inboxi pa vraća mejlove koje prosledim sa greškom da primaoc ima pun Inbox.

Digitalizacija na vrhuncu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Postovani,moje pitanje je kome se obratiti kada ustanovite da unazad 10 godina komsija krade vodu koju ja placam u ogromnim iznosima.Komsija se prikljucijo na moju instalaciju u garazi bez mog znanja i odobrenja.Poslednji racun kad je stigao bio je u iznosu 23000 din. to je vec sesti racun u slicnom iznosu unazad deset godina.Sada sam odlucila da istrazim kako ja to trosim toliko vode.Samostalno sam iskljucila vodu i saznala da komsija koji drzi prodavnicu nema vodu.Obratila sam se inspekciji grada Beograda,Mup,Komunalnoj inspekciji,komunalnoj policiji ,Upravi vodovoda,vodovodu Vozdovac,i svi redom kazu da nisu nadlezni.Pa se ja pitam da li je kradja kod nas legalizovana.Cak su mi sugerisali da se manem corava posla i da platim i da odjavim vodomer.Necu da odustanem ,trazim savet kome da se obratim da li neko ima slicno iskustvo Aleksandra Ruzic
 
Kako niko nije nadležan?

Pošalji pismo svakome od njih, pa kada dobiješ od svih negativan odgovor napismeno onda to pošalji Gradskoj sekretarijatu za inspekcijske poslove. Ili odmah njima pošalji pismo.

A mislim da bi morala da tužiš "komšiju" što se nakačio na tvoj priključak ako želiš neke pare.
 
Vodovod se često ograđuje na to da je njegovo do vodomera, a da je sve posle vodomera u nadležnosti potrošača. Tako je bilo puno ljudi u manjim mestima koji imaju vodomer na ulici a pukne cev posle vodomera bliže kući pa nastane račun od po više stotina hiljada dinara.

Obavezno kontaktirajte advokata pa vidite koje su Vam mogućnosti u pogledu naplate štete koju Vam je načinio komšija krađom vode, kao i eventualno angažovanje veštaka građevinske struke koji bi utvrdio stanje.
 
Da, to sam i ja hteo da kažem. Pošto se slučaj desio posle vodomera, gradske službe nemaju ništa sa time. Ostaje advokat i lična tužba.
 
Možda je već bilo, ali ne nađoh površnim prelistavanjem: Kome se prijavljuje nepoštovanje istaknutog radnog vremena radnje? I koji je uopšte način dokazivanja prijave? Konkretno, radnja ima istaknuto radno vreme do 20h, ali je prava retkost posle 19 naići na otvorena vrata.
 
Odeljenje za inspekcijski nadzor nad trgovinom - tel: 2753-076

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
I komunalna policija je zadužena za kontrolu radnog vremena. Jedino što verujem da moraju da zateknu radnju zatvorenu u radno vreme, a sa obzirom da njima treba minimum sat-dva da dođu po pozivu, teško će oni pomoći.
 
Druže 90% privatnika ne poštuje radno vreme i krši zakon jer im ta ista država propisuje kada mogu da rade preko informera u 20h uveče...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh