Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Prijave za otvorene ormare i neke kablove bez zaštite urodile plodom.

To je ono što sam pisao več da sigurno pola godine stoji tako, ali očigledno niko ne prijavljuje.

Plus, svi elektro ormani su zatvoreni i stavljena je crveno bela vrpca oko njih.

usce struja nesredjeno.jpg
usce struja nesredjeno 2.jpg
usce struja sredjeno.jpg
 
Vladivoje":3tdz01ux je napisao(la):
Kad već odgovarajuće službe neće da rade (Čistoća i Zelenilo), mogu i građani da malo srede prostore oko svojih zgrada i između zgrada.

Ali, nažalost, stanarima tako nešto nije ni na kraj (plitke) pameti. Baš njih briga čak i za unutrašnjost zgrade u kojoj žive.

Treba neko sa strane da nam uređuje prostor u kome živimo (?). Izgleda da treba, pošto je veliku većinu stanara baš briga za bilo šta...
Ali, tako nešto se ipak neće desiti.
Naravno da treba i stanari treba da malo porade na okolini zgrade...

No naravno i treba i službe koje plaćamo da rade svoj posao.
Ja sam pre mesec dana zamalo kupio motornu kosu jer je trava toliko puštena da poraste da je to bila stvarno svinjarija...
No pojavili su se i pokosili.
Zapravo nije JP Zelenilo već privatna firma koja je "podozvođač" no to je za drugu priču.
No kažem, angažovanje građama vredi, ali moraju se i službe da rade svoj posao...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Sve je to u redu, Čistoća i Zelenilo i treba da rade svoj posao, ali vidimo kako ga (ne) rade.

U svakom slučaju, Čistoća i Zelenilo nisu nadležni za unutrašnjost zgrada, koja je u mnogim zgradama u očajnom stanju.

Dakle, stanari treba da se potrude da sređuju unutrašnjost svojih zgrada, a u većini slučajeva se to ne radi.

Sređeni unutrašnji delovi zgrada su najčešće rezultat rada i truda zanemarljivog procenta stanara, a to je nešto što je nekorektno od strane svih drugih stanara koji ne samo da ne učestvuju ni u kakvim aktivnostima vezanim za održavanje zgrade, već svojim destruktivnim ponašanjem samo prave štetu u zgradama u kojima žive.
 
Sa Tvitera (upućeno Beokomu i njihov odgovor)

ZAKON
O OPŠTEM UPRAVNOM POSTUPKU

Podnošenje podneska nenadležnom organu

Član 62

Ako organ nije nadležan da primi podnesak koji mu se predaje ili saopštava, prosleđuje ga nadležnom organu i o tome obaveštava podnosioca. Ako ne može da utvrdi koji je organ nadležan, upozorava podnosioca da će, bez odlaganja, rešenjem odbaciti podnesak zbog nenadležnosti.

Поштовани,
немамо могућност слања пријава МУП-у. Прослеђујемо пријаве свим градским секретаријатима и службама, јавним комуналним предузећима (којима је БГ оснивач) и градским општинама. Хвала.

Postavio bih im pitanje kako to oni nisu u mogućnosti, a običin građani jesu, ali se plašim da me ne blokiraju.
 
Моја данашња пријава Беокому
EefISYTWkAAoc19

Свакодневна појава на окретници у Устаничкој улици, паркира се ко како хоће и праве хаос, аутобуси једва пролазе. Овде има посла за цео дан, молим вас пошаљите комуналну или паркинг сервис.
@prijavi_problem
И њихов генерички одг
Поштовани,
пријава је прослеђена Комуналној милицији. Хвала.
Очекујем за пар дана одговор комуналне фзн, изашли смо после 10 дана, није било прекршаја. Али стање је критично заиста, а отправнике изгледа боли ћошка да позову паука или комуналну сами. Возачима се без потребе додатно отежава ионако тежак посао на потезу 300 :evil:
 
Iscrtaju zutom linojom oktetnicu stave dvije kamere i resen problem ali to je naucna fantastika ....
 
Meni uz sve to nisu jasni ni vozači autobusa. Oni najviše gube živce na tome, zbog tog parkiranja se dešavaju kašnjenja, kvare se autobusi, dešava se sve i svašta. I oni ništa sami da pokrenu. Dođu na okretnicu, izađu iz autobusa, uđu kod otpravnika ili šta god da su, i tamo se smeju, zezaju sa njima. Ništa meni tu nije jasan, tok razmišljanja svih osoba tamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762946#p762946:1a531dg5 je napisao(la):
marrecar » Uto Avg 04, 2020 2:35 am[/url]":1a531dg5]Meni uz sve to nisu jasni ni vozači autobusa. Oni najviše gube živce na tome, zbog tog parkiranja se dešavaju kašnjenja, kvare se autobusi, dešava se sve i svašta. I oni ništa sami da pokrenu. Dođu na okretnicu, izađu iz autobusa, uđu kod otpravnika ili šta god da su, i tamo se smeju, zezaju sa njima. Ništa meni tu nije jasan, tok razmišljanja svih osoba tamo.
Imaju oni tokom same vožnje linije još 100 muka, tako da ako bi se nervirali oko ovakvih stvari brzo bi izgubili živce. Jednostavno oguglali su.
 
astrodule":18d5hbfx je napisao(la):
Sa Tvitera (upućeno Beokomu i njihov odgovor)

ZAKON
O OPŠTEM UPRAVNOM POSTUPKU

Podnošenje podneska nenadležnom organu

Član 62

Ako organ nije nadležan da primi podnesak koji mu se predaje ili saopštava, prosleđuje ga nadležnom organu i o tome obaveštava podnosioca. Ako ne može da utvrdi koji je organ nadležan, upozorava podnosioca da će, bez odlaganja, rešenjem odbaciti podnesak zbog nenadležnosti.

Поштовани,
немамо могућност слања пријава МУП-у. Прослеђујемо пријаве свим градским секретаријатима и службама, јавним комуналним предузећима (којима је БГ оснивач) и градским општинама. Хвала.

Postavio bih im pitanje kako to oni nisu u mogućnosti, a običin građani jesu, ali se plašim da me ne blokiraju.
Pa registruj drugi nalog pa pitaj. Mislim ako su ti javno odgovorili, a ne na DM.
Ti kao taj "drugi" si imao priliku da pročitaš to...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Dobijao sam odgovore preko DM na neke pipavije prijave, ali ništa konkretno.

Meni je malo muka da isterujem pravdu na ovakav način. Nekada imam volje i slobodnog vremena, a nekada se pitam šta rade svi ti advokati u zemlji gde svi kukaju kako se krše zakoni i uredbe.
 
Moraju da te zaprate kako bi mogao da pošalješ privatnu poruku (DM), odnosno da se međusobno pratite. Više nije moguće slati privatne poruke svakom nalogu
 
astrodule":1cj6pppy je napisao(la):
Dobijao sam odgovore preko DM na neke pipavije prijave, ali ništa konkretno.

Meni je malo muka da isterujem pravdu na ovakav način. Nekada imam volje i slobodnog vremena, a nekada se pitam šta rade svi ti advokati u zemlji gde svi kukaju kako se krše zakoni i uredbe.
Razumem te potpuno.
Oni se zapravo i cimnu za nešto što ne zahteva da se neko kazni ili opomene.
Ja sam uspevao sa nekim zapušenim šahtovima za odvod kišnice, preraslim zelenilom, oborenim znakovima itd...
Čim je trebalo nešt "ozbiljnije" onda ništa..

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Identično iskustvo, totalno ignorisanje prijava na mail za bilo šta što podrazumeva rad komunalne ili inspektora, ne dobijem čak ni onaj generični odgovor da je prijava negde prosleđena.

Beskorisni su i trebalo bi ih ugasiti, postoje samo da bi stvarali lažnu sliku dostupnosti funkcija javne uprave.
 
Za početak bi trebalo insistirati da svako pitanje / prijava dobije odgovor. Mislim da im je to čak i obaveza. Promena počinje od malih stvari. Međutim mi smo potpuno sve centralizovali u liku i delu predsednika, pa zato lokal nema nikakvu ozbiljnu ulogu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764276#p764276:735fb6jd je napisao(la):
marrecar » 08 Aug 2020 10:12 pm[/url]":735fb6jd]Moraju da te zaprate kako bi mogao da pošalješ privatnu poruku (DM), odnosno da se međusobno pratite. Više nije moguće slati privatne poruke svakom nalogu

Hvala na pojasnjenju. Gde je najbolje prijaviti a da ne spamujem bas javno?
 
Spamuj slobodno, ja sam ih spamovao na svake dve nedelje zato što niko nije sređivao ogroman krater u ulici. Sve dok se konačno neko nije pojavio. Za svaku prijavu, koja nije relativno brzo bila sređena, sam ponovo slao. Bolje je javno, da se vidi da neko ne radi svoj posao kako treba.
 
Opština NBG je počela da briljira.

Na Tviteru je neko prijavio da rampa za invalide izlazi na trotoar i Opština im je rekla da provere sa predsednikom ulaza ko im je dao dozvolu.

U Novom Beogradu, u bloku 33,izmedju parkinga kod ulaza Omladinskih brigada 24 i 26 i prolaza izmedju navedenih ulaza, nalazi se rampa za invalide, koja jednim delom izlazi na kolovoz. Da li je to dozvoljeno?

rampa prijava.jpg


Одговор ГО Нови Београд:
Поштовани,

можете се обратити управнику стамбене заједнице како би се утврдило ко је рампу поставио и на основу чијих сагласности.

https://twitter.com/Anonymo71083027/sta ... 2068507650
 
a kakve veze ima opština sa rampama?. Valjda postoje neki normativni o prejektovanju i postavljanju ovakvih rampi. Mislim da bi to trebala građevinska inspekcija da kontroliše a znam da to postavlja i gradsko stambeno.
 
a što ne bi pitao upravnika ako tu živiš pa ti smeta. E ako ne bih dobio odgovor onda bih prijavio da ko je nadležan poveri jel sve u skladu sa propisima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764616#p764616:28yrphv9 je napisao(la):
hobotnica » 10 Aug 2020 11:02 am[/url]":28yrphv9]a kakve veze ima opština sa rampama?. Valjda postoje neki normativni o prejektovanju i postavljanju ovakvih rampi. Mislim da bi to trebala građevinska inspekcija da kontroliše a znam da to postavlja i gradsko stambeno.
Pa ti ni link nisi otvorio. Prijava je poslata Beokomu, a oni su prosledili prijavu, očigledno samo Opštini Novi Beograd. Dakle, nije to niko sam prijavio direktno opštini, nego gradski servis je sam odlučio da prosledi njima prijavu. Neko tu opet ne radi svoj posao kako treba
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764604#p764604:1rqwyh4m je napisao(la):
astrodule » 10 Aug 2020 09:38 am[/url]":1rqwyh4m]Opština NBG je počela da briljira.

Na Tviteru je neko prijavio da rampa za invalide izlazi na trotoar i Opština im je rekla da provere sa predsednikom ulaza ko im je dao dozvolu.

U Novom Beogradu, u bloku 33,izmedju parkinga kod ulaza Omladinskih brigada 24 i 26 i prolaza izmedju navedenih ulaza, nalazi se rampa za invalide, koja jednim delom izlazi na kolovoz. Da li je to dozvoljeno?



Одговор ГО Нови Београд:
Поштовани,

можете се обратити управнику стамбене заједнице како би се утврдило ко је рампу поставио и на основу чијих сагласности.

https://twitter.com/Anonymo71083027/sta ... 2068507650
file.php

Da se ne bi smarao ja bi im odmah odgovorio: "Nisu mi dali nikakav odgovor." U stilu naseg Predsednika :)
Ne kaze se da li si pitao da li nisi pitao a nisi nista slagao!
 
a jeste li do sada možda podnosili prijave na tviter nalog neke od opština pa na primer i novobeogradske gde takođe odgovaraju na pitanja. Što mora preko posdrednika.Ja slabo nešto prijavljujem a kad me nešto interesuje obično idem direktno na inspekciju ili upravu opštine ili grada i dobijem odgovor.
 
Vrh