Šta je novo?

Prijave gradskim službama

U temi o bici stazama sam spomenuo da sam dobio odgovor na prijavi o žardinjeri na bici stazi u Omladinskih brigada.
To je prijava 3 sa mog bloga http://dusanpopovic.com/2012/08/komunal ... kim-putem/

Elem, odgovor (http://dusanpopovic.com/wp-content/uplo ... 702-12.pdf) glasi da se postupak protiv NN lica obustavlja jer već postoji postupak za uklanjanje žardinjera.

To je sasvim OK, ali problem je što žardinjera i dalje stoji tamo gde ne treba. Recimo da je i dalje u toku postupak protiv vlasnika nekog od lokala koji je najverovatnije tu žardinjeru postavio (ne kažem da jeste neki vlasnik lokala to postavio). Taj postupak se sigurno vodi već nedeljama. Na kraju će (ako utvrde tačno) ko je žardinjeru postavio taj vlasnik morati o svom trošku istu da ukloni.

Da li će osim toga vlasnik "popiti" neku kaznu?

Kako bih ja rešio taj problem: čim bih dobio prijavu o žardinjeri na mestu "gde joj nije mesto" odmah bih poslao neku gradsku službu da istu ukloni sa trotoara. Time bi se problem rešio. Zatim bih pokrenuo postupak da utvrdim otkud ta žardinjera. Taj postupak sada može da traje, što se 99.999% građana tiče, i godinama. Meni je bitno da se žardinjera ukloni. I na kraju kad se utvrdi ko je lice koje je krivo to lice dobija račun za uklanjanje žardinjera (jer izlazak gradske službe košta) i kaznu što ju je uopšte postavilo tamo gde ne sme.

Na "moj" način, problem bi se rešio odmah, a grad bi kad tad dobio neki novac od kazne. Možda se <5% ovakvih postupaka ne bi naplatilo jer je problem napravio neki huligan, ali to se sigurno može pokriti budžetom.

Na "njihov" očigledno trenutno aktuelni način, problem stoji, ometa i na kraju će vlasnik proći bez kazne (nije kazna da popravi ono što je pokvario).

Mislim da može da se napravi paralela sa "paukom". Čim se uoči problem, piše se kazna, pauk dolazi i vlasnik plaća kaznu i ležarinu. Nema nepotrebnog čekanja i ometanja.
 
A što ne pošalješ mejl i pitaš inspektorku šta bi sa žardinjerama, ko ih je postavio i da li će biti uklonjene.
Dala ti je i broj predmeta u kojem se vodi ta prijava III-355-3029/12
 
Da budem iskren, ne zanima me! Ja želim da grad bude lepši i da budem ponovo surovo iskren - ne zanima me na koji način (dok to mene ne ugrožava).

Još jedan razlog što ih neću zvati je što ne volim da pričam sa nesposobnim ljudima. Pre određenog vremena sam prijavio uništene klupe u celom Bloku 45. Juče me je zvao neko iz inspekcije Novi Beograd da me pita na koje tačno klupe mislim, tj tačno na koji parkić?!? Vrhunac svega je to što ta osoba što me je zvala živi u Bloku 45 (tako je i rekla) i detaljno mi opisala lokaciju na koju sam ja skrenuo pažnju (puteljak kad se krene od DM-a, pa prvi park)!
 
Au dule. Nemoj ni da pričaš. Šalji mejl sa novim pitanjem ili batali, jer čemu si onda na blogu napravio onako urednu evidenciju svih predmeta sa slikama. Zar ne bi bilo dobro da svi predmeti pocrvene. Tj. da budu odrađeni. Koliko mogu da razumem predmeti koji su prema informaciji opštine prosledjeni nekom drugom, odgovor bi trebao da dobiješ od tih drugih.
Počeo si da se žestiš. Kako li je tek Filipu .
 
Naravno da se žestim kad osoba koja radi u inspekciji nije sama prijavila polomljene klupe u bloku u kome živi !!!

Filipu i Beocilkizaciji se iskreno divim, i mislim da nisam na njihovom nivou da se borim protiv glupaka, birokratije i raznih drugih prepreka. Njima svaka čast i puna podrška u svim narednim akcijama...
 
Povezao me autobus garažni broj 91 sa stajališta Prnjavor škola do Voždovca gde je i trebalo da terminiše, iako mu je na displeju pisalo ZA GARAŽU, a svetla u salonu bila isključena. Stao je još jednom putniku usput. Juče, 07.10.2012. kasno uveče.

Da li je ovaj vozač i trebalo da ide za garažu, ili je rešio da svoj posao završi ranije?
 
astrodule":19h2tfez je napisao(la):
U temi o bici stazama sam spomenuo da sam dobio odgovor na prijavi o žardinjeri na bici stazi u Omladinskih brigada.
To je prijava 3 sa mog bloga http://dusanpopovic.com/2012/08/komunal ... kim-putem/

Elem, odgovor (http://dusanpopovic.com/wp-content/uplo ... 702-12.pdf) glasi da se postupak protiv NN lica obustavlja jer već postoji postupak za uklanjanje žardinjera.

To je sasvim OK, ali problem je što žardinjera i dalje stoji tamo gde ne treba. Recimo da je i dalje u toku postupak protiv vlasnika nekog od lokala koji je najverovatnije tu žardinjeru postavio (ne kažem da jeste neki vlasnik lokala to postavio). Taj postupak se sigurno vodi već nedeljama. Na kraju će (ako utvrde tačno) ko je žardinjeru postavio taj vlasnik morati o svom trošku istu da ukloni.

Da li će osim toga vlasnik "popiti" neku kaznu?

Kako bih ja rešio taj problem: čim bih dobio prijavu o žardinjeri na mestu "gde joj nije mesto" odmah bih poslao neku gradsku službu da istu ukloni sa trotoara. Time bi se problem rešio. Zatim bih pokrenuo postupak da utvrdim otkud ta žardinjera. Taj postupak sada može da traje, što se 99.999% građana tiče, i godinama. Meni je bitno da se žardinjera ukloni. I na kraju kad se utvrdi ko je lice koje je krivo to lice dobija račun za uklanjanje žardinjera (jer izlazak gradske službe košta) i kaznu što ju je uopšte postavilo tamo gde ne sme.

Na "moj" način, problem bi se rešio odmah, a grad bi kad tad dobio neki novac od kazne. Možda se <5% ovakvih postupaka ne bi naplatilo jer je problem napravio neki huligan, ali to se sigurno može pokriti budžetom.

Na "njihov" očigledno trenutno aktuelni način, problem stoji, ometa i na kraju će vlasnik proći bez kazne (nije kazna da popravi ono što je pokvario).

Mislim da može da se napravi paralela sa "paukom". Čim se uoči problem, piše se kazna, pauk dolazi i vlasnik plaća kaznu i ležarinu. Nema nepotrebnog čekanja i ometanja.


Taj postupak koji je u toku je verovatno inicirala moja prijava.

Dakle, zanimljivo je saznati da su pokrenuli postupak protiv (pretpostavka) ni krivog ni dužnog vlasnika restorana koji je postavio te žardinjere upravo da bi sprečio automobile da se parkiraju na tom prostoru, dok vlasnici drugih lokala nikako da dobiju "pokretanje postupka" zbog činjenice da privlače ljude na kršenje zakona, odnosno parkiranje na za to nepredviđenoj lokaciji.

Još jedan dokaz da je ovo linč vlasnika tog restorana jeste JEDAN odgovor komunalne inspektorke na SEDAM prijava koje sam uputio, od kojih se tri odnosilo na žardinjere preko biciklističke staze u Bulevaru Mihaila Pupina. U rekordnom roku su sve te žardinjere bile uklonjenje, jer je inspektorka očigledno izašla na teren, pokucala na vrata i mlateći prijavom građana u saradnji sa osobama koje su postavile žardinjere iste i sklonila!

Dakle, uklanjanje žardinjera odmah je moguće, ali očigledno ne i u slučaju Omladinskih brigada. Muljavine neke velike se dešavaju između Opštine Novi Beograd i tog bloka u Omladinskih brigada. Ili Komunalni inspektori jednostavno ne znaju šta treba da rade, pa svak grua na svoju stranu.
 
a imate li bilo kakav odgovor za te žardinjere u Omladinskih brigada, za parkiranje i sl.
 
Au. Koliko prepiske. Ja mislim da se ide na to da vam dojadi to prijavljivanje. Mnogo napisali a ništa nisu rekli.
 
Meni ne smeta, bio sam spreman na to. Štaviše, zanimljivo je.
 
Dobijen je najbesmisleniji odgovor do sada.

Prijava se odnosila na rupu kod autobuske stanice u Bloku 45.
IMG_4134-1024.jpg


A odgovor glasi: "... Rupa je deo podzemnog pešačkog prolaza koji još nije stavljen u funkciju, a to će biti urađeno u nekom narednom periodu..."

Naravno, svi znamo da ta rupa stoji tu sigurno 10 godina...

Ceo odgovor pogledajte ovde http://dusanpopovic.com/wp-content/uplo ... 840-12.pdf

I sad ja da zovem ovu osobu i da je pitam da li treba neko da upadne, da se zaglavi, ili šta već treba da se desi da tu rupu zatrpaju, zaštite? Žao mi je, ali ja sa takvim ljudima ne mogu i neću da imam komunikaciju. Ovde su podaci o prijavi, pa ko hoće da ga zove i preganja se sa takvima, neka izvoli...

"Poštovani, Vaša prijava je zavedena pod brojem III-355-4840/12 i data na rešavanje komunalnom inspektoru Dinić Nenadu, kontakt telefon 011/3106-855."
 
Da to je jedan od 3 prolaza koja nisu aktivna svake godine osvoje stedstva i svake godine prenamjene ista do tad se prolaz puni smjecem umjesto da obezbjede rupu ima u temi o podzemnim prolazima
 
А мој електронски одговор би гласио:
ИНСПЕКТОРЕ Динићу. Не могу да верујем.
Предметна рупа је део некаквог подземног пролаза, вероватно мислите на подземни пешачки пролаз какав постоји код блока 44.
Добро, ако је тако, али зашто се рупа не затвори или не обезбеди уколико се тај пролаз још неће ставити у функцију. Сада је одлично место за одлагање смећа, а и потенцијална опасност за грађане, а посебно најмлађе. А кад почне да се слива вода ???
Друго, занима ме шта сте ви урадили са мојом пријавом III-355-4840/12 . Јесте ли је одбацили јер сте каобајаги ненадлежни као Ваша колегиница или сте пријаву проследили, поступак прекинули чекајући да се пролаз направи, обуставили, једноставно како сте окончали поступак, како ви то већ правно зовете. Занима ме шта сте предузели у конкретном случају било да сте надлежан или ненадлежан орган.Овако сте ми само , као кукавичје јаје, послали неку бедну информацију на коју не могу да се жалим, већ да чекам још десет година да се рупа затвори или да неко направи подземни пролаз. Уколико ми не одговорите о предузетим мерама обратићу се Градској управи а ако треба и Градоначелнику због оваквих безобразних и бесмислених одговора.
 
Ja bih iskreno njegov odgovor samo prosledio nekom "iznad". Ne bih se uopšte raspravljao sa inspektorom.

Kao što sam rekao, sa ovakvim osobama ja ne mogu da nastavim komunikaciju.

Planiram da za godinu dana (verovatno će ostati ista vlast) sva prijavljena mesta ponovo obiđem, i onda prosledim sve nekom "iznad"...
 
Nadjoh.

inspekcija@beograd.gov.rs
секретаријат за инспекцијске послове
СЕКТОР ЗА НОРМАТИВНЕ И УПРАВНО-НАДЗОРНЕ ПОСЛОВЕ
Одељење за нормативне и управно-надзорне послове

остварује непосредан надзор увидом у управне предмете комуналне инспекције градске општине;

Prijava je od 27.08.2012. godine.Ja ne mogu da verujem da je gospodinu trebalo mesec i po dana da smisli ovakav bezobrazan odgovor. To je mogao da napiše odmah ili je smišljao kako da Duleta skine sa......
 
Pa naravno uprvanoj inspekciji i kabinetu gradonacelnika ima u svakoj gradskoj sluzbi poster gdje on poziva da se gradjani zale na cinovnike.Ja takodje skupljam hit nebulozne odgvore kad uhvatim vremena postavicu jedan najaci po gluposti
 
Upravna inspekcija ovde ne bi imala nikakvu nadležnost. Prilikom posete Upravnog inspektora bilo bi konstatovano samo da je opštinski inspektor u zakonon predviđenom roku postupio po prijavi i poslao odgovor. Njih se uopšte ne tiče suština prijave.
I mesec i po dana je odličan rok, neretko mi se dešava da se odgovori na prijave šalju i preko 6 meseci od njihovog podnošenja.

Ipak to ne opravdava postojanje rupe. Za to je nadležna Komunalna inspekcija Sekratarijata za inspekcijske poslove, a ne Komunalna inspekcija opštine Novi Beograd, obzirom da se lokacija na kojoj je rupa (ulegnuće) verovatno trenutno vodi kao javna zelena površina.
 
А ето из "рупе" или ти дела "подземног пешачког прелаза" израсло дивље дрво. Барем људи који чекају аутобус ГСП-а имају хладовину поред оближњег стајалишта :p
 
Baš interesantno. A što se ne potrudi Gosp. Milkenković za svog mandata predsednikovanja da natera grad da zatvorii rupu kad mu je stvar poznata. Sad su krivi svi, a dok je bio predsednik .......
Bilo bi interesantno čuti i šta novi predsednik Šapić misli na temu rupe. Kakav bi njegov sportski odgovor bio.
U ovoj stvari i nije bitno da li je zelena površina, saobraćajna površina već da nadležna inspekcija bilo gradska ili opštinska nekom naloži da se ona zatvori ili zaštiti . Zaista su neozbiljni odgovori „pa jeste to je nezavršen prolaz“,“ molili smo grad“ (kao da su novobeograđani u selu i šta ima tu da se moli), "jeste to je rupa koja nije stavljena u fukciju a što će biti urađeno u nekom narednom pereodu " (kom ? ) i kako to inspektor zna da će biti. I šta je inspektor uradio sa tom prijavom pa da pritisnemo one koji su nadležni. Ili da dobijemo neki ozbiljniji i kompetentniji odgovor.
A ovo su oni odgovori okruglo pa na ćoše.
 
Prijavih nedostatak 36 stabala u par ulica u CSI jevoj akciji upravo se vratih sa saltera.Sad da vidimo ko ce dobiti od inspektora predmete i koliko ce im trebati da isto urade tj krajnji ishod zasadjena nedostajuca stabla u Despota Stefana i jos nekim ulicama.Inace u BDS primjetio sam da su neka sadan mijsta pokrivena divljacki bastama sto sam posebno naznacio.Takodje ulica se jos rekonstruise parce po parce mogu reci prilicno traljavo i sporo trenutno rade dio isprd velikog maksija.Nadam se da nece ukloniti sadna mjesta kao sto su to uradili na pojedinim djeloivma gdje je rekonstrukcija prosla.Takodje radi se dosta neplanski
 
Vrh