Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Ја имам једну помало сулуду, али можда и једину оствариву идеју за Гроцку: градња пруге од Панчева до леве обале Дунава наспрам Гроцке и одатле веза трајектом до вароши.

То је изводљиво, тражи доградњу око 25 км пруге, добили би и Старчево, Омољица и Иваново воз, али једино имам сумње по питању времена путовања до Гроцке, које би се нажалост одужило.

Болеч и Винча могу да добију какав-такав воз кад се уради обилазна пруга, аи Умчаре и Врчин треба укључити у систем БГ:воза.
 
И даље ме јако иритира то што се воз до Гроцке у старту одбацује као немогуће мисија, од Врчина тунел до центра Заклопаче одакле даље ка Гроцкој може долином преко Граба, кроз центар сва три насеља. Наравно још јефтиније и лакше би било довести воз-трамвај до Гроцке који би успут могао да споји сва западна насеља, али побогу, треба неко нормалан да постоји у гарнитури неспособњаковића који тек откривају видове саобраћаја који нису аутобус.
 
Кад би се направила та пруга која би обухватала Лештане, Винчу и Болеч могао би се направити део до Смедерева преко Гроцке и Смедерево да буде у систему бг-воза, евентуални воз који би ишао Смедерево - Гроцка - Београд би променио многе ствари.
Као прво насеља Брестовик, Гроцка, Болеч, Лештане, Винча (сад не знам каква би могла бити траса те пруге) би добила директну везу са железницом
Као друго са завршеном пругом Јајинци - Мала Крсна и возом од Пожаревца до Београда би насеља Живковац, Умчари, Дражањ и Врчин имају бржу везу са градом него садашњим Смедеревцем.
Такође насеља кроз које не би Железничка пруга пролазила би се могла успоставити аутобуска линија до Железничких станица типа За Камендол и Пударце би постојала опција пругом преко Брестовика или Умчара, за грађане Заклопаче такође две опције (Врчин и евентуално станица код Стрњика) Ритопек би могао до Болеча, и остаје Калуђерица која је већ ближа центру града

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Такође Бегаљица до Гроцке и проблем са железницом у општини Гроцка би био решен

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Не знам да ли је писано већ, уведена је линија 860Г: Инд зона Барич - Грабовац - Дрен.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882268#p882268:if8hnxti je napisao(la):
Djole Pevcanin » Uto Sep 21, 2021 9:28 pm[/url]":if8hnxti]Не знам да ли је писано већ, уведена је линија 860Г: Инд зона Барич - Грабовац - Дрен.
Mala ispravka - 860GD je linija, ona saobraca na gore pomenutoj trasi i tu je redovan sprinter
 
Г стоји на сајту ДЈП.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Insajderi ovde, ima li infa za lestane-vml minibus?
 
PR7n0Z3.jpg
kako bi ova mini midibus linija eskivirala guzvu na SD putu i omogucila otvaranje drugih pravaca, malo rasteretila buseve u povratku iz pravca Ustanicke, i malo olaksala 309...

trasa i kodovi
Pocetno i krajnje stajaliste kruzne linije minibus (1441) Put za institut - presedanje sa linija 302-307
1581 -Dom zdravlja
1583- Kopaonicka
1585-Stepe Stepanovica ili da u pravcu ka Lasti ide ulicom koja nije pokrivena prevozom, 29.novembra-22 decembra (kada bi ovde isla, dosta putnika sa 309 bi preslo tu iz ovog kraja)
***novo stajaliste Zeljka Milivojevica (groblje Kaludjerica)
** novo stajaliste ( ulica Jastrebacka )
*** novo stajaliste (Beogradska)
***novo stajaliste (Sretena Vukosavljevica kod Soulfood radnje)
1568 naselje Klenak (mogucnost presedanja na liniju 308 u pravcu ka gradu ili VML)
1570 Lipovacka ( mogucnost presedanja na liniju 312 koja ide ka Kumodrazu )
2837-Vinjage (mogucnost presedanja na liniju 38 sve do stajalista Lasta)
2835-Ristin potok
2833-Milosev kladenac (mogucnost pesackog dolaska do linije 20 i Cvetanove cuprije, kao i uz malo duze pesacenje do Medakovica 3,cekajuci izgradnju sektora 6 i SMT linije)
696- SP Lasta (mogucnost presedanja na liniju 70 ili 38 u pravcu ka gradu,NBG ili ka IKEI..)
** novo stajaliste Milana Predica
2588 Kolarska (preklapanje sa linijom 310)
2578 Dvadesetog oktobra
2579 Mali mokri lug (crkva) -moze ovde da ceka prolazno vreme, kao 310
----------------------------
2580 Narodnog fronta
1430 Mirijevska (presedanje sa 302-309 i izbegavanje guzve na SD putu, kao i sa 308 u pravcu ka Kaludjerici)
1432- OS Dragojlo Dudic
*** stajaliste u novoizgradjenom produzetku ulice Narodnog fronta
***Beogradska(ugao sa Zeljka Milivojevica)
***Jastrebacka
***Zeljka Milivojevica (groblje Kaludjerica)
1588 Zeljka Milivojevica (spajanje sa linijom 309)
1586 Stepe Stepanovica
1584 Kopaonicka
1582 Dom zdravlja
1440 Put za institut
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885993#p885993:olie9v04 je napisao(la):
Nikola 4298 » Ned Okt 03, 2021 7:05 pm[/url]":olie9v04]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883640#p883640:olie9v04 je napisao(la):
Djole Pevcanin » Ned Sep 26, 2021 5:52 am[/url]":olie9v04]Г стоји на сајту ДЈП.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Izgleda da nisu dodali slovo D. Na sprinteru koji vozi tu liniju ima papire na kojima pise 860GD a i koliko videh i u busplus sistemu pise 860GD
 
За линију у вези Лештана се не говори ништа, вероватно се надлежни у ДЈП-у убијају од посла тако што разматрају опцију за ту линију. Очекуј да ће се пред изборе нешто проговорити о јавном превозу на територији општине Гроцка.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Град је ове године послао општинама захтев да се доставе приоритети развоја јавног саобраћаја на својим територијама. Линија преко Забранске је уврштена у приоритете општине и то је достављено граду.
 
stf":2j0k0rqa je napisao(la):
Град је ове године послао општинама захтев да се доставе приоритети развоја јавног саобраћаја на својим територијама. Линија преко Забранске је уврштена у приоритете општине и то је достављено граду.

Шта је још приоритет општине?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Тачније које линије

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Mozda resavanje cepova kod kocke i od skoro kod vince. Toplovod su zavrsili, ali guzve su i dalje iste
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886952#p886952:nhm064z1 je napisao(la):
DK1604 » 06 Окт 2021 01:35 pm[/url]":nhm064z1]
stf":nhm064z1 je napisao(la):
Град је ове године послао општинама захтев да се доставе приоритети развоја јавног саобраћаја на својим територијама. Линија преко Забранске је уврштена у приоритете општине и то је достављено граду.

Шта је још приоритет општине?

Што се тиче увођења нових линија

300: Винча - Миљаковац
316: ММЛ - Калуђерица - Лештане/Раван/
319: Калуђерица - Миријево 4
 
Линија 300 звучи занимљиво, јел преко Икее или само Кружним путем?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887293#p887293:12ol6rwz je napisao(la):
stf » 07 Okt 2021 14:41[/url]":12ol6rwz]
316: ММЛ - Калуђерица - Лештане/Раван/
Što baš do MML, a ne do škole u VML? Neko je spominjao da dosta dece iz Leštana i Kaluđerice ide u školu u VML.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887318#p887318:12ol6rwz je napisao(la):
Djole Pevcanin » 07 Okt 2021 15:42[/url]":12ol6rwz]Линија 300 звучи занимљиво, јел преко Икее или само Кружним путем?
Kružnim putem, uz svraćanje do IKEE vikendom.
 
Ne znam da li idu u školu u VML, ali sigurno idu u školu u MML.

Malo čudan izbor brojeva, za koga je rezervisan 317 i 318? :D
 
I to, malo sam se i ja zbunio. Video 316 i onda mi je nešto bilo u glavi u fazonu "a pa da, pre toga je onaj minibus u VML". Očigledno mi ne funkcioniše mozak :laugh:
 
Obradovalo me nešto novo, ali 300 čeka završetak dela obilaznice, mada lični utisak je da zbog izbora puste opciju kružni put-bubanj potok-dmb rakovica. Odmah sam se bacio u razmišljanje o 314 i 315, a setim se za koga su 608 i 609 decenijama? :wink:
Takodje, gde misle da okrene bus u MML, stara okretnica ispred amana je zagradjena stanicom godinama.
Linija za mirijevo sigurno čeka proširenje ulice uzbrdo pored perionice kola na smed putu, mada će sigurno gurnuti minibus zbog izbora i natrpati ljude kao sardine za slikanje. Nešto kao 507 za rušanj od resnika.
 
solecar":2uxkyszc je napisao(la):
Bolje pitanje je za koga su rezervisani 313, 314, i 315. ;)
Исто питање је и за бројеве 360 и 364

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ију око чега ви лупате главу :lol:

Ја сам изабрао бројеве, водио сам се некаквом минималном логиком да аутобуси за Лештане буду на 6, 306, 316 ... за Калуђерицу на 9, 309, 319 ... Мислим да је смисленије него логика секретаријата да "идемо редом, први слободан број".

311 је по мени требао да буде 316, а ова што тражимо преко Забранске би била 326, па су усрали мотку, сад имамо 311 и 312 који нити деле градски терминус, нити иду на исту општину, нити имају било какве логичне везе једна са другом.
 
Vrh