Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Pa da, čim su im već u februaru stigla vozila (conecti, intouri i cobre) oni su očigledno za ovu predaju poteza znali mnogo duže nego što mi možemo misliti
 
Iza Strele stoje ljudi iz vladajuće partije, konkretno iza kompanije SrboExport koja ju je kupila 2016. ili 2017.
 
На основу захтева општине да се врати недавно укинта линија 467 Врчин /Авалски пут/ – Пударци/Илински крај/ Секретаријат за јавни превоз позитивно је одговорио и одобрио поновно успостављање линије која ће саобраћати са нешто измењеном трасом која је коригована на основу резултата праћења броја и кретања путника.

Линија ће саобраћати следећом трасом: Врчин /Авалски пут/ – Заклопача – Гроцка – Брестовик – Камендол – Пударци /Илински крај, односно следећим улицама:

Авалска – 29. новембра – Саве Ковачевића – Иве Лоле Рибара – Булевар револуције – ЈНА – Маршала Тита – Београдска – Булевар револуције – Смедеревски пут – Миће Стојковића – Трг Вучка Милићевића – Миће Стојковића – Пут за Умчаре – Београдска – Крчевина – 21. августа – Народних хероја – Палих бораца.

Поласци са терминуса ће се вршити према следећем реду вожње:

Врчин /Авалски пут/

06:15 (радним даном и суботом)

08:20 (радним даном и суботом)

10:20 (радним даном)

14:45 (радним даном)

17:00 (радним даном и суботом)

19:00 (радним даном и суботом)

Пударци /Илински крај/

07:20 (радним даном и суботом)

09:20 (радним даном и суботом)

11:20 (радним даном)

15:50 (радним даном)

18:00 (радним даном и суботом)

20:00 (радним даном и суботом)

 
Мало сам се бавио организацијом ластиних полазака након укидања одређених полазака и дошао сам до следећих резултата:
- Укидањем поласка у 05:30 на линији 354Б са Шумица возило са Шумица до Гроцке долази празно да би одржавало поласке на линији 365 (први полазак у 06:30 из Гроцке)
- Укидањем поласка у 19:00 из Гроцке на линији 354Б возило се празно враћа из Гроцке назад на Шумице
- Укидањем поласка у 15:00 на линији 352а полазак који је повратни у 16:15 из Дражња на линији 355 одржава возило које је на 350 и тај полазак касни по 30 минута јер возач не може једноставно стићи на време
Оно што је најтужније у свему овоме је то што се возачима вече пре ових измена најавило како ће возити од сутра. Ко год је правио ове измене није имао грам мозга нити размишљања
 
То је зато што је ре 40 година линије организовао сам превозник да би аутобуси имали што мање празног хода, а данас то ради Секретаријат, а њих празан ход не занима јер њега не плаћају. Зато су сами диспечари Ласте некада користили тај празан ход од до гараже да уведу неке поласке јер аутобус свакако иде трасом па иде. Међутим, Секретаријат то неће да плаћа, а празан ход иде на терет превозника а не градског буџета.

у том грму лежи зец.
 
A šta ako neki prevoznik kaže da neće da vozi jer mu nije isplativo da ima toliko praznog hoda? Hipotetički, naravno.
 
Зато постоје државне фирме (ГСП) и полудржавне фирме (Ласта) које ће да возе неисплативе линије по директиви.

Да се разумемо. Највећи број линија градског превоза и јесте неисплатив за превознике. Јавни превоз је опште добро и социјална категорија.
 
Па од самог увођења ИТС-а је ласта пре свега оштећена од старта. Плус су им нагомилали неисплативе вожње
 
Да ли је у плану спајање линија Барајево - Сопот на ГСП?
 
Управо на поласку у 15:15 са Шумица на 351,народ се једва потрпао у аутобус много више путника на 351 него раније. Тражити од секретаријата више полазака на овој линији, иду избори може се искористити прилика
 
Evo sad će, samo da nađu neki sa druge linije. :cool: Kako se i Lasta strmoglavila biće dobro ako išta i naiđe u predviđeno vreme.
 
У Младеновцу сам за непун сат испратио да нису одржана два поласка, могу да замислим колико то заврши на дневном, недељном и месечном нивоу
 
Užas, ja primećujem već danima velike gužve na Autokomandi. Mnogo se duže zadržavaju što u kombinaciji sa malim brojem vrata, uskim prednjim i visokim podom samo pogoršava situaciju kočenja gradskih linija. Trebalo bi da nabave troosovince kao u Madridu, ali pre toga da izgrade posebna stajališta ili da bar uvuku ono u Krivolačkoj pre Autokomande kako bi istu rasteretili. Ko želi na 46/55 može presesti na Autokomandi ili u Deligradskoj, a saobraćajna policija bi dodatno olakšala situaciju rasterivanjem nepropisno parkiranih, kako sa obe strane na Autokomandi tako i u Krivolačkoj gde se parkiraju kad čekaju nekog sa međugradskog. Kad smo već kod njih treba im obezbediti posebno uvučeno stajalište.
 
На сајту секретаријата за јавни превоз враћени укинути поласци на линији 352.
 
Мало сам се бавио организацијом ластиних полазака након укидања одређених полазака и дошао сам до следећих резултата:
- Укидањем поласка у 05:30 на линији 354Б са Шумица возило са Шумица до Гроцке долази празно да би одржавало поласке на линији 365 (први полазак у 06:30 из Гроцке)
- Укидањем поласка у 19:00 из Гроцке на линији 354Б возило се празно враћа из Гроцке назад на Шумице
- Укидањем поласка у 15:00 на линији 352а полазак који је повратни у 16:15 из Дражња на линији 355 одржава возило које је на 350 и тај полазак касни по 30 минута јер возач не може једноставно стићи на време
Оно што је најтужније у свему овоме је то што се возачима вече пре ових измена најавило како ће возити од сутра. Ко год је правио ове измене није имао грам мозга нити размишљања
И ови укинути поласци су враћени на сајт секретаријата.
 
352А у 15:00 са Шумица први дан након што је враћен, треба рачунати да људи нису били обавештени
20231101_145838.jpg
 
Уместо да иде аутопутем и на тај начин растерети 17 и 18 беспотребно кружи

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Vrh