Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Na drugom forumu piše kako postoje informacije da Opovo, Pančevo, Banovci i Pazova dobijaju liniju gsp. Ne znam, izgleda da nema ništa od predložene mreže linija kao ni novih stajališta... Bačene pare na studiju Saobraćajnog Fakulteta!
 
Bio jutros direktor djp ugljesa na studiju b ali sam uhvato samo kraj da ce neke izmjene vaziti od 1 .10.
 
To se možda odnosilo na tarifni sistem , osim ukoliko nisi zakačio i deo da će biti za linije GSP-a.
 
Joca28":2kfgyfew je napisao(la):
Na drugom forumu piše kako postoje informacije da Opovo, Pančevo, Banovci i Pazova dobijaju liniju gsp. Ne znam, izgleda da nema ništa od predložene mreže linija kao ni novih stajališta... Bačene pare na studiju Saobraćajnog Fakulteta!
Banovci i Pazova bi trebalo da dobiju dve linije, tačnije to će biti izmena dve postojeće linije. Mada iako je potvrđeno od strane Gspa i opštine, ne znam kako će to pravno sprovesti, jer nemaju pravo da ulaze na teritoriju opštine Pazove, jer bi to moralo da se vodi kao međumesna linija.

To je izmena koja se najavljuje za 1.10 :)
 
Vrlo zanimljivo, kao oduzimaju Čenti i Ralji, a daju Pazovi. Samo da ne bude sudbina linije 701, dok je trajalo, trajalo je... Govorim u kontekstu da Čenta pripada Zrenjaninu, a Ralja Sopotu. Ako grešim, neka me slobodno, isprave forumaši.
 
To su igrice, ljudi iz Pazove i Banovaca se godinama bore za taj gradski prevoz, čak su im ukinuli i presedačke markice i sl, međutim, ovog puta tu se upleo Delhaize, zbog čije inicijative verujem da se i odmaklo ovako daleko po tom pitanju. Ipak, koliko god to bilo ok, ne verujem da će to tako lako realizovati, jer tu postoji i Lasta, a i privatnik, ne verujem da će tako lako dopustiti da uđe GSP, a pogotovo iz razloga što postoje i pravne prepreke. Mada, para je para i rešava mnoge probleme :D
 
Jao moji Banovci, pa da li je moguce? To je visedecenijski san, banovcani o tome pricaju od pocetka 80-tih kada je zapoceta izgradnja naselja Kablar. Samo da se povezemo sa Batajnicom i BG vozom.
 
Pogledajte na google maps gde su Banovci i Nova Pazova a gde Centa i Ralja i koliko su udaljeni od centra grada. Moguce da investitori pritiskaju, u neposrednoj blizini su Delhaize, Delta, Eyemaxx, Lidl, Volvo, Ikea, aerodrom Batajnica...
 
Evo i ovde da prenesem, dakle prva izmena je da bi 706E išao do N. Pazove.
Druga izmena bi bila, da se uvodi lokal linija Bataja-Banovci-N.Pazova-Bataja, moja pretpostavka je da će to biti produženje linije 700 :D
Nezvanično, opština je prihvatila to, a takođe i od strane GSPa, postoji "usmeno" odobrenje. Nažalost, barem meni nije poznato da je nešto od toga stiglo do papira i zvaničnog obaveštenja :D

A meni verovatnija priča je da će doći do toga da će Banovci i Pazova upasti u rubne zone novog tarifnog sistema, da će u Lasti važiti Bus Plus i da će raditi koperaciju sa GSPom na tim linijama, no vreme će pokazati, prema mojim izvorim, ove dve gornje izmene bi trebale da stupe na snagu počevši od 1.11 :D
 
Joca28":16yikskz je napisao(la):
Vrlo zanimljivo, kao oduzimaju Čenti i Ralji, a daju Pazovi. Samo da ne bude sudbina linije 701, dok je trajalo, trajalo je... Govorim u kontekstu da Čenta pripada Zrenjaninu, a Ralja Sopotu. Ako grešim, neka me slobodno, isprave forumaši.

deki_nb":16yikskz je napisao(la):
Pogledajte na google maps gde su Banovci i Nova Pazova a gde Centa i Ralja i koliko su udaljeni od centra grada. Moguce da investitori pritiskaju, u neposrednoj blizini su Delhaize, Delta, Eyemaxx, Lidl, Volvo, Ikea, aerodrom Batajnica...

Прво и основно је да упоређујеш неупоредиво. Раља је насеље у градској општини Сопот , док су Чента , Бановци , Пазове и Панчево прича за себе. Једини начин да се формира линија градског превоза на тим територијама јесте кроз сарадњу између Града Београда и поментутих градова и добре воље њихових власти , а случају да се и постигне договор нема гаранције да ће градски превоз заувек тамо и остати. Другачије немре. :)

Мало се информишите па онда коментаришите. :kk:
 
Skolski ako je vozila lasta ukinuto zbog neplacanja vjerovatno
 
Linija 613 je uvedena jer je bilo problema oko plaćanja grada za školsku liniju za Radiofar. Verovatno je i ovde takva situacija.
 
Космај је возио најгорим кршевима, али је било неописиво боље стање јер 302 није била препуна као сад.
 
Norexan":1ot6v88m je napisao(la):
Joca28":1ot6v88m je napisao(la):
Vrlo zanimljivo, kao oduzimaju Čenti i Ralji, a daju Pazovi. Samo da ne bude sudbina linije 701, dok je trajalo, trajalo je... Govorim u kontekstu da Čenta pripada Zrenjaninu, a Ralja Sopotu. Ako grešim, neka me slobodno, isprave forumaši.

deki_nb":1ot6v88m je napisao(la):
Pogledajte na google maps gde su Banovci i Nova Pazova a gde Centa i Ralja i koliko su udaljeni od centra grada. Moguce da investitori pritiskaju, u neposrednoj blizini su Delhaize, Delta, Eyemaxx, Lidl, Volvo, Ikea, aerodrom Batajnica...

Прво и основно је да упоређујеш неупоредиво. Раља је насеље у градској општини Сопот , док су Чента , Бановци , Пазове и Панчево прича за себе. Једини начин да се формира линија градског превоза на тим територијама јесте кроз сарадњу између Града Београда и поментутих градова и добре воље њихових власти , а случају да се и постигне договор нема гаранције да ће градски превоз заувек тамо и остати. Другачије немре. :)

Мало се информишите па онда коментаришите. :kk:


Banovci, Pazova i Pancevo su mozda prica za sebe ali su geografski daleko blize gradu od mnogih naselja do kojih saobracaju linije gsp-a. Vreme je da lokalne samouprave postignu dogovor koji ce olaksati zivot ljudima koji svakodnevno putuju do grada a zive u njegovim slobodno mogu reci predgradjima. Mi koji zivimo uz pojas uze teritorije grada u severozapadnom delu smo zaista obespravljeni. Cena prevoza je previsoka, autobusi se raspadaju, pola polazaka je ukinuto, stanice su pored kontejnera duz ulice Cara Dusana u Zemunu,....
 
За ту ситуацију можеш само да захвалиш политичарима и ником другом. Град Београд може само контролише и да се фрља само са оним што спада у његово двориште. Тако да , ако не постоји обострана добра воља онда ту не може да постоји градски превоз, ма колико то неправедно било. :(
 
Школски аутобуси у Гроцкој су укинути због тога што та услуга годинама није плаћана, дуг се накупио и сада се плаћа услуга која је пружана пре неколико година а пара за нову нема, јер оде на дугове.
 
becks89":4hj555hx je napisao(la):
Evo i ovde da prenesem, dakle prva izmena je da bi 706E išao do N. Pazove.
Druga izmena bi bila, da se uvodi lokal linija Bataja-Banovci-N.Pazova-Bataja, moja pretpostavka je da će to biti produženje linije 700 :D
Nezvanično, opština je prihvatila to, a takođe i od strane GSPa, postoji "usmeno" odobrenje. Nažalost, barem meni nije poznato da je nešto od toga stiglo do papira i zvaničnog obaveštenja :D

A meni verovatnija priča je da će doći do toga da će Banovci i Pazova upasti u rubne zone novog tarifnog sistema, da će u Lasti važiti Bus Plus i da će raditi koperaciju sa GSPom na tim linijama, no vreme će pokazati, prema mojim izvorim, ove dve gornje izmene bi trebale da stupe na snagu počevši od 1.11 :D


Jos uvek nema zvanicnog dopisa, jel se od ovog mozda odustalo?

Bilo bi dobro da se uvede nova linija Zemun-Banovci, ona bi ujedno rasteretila preopterecene linije 73 i 706
 
Ja nisam cuo nista, provericu ovih dana dokle je odmaklo sa tim...
Cak se pominje kombinacija da se pusti samo bus plus sistem i da rade u kooperaciji sa lastom, sto mi bas i ne deluje realno.
 
Info pano postavljen ispred zgrade gradske opštine Obrenovac, sa mapom nove linije 914.
pano_1.jpg
pano2.jpg


Inače, na sajtu busplusa su pogrešno navedena stajališta ove linije.
 
EUKALIPTUS":1sn3v331 je napisao(la):
Inače, na sajtu busplusa su pogrešno navedena stajališta ove linije.

Za ovo su krivi ovi iz DJP ili ko je već zadužen za pravljenje mape. A o tome koje linije postoje u gradu , i dokle idu , ne treba ni govoriti.
 
becks89":1rwquzd8 je napisao(la):
Ja nisam cuo nista, provericu ovih dana dokle je odmaklo sa tim...
Cak se pominje kombinacija da se pusti samo bus plus sistem i da rade u kooperaciji sa lastom, sto mi bas i ne deluje realno.
Jutros sam zvao neke moje kontakte i sledece sam saznao, linija za Banovce ce biti do terminusa Zemun Bačka, dok ce linija za Novu Pazovu okretati kod Delhaizea.
Takodje, i Baranda dobija liniju za gradski prevoz, jos malo pa GSP i do Kragujevca :-D
 
Ja u to uopšte ne verujem. Nema godine da promakne da neko ne pusti tu buvu, onda to neki politikus iskoristi da malo naloži građanstvo pred izbore (gle baš sad kada se kampanja zahuktava, opet ta priča aktuelna). Daj Bože da ja grešim, ali ljudi, nemojte da se zavaravate, neće biti linije integrisanog tarifnog sistema nigde van granica Beograda, bar ne u skorije vreme.
 
Sličnog sam mišljenja, mislim da je buva nekog lokalca pred izbore. Koliko se sećam, linija 701 je vraćena pred izbore jedne od godina kada je Gospodin Čović bio u Novoj Pazovi. Posle znamo šta je bilo sa linijom...
Inače, ne verujem da je Zemun - Bačka predvidjena za nove linije (a toliko je bilo predloga, pa ništa). Takodje, mislim da je ovo samo još jedan od predloga nekog pojedinca kao i lokali od groblja Zbeg do MZ Reva i sl.
Neko moje zapažanje, niko se iz Čente se ne oglašava, a Ralja i okolina prete blokadom puteva. Navodno, dosta njih iz Čente radi u Beogradu i u MZ su kupovali doplatne za prevoz linijom 109.
 
Vrh