Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Од Кружног пута до Три Тигања може да се шири на 2+2 без икакве екпропријације, али овај део кроз ММЛ тешко.
 
Bila je u jednom trenutku gužva i kod skretanja za Vincu i Lestane al to mislim da je bilo više zbog greske na semaforu koji je 25 sekundi drzao crveno za pešake i za automobile, al su to sredili. Ali svakako je najveća gužva od Mml-a do skretanja za Ustaničku
 
Naravno da je najveca guzva kod kocke, to se nekako uvek zaboravi, a broj 1 problem na tom potezu.

Elem, nista ja njima ne verujem, kod tri tiganja obelezja na asfaltu izgleda kao da su farbana pre 5 godine, a ne pre par meseci, prosto neverovatno. A to sto semafori ne rade je onako ogledalo stanja.

Da prebace oni lepo prevoz na autoput i ja zadovoljan, videce ljudi da je moguce i bice pobuna ako to pokusaju da vrate nazad na smederevac.
 
Нека неко шапне "стручњацима" из путева Бг да узму у разматрање модел 3 траке где ће се у шпицу мењати смер треће траке. Ујутру две траке ка граду, поподне две траке ка Гроцкој. Верујем да би ово решење имало позитиван ефекат, а изводљиво је скроз.
 
Нема потребе правити трокраку смртоносну кобинацију када за 4 траке има комотно места без да се врши било каква екпропријација. Чак и код "коцке". Градско земљиште је са обе стране широко довољно чак и за обострани комотни тротар. Онај низ објеката од продавнице ламината до салона намештаја је изграђен на путном земљишту и то се руши лагано.
 
Upravo to, sa tom promenljivom trakom se desilo brdo smrtnih ishoda i treba je izbegavati maksimalno, ili 4 trake, ili 3 trake a da su dve trake u smeru ka Grockoj zato sto je gužva kod kocke veća nego gužva kod Mokrog luga ujutru. Ma da vidim u novinama se stidljivo pominju 3 trake i to sa pričom “videćemo” sto znaci teška priča
10199915-8FD7-41C6-BAC9-73C226BE346D.jpeg
 
Дефинитивно одређени поласци на 302 иду само до Болеча где окрећу у возе назад. Видео сам један 302 у Болечу
 
Дефинитивно одређени поласци на 302 иду само до Болеча где окрећу у возе назад. Видео сам један 302 у Болечу
Pa ne može drugačije, ima dosta polazaka pa bi išli kao vozić.
Stigli radovi do skretanja iz Mirijeva u Smederevac.
Valjda će za par dana završiti da može normalno da se funkcioniše.

Brzo stižem ova 2 dana, 305. do Ustaničke, posle katastrofalne srede... danas po 5 min čekanja u oba smera.
 
Сад сам гледао на бус плусу после Болеча нема више стајалишта, тек Шумице али стају код максија, говорим за смер ка граду
 
Upravo prošao prilog za liniju 313, i kako rekoše planiraju proširenje linije (iskreno ne razumem na šta misle tim), ali o pojačanju linije su rekli da nisu u mogućnosti, nažalost.
 
Mogu da je pojačaju sa time što će je pustiti da radi duže, za početak.
 
Upravo prošao prilog za liniju 313, i kako rekoše planiraju proširenje linije (iskreno ne razumem na šta misle tim), ali o pojačanju linije su rekli da nisu u mogućnosti, nažalost.
Za pocetak bi mogli da produže rad linije i nadam se da će to biti u pitanju, jer mi je potpuno besmisleno sto radi samo do 20h, a i ujutru poprilično kasno kreće sa radom i o tome sam već pričao. Moram da pohvalim stvarno uvođenje novih linija i mogu da kažem da su Eko 2, 64 i 313 pun pogodak i nadam se da će toga biti još, 64 je na početku bila prazna, al kako je vreme prolazilo tako je imala sve više putnika i sad često vidim pun minibus kako stiže u Bulevar
 
U prilogu je rečeno da je odgovor SJP da "trenutno ne postoje uslovi za povećanje broja vozila" - u prevodu nemaju para da daju Lasti za još dva vozila, kao i da "će se budućim planovima za izmene linija javnog prevoza u Beogradu uzeti i u obzir i proširenje linije 313" - šta god značilo proširenje. Produženje nema realno smisla, jedino ako misle na drugu strane do Ikee ili dalje od Mirijeva, što opet nema smisla. Linija, iako ima bezveznu krajnju tačku u Mirijevu, ispunjava svoju svrhu odlično, a to je omogućavanje prevoza stanovnicima Zabranske/Vojvode Stepe Stepanovića, kao i stanovnicima Klenka. E sad, jedino povećanje broja vozila može da reši problem, kao i da se osigura pouzdanost - ljudi koji su govorili u prilogu (vidim da su komšije iz Zabranske) su se upravo na to žalili, da ima malo vozila i da se dešava da ne dođe minibus uopšte. I to onda znači da ljudi moraju da se spuštaju na 306/311, koje ionako ne idu toliko često i onda se kasni na posao/škole/fakultete.
 
Mogu da produže do Mirijeva III, ili preko Nine Kirsanove, Ljubiše Miodragovića i Rudi Čajevca ili preko Mihaila Bulgakova i Koste Nađa. Naravno, uz uspostavljanje stajališta uz raskrsnicu Smederevca sa Nine Krsanove (smer ka Mirijevu) i još jednu stanicu neposredno pre raskrsnice sa Mihaila Bulgakova.​
 
Naravno da mogu, mogu i do Bogoslovije ili do Pančevačkog mosta, ali je tu glavno pitanje - koja je svrha? Mislim, idealno bi bilo da 313 ne ide uopšte u Mirijevo nego da se okreće negde u gradu ili bliže gradu, gde je presedanje ka gradu brže - npr. Šumice ili Birčaninova/Slavija, svejedno. Ovako u Mirijevu se preseda na linije u rangu 306/311, jer se stiže do grada u isto vreme. Ta poslednja stanica je bitna za one putnike koji žive/rade u Mirijevu ili na Karaburmi, odnosno u tom delu grada.
Mogu da produže do Mirijeva III, ili preko Nine Kirsanove, Ljubiše Miodragovića i Rudi Čajevca ili preko Mihaila Bulgakova i Koste Nađa. Naravno, uz uspostavljanje stajališta uz raskrsnicu Smederevca sa Nine Krsanove (smer ka Mirijevu) i još jednu stanicu neposredno pre raskrsnice sa Mihaila Bulgakova.​
 
Da ide do Šumica ili Slavije, bilo bi potrebno uvesti solo vozila, a tu se postavlja pitanje kako, kada infrastruktura podržava samo minibus vozila, što je više vas spominjalo na forumu. Zato sam i predložio produženje do Mirijeva III, kao neko kompromisno rešenje.​
 
Ja sam dobio info od vozaca da od prvog uvode treci mini i da ce na 30 min ici...

Jedno sat vremena sam u excelu drndao i pravio red voznje ali jednostavno nije moguce resiti zadatu jednacinu
 
Ja sam dobio info od vozaca da od prvog uvode treci mini i da ce na 30 min ici...

Jedno sat vremena sam u excelu drndao i pravio red voznje ali jednostavno nije moguce resiti zadatu jednacinu
Prosto je nemoguće da je na 30 minuta, može da bude jedino na 26-27 minuta
 
Vrh