Šta je novo?

Prestonice regiona

Beograd i Atina su u mnogome slicni gradovi, zato moze da se pravi ovo poredjenje. Naravno, klima i vegetacija su drugaciji, njihov centraln park je prava dzungla u centru grada, imaju pregrst muzeja... Kada rece kriza.., pola postavke u muzeju vizantijske istorije im je zatvoreno, kada sam pitao zbog cega, rekli su mi da - nemaju dovoljno radnika cuvara koji bi nadgledali prostorije.

Crkava imaju na svakom koraku, i stvarno su prelepe, kao i arheoloskih iskopina.
Nisam video nijednog psa lutalicu, njihove urbane zivotinje su macke.
 
Obećao sam slike Hrama svetog Save u Split na nekom od topika

Evo ga

 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9m3cXnHdoqY[/youtube]
 
Izgleda da je ipak obična Rruga, a ne Autorruga:
The Arbër Highway (Albanian: Rruga e Arbërit) part of SH61 and SH6 is a single carriageway highway that is being constructed between Albania and North Macedonia.
 
254884_225672982_21032873_2000250913540095_8440209147972777031_n.jpg


Zg 1945.
 
Милано 1940.
из књиге: "Architettura italiana del Novecento".
 
 
Rusi su ih odavno povukli. Niko bruku priznati neće, posebno pošto je prošlo bez žrtava. Veće je pitanje kako niko nije reagovao na skoro sat leta preko Ukrajine, Mađarske, Rumunije i Hrvatske.
Na uređenju Jaruna (utvrđivanje obala i nasipa, ravnanje šetališta) u leto 1986.radio sam zajedno sa još stotinak uniformisanih momaka kada je pripreman za veslačka takmičenja na predstojećoj Univerzijadi
A da se ovde ne krije objašnjenje?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220311-191939.jpg
    Screenshot_20220311-191939.jpg
    47,4 KB · Pregleda: 121
Цела Југа је уложила у Зг припремајући га за Универзијаду.

Ту 141 није мала летелица, а питања за ПВО дотичних има пуно..
 
Kao i za 14. ZOI, prevoznici su davali svoja nova vozila da rade u Zg, pa ih preuzimali tek po završetku igara. Za olimpijadu je postojala posebna kolor šema, dok za univerzijadu to nije bio slučaj.
 
 
Pa i ima. Malo je Dubinje izbušeno, ali na papiru može da postoji. Kao i Ponikve i Lađevci /Morava
 
Vrh