Šta je novo?

Posedovanje i korišćenje automobila

Mihajlo,
Ako sam ti i rekao da si krpa, to je bilo, posto si ti meni nesto ruzno rekao, pokusao preko mene da se pravis pametan ili tako nesto. Kao sto si uradio i sada. Kada pruzas podrsku coveku koji pokusava da me omalovazi(moze samo da pokusava), to je isto kao da radis isto sto i on - slozices se.

U mom postu jasno pise sve. Nema tu sta da se ne razume. I onda mi se kaze da ja podrzavam da se voze neispravni automobili.
Kada sam ja to podrzao?
Gde?

Rekao sam da ne mogu da sudim ljudima koje vidim da na ulici voze raspale Yugice (npr.), jer ne znam koja ih je muka naterala na to. Ne mogu ja kao prosecan Srbin da sudim nekome ko zivi daleko ispod proseka, ima od mene manja primanja, a uz to i mnogo vece probleme. Ako se slazes - taj covek ne moze da umre od zime, zato sto ne moze da upali drndavog yuga da dovuce sa njim malo drva za koliko ima da kupi da bi se ogrejao.

Ja bi tebe, Lakija i sve ostale koji osuđujete te ljude sto voze to sto voze stavio u kozu tih ljudi samo jedan dan, da vidim kako bi ste se snasli. I da vidim da li bi ste posle samo jednog dana provedenog u njihovoj kozi pricali i osuđivali ih kao sto to sada radite. Da vam se deca smrzavaju, a vi nemate da kupite metar drva i svaki dinar vam je veliki kao kuca...Da ne bi otisli sa drndavim Yugom da kupite pola metra dva da vam se deca ne posmrzavaju. Najlakse je osuditi one koji zive gore od nas. Izvini, ako sam te uvredio ovom izjavom, nije mi bila namera.

I meni se desi kada vidim na ulici tako neki krs koji samo sto se ne raspadne, da pomislim: ,,Udarice u nekoga, ubice ga, udarice neko njega, ubice ga...,, , ali opet posle mislim...Nije mi zdravorazumno da neko moze da vozi takav raspali krs, a ima za bolje. I jedino cime ga opravdam je otprilike prica, kakvu sam Lakiju naveo, tj. ne znam koja ga je muka naterala da vozi to sto vozi.



Bole,
To sto ti imas je plata sa kojom bi se u Srbiji normalno zivelo u odnosu na cene. Jedan moj drugar prica slicno kao ti i on kaze da to sto moze da vozi auto star do 10 godina i sto moze uvek da ga drzi ispravnim, ima sređenu kucu, ne razmislja da li ce imati za hranu do kraja meseca i da li ce redovno placati komunalije, sto ne razmislja da li ce imati da ode na solidno letovanje i tako dalje...Nije nikakav luksuz, vec normalan zivot jednog coveka koji radi. A sto je to za 85% ljudi u Srbiji misaona menica, ne znaci da je luksuz.
Ti imas jedan bolji auto, solidan, ne preterano mator, ne preterano mlad, prihvatljiv za odrzavanje. I jedan stariji, ali ispravan za voznju, koji sluzi za zavrsavanje tekucih poslova. Licno ja, takođe, tesko da bi kupio novi auto. Ali bi uvek gledao da mi auto ima između 5 i 10 godina. Cak i da nadprosecno zivim za nivo Srbije.
 
Mislis da ja zivim nesto posebno u CG sa cetvorocifrenim prihodom, eto malo opustenije, al vozim ono za sta uvjek mogu bez opterecenja da priustim registraciju koja je za oba auta je oko 450e, dva seta novih guma (iako na primoriju ne vazi zakon za zimsku opremu) i sva ostala ostala odrzavanja i izdatke. Godisnje predjem oko 40 000.
 
Oces li ti da se manes lakija?
Ni jednom ti se nisam licno obratio!!!
Niti jednom.
Rekao sam jedino da kad kazes da si dovoljno dobar vozac da mozes da vozis i sa losim gumama, da je to odraz bahatosti i da bi u tom slucaju bio tempirana bomba.
To je bila moja jedina reakcija koja je upucena tvojoj licnosti.
Ali ti ne odustajes.
E pa citaj sad dobro.
To sto nemas zivot, to sto si iskompleksirani covek kome su roditelji pustali na volju, pa je UVEK U PRAVU, nije tako u zivotu.

I posto ne umes da me se otkacis, a @Igor ocigledno nema snage niti volje da se bori sa tobom i tebi slicnima koji misle da je njihova uvek poslednja i Bogom dana...

Ko kupi ALFU, pojma nema o odrzavanju i vrednosti automobila!
Ko za automobil vrednosti 2000 evra misli da je dobar auto, nije sav svoj!
Ko u zimskim uslovima vozi sa rasparenim polovnim gumama NIJE siromasan, vec je LUD (!) i takav ne treba da placa kaznu, vec da se hospitalizuje i da ga ispitaju, a zatim lece

A ti mene (niti bilo koga) nemas sta da stavljas u bilo ciju kozu, jer apsolutno nemas nikakvog pojma o nama, nasim zivotima...

I jos jedna recenica o omalovazavanju.
Svojom tvrdoglavoscu i spustanjem diskusije ne na argumente vec na licni nivo si sam sebe omalovazio kod vecine forumasa.
Ja nemam potrebe da te omalovazavam, a i zasto bih? Nemam nista od toga.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Idemo dalje
http://www.telegraf.rs/vesti/politika/2 ... -do-50-000


STIŽU NOVI POZIVI IZ MINISTARSTVA ODBRANE: Ako ne prijavite svoje vozilo u vojnu evidenciju, platićete kaznu do 50.000!

Tek što je objavljen javni poziv za uvođenje u vojnu evidenciju rođenih 1999. godine i onih koji iz određenih razloga nisu to do sada učinili, usledila je još jedna objava iz Ministarstva odbrane.
Na adrese širom Srbije upućeni su pozivi iz regionalnih centara Ministarstva odbrane da se građani jave, kako bi njihova vozila bila uvedena u vojnu evidenciju. Ovi pozivi su usledili, nakon što je Ministarstvo odbrane objavilo opšti poziv za uvođenje u vojnu evidenciju građana Srbije koji u ovoj godini pune 18 godina.

Na dokumentu, koji je upućen na kućne adrese pojedinih građana, stoji da su pozvani da se jave u regionalne centre Ministarstva odbrane, kako bi njihovo vozilo bilo bilo uvedeno u evidenciju stvari Centra MO.
 
Bole,
Jasno mi je sve.

Gume su jedna od najdisukabilnijih tema. Naravno i najjeftinija nova guma je bolja od polovne. Ali da uzmemo za primer 15-icu. Nova Starfire guma u dimenziji 195/65/15, zimska, je 4200 dinara, nesto manje od 35 evra,...dok za Michelin u istoj dimenziji treba izdvojiti 7600 dinara,nesto preko 60 evra. I to je jeftinija, posto je sredina sezone, koliko se secam, bila je skuplja. Nemoj me drzati za rec. Nije duplo, ali skoro.

Da li je Michelin stvarno duplo bolji od Starfire-a? Ja ne poznajm coveka koji je montira tu gumu na svoja kola, a da ima zamerke na nju, a mnoge sam pitao.


Laki,
I na tebi se vidi da si neki tatin i mamin sin koji je u zivotu sve imao i nema osecaj da postoji neko ko zivi mnogo gore od njega. Ali necu tvojom psihoanalizom da se bavim, kao sto se ti bavis mojom, ne zanima me to. Jer upravo je to odlika duhovno i emotivno neispunjenih ljudi. Ali i to me zabole sta si, posto mi nisi ni drug, ni kum, ni brat, da me bi me u tom smislu interesovao. Kao i sto necu tebi da se pravdam sta su meni i kako moji roditelji. A to sta ti o tome mislis...Lagao bi kao pas, ako bi rekao da me zanima. A kada krenes da me podje*******avas, ja moram da se branim, ne znam sta si ti ocekivao?!

Mozda bi me omalozavao jer ti je to zabava. Nije to na forumuma nista neuobicajno. I verovatno je to razlog. Ja sam tebi objasnio sta sam time mislio da kazem u vezi guma i ostalog i nemoj da si podmukao da izvrces. Toliko budi covek.

Jbg, ja imam ovo sto imam. 15 godina staro, nemam za bolje. Pa neka sam zbog toga lud i trebam da idem da se lecim za neciji pojam, briga me za njegovo misljenje. Ja ne zivim za druge, nego sa sebe. Mogu samo da budem zadovoljan i da se trudim da bude uvek tehnicki ispravno vozilo u svakom smislu, kao sto uvek i jeste. I za veliku vecinu vozila koja se ,,kotrljaju,, nasim drumovima je odlicno.

A ti izvoli pa probaj da razgovaras sa mnom ljudski kao covek, pa vidi da li ces onda imati problem. Neces - budi siguran! Ni ti ni bilo ko.


Žiko,
Moj intelekt odbija da prihvati da je to istina, ali ako jeste ne cudi me. Od ove robovlasnicke vlasti svasta mozes da ocekujes.
 
Laki je napisao
Ko u zimskim uslovima vozi sa rasparenim polovnim gumama NIJE siromasan, vec je LUD (!)

Po tvome pisaniju zaključujem da voziš sa rasparenim gumama
Pa neka sam zbog toga lud i trebam da idem da se lecim za neciji pojam,

da li stvarno voziš sa rasparenim gumama ili si se pogrešno "odrazio".
 
Na ovo ti necu odgovoriti posto je klasican bezobrazluk i tovarenje. Samo cu da citiram svoj post koji verovatno nisi hteo da procitas i gde sve jasno pise. A da si citao, ne bi me tako nesto pitao. Ja imam razumevanja za mentalno zaostale ljude, kakav niko ovde nije, pa ga necu imati za vas. Nego ste bezobrazni do te mene da izvrcete, izvlacite iz konteksta i ostalo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=429279#p429279:313h6nmy je napisao(la):
Blade » Ned Jan 22, 2017 2:43 pm[/url]":313h6nmy]Ja sam dovoljno iskusan vozac da cu i sa 4 lose gume da se vozim i da ne napravim udes. Polako i kako znam. Ali to necu da radim, ne zbog zakona, nego zbog sebe. Ustedecu na nekoj drugoj strani i kupicu gume, bezbedne za voznju. Taj auto koristim svakodnevno i hocu da bude bezbedan. NECU da mislim da li ce mi izleteti neko dete, starac, zena sa kolicima, neki bahati magarac proci na crveno i tako dalje...Hocu da znam da ce moj ispravan auto, ovakav kakav je, ukociti. Ako nemam novca da ga odrzavam, a ne mogu da napravim realan i ljudski prihvatljiv kompromis na drugoj strani, kako bi ga uredno odrzavao ( a ljudi to uglavnom prave, jer ne moze sve, nego se odlucujes za prioritet), prodacu i kupiti onaj koji mogu da odrzavam.

Samo da te pitam da li si ovaj post slucajno procitao pre nego sto si me ovo pitao?
 
opet nisi odgovorio...

ali si nekako stigao da prokomentarišeš da sam bezobrazan i da te tovarim



napisao si

kupicu gume, bezbedne za voznju.

Šta su po tebi bezbedne gume?

Da li kupuješ nove gume? da li imaš sve 4 iste gume ili makar iste gume na pogonskoj osvoini.



P.S.

tebe niko ne mora ovde da tovari. ti to najbolje sam radiš.
 
I najjeftinija nova guma je bolja od polovne, ne znam koje da je marke i stanja ta polovna. A guma posle 5-6 godina stajanja, koja nikad nije montirana na felnu, vise nije guma ispravna za voznju. A ne znam da li ti Milisave imas pojma koliki broj ljudi kupuje polovne gume stare toliko ili čak vise od toga? A sta mislis zasto? Zato sto nece da kupe novu gumu, a mogu?

Najbezbednije su naravno nove, makar bile i najjeftinije. I gume stare do 5 godina, vozene u normalnim uslovima i sezoni za koju su propisane, ako u međuvremenu ne pokazu znake nebezbednosti. Naravno da im nivo bezbednosti opada sa godinama. Nemam sve 4 iste, ali imam po dve iste na osovini. Pogonske nove, ove sezone kupljenje. Zadnje su mi pri kraju, na zakonskom minimumu, mozda nesto preko. Mislim, na kakvim ljudi voze, dobre su one. Ali po meni, za sledecu sezonu cu morati da kupim nove i staviti na pogonsku, a ove koje su sada na pogonskoj, na nepogonsku. Vecina ih ne bi zamenila, nego bi bila u fazonu: ,,Ih, moze to jos da tera,,. Ali ja smatram da su za zamenu i tako cu uraditi. A na letnjem setu imam sve 4, kupljenje protekle sezone, da kazem nove.

Da vidis i na generalno pristojinim automobilima na nepogonskoj osovini dve razlicite gume, to je normalna pojava u Srbiji. Nesto manje imas da vidiš dve razlicite gume na pogonskoj, ali ima. U svakom slucaju oba broja su abnormalno velika. Kao sto je i abnormalno veliki broj oni koji voze na gumama koje su davno probile granicu bezbednih za voznju.

Gumu staru 2-3 godine sa dobrom sarom, mogu da nazovem bezbednom za voznju. Ali ta guma je neisplativa, posto ako pricamo 15-ici, par ne kosta ispod 50 evra. A dve nove su 70. I za 10 evra po tocku, ja cu imati NOVU gumu, koja sa polovnom, kakva god da je, ne moze da se meri ni u kom smislu. I kroz eksplotaciju ce me jeftinije kostati.


P.S.
Ne mogu ja to raditi, zato sto ne mogu osudim ljude koji zive u bedi i snalaze se da prezive svaki dolazeci dan. Pokusavam da ih razumem, jer i oni kao i ti, ja i svi mi moraju da zive. Ako oni postuju sve zakone ove drzave, nebitno da li su vezani za tehnicku ispravnost automobila ili nisu, oni nemaju sanse da prezive, jer ne mogu da plate sav HARAČ koji im ova drzava namece i troskove zivota. To je udarac i onim ljudima koje zovemo srednjim slojem, a ovim ispod njih, mozes misliti. A od ljudi koji nemaju osecaj da i takvi postoje, ni ne ocekujem postovanje svog misljenja. Ponovicu i rekao sam vec, sve je realno sto vi kazete, da su oni tempirane bombe na putu, koje mogu da izazovu lose situacije i tako dalje. Ali ne mozes ni tako, najcrnje da gledas. Licno ja se na putu vise plasim onoga koji vozi kao da nisu zimski uslovi voznje i misli da zato sto vozi auto kakav 85% Srbije moze samo da sanja, moze ,,mozak da ostavi kuci,,. A pa neka drzava izvoli da prvo takve dovede u red, a za ,,mucenike,, cemo lako. Posto riba smrdi od glave.
 
cek bre, pa ko prevozi drva kolima? mislim, moze ali rekao bih da to i nije bas po propisu. moja baba je zivela u delu gradu gde ne postoji centralno grejanje i gde se ljudi uglavnom greju preko "smederevaca", kampioni sa drvima su svakodnevno spartali kroz naselje, verovatno po nesto visoj ceni nego negde gde je veleprodaja ali to je za ocekivati, dovezu ti do u dovriste.

nadam se samo da odogovor nije tipa "u sumi je besplatno, otkud sirotinji pare da plati drva"
 
Ako pricamo o nim kamionima sa drvima, koji se skupljaju na pijacama u prigradskim naseljima, dovezu ti kada narucis 3 metra. Ali pola metra ce retko ko da ti doveze kamionom do dvorista, 95% ce da ti kaze: ,, Da palim kamion za tvojih pola metra, a moze da mi naiđe neko ko hoce da kupi tri i kupice od drugog, ako mene nema, boli me uvo. Ako hoces pola metra, mozes da pretovaris u svoja kola i da vozis,,. Eventualno ce ti reci, ako mi ostane do kraja dana, mogu da ti dovezem do kuce i to ako nisi puno daleko,,. Nece ni metar sem, ako nisi bas blizu mesta gde se prodaju drva. Inace sam mnogo puta video te koji prevoze drva kolima.
 
Blade ako pričamo o gumama, može danima da se priča. Najeftiniji pneumatik je često najskuplje rešenje, bilo da je nov ili polovan.
Uvek treba dati par paklica cigara više i kupiti kvalitetan pneumatik. Pneumatik koji ima dobre karakteristike kako po mokrom tako i po suvom (zimski po snegu). Mnogi kupuju najeftinije i najgore rešenje samo da bi ispunili zakonsku normu a ne razmišljaju da ta guma ima veliki put kočenja po mokrom. Da im je vek trajanja izuzetno kratak ali opet samo da uštede 1000-2000 din.

Polovni letnji pneumatici koji se kod nas prodaju uglavnom imaju šaru oko 4 mm ili ispod 4 mm što je već blizu donje granice bezbednosti dok zimski su oko 5 mm. 5 mm je dovoljno za jednu eventualno dve sezone posle toga otpad.
Što se tiče različitih pneumatika na istoj osovini to zakon poznaje kao tehnički neispravno vozilo. Isti slučaj kao i protektirani pneumatici na upravljačkoj osovini.
 
Učesnici diskusije su nadam se upoznati sa time da se sama struktura materijala letnjeg i zimskog pneutmatika razlikuje, a ne samo dubina i dezen šare? Da li je neko primetio da u uputstvima od strane proizvođača vozila stoji da se zimski pumpaju na oko 0,2bar više nego letnji, a upravo zbog toga što je sam pneumatik mekši. A mene su nekad učili da zimi malo izduvam gume kako bih povećeao kontaktnu površinu (smanjio pritisak kontakta) :)

Letnji pneumatici postaju kruti na nižim temperaturama (otprilike 10*C pa niže).

Što @vucko reče, oko čega se momci raspravljaju... :)
 
Teoriju sam sam ja davno naucio. To od kakvog je materijala letnja, od kakvog zimska guma i koje su razlike. Ali teoretski ljubav lepo zvuci, malcice je drukcije u praksi. I zbog toga sto si naveo, kod mene se letnje gume voze samo leti, a zimske samo zimi. Ni ja nisam mogao da kupim sve odjednom, ali dve po dve. I sada imam i zimski i letnji siguran komplet. Nisu to gume visoke klase, ali su pristojne i nemam sa njima problem. Ali vecina ljudi koje znam, nema dva kompleta kao ja, nego samo zimske, pa voze i leti. To sto ljudi iz nemanja novca za osnovne stvari kupe zimske, pa ih voze i leti, je vec drugi padez. I nije se tome cuditi i gledati kao nesto VAU, kao sto se neki cudom cude. Razumem da se tome cudi Nemac koji ima daleko veci standard od Srbina. Ali kada se Srbin koji zna kakvo je stanje u njegovoj drzavi cudi tome, onda se ja cudim njemu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430591#p430591:3k1rf16z je napisao(la):
Blade » Sub Jan 28, 2017 3:47 pm[/url]":3k1rf16z]...teoretski ljubav lepo zvuci, malcice je drukcije u praksi...
Ovo baš ne volim da čujem. Praksa (može da) odstupa od teorije, ali u relativno poznatom pravcu. Izvini, profesionalna deformacija.

Šta treba da znači da nova letnja može biti bolja od polovne zimske (da ne kažem da velik broj promenjivih inje unet u jednačinu)? Starenjem pneumatika dolazi do promene u samom mterijalu, brže se haba, nema ista svojstva prianjanja, ali opet, mislim da nisu uporedive stavke.

Čudiću se dok sam živ. Neka je radni vek seta pneumatika 4 godine, to je jedan pneumatik godišnje. To nisu neki nepredviđeni troškovi. Kao što lepo reče jedan moj profesor sa faksa "Naš čovek kad ima 3500€ kupiće auto od 4000€."
 
U relativno poznatom pravcu, razume se. Ti si se izrazio malo strucnije, a ja kroz stih naseg legendardnog muzicara.

Ovo poređenje nove letnje i polovne zimske nisam razumeo. Inace nikad to nisam poredio. Ne znam odakle ti. Najbolje je naravno nova zimska, makar i najjeftinija.

Zimska guma je meksa, letnja tvrđa. Zimska se leti brze trosi, jer je meksa, logicno. Vise ce proklizavati. A letnja zimi postaje kruta i kao takva losije prijanja na podlogu, proklizava i tako dalje. Ali je svakako manje zlo zimska leti, nego letnja zimi.

Ako ih vozis samo u predviđenim sezonama, radni vek pneumatika je od 4-6 godina. Nisu nepredviđeni troskovi, to stoji. Ali ako radis za prosecnu platu, imas dvoje dece ,ratu za kredit, komunalije, hranu,...(vanredne troskove necemo da racunamo), onda je i tek kako udarac da das 9000 (nesto preko) za dve gume. Udarac koji ne mozes da primis, zato tako za kes retko ko i kupuje. O 4 da ne govorim. Ali u dve rate, tri, pa nekako kupis. Pa kada isteknu, opet dve i tako. Jel se i dalje cudis? Uzeo sam cenu Tigar guma 15-ica zimskih za primer. I to je sramota da u 21. veku, covek koji radi za prosecnu platu, ne moze za kes da kupi dve zimske gume srednje velicine, pa neka ima petoro dece, a ne dvoje.

A na kakvim ,,lastišima,, se ljudi voze, sto je rekao Popara u legendarnoj seriji, to je za pricu. Na gumama starim 7-8 i vise godina, ispucalim...I da su mi bar dve na nepogonskoj osovini takve, a na pogonskoj propisne za voznju, nego su sve 4 ,,tempirane bombe,, , kako takođe Popara kaze.


Žiko,
Razlika između nove i polovne gume koja valja, vise nije toliko velika, kao sto je ranije bila. I pre sam za novi Starfire, nego polovan Michelin.

Ona guma koju kupis kod vulkanizera za 2000-3000 par je guma za da preguras sezonu, a ta guma je obicno stara 4-5 godina i na granici zakonskog minimuma. Kada pogledas, da kupujes tako 6 sezona, to je 12000-18000 dinara. U najgorem slucaju i duplo vise, nego za nove. Ne isplati se. Ona koja valja, da nije puno stara i moze da sluzi 2-3 sezone, nije ispod 50 evra par. Pa se ni ona ne isplati. Malo se manje ne isplati nego ova, ,,da preguram sezonu,, , ali se ne isplati.

Bolje da kupis novi Starfire. Koji je i manje od 9000 par. Ili se jos malo rastegni, pa kupi Kamu, Tigar, Lassu ili Savu. Na dve, tri rate. I imas NOVE gume. I ako vozis samo zimi normalnom voznjom 5-6 sezona si miran.
 
Sve navedene gume nisu ni za sta posle 2 godine. Lici da jeste ali nije. Razumem da dosta ljudi to ne primeti na letnjim gumama ali mora da si primetio da je voznja zimske gume navedenih marki mucenje nakon 2 sezone, a znacajno su losije i nakon prve.
 
savjet_kad_kupujes_auto.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430652#p430652:3ixir50n je napisao(la):
AleksandarGrf » Sub Jan 28, 2017 10:47 pm[/url]":3ixir50n]Sve navedene gume nisu ni za sta posle 2 godine. Lici da jeste ali nije. Razumem da dosta ljudi to ne primeti na letnjim gumama ali mora da si primetio da je voznja zimske gume navedenih marki mucenje nakon 2 sezone, a znacajno su losije i nakon prve.

Trece sigurno nisu kao prve, kada si ih kupio, ali nisu ni takve kako si ih ti ocrnio. Licno iskustvo, nije ,,copy-paste,, . ,,Tigrica,, zimska, ako je vozis samo zimi, adekvatno odlazes van sezone, neces imati problem sto se tice upravljivosti i ostalog ni nakon 5 godina. To sto je ljudi, rekao sam iz kojih razloga voze i leti pa posle bude: ,,kriva, ukrutila se i tako dalje,, , to je do nepravilnog koriscenja, ne do gume. I zasto ljudi imaju toliku odbojnost prema Tigar gumi, to ne mogu da shvatim.
 
Ja ako napravim sudar zbog klizavog terena neću sigurno kriviti Tigar ili Savu i kukati što nisam kupio Michelin. Prilagodi braćala brzinu i ne budi pokondirena tikva
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430712#p430712:1keiyegm je napisao(la):
mekbejn » 29 Jan 2017 11:38 am[/url]":1keiyegm]Ja već 6 godina vozim Tigrove gume (ne jedne iste :)) i nisam nikada primetio da su losije posle 2 god.

Tigrove gume su dobre, to potvrdjujem i ja, imam ih na mom pezou vec godinama i dobro su se pokazale.
 
mekbejn":1siaqb6k je napisao(la):
Ja ako napravim sudar zbog klizavog terena neću sigurno kriviti Tigar ili Savu i kukati što nisam kupio Michelin. Prilagodi braćala brzinu i ne budi pokondirena tikva
Amin!

U kombinaciji sa samosvescu za volanom i najjeftinija nova zimska guma je sasvim dovoljna da nemas problem, bar ne svojom krivicom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430716#p430716:13evrlch je napisao(la):
Blade » Ned Jan 29, 2017 1:00 pm[/url]":13evrlch]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430652#p430652:13evrlch je napisao(la):
AleksandarGrf » Sub Jan 28, 2017 10:47 pm[/url]":13evrlch]Sve navedene gume nisu ni za sta posle 2 godine. Lici da jeste ali nije. Razumem da dosta ljudi to ne primeti na letnjim gumama ali mora da si primetio da je voznja zimske gume navedenih marki mucenje nakon 2 sezone, a znacajno su losije i nakon prve.

Trece sigurno nisu kao prve, kada si ih kupio, ali nisu ni takve kako si ih ti ocrnio. Licno iskustvo, nije ,,copy-paste,, . ,,Tigrica,, zimska, ako je vozis samo zimi, adekvatno odlazes van sezone, neces imati problem sto se tice upravljivosti i ostalog ni nakon 5 godina. To sto je ljudi, rekao sam iz kojih razloga voze i leti pa posle bude: ,,kriva, ukrutila se i tako dalje,, , to je do nepravilnog koriscenja, ne do gume. I zasto ljudi imaju toliku odbojnost prema Tigar gumi, to ne mogu da shvatim.
Zato sto je to neopevano djubre koje pomalo valja za sneg kad je skroz novo, a na snegu provedes 5% vremena vozeci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430747#p430747:22jtoonv je napisao(la):
Blade » Ned Jan 29, 2017 5:19 pm[/url]":22jtoonv]
mekbejn":22jtoonv je napisao(la):
Ja ako napravim sudar zbog klizavog terena neću sigurno kriviti Tigar ili Savu i kukati što nisam kupio Michelin. Prilagodi braćala brzinu i ne budi pokondirena tikva
Amin!

U kombinaciji sa samosvescu za volanom i najjeftinija nova zimska guma je sasvim dovoljna da nemas problem, bar ne svojom krivicom.
Kao sto je previse skupa glava da bi se nosila jeftina kaciga, tako je nekako i sa gumama. Jeftine gume osim sto rapidno gube na kvalitetu nisu sjajne ni kad su nove, a najgore su u razlicitim uslovima, zimske obicno po mokrom i manje vise suvom, a letnje po mokrom.

Nema svako para za nov bmw ali svako ima para za nov Michelin.
 
Vrh