Šta je novo?

Poplave - Povlačenje vode, Obnova

Reč stručnjaka: Za kišu nismo krivi, ali za sve ostalo jesmo
Вести | 22.05.2014 | 14:07

Poslednje poplave u Srbiji bile su neizbežne, s obzirom na količinu padavina, ali je šteta mogla da bude znatno manja da su primenjene preventivne mere zaštite, rekli su danas profesori Šumarskog fakulteta u Beogradu, stručnjaci za bujice i erozije.
417086poplave-obrenovac-.jpg

Obrenovac - grad koji će se godinama boriti sa posledicama poplave

Oni su kao najveće probleme naveli loše zakone, neprihvatljivo male sume novca koje država izdvaja za zaštitu od bujica i erozije i četvrtvekovno zanemarivanje te oblasti, ruinirana vodoprivredna preduzeća sa problemima u vlasničkim odnosima i neodgovorno stanovništvo koje gradi kuće na plavnim područjima i baca ogromne količine đubreta u bujične tokove.

Stručnjaci su naveli da Austrija, svetski lider u zaštiti od bujica i erozije, godišnje izdvaja 60 miliona evra za zaštitu, dok se u Srbiji za tu namenu izdvaja tek 300.000 evra, što je gotovo zanemarljivo.

Profesorka Nada Dragović je, povodom upitanosti predsednika Srbije Tomislava Nikolića da li Srbija ima stručnjake za odbranu od bujica, rekla da Šumarski fakultet 60 godina školuje takve stručnjake, koji postižu zapažene rezultate. Prodekan Ristić je dodao da država, zbog urušenog sistema, ne zapošljava stručnjake koji se bave odbranom od bujica, pa oni trajno odlaze u inostranstvo, gde postižu značajne rezultate, i ne vraćaju se u Srbiju.

Prodekan za nauku i međunarodnu saradnju Šumarskog fakulteta Ratko Ristić je naveo da na 75 odsto teritorije Srbije postoje problemi sa erozijom i da postoji 11.500 bujičnih tokova. On je istakao da treba ukinuti lošu odredbu Zakona o vodama kojom je država prenela odgovornost na lokalne samouprave da se bave zaštitom od bujica i vratiti to u republičku nadležnost, jer se pokazalo da su gradovi i opštine "apsolutno neposobni" da se time bave, i istakao da bi svaka opština morala da ima bar jednog stručnjaka za bujice.

"Zaštita od bujica i erozije i vodoprivredna preduzeća moraju se vratiti pod državnu nadležnost. Države istočne Evrope su privatizovale ta preduzeća, pa su prošle decenije imali poplave sa katastrofalnim posledicama, jer privatnicima nije u interesu da ulažu. Onda su ih vratili pod državnu nadležnost. Vodoprivredna preduzeća se i kod nas moraju finansirati iz budžeta", rekao je Ristić.

417021krupanj4-fonetf.jpg

Bujica odnela mostove, ali i cela brda u Krupnju

Ristić je istakao da se mora uvesti oštra kaznena politika za bacanje đubreta u priobalje i u vodene tokove.

"Ko baca đubre u rečno korito čini akt protiv bezbednosti isto kao kada bi bacio upaljenu šibicu na benzinskoj pumpi. To su poplave i pokazale. Mnoge deonice su poplavljene jer su se otvori mostova i razni putni propusti zapušili od đubreta i došlo je do podizanja vode i plavljenja. Na akumulaciji za vodosnabdevanje Ćelija kod Kruševca bilo je nekoliko hektara plutajućeg otpada, flaša i kesa", rekao je Ristić.

On je naveo da je razlika između izlivanja reka i bujičnih poplava u tome što se podizanje nivoa vodostaja reka može predvideti danima unapred, dok bujice nastaju brzo i, čak i sa postavljenom savremenom opremom, mogu se predvideti tek nekoliko sati unapred, a ta oprema košta 40.000 evra po jednom toku.

417052tomislav-nikolicpo.jpg

A predsednik se usudio da pita gde su nam stručnjaci! Oterani, i nezaposleni, predsedniče!

Profesor Šumarskog fakulteta Stanimir Kostadinov rekao je da je prevencija osnovni način odbrane od bujica, jer nema vremena za reagovanje kada se pojave jake bujice.

"Mi smo uništili vegetativni pokrivač i Srbija je jedva 30 odsto pošumljena, a prostornim planom predviđen je 41 odsto pošumljenosti. Seča šuma ostavlja gole stene i kiša nema gde da se zadrži, pa voda brzo pada niz padine i planine i stvara bujice. Koeficijent površinskog oticanja na goletima je i 60 odsto, a u pošumljenim predelima 10 do 12 odsto", rekao je Kostadinov.

Profesorka Nada Dragović rekla je da je u poslednjih 25 godina anulirano sve pozitivno i ocenila da će uslediti još veće katastrofe ako ne bude dovoljno ulaganja.

"Vodoprivredna preduzeća su u potpunom rasulu i potrebno je mnogo uložiti", rekla je Nada Dragović.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... talo-jesmo
 
A sto je posjecena zastitna suma oko pepelista tenta pa se pepeo raznosi vjetrom i slicne neodovornosti ucjevljavanje rijecice ,neadekatnim profilom cijevi itd
 
Ljudi ne stradaju od elementarnih nepogoda, stradaju jer se nisu pripremili za elementarne nepogode. Elementarnih nepogada je uvek bilo i bice ih, a koliko cemo mi biti spremni za njih, to samo od nas zavisi.
 
jos jedan od komentara sa bloga.

Tog Čučkovića kad bi građani Obrenovca linčovali, to ne bi bilo nezasluženo.

Koji slepi majmun je postavio takvog neodgovornog krmka na čelo opštine u kojoj se nalazi TENT i valjda blizu 50.000 duša? Ako ste se nekada zapitali zašto je opljačkana Kolubara a od aerodroma NT napravljena rupa bez dna- samo pogledajte Čučkovića: ako su im takvi bili perspektivni mladi kadrovi u tim upravnim odborima, na šta li je ličilo ono ostalo? Eto nam ga sad ružno lice partijskog zapošljavanja, prikazano kroz zbrisani sa lica zemlje Obrenovac i desetine utopljenih.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xhNJkP5GJPc[/youtube]
 
Premotati na 2:45
Rešena drama sa azilantima?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CWuIcXVB6EA[/youtube]
 
Sa bloga.

"Izvinjavam se svima koje je poplava unesrećila, ali moram ovo da napišem: pa je*******ote nije čudo što je Bog poslao takav potop, kad smo doveli sebe u situaciju da se potrošeni vibrator-u-ljudskoj-formi Mirjane Markoviće vozika i smeta spasiocima na mestu katastrofe, sa motorčinom od 100 konja i ministarskom svitom, dok se narod na sve strane utapa i skapava od gladi po krovovima. Strašno. Nije u pravu Amfilohije kad kaže da je ovo zbog bradatog travestita, ovo je sve samo zbog Vulina."

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VL2mfiyRfF0[/youtube]
 
Stop cenzuri!

SAOPŠTENJE REDAKCIJE ZBOG CENZURE I RUŠENJA SAJTA TELEPROMPTER.RS

Poštovani čitaoci portala Teleprompter.rs,

sa žaljenjem objavljujemo informaciju da je sajt Teleprompter.rs u toku današnjeg dana hakovan, oboren i cenzurisan zbog naših tekstova i borbe za istinom!

Našoj redakciji su stizale brojne pretnje zbog teksta "APEL: Vučić da prestane sa patetikom i samosažaljevanjem" i brojnih drugih tekstova koji dokazuju da državna uprava nije sposobna da zaštiti građane naše države. Međutim, očito je da to nisu bile samo pretnje jer mi danas više nemamo sajt i nama je pravo glasa uskraćeno.

U ovim teškim trenucim naše zemlje neko je našao za shodno da pažnju usmeri na rušenje našeg sajta. Zbog čega?

Da li je zaista u Srbiji toliko zabranjeno iznositi drukčije mišljenje?

Da li je u Srbiji zabranjeno vlastima uputili bilo kakav oblik kritike?

Da li je ovakva Srbija normalna?

Država nam je razorena i katastrofalne poplave su na površinu iznele sav mulj i svu prljavštinu koja nas decenijama u nazad guši i uništava!

Mi smo se borili da javnosti skrenemo pažnju na nefikasnost naše države da zaštiti ljudske živote. Zato smo svi mi borci za istinom dobili šamar. Apelujemo na sve borce za istinom da nastave sa njihovom misijom!

Naš sajt je najmanji problem koji je mogao da se desi u ovim teškim trenucima naše države, ali jedan je od pokazatelja koliko se država panično bori da prikrije svoju nesposobnost!

Naše misli i naša srca su sa porodicama koje su izgubile sve zbog nefikasnosti državne uprave!

Učinićemo sve da u što kraćem vremenskom periodu vratimo naš sajt na noge, mada ne možemo da tvrdimo kada će to biti zbog ozbiljnosti problema.

U međuvremenu, pošaljite prazan SMS na broj 1003 jer ćemo mi biti ti koji će izgraditi domove pogođenim porodicama, a ne država!

Hvala Vam na razumevanju! #PrayforSerbia

Danilo Redžepović
glavni i odgovorni uredni Teleprompter.rs
https://www.facebook.com/photo.php?f...8385467&type=1
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FwrW-QlZRVc[/youtube]
 
ova slika kruži tviterom sa logičnim pitanjem: da li ovaj telohranitelj slika dete/mladića u vodi ili je u pitanju selfi?

Bn_Xji2CMAAlL63.jpg
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ww03JDSwRZ0[/youtube]
 
Dragi tviterasi, a i fejsbukovici (izvinjavam se sto vas stavljam na drugo mesto) posto mi je 140 karaktera malo a obecala sam detaljan izvestaj moram ovako. Sinoc je nas 6, medju kojima i zena od 55 god. bolesna od raka, otislo u OS Janko Veselinovic, u Sumicama na klasifikaciju stvari. Niko nas nije pozvao iako smo ostavile jos u subotu brojeve telefona ali nas niko prethodnih dana nije ni vracao. U toj istoj skoli smo bile i u subotu i nedelju i sve je proticalo u najboljem mogucem redu, dva sjajna coveka su savrseno koordinisala. Medjutim, sinoc nas je na vratima docekala “koordinatorka” od maksimalno 20ak godina sa limenkom Red Bull-a u ruci uz pitanje “Ko ste vi i ko je vas poslao?”. Rekle smo da smo tu iz kraja i da smo dosle da pomognemo i samo usle u salu za fizicko. Unutra, strahota! 40ak maloletnika se juri okolo, od buke ne cujem ni svoje misli, stvari pobacane po podu na sve strane, sutiraju se cipele, garderoba se ubacuje kroz kosaraski kos, stvari se ubacuju u dzakove bez da se makar sloze, svi razulareni i izvrljani flomasterima, na jednom (!) stolu se sortira garderoba, na preostalih 6 (!) prazne limenke i smece. Ocistile smo dva stola i krenule da sortiramo medjutim u tom metezu niko ne zna ni gde sta na koju gomilu ide. Pitale smo “koordinatorku” zar nema nikog da ih obuzda, zasto se stvari tako bacaju i ima li tu nekog da spreci ovo na sta je ona odreagovala vrlo agresivo i bezobrazno da ne mozemo mi njoj da govorimo sta i kako treba da se radi i da joj mi ne zavodimo red, da se stvari prepakuju po 100 puta i da to mora tako. Pozvale smo Opstinski Crveni Krst, objasnile problem, i dobile telefon izvesne Jelene koja je zaduzena za SC Sumice, odakle se u skolu doprema garderoba. Taj prvi razgovor je protekao uredu, objasnile smo o cemu se radi, izvinile se na ometanju usred guzve i zamolile samo da posalju nekog malo ozbiljnijeg ko ce zavesti red i zena je odgovorila da je dobro da znaju sta se desava i da ce poslati nekog, dala mi broj izvesnog Marka i rekla mi da pozovem njega i sve ispricam. Izvesni Marko me je izresetao pitanjima “Ko ste vi? Sta radite tu? Ima li tu posla? Jel treba jos da stigne? Kad treba da stigne? Ko je tu glavni? Gde je taj sto je zaduzen?” pandurskim tonom i brzinom kojom, i da sam znala odgovore na sva pitanja ne bi ni stigla da odgovorim. Posto je skoro na svako pitanje, sem ko smo, dobio odgovor “Otkud ja znam?!” rekao je “Resicemo”. Posle 15ak min smo resile da krenemo kuci medjutim dobila sam poziv od izvesne Jelene koja vise ni malo nije bila ljubazna i koja je trazila “koordinatorku” Anu na telefon. Odmah nakon tog razgovora “koordinatorka” Ana nam je prisla besna uz recenicu “Ajde sad da vidimo ko ste vi i da mi se legitimisete!” na sta je od mene dobila odgovor “A ko si TI da se iko TEBI legitimise i sta hoces? Broj licne karte? Ili broj cipela? Sta?” Za to vreme moj telefon je opet zvonio i posto sam bila zauzeta raspravljanjem sa “koordinarkom” dala sam drugarici da se javi. Sa druge strane izvesni Marko koji urla “Ko ste bre vi? Ko vas je poslao tu? Videces ti kad te legitimisem! Sad cu da dodjem da vas sve legitimisem!”. Dobio je odgovor “Molim? A ko si TI da mene legitimises?! Dodji, policiju cu sad da pozovem!”. Nastavile smo ka putu ka kuci medjutim “koordinatorka” Ana je vikala za nama “Stanite! Cekajte da sad raspravimo! Neka ih neko zaustavi!” i dozivala momke koji su bili prisutni. Ubrzo nam je prisao njen decko da “raspravi” a kroz 5 minuta stigla je i cela Opstinska svita, na celu sa Predsednikom Opstine i glavnim koordinatorom (ili sefom) Kriznog staba Vozdovac (izvinjavam se gospodinu ako sam mu pogresila titulu) i svima je prvo pitanje bilo “A ko ste vi?”. Na svako takvo pitanje su dobili “Gradjani ove zemlje i ove Opstine”. Taj “glavni” je utrcao grudima, uz dreku i vrlo agresivno dok ga je Predsednik Opstine smirivao i molio da ga pusti da porazgovara sa nama. “Koordinatorka” je takodje bila vrlo bezobrazna, uskakala je svaki cas recenicama “Hocete sad da otvaramo sve dzakove da vidite kako je slozeno” dok je Predsednik Opstine pohvaljivao njen rad i doprinos, i rekao nam da je ona vrlo predani aktivista sa ove Opstine. Verovali ili ne, najvise su poskakali na pomen drustvenih mreza i na to da cemo sve da objavimo. Problem se zavrsio tako sto je Predsednik Opstine smirio situaciju i na kraju pozvao u kabinet na kafu koju smo, naravno, najljubaznije odbile. Da nisam pre 15 godina bila u istoj situaciji kao i ovi ljudi iz poplavljenih podrucja sada, ostala bez igde icega i da nisam zavisila od te iste humanitarne pomoci i Crvenog Krsta mozda me ovo ne bi toliko uznemirilo i potreslo. Ponasanje “koordinatora”, stranackih volontera i bahato ponasanje kako prema nama koji smo dosli da pomognemo tako i prema tim ljudima koji ce te iste stvari dobiti kao pomoc je krajnje ponizavajuce. Na svako drcno pitanje “A ko ste vi?” Dobili su odgovor “A KO ste VI i KO vam je dao tu vlast?! Mi smo gradjani ove zemlje i gradjani ove Opstine!”.

I da, zaboravila sam da dodam da sam nestranacka licnost i da ce tako zauvek da ostane.


http://tolikoodmene.wordpress.com/2014/ ... iterasi-2/
 
Neko je za nas Srbe rekao da smo fenomenalni u prvom činu, u drugom posustajemo, a da smo u trećem raspad. Nisam očekivao tako brzo treći čin. Mogu da zamislim kako se osećaju ovi volonteri...

Da ne bi bilo bilo kakve zabune, moj stav o puštanju izjava tipa "neko je digao branu dinamitom" i "kriju da su se udavile hiljade ljudi" je i dalje isti.
Ali, za ljude za koje se imenom i prezimenom zna da su nesposobnošću kumovali lošoj reakciji na ovu katastrofu - apsolutno podržavam da im se imena i dela objave.
Kišu niko ne može da spreči, i ovolika voda sama nađe put. Nešto je moralo da strada u poplavama, ali evakuacija stanovnika Obrenovca na vreme, odbrana TENTa i kopova uglja nije smela da zataji.
 
POPLAVE U SRBIJI Ljig osmi dan bez vode, Dunav iznad granice redovne odbrane od poplava
Novosti online / Agencije | 22. maj 2014. 07:48 > 16:14 | Komentara: 5

Savski bedemi u Šapcu i dalje izdržavaju a nivo te reke nastavlja postepeno da opada, u proseku jedan centimetar na sat vremena. Dunav iznad granice redovne odbrane od poplava
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dr ... od-poplava
 
Gorstak89":2z95t57m je napisao(la):
Jel može neko uputstvo za digital globe? Treba li neka pretplata ili tako nešto? konkretno me interesuje deo oko mlave.. od salakovca nizvodno

Malo je zapetljano, ne treba pretplata. Imas negde objasnjeno na forumu, objasnjavao sam ranije a i jos neko je davao uputstva. Trazi, naci ces sigurno.
 
Satelitski snimci iz Republike Srpske (BIH), 21/05/2014:

Šamac:

samac21052014.png


Orašje:

orasje21052014.png
 
laki72 je skroz u pravu. Mogu da potpišem svaku njegovu reč. A ima jos toliko toga da se kaže...

Ministar privrede Vujović je izjavio kako sad imamo priliku da infrastrukturu podignemo na "evropske standarde". Lešinari/bankari iz sveta su već tu sa povoljnim kreditima, jer oni "nisu humanitarne organizacije", a Vučić izjavljuje kako ne bi smo uspeli da se odbranimo da nije bilo EU. Pri tome sve vreme sami pumpaju očekivanja, pa su sa jedne milijarde stigli na 10 miliona. I onda nakon svega dodaje da "mi, Srbi, stalno mislimo da ce nam nesto pasti sa neba", međutim eto, ovog puta "moraćemo svojim snagama". Znači, ja sam ostao bez reči.

Umrlo je 27 ljudi od toga je prirodnom smrću umrlo 11 (?!). I za to malo je kriv neodgovoran narod, oni su učinili sve što je u njihovoj moći. Oni očigledno misle da su ljudi glupi. Biće na kraju. Na medijima se slika neverovatna slika o situaciji, vrhunska organizacija institucija i požrtvovanost naših vođa. Čak se i komesarka EU divi naporima i ponosna je na Balkan kad nas vidi kako performiramo (inace Bugarka po "poreklu"). Ja ovakav teatar nisam dugo gledao.

Znači oni su se toliko udaljili od realnosti, da kad im se ta praćka vrati u lice, skinuće im glave sa ramena.
 
nece im biti nista. Oni su iskusni u vladanju masama, namerno ovako prepariraju javnost i narod tako da sve sto se uradi bice njihov veliki uspeh.
Slusao sam Lazanskog koji lobira za vojsku da se pare i oprema da njima, a jasno je da NATO nikada nece dozvoliti da nasa vojska ojaca. Pare i oprema bice data Civilnoj zastiti a verujem da ce deo da zavrsi kod pojedinaca.
Drzava koja mora da moljaka po svetu za pare je osudjena da se povinuje kako kazes lesinarima/bankaraima. Cinizam je da sto pre to uradimo bice nam bolje.
 
četvrtak 22.05.2014 | 20:07
Krupnju hitno potrebne teške mašine
Izvor: B92
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=851688

Beograd -- Predsednik opštine Krupanj Rade Grujić kaže da je tom mestu posle razornih poplava neophodna teška mehanizacija za sanaciju seoskih puteva.
402714426537e3cf791ae757.jpg

Gostujući u specijalnom programu TV B92, Grujić je rekao da je Krupanj od srede popodne praktično bio odsečen od sveta. Putevi su bili oštećeni, a voda je presekla kablove za mobilnu i fiksnu telefoniju. Prvi kontakt je ostvaren tek u petak kada je proradila Vipova mobilna mreža.

On kaže da je katastrofa mala reč za ono što je zadesilo Krupanj. “Priča se da u zadnjih 120, a neki kažu 130 godina, takve katastrofe nije bilo. Mi smo mala siromašna opština, nemamo nikakve posebne mehanizacije, sve je u putarskim preduzećama. Imamo samo 27 policajaca i 12 vatrogasaca. Stanovništvo se samo spašavalo dok se moglo nešto braniti“, ispričao je Grujić.

Predsednik opštine Krupanj objasnio je da kroz to mesto protiču četiri rečice, potočića koji leti praktično presuše, a da su sva četiri potoka rasli takvom brzinom kakvu on u životu nije video.

“Kada smo videli da nema pomoći, prešlo se na evekauciju. Policajci i vatrogasci su uložili velike napore. Stanovnici u prvi mah nisu htečli da se evakuiši, mislili su da ne preti opasnost, ali kad voda dođe do prvog sprata, onda hoće da se evakuišu. Potpuno sami smo radili do petka“, navodi on.

Grujić kaže da je prve pozive, kada je u petak proradila Vipova mreža, uputio Putevima Srbije i Telekomu – kako bi se uspostavile veze i sanirao most. Putevi Srbije su most sanirali u subotu, a prvu pomoć u Krupanj je stigla od jedng udruženja građana iz Loznice.

Grujić objašnjava i da su poplave odnele osam kuća, a dok osam kuća više nije u stanju da može u njima bezbedno da se živi. Prva pomoć u mehanizaciji je, prema njegovim rečima, stigla iz Vrbasa i zahvaljujući njima u Krušnju je počelo da se radi i reke su počele da se vraćaju u korita.

Trenutno je na terenu angažovano 26 teških mašina, odnosno 15 kamiona, ali to nije dovoljno. Krupanj, prema njegovim rečima, ima problema sa klizištima jer se javljaju odroni koji zatvaraju putevi.

“Krupanj živi od malina, za 10 do 15 dana malina će početi, i ja apelujem na ljude dobre bolje - nama treba teških i lakih mašina za sve seoske puteve“, poručio je Grujić.
 
Beograd
Stuja i tehnička voda u Obrenovcu »
22. Maj. 2014 | (08:30 -> 19:34), Izvor : Beogradski mediji, Komentari: 0 komentari :: video prilog
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=101931

Sedamdeset odsto domaćinstava u Obrenovcu doblio je struju, a kroz gradski vodovod puštena je i tehnička voda.

U centru Obranovca voda se značajno povukla, vojska, žandarmerija i veterinarske ekipe pomažu u sanaciji posledica poplava, a istovremeno se dostavljaju hrana i voda za piće onima koji su ostali u tom gradu.

Vlasnici i zakupci lokala iz pojedinih ulica u gradu danas su se odazvali pozivu MUP-a da dođu u grad. U proteklih nekoliko dana sa područja Obrenovca izneto je više od 200 tona uginulih životinja i pokvarenog mesa koje su uništene u kafilerijama po Srbiji, dok se istovremeno radi i na čišćenju trgovinskih objekata, kuća i lokala od mulja.

Na ulicama je osim vojske, policije, žandarmirije i specijalnih ekipa malo ljudi, a svi oni su angažovani na čišćenju objekata i iznošenju stvari. Kod hotela "Obrenovac" nalaze se velike količine hrane i vode za piće po koje dolaze oni koji su ostali u gradu, a tu je smeštena i improvizovana lekarska ambulanta sa medikamentima.

Predstvanik kriznog štaba zadužen za veterinu Dušan Ljuština kaže da je u toku asanaciju terena i dezinfekcija objekata po gradu. Prema njegovim rečima, 20 ljudi i 10 vozila vrši dezinfekciju objekata u centralnoj gradskoj zoni koje prethodno čiste radnici Gradske čistoće i vlasnici od nanosa mulja. On je objasnio i da se uginule životinje i meso iz zamrzivača i frižidera koji su se pokvarili specijalnim vozilima nose u kafilerije.

Ljuština kaže i da su najveće količine pokvarenog mesa pronađene u užoj gradskoj zoni oko pijace gde je najviše mesara. On ističe i da je do sada više od 200 tona uginulih životinja i pokvarenog mesa upućeno u kafilerije i smatra da će posao na asanaciji i dezinfekciji terena trajati i narednih dana. "Moja preporuka je da se garđani ne vraćaju bez preke potrebe dok se čišćenje i dezinfekcija ne završi", rekao je LJuština.

Ulazak u Obrenovac je i dalje zabranjen tako da se može doći samo do Mislođina odakle su se i novinari uputili u pratnju Žandarmerije u kraći obilazak grada.
 
Vrh