Šta je novo?

Podzemni prolazi

Zazivjela galerija u prolazu na terazijama

dsc03871.jpg

bg put
dsc03872.jpg


dsc03822.jpg


dsc03820.jpg


dsc03819.jpg


dsc03817.jpg
 
direktor":wqsjq0ei je napisao(la):
dsc02104.jpg

izgradnja sremska
Ja zamišljam da će tako izgledati i izgrad ja metroa, barem u nekim delovima

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 
Ова градска "владајућа" гарнитура је отишла у п.м. Где год погледаш или се распада, или је запуштено, покварено, неодржавано. Шта они мисле, да примају добре плате а да ништа не раде!? Па и ови "медији" шуте, ништа не критикују, сликају. Шта се дешава у овој држави?
 
Inspirisan nabavkom držaca za noge službenicima koj rade za kompom po zakonu o bezbednosti i zdravlju ...
proizilazi da
Revitalizacija podzemnih prolaza je izlišna,
bez ugradnje centralne klime a i preformulacije raspodele sredstava tj.
deo sredstva od iznajmljivanja prostora mora biti upotrebljen za tekuce njegovo održavanje

Ovako samo gradjani placaju (putarinu) a izdavaoci prostora godinama samo muzu, dok taj isti prostor očigledno propada
vec sada bi se mogao zbog opasnosti po život i zdravlje, kao ne bezbedan potpuno zatvoriti za korišcenje
pa nek pukne bruka po belom svetu bar niko nece biti fizicki povrdejen
 
Okrpili su to danas neko je nocas polupao stubice kod vuka pa sa malo procaskao sa bg putom da samo znate na sta lici pkoca iza te maske u prolazu katastrofa
 
Deo prema Knezu:

prolaz.jpg


Ovo samo što nije palo totalno. Službe pod hitno da zatvore ovaj prolaz, ako u zemlji nadležne službe i postoje.
 
To tako stoji godinama kako neshvatate da su prolazi ljetos renovirani tako je rekao gradonacelnik
 
Nadam se da će se vratiti nadzemni pešački prelaz na Terazijama kada se rekonstruišu Terazije i proširi pešačka zona( ovo je jedini njegov projekat koji mi se dopada). Zaista je i sada nepotrebno da u visini meka imamo 6 traka, kao da je auto-put jbt, mislim da bi bilo dovoljno Terazije skresati na dve trake plus autobusko stajalište izdvojeno. Od ovih podzemnih prolaza može da se napravi svašta kul onda.
 
Изгледа као аутопут јер су са једне стране 2 траке + стајалиште, а са друге 2 за скретање и 2 за право јер постоји потреба за тим.
 
Koliko godina treba dok se dogovore cija je nadleznost teks vec godinama preijoscno izlazi po novinama


Подземни пролаз између Балканске и Теразија потонуо у мистериозну воду
По безбедност пролазника потенцијално су опасни и струјни каблови на своду, које годинама натапа вода чији извор досад нико није утврдио

prolaz-1-KROP.jpg


Подземни пролаз од Балканске улице ка Теразијама годинама је у лошем стању. Oвих дана безбедност пролазника угрожава и вода која цури с плафона, на коме су и струјни каблови.

Како се не би стварале локве, радници „Србијатекса” поставили су кантице у које се вода слива. Према речима Радета Милинковића, власника бутика, ово најновије „прокишњавање” почело је још прошле недеље.

– Не цури само у пролазу, већ и у мојој радњи. С тим проблемом борим се већ осам година, откада изнајмљујем овај локал. О свом трошку сам урадио изолацију дела плафона, али изгледа да је то улагање било узалудно. Плафон се пре неки дан потклобучио, а сада из те рупе цури као из чесме. Звао сам и надлежне из „Србијатекса”, предузећа од кога изнајмљујем локал. Њихови радници су дошли, погледали и рекли ми да не знају одакле се вода слива. Јуче су долазили и радници „Водовода”, прегледали плочу изнад пролаза и рекли да вода долази из шахта – каже Милинковић и истиче да се плаши за пролазнике, јер испод оплате свода у подземном пролазу има струјних каблова.

Вода са плафона није поштедела ни оближњи локал.

– Цури готово стално, некад јаче, некад слабије. У локал смо се уселили 2009. године. Так када смо после неког времена приметили да нам је роба влажна, схватили смо да имамо проблем – прича Снежана Томић, пословођа у радњи „Оријент експоријум”.

И она каже да су се обраћали „Србијатексу”, али су увек добијали одговор да је решење изван њихове моћи.

– Ми сами не можемо ништа да урадимо јер смо овде само закупци – додаје Снежанаи напомиње да је вода с плафона само притока мора проблема у подземном пролазу између Балканске улице и Теразија.

– Ноћу је овде јако мрачно, скупљају се бескућници, о непријатним мирисима да и не говорим – каже Томићева.

Вода из плафона цури и у недавно обновљеном мегамаркету „Идеа”, где се испред рафова и поред постављених кофа стварају локве.

Радници „Водовода и канализације” утврдили су да вода не потиче из водоводних цеви. Запослени у пролазу претпостављају да је реч о отпадној води из канализације, која је преплавила шахт на спрату изнад њих.

– Слично је било пре две године, и тада је цурила канализација. Тек када је шахт очишћен ми смо се делимично решили проблема – каже Милинковић.

-------------------------------------------

Мрак и прљавштина

Пролаз углавном одржавају запослени у локалима, помажу им и радници „Градске чистоће” и „Београд-пута”. Покретне степенице већ годинама не раде, степениште којим се из Балканске улице улази у пролаз небезбедно је јер су попуцале мермерне плоче, а испод њих се поломиле цигле. И плато са десне стране степеништа такође је у катастрофалном стању. Смећа има у сваком ћошку, плоче су испуцале, а стубови за расвету су искривљени.

------------------------------------------

Чији је пролаз

Радници „Србијатекса” ће ових дана покушати да реше проблем како вода не би цурила у пролаз и локале, мада, како истичу, то није њихова надлежност.

– Овај пролаз је јавни и ми га одржавамо годинама, иако није у целини наше власништво. Од 12.000 квадрата, половина припада нама, док је град власник друге половине– тврди Данка Ђорђевић, директорка „Србијатекса”.

Како нам је речено у градској управи, надлежне службе у границама могућности одржавају чистоћу у пролазу, а када је реч о власништву – још није јасно који део пролаза је под чијом ингеренцијом.

Б. Васиљевић

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... du.sr.html
 
TRULEŽ I SRAMOTA! Pogledajte kako izgledaju pokretne stepenice podzemnog prolaza kod Vuka VIDEO

M. B. / M. T. | 19. 05. 2015. - 16:46h | Foto: Bojana Ćorić | Komentara: 0
Deo podzemnog prolaza kod železničke stanice Vukov spomenik, u kojem su smešteni lokali doslovno se raspada. Opština Zvezdara i "Železnice" dižu ruke pred problemom, jer nisu nadležni.

615823_prolaz-foto-bojana-coric-1_f.jpg


- Prepušteni smo sami sebi zbog čega smo nemoćni. Zajedno sa ostalim vlasnicima lokala angažovali smo tetkicu koja svakog jutra briše hodnik i stepenice. Ali toliko ima beskućnika da je prosto nemoguće sve očistiti. Obraćali smo se i komunalnoj policiji i “Železnicama Srbije” i opštini Zvezdara, ali se svi pravdaju da to nije njihova nadležnost. Komunalni policajci su dolazili nekoliko puta, ali čim oni odu beskućnici se opet vrate - kažu u igraonici KGB.


Pitanje je ko će biti odgovoran u slučaju nesreće, jer je šetnja prolazom postala prava opasnost.

Haos koji vlada unutra najbolje se oseti u letnjem periodu, kada lokali upale klima uređaje instalirane u hodniku zbog čega prostor postaje pakleno vreo.

Ovaj "tržni centar" spojen je i sa železničkom stanicom "Vukov spomenik" koja se cakli, pa je prolaz kroz vrata na kojima piše "Metro" poput ulaska u neki drugi svet. Upravo to je granica prelaska iz ničije zone na teritoriju u nadležnosti "Železnica".

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/560381 ... a-kod-Vuka
 
Неки кр**** од власника локала је у ходник на улазу из правца парка поставио два фржидера и тако смањио ширину ходника!
DSC_5823_zpsdhfote9z.jpg

Ја сам стварно шокиран и разочаран, јер количина дебилизма која мора да постоји да неко тако нешто уради је невероватна!
 
Somi, nemoj nista da te cudi.
Bahatost je sve cesca odlika nasih ljudi...
 
Шоми, пошто си сликао и знаш где је, пријави комуналној инспекцији општине на којој је тај подземни пролаз. Претпостављам да је на Теразијама, на слици се то јако добро види :p , значи Стари Град.
 
U pitanju je stanica Vukov Spomenik
 
Vrh