Šta je novo?

Podzemni prolazi

rasho62":pibabt9u je napisao(la):
Шоми почео си да сереш.
Чињеница је да је тако, није мој проблем што не можеш да се помириш са истином.
 
Prolaznici, pažnja: Od sutra radovi u podzemnom prolazu na Zelenom vencu Foto
B.L. | 29. 10. 2015. - 14:10h | Foto: M.Ilić | Komentara: 0

U sva četiri podzemna prolaza na Zelenom vencu, od sutra počinju radovi kojim će se rekonstruisati sve polomljene stepenice i pločice.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/602214 ... enom-vencu
 
Субота, 31. октобар 2015.

Фолић: Већа улагања у сређивање подземних пролаза у Београду

1711157_stepeniste_1_v.JPG


Главни урбаниста Милутин Фолић обишао је данас радове у подземном пролазу на Зеленом венцу и том приликом најавио већа улагања у сређивање централних градских пролаза за пешаке. Догађају су присуствовали помоћник градоначелника Борко Милосављевић, директор „Беокома” Дарко Главаш и директор „Београд-пута” Иван Тејић.

– На иницијативу градоначелника, у овогодишњи програм стављено је сређивање подземног пролаза на Зеленом венцу. У више наврата, овде су раније чишћени графити, а сада је реч о већој интервенцији. Замењују се плоче на степеништу. Наредне године, планирани су већи радови и у подземном пролазу код Палате „Албанија”. Пројекат је већ урађен, а планирано је и да се реши проблем сливања воде, због чега ће радови почети по завршетку кишне сезоне – нагласио је Фолић.

Он је додао да ће се сређивати и подземни пролази на Теразијама. Циљ је да се сви подземни пролази реконструишу како би били лепши, али и безбеднији по грађане, закључио је Фолић.

Izvor: Grad Beograd
 
Dobra novost.

Mislim da bi Beograd trebao da ulaze vise u podzemne prolaze, narocito u centru grada, u smislu uredjenja, prosirenja i obogacivanja sadrzajima. Sad kad sam boravio u Beogradu, i ovi nesredjeni, prljavi i na zalost smrdljivi prolazi na terazijama i zelenom vencu, ugodno su skloniste od kosave i hladnog vremena.

Montreal, koji ima narocito hladnu klimu, razvio je veliki sistem podzemnih prolaza na vise etaza koji su veoma zivi i aktivni narocito u zimskim mjesecima. I ne sluze samo kao prolazi, vec i kao mjesta okupljanja, shopinga, sa restoranima, kaficima...
 
Da li postoji plan da se izgradi podzemni prolaz kod bioskopa Balkan?
Levo skretanje vozila iz 29. Novembra je dodatno otezano zelenim svetlom za pesake, tu bi moglo dosta da se pomogne losoj poziciji Terazijskog tunela
 




Sveze renovirane stepenice u prolazu na Zelenjaku opet na popravci. A pri tom ostale stepenice nisu ni pipnuli
 
Rade ponovo jer nisu potrefili kamen a umedjvremenu opet je neko skotrljao kantu valjda
 
Neki deda je pao, da l' je polomio nesto, ne znam, ne bi me cudilo. Pa eto povoda da konacno srede kako treba, jer ovde dok neko ne polomi nesto sebi ili nekome, nece se nista popraviti i uraditi.
 
Nema veze sa ugrađenim kamenom jer je kamen bio u ravni sa starijim nego je grad verovatno odlučio da lepo sredi te stepenice a ne da ih krpi.
 
KONAČNO BEZBEDNE Zapuštene stepenice na Zelenom vencu ograđene zbog renoviranja
I.N. | 06. 12. 2015. - 18:28h | Foto: Z.Ž. | Komentara: 6

Stepenice koje iz podzemnog prolaza na Zelenom vencu vode u Prizrensku ulicu, posle višegodišnjeg "lomatanja" građana i izbegavanja sve većih pukotina ponovo su zatvorene, dok ne dobiju novi sjaj.
702013_stepenice-03-foto-zorana-ziletic_ff.jpg


Pukotine, rupe i klimavi pločnici stepeništa, posle više godina zapuštenosti postal su pretnja za sve građane koji njima svakodnevno cirkulišu. Nedostaci na stepeništu su pre izvesnog vremena zakrpljeni, ali su se neprestanim hodanjem građana, ponovo pojavile opasne pukotine i rupe.

Osim nedostatka bezbednosti, stepenice su postale i ruglo ovog dela Beograda, pa su gradske vlasti na čelu s JKP "Beograd put" odlučile da poprave njihovo neugledno stanje i ponovo omoguće građanima bezbedan prolazak.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/612000 ... enoviranja
 
Letos, čini mi se, sam imao priliku da vidim slabovidu osobu (beli štap) pod ruku pratiocem, kako su zastali na ovom stepeništu i pratioc je fotografisao (starim profesionalnim fotoaparatom - ne telefonom) polomljene ploče.

Delovalo mi je kao da dokumentuju, za pisanje žalbe...


Ostao mi je gorak utisak - prvo što se uopšte suočavaju sa takvim problemima, a drugo - što su oni ti koji se bore za nešto što se tiče svih nas, a sam problem se rešava veoma lako...ako se želi.
 
Relja maloproje zena pala ispred beogradjanke na rasturenom trotaru sa kraterima ulegnuce 30 cm kod stajalista jgp .Zvao sam beokom servis Operaterka kad sam joj naveo lokaciju me pita pa koji je to ulicni broj misli na beogradjanku ja reko nadjite sami ej nebi da ih 20 u kralja milana uh
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361563#p361563:15le7bor je napisao(la):
direktor » 07 Dec 2015 03:19 pm[/url]":15le7bor]Relja maloproje zena pala ispred beogradjanke na rasturenom trotaru sa kraterima ulegnuce 30 cm kod stajalista jgp .Zvao sam beokom servis Operaterka kad sam joj naveo lokaciju me pita pa koji je to ulicni broj misli na beogradjanku ja reko nadjite sami ej nebi da ih 20 u kralja milana uh
:bash:
 
Реља, да ли лупаш главу због Беокомове оператерке која не зна где је Београђанка, или Директоровог крешенда:

"... ej nebi da ih 20 u kralja milana uh" :mrgreen:

Мораћемо негде да га запослимо као шифранта. Нема шансе да га провале. :laugh:
 
"... ej nebi da ih (je) 20 ("Beograđanki") u kralja milana uh"


... mislio sam da je jasno :D
 
Hvala, takođe....
Kao mlad sam radio na help-desku...
Lepo kaže onaj u filmu "Ronin": "stare navike ne odumiru lako" :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361563#p361563:1guotatd je napisao(la):
direktor » 07 Dec 2015 03:19 pm[/url]":1guotatd]Relja maloproje zena pala ispred beogradjanke na rasturenom trotaru sa kraterima ulegnuce 30 cm kod stajalista jgp .Zvao sam beokom servis Operaterka kad sam joj naveo lokaciju me pita pa koji je to ulicni broj misli na beogradjanku ja reko nadjite sami ej nebi da ih 20 u kralja milana uh
Ja ih zvao da im kazem da siklja voda iz puta ispred opstine Novi Beograd, ona mi trazi adresu :bash:
 
20160220_114956.jpg


divlji pult divlja reklama mjenjacnice uz kradju struje podzemni prolaz zelnjak

20160220_115009.jpg
 
Vrh