Šta je novo?

Podzemni kontejneri

Normalna zemlja (tj kako ja zamišljam normalnu zemlju): kamion ne može da priđe podzemnom kontejneru - vozač prijavi svom nadležnom, on uputi dopis kome već, ovaj gore preduzme neke mere (znak zabranjeno parkiranje ili nešto drugo).
Ako postoji zabrana parkiranja, a neko je parkiran - vozač zove Parking servis i u roku od ODMAH dođe pauk i odnese vozilo (to se dešava noću kad nema gužve pa može pauk da dođe ODMAH)

Srbija (Beograd): kamion ne može da priđe podzemnom kontejneru - nikom ništa :bash:
 
Danas dobih odgovor i od Infocentra JKP Gradska cistoca (poslao sam istovremeno i njima i pogonu Novi Beograd)

Поштовани,

Поводом Ваше пријаве да се уклоне надземни контејнери који се налазе у
улици Народних хероја на Новом Београду овим путем желимо да Вас
обавестимо да је прва фаза уградње подземних контејнера завршена и да је
на поменутој локацији уграђен планиран број подземних контејнера.
Међутим, уграђени подземни контејнери не задовољавају количине смећа које
суграђани одлажу у њих и из тог разлога се још увек налазе надземни
контејнери поред подземних. У другој фази за уградњу подземних контејнера,
ову локацију ћемо узети у разматрање за уградњу додатног броја тих
контејнера, а до тада молимо суграђане за мало стрпљења и разумевања по
овом питању.
Такође, велики проблем стварају суграђани који се нису потпуно привикли на
технологију одлагања смећа у подземне контејнере па своје кућно смеће
одлажу у кесе веће од предвиђених које не могу да прођу кроз отвор
подземних контејнера, иако је на самим контејнерима назначено у какве кесе
је потребно одлагати отпад. Услед свега наведеног се ствара утисак пуног
контејнера па је сваки следећи суграђанин принуђен да свој отпад оставља
поред контејнера. Чистоћа редовно врши пражњење свих контејнера према већ
утврђеној динамици одвожења и депоновања смећа, али исто тако апелујемо
на суграђане да правилно одлажу свој отпад, јер само заједнички можемо
допринети још лепшем и здравијем животном окружењу.

Срдачан поздрав,

Исидора Хорват

ЈКП "ГРАДСКА ЧИСТОЋА"
СЛУЖБА ЗА ИНФОРМИСАЊЕ И МАРКЕТИНГ
Мије Ковачевића бр.4, 11000 Београд
тел. 3314-198
 
Slazem se da su ovi finski kontejneri preveliki. Ali i ovi nasi imaju bas uske otvore. Idealno bi bilo nesto izmedju, sa malo vecim otvorima. Evo jednog konkretnog predloga od mene za sledecu nabavku kontejnera. Zar ne postoje neki modeli kod kojih je ubacivanje smeca uradjeno na slican naci kao i kod nekih kucnih kanti za smece. Da moze da se ubaci kesa bez potrebe za rucnim podizanjm poklopca. Znaci samo gurnes kesu i poklopac koji zatvara otvor se spusti na dole, i kada kesa upadne on se vrati u prvobitan polozaj. Mislim da bi bilo zgodnije da ne mora rukom da se dira kontejner, a nogom nekako ne ide.
 
Postoji i varijanta gdje se poklopci otvaraju pritskom na polugu stopalom ali za te se niko nije ugradio
 
И у мом бившем крају, блоку 38, постоје подземни контејнери којима камион чистоће не може да приђе од старих надземних контејнера. У ове подземне контејнере да будем искрен нико ни не убацује ђубре, јер се и не виде од надземних. Није ме мрзело да погледам у оба подземна контејнера и стварно нема у опште ђубрета !
Бар да чистоћа склони ових пет надземних контејнера, народ би навикао да баца ђубре у подземне, овако испада као да су сами "прикрили" подземне контејнере" !

 
dsc04627.jpg

Диша објавио у смехотеци :)
 
Ja mislim da nadzemni kontejneri treba da ostanu na nekim mestima zbog vecih stvari koje se bacaju... Ali u znatno manjem broju... Komsija iz bloka 3 mislim da je kod nas ok stanje, bar ispred moje zgrade...
 
@Feanor ima mesta gde treba da ostanu (blizu prodavnica), ali kad su već postavili podzemne, nek uklone nadzemne.
Kod tebe su uklonili i one nadzemne što imaju svoja parking mesta ;)

Poslato sa telefona...
 
Надземни треба стратешки да остану, али да се преостали редизајнирају :D
k5pzgkjv-pa.jpg
 
A vec su poceli da neodrzavaju podzemne i da vracaju stare pored podzemnih
 
Stamenković je došao posle Ignjatovića koji je bio optužen za ogromnu proneveru.Nabavku materijala po neverovatnim cenama.
Bio je pod lupom, svaki korak se merio i kontrolisao.

Iskreno sumnjam da je napravio neko veće krivično delo.
 
Претходна градска власт је, уз све мане, направила неколико цивилизацијских искорака који су недостижни за Весића и Малог. Зато треба попљувати све што је урађено, како би се оправдала сопствена неодговорност. За време бивших стално је нешто рађено у граду, занављана је опрема, сређиване улице. А сада? Шта су ови урадили за пола године од када су на власти, осим што ће искористити старомодне Мерцедесове шасије за израду аутобуса који нису у складу са београдским прописима и потребама и што без ДУП-а и конкурса припремају градњу у Савском амфитеатру?
 
Beogradska "Čistoća" odustaje od podzemnih kontejnera?
Ponedeljak, 07. 04. 2014.|08:40 | Izvor: Novosti
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... kontejnera? (ceo tekst)

- U Beogradu je, do sada, ugrađeno 1.889 podzemnih kontejnera. Investicioni plan za ovu godinu ne planira kupovinu i ugradnju novih kontejnera, ali svakako ćemo se baviti popravkom ugrađenih koji su u međuvremenu oštećeni. U budućnosti ćemo razmišljati o nabavci i ugradnji novih.

To praktično znači da se, kada je u pitanju kupovina i ugradnja novih podzemnih kontejnera, oni ne nalaze u investicionom planu JKP "Gradska čistoća" za 2014. godinu.
 
Uopste mi nije jasno zasto pored podzemnih ostavljaju i nadzemne kontejnere (ispred red nadzemnih, iza podzemni),vidjam to na Novom Beogradu.
 
Zato što nema dovoljno vozila sa kukom koja mogu da prazne podzemne (dobio sam taj odgovor kad sam komunirao Gradsku čistoću tražeći da uklone nadzemne kontejnere sa nekih lokacija gde postoje podzemni).

Dosta se para potrošilo na namešten tender pa nije preostalo da se kupi i dodatna oprema (kamioni sa kukom).
 
Ja bih predložio da sledeći model podzemnog kontejnera ima otvor koji je na nivou od svega 20 do 30 cm iznad zemlje, odnosno malo iznad dna pune velike kese kad je čovek nosi u ruci, naravno sa automatskim poklopcem koga ne treba rukom otvarati. Bilo bi mnogo lepše jer se vrhovi kontejnera ne bi uopšte videli od okolnog zelenila (recimo niska živa ograda oko svake lokacije). Pošto se oni uglavom ne koriste tako što se u njih baci nekoliko papirića, već velike kese pune đubreta, ne gubimo ništa od lakoće upotrebe, a dobijamo dve prednosti. Pune kese ne treba podizati da bi se bacile, a ceo ambijent je daleko lepši. Takođe, treba razmotriti da li ostatak poklopca baš mora da bude običan lim koji kao da je izašao iz nekog industrijskog postrojenja. Posejati nešto u toj meri ružno po čitavom gradu jeste za krivičnu odgovornost, pogotovo ako se pre toga baš niko ne pita za mišljenje.
 
Kako to da su u Stepi ovakvi kontejneri i kad su stavljeni? Jer ih ja prvi put vidim.

11april-001.jpg

11april-006.jpg


Inace sistem otvaranja je gazenjem na sipku. I dosta su siri od onih starih. A i bolje izgledaju imo.
 
E to su trebali da stave po cjelom bg i sve bi super funkcjonisalo ,ti su zadnji postavljeni da li to znaci da su se opametili ,inace mozda ih je stavio gds a ne cistoca
 
Naravno postoji i druga strana medalje. Video sam dva kod kojih je izgleda zaribao nozni sistem otvaranja pa stoje otvoreni kontejneri sa podignutim poklopcem.
 
Pre par meseci su poceli po naselju da postavljaju podzemne kontejnere, kad setam vidim ih sve cesce. Ispred moje zgrade i dalje stari kontejneri valjda ce ih zameniti

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
Primarni cilj uvodjenja podzemnih kontejnera bila je provizija i zarada a ne poboljšanje koje oni i donse
to se vidi i po nj. haotičnom postovaljanju i nj. ne dovoljno iskoršcenosti

Zmenjivanje starog sistema novim treba da ide fazno ali u celosti iste zone
ovako , funkcionisanje oba sistema u istoj zoni je preskupo-čisto arčenje

S obzirom da ne ometaju išta, njihov broj na svakoj poziciji treba da je trostruk
kako bi se iskoristila nj. povoljnost za ,,sortiranje,, otpada -polu iskorišćena mogočnost - ćisto arčenje

Svaki sistem: kante, pokretni kontejneri i podzemni imaju svoje i mane ali i vrline
a treba ih samo usaglasiti u odnosu na situaciju (potreba) u odredjenim zonama

Sve u svemu kao i uvek, glavni problem je u nestručnosti nadležnih i nj. arčenju
 
Ovo jeste bolje od nadzemnih kontejnera, ali mi je svejedno izrazito ružno. Glavni vizuelni problem je ovaj lim u podnožiju. Kad bi on bio ravan, čvrst, u boji i teksturi asvalta, recimo prekriven nekom izdržljivom plastičnim masom, a spoj sa okolinom uglavnom neprimetan, to bi DRASTIČNO bolje izgledalo, a ne verujem da bi bilo bitno skuplje. Ovako, sa iskrivljenim i razjapljenim limom, izgleda više kao jezivo ružna, pa čak i opasna letnja zamka za sve čiji nožni prsti nisu veoma dobro zaštićeni. Sa tim što je ovaj primer još i dobar, jer su ovde kontejneri u vizuelnom smislu deo parking mesta, dodatno zaštićeni stubovima i uklonjeni sa prolaza.

IMG_5015_resize.jpg
 
+1 :kk: Bas htedoh reci i ja to za lim. Em ruzno em te ostre ivice koje strce. A i ovo za gumenu masu je dobar predlog. Ali cini mi se da su to sve finese na koje se obraca velika paznja u razvijenijim zemljama. Za nas je ocito za sada i ovakav kontejner spejs satl gledajuci sta smo imali do sad. Ali dobro napredujemo valjda, pa cemo i mi u jednom trenutku doci do toga da neko i o takvim stvarima vodi racuna.
 
Vrh