Šta je novo?

Podzemni kontejneri

GOJE":2mit05uk je napisao(la):
Ne znam kolika je frekvencija, ali ja relativno često viđam slične ekipe i kod nas.

Znam da je to pre radila privatna firma (Mopex valjda), tj mislim da su čistili Halo govornice.

Kod mene u kraju (Fontana) sve je ižvrljano (i podzemni i nadzemni kontejneri, i zidovi, i zgrade).
 
Ја никада нисам видео чист контејнер код нас :roll: Погледајте на шта личи други контејнер на снимку, не сматају мени графити колико ми смета то што су умазани и испрљани.
 
Kod nas su zaživjeli polupodzemni kontejneri MOLOK i iskustav ljudi koji ih koriste su vrlo pozitivna ;)

Evo nekoliko fotografija:

1. Velika Gorica
153xj7a.jpg

2d6ksn8.jpg

23ubqye.jpg

2. Koprivnica nakon 3 godine upotrebe
24g2azq.jpg

3. Marija Bistrica
iqzrqq.jpg

4. Čakovec
2zyvqlh.jpg

4uv1qu.jpg
 
2yzhiis.jpg


Još malo fotografija iz komšiluka:)
5. Otok Brač - Bol
219p2bs.jpg

era05l.jpg

10p9ge8.jpg

6.Otok Pag - Novalja
15514p3.jpg

5vrux5.jpg

7. Pula
29l0j08.jpg

8. Otok Murter -Tisno
2n68ady.jpg

jqnp5e.jpg

9. Otok Murter -Jezera
2llj1qx.jpg

10. Otok Murter - Betina
2zywl07.jpg
 
11. MOLOK u Makarskoj
sndsgn.jpg

21bkb4x.jpg

t643r8.jpg

12. MOLOK na otoku Braču - Milna instalacija
16m376b.jpg

13. MOLOK u Crikvenici
2q3ul9v.jpg

flzo94.jpg

14. MOLOK u Šibeniku
2hywjuo.jpg

15. MOLOK u Zagrebu
2m60ks0.jpg
 
]Prazni ih jedna osoba (vozač) i za efektivnih 6,5m3 otpada treba mu nešto manje od 100s od kad zaustavi kamion, pa dok krene dalje:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=39DRdm5G-Js[/youtube]
 
Evo koga zanima više o MOLOK polupodzemnim kontejnerima može odgovore na sva pitanja dobiti ovdje:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CUDMkEfEKZk[/youtube]

:grand: :kk:
 
Gdje se proizvode i koliko kostaju ,fino ih reklamirate radite li za njih kolika je zapremina
 
direktor":16vkevgq je napisao(la):
Gdje se proizvode i koliko kostaju ,fino ih reklamirate radite li za njih kolika je zapremina
Proizvode se u Finskoj jedan dio i Hrvatskoj stoje od 500-3000€ ovisno o opremi i volumenu.
Ne reklamiram ih, to oni rade sami. Reklamiraju ih ljudi koji žive s njima i koriste ih
Zapremina je od 500,800,1300,3000,5000l +30% radi silosne konstrukcijre i gravitacije. Jedan MOLOK mjenja 6 kontejnera od 1100l kakvi su danas u upotrebi.
 
Ali su otvoreni s gornje strane, sto ne resava glavni problem zbog koga je Djilas uveo podzemne kontejnere :)
 
Mislim da nisu adekvatni za bg zbog moguceg ulaska odredjene populacije u iste zbog kojih djido ugradjuje iste
 
Kod nas u Hrvatskoj nema te populacije koja se uspije provući kroz otvor i ući u kontejner. Možda nam je satandard previsok, pa još nisu dovoljno smršavili? :lol:
 
Контејнери делују баш лоше. Не знам на овим сликама, да ли је ружнији контејнер или избор локације.
Теби добродошлица овде. Макар док ти се не заврши промоција ових бункера или превисоких стандарда :roll:
 
Što se standarda tiće, bio je to cinizam.

Naravno da ljudi kopaju po kontejnerima i u Zagrebu i u Beogradu i u Skoplju. To je tužno, no izgleda da im je to jedini način da prežive. Naravno da je kod svih njih standard isti. No obzirom da su otvori širine 170mm za PET i manji za staklo, te 130mm otvor za papir i da su te sirovine na dubini od skoro ukupno 3m, jasno je da među ljudima ne postoje oni čiji je standard promjera ramena toliki da mogu proći kroz i jedan od navedenih otvora. :mrgreen: Ukoliko se ipak nađe populacija koja to uspije savladat (genotipom i fenotipom nek se bavi netko drugi) uvijek postoji mogućnost ugradnje bačvastih poklopaca. :grand:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kR_X2KR504k[/youtube]
 
Борчанац":2883r7tc je napisao(la):
Контејнери делују баш лоше. Не знам на овим сликама, да ли је ружнији контејнер или избор локације.
Теби добродошлица овде. Макар док ти се не заврши промоција ових бункера или превисоких стандарда :roll:

Kažu da se o ukusima ne raspravlja. Ja shvaćam da je tebi to možda ružno. Da su ti ružni, kontejneri, ružne lokacije, ružno sunce, ružno more, to je u redu. Nismo svi isti. Ne sviđaju nam se svima iste stvari :kk: Bitno je da se sviđaju onima koji ih koriste i da se prema njima odnose krajnje domaćinski. :kk:
 
Simpaticni su kontisi ali su preglomazni po meni ,nebi se oni uvjek provlacili kroz otvor vec bi obili poklopac i onda ispraznili to rade ovdje .Ili jednostavno razvale sve .Takodje trebalo je ugraditi onu varijantu gdje se poklopac otvara pritiskom nogom na papucicu ,posto ove takootvaraju ili jednostavno ostave smece pored kontisa
 
Udarnik":2e8dkr7e je napisao(la):
Борчанац":2e8dkr7e je napisao(la):
Контејнери делују баш лоше. Не знам на овим сликама, да ли је ружнији контејнер или избор локације.
Теби добродошлица овде. Макар док ти се не заврши промоција ових бункера или превисоких стандарда :roll:

Kažu da se o ukusima ne raspravlja. Ja shvaćam da je tebi to možda ružno. Da su ti ružni, kontejneri, ružne lokacije, ružno sunce, ružno more, to je u redu. Nismo svi isti. Ne sviđaju nam se svima iste stvari :kk: Bitno je da se sviđaju onima koji ih koriste i da se prema njima odnose krajnje domaćinski. :kk:

Лоше у смислу да се контејнер превише визуелно намеће, зато ми је ружан. А и саме локације га истичу као да нема шта друго да се испрси.
Немам ништа ни против сунца, мора, тебе, све то осећам као своје :wink:
 
Контејнери су сувише наметљиви, практично доминирају околином. Посебно ми је то уочљиво код контејнера на слици у Бетини на острву Муртер. Био сам редовни гост и Бетине и Муртера од 1973 до 1981. И онај контејнер у Цриквеници у парку је баш превелик, мислим да је близу Таласотерапије !
 
Гага":2wawb94u je napisao(la):
Контејнери су сувише наметљиви, практично доминирају околином. Посебно ми је то уочљиво код контејнера на слици у Бетини на острву Муртер. Био сам редовни гост и Бетине и Муртера од 1973 до 1981. И онај контејнер у Цриквеници у парку је баш превелик, мислим да је близу Таласотерапије !

Jedan 5m3 kontejner vizualno zauzima jednak porstor jednog 1100l kontejnera koji je danas u upotrebi. ;)

Nema razloga da ponovno ne posjetite vašu omiljenu ljetnu destinaciju i porazgovarate malo sa ljudima da vidite kako su zadovoljni sa novim režimom zbrinjavanja otpada.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EBAv7EuPGRc[/youtube]

Što se Crikvenice tiće, hotel o kojem govorite je na drugom kraju. Ovaj je kontejner na samom gradskom trgu u centru,
Ljudi su oduševljeni iako se pokazao malo premali (efektivnog prostora 6,5m3) za sve ugostitelje glavnog gradskog trga i to samo u udarnim terminima sezone kada se broj stanovnika poveća za 6 puta. Van sezone se prazni rijeđe od jednom u 7 dana.
 
Ударник, укњижен плусићћћ.
Сличан парк је и код Таласотерапије, па ми се зато учинило да је то тај парк. Цриквеница је лепо месташце, три пута сам био тамо (у Таласотерапији-'87, '88 '89).
За поновну посету омиљеном летовалишту из младости из '70-их година, јако, јако тешко. Било некад и нема више.
 
Danas sam kontaktirao Gradsku čistoću (Novi Beograd) i predložio sam im da uklone neke nadzemne kontejnere kod mene u kraju.

kontejner%20blok%201.jpg


Na slici se vide novi kontejneri i stari koji zauzimaju parking mesta. U daljini se vide još neki stari kontejneri koji ne smetaju.

Takođe sam predložio i uklanjanje starih kontejnera ispred moje zgrade jer postoji novi podzemni.

Evo odgovora (u roku od pola sata sam ga dobio od novibeograd@gradskacistoca.rs )

Trenutno ne možemo da uklonimo nadzemne kontejnere u ulici Narodnih heroja
br.11, jer smo trenutno u nabavci vozila za pražnjenje podzemnih
kontejnera. Kada ih budemo nabavili sklonićemo nadzemne kontejnere. Što se
tiče nadzemnih kontejnera u ulici Narodnih heroja kod broja 28 oni ne mogu
da se sklone jer zbog nepropisno parkiranih vozila često nismo u
mogućnosti da praznimo podzemini kontejner i tada bi se đubre gomilalo
svuda oko njega.

Ovaj odgovor verovatno objašnjava i ovu sliku

kontejner%20studentska.jpg


Ja jedino mogu da predložim da privatizuju Gradsku čistoću jer očigledno ne umeju da rade svoj posao.
 
Fora je u tome sto nekupuju nova volzila vec se na postojece ugradjuje utovarna ruka , vjerovatno su im vozila na ugradnji iste ,sto se tice stubica oko kontejnera to postavlja parking servis ,odgovrje katastrofalan
 
Vrh