Šta je novo?

Podzemni kontejneri

Опет је проблем у теби. Или продај кућу неком инвеститору или исеци дрво. :lol:
 
Mislis u meni i jos nekoliko stotina- hiljada vlasnika privatnih kuca u ovom delu grada ? Kako mislis da prodaju kuce onii kod kojih se vode sudski sporovi vec 10+ godina. Kod nekih se i dalje nalaze zasticeni podstanari, sta sa njiima ? Kako dok se sve to ne resi da fukcionisemo ? Necu da smram , mozda i ne bude neki problem za bacanje djubreta iz dvorista, ali ako bude ,siguran sam da necu biti jedini koji ce imati problem.
 
Ма шалим се. Наравно да нисте ви криви, криви су дебили из Градске чистоће који не размишљају..
 
Ne znam da li je tako lako reci ko je tu kriv i da li je sva krivica na gradskoj cistoci, cisto sumnjam.
Iz primera obelezavanja parking mesta i postavjanja kontejnera nekako sve cesce dodjem do sekretarijata za sobracaj kao vrlo odgovornog. E sada ko je duzan da kontrolise da li je situacija na terenu odgovara planu odnosno propisima ? Mislim da svaka ta nova zgrada koja ima preko 800m2 mora da ima svoj kontejner. Nekako mi se cini da problemi tu nastaju odnsono da su neke zgrade radi ono +p dobile kvadraturu preko dozvoljene , onda su neki mozda uspeli da to legalizuju a neki ne. Sada oni potpadaju mozda pod grupu do 800m2 iako na terenu imaju preko 1000m2. U medjuvremenu su mesto ispred njihove nove zgrade (gde je mogao , mozda i trebao da bude kontejner) opet ko zna kako prodali za parking , 2 mesta po 5k eura svako, bolje od kontejnera, zar ne ?

E sada kapiram da oni pokusavaju da to sve nako uglave u legalne vode, sto ce se na kraju verovatno i desiti (kao sto se uvek i desvalo kod nas , da oni koji ne postuju zakon bolje prodju) pa cemo umesto kontejnera i javnih parking mesta koju se prvobitno (a i trenutno) predvidjeni, dobiti jos privatnih parking mesta, koja ustvari i sada postoje , samo cekaju da budu legalizovano, obzirom da ih niko sve ove godine nije kaznio, dok meni uredno pisu kazne kada zaboravim da produzim parking zonu.
 
Fotografišite gde sugrađani bacaju smeće i fotku pošaljite na nagradni konkurs
R. Bulatović | 29. 11. 2012. - 13:25h | BLIC

Prvi ekološki fond u Srbiji, Ecotopia, pokrenuo je edukativan projekat "Izeš naviku", sa ciljem podizanja ekološke svesti građana Beograda i Srbije o neophodnosti promena ružnih navika ljudi, koje značajno doprinose zagađenju sredine u kojoj živimo.

Oni pozivaju Beograđane da se uključe u projekat tako što će fotografisati "lepe navike" naših sugrađana/komšija, i učestvovati u Konkursu „Izeš naviku" za najbolju i najautentičniju fotografiju. Na kraju svake sedmice biraće se fotografija nedelje. Konkurs je otvoren do 15. januara 2013. godine.

254516smecef.jpg


Svi učesnici konkursa svoje fotografije mogu postavljati na foto-konkurs na Facebook fan stranici fonda Ecotopia http://www.facebook.com/EcotopiaFond, putem svog Tviter naloga uz korišćenje hestaga #izesnaviku , ili ih mogu poslati na mejl adresu: izesnaviku@ecotopia.rs .

Svi učesnici konkursa su u obavezi da navedu ime i prezime autora fotografije, kada i gde je fotografija nastala, kao i kojoj od navedenih kategorija pripada.

Na primer: Đorđe Đorđevic, novembar 2012. godine, Savski nasip, Novi Beograd, kategorija: Gde god nađes zgodno mesto, tu đubre posadi.

Pristigle fotografije bice objavljene na Facebook stranicama http://www.facebook.com/fond.ecotopia, fan stranici http://www.facebook.com/EcotopiaFond, i na Tviter nalogu: http://www.twitter.com/ecotopiafond.

Nagrade najboljima - mobilni telefon Galaxy S III, HTC One X, Nokia Lumia 920, Galaxy Note II N7100 biće uručene na događaju koji će se održati 4. februara 2013. godine, kada Fond Ecotopia slavi 5 godina postojanja.

Tim povodom biće dodeljene i specijalne nagrade - Zelene zvezde - institucijama, kompanijama, medijima i pojedincima za poseban doprinos u oblasti zaštite životne sredine.

Projekat su podržali Grad Beograd – Sekretarijat za zaštitu životne sredine i Balkanski fond za demokratiju.
 
Stigli novi podzemni u moju ulicu....
dsc0145yx.jpg

dsc0144pz.jpg


Pritom su kontejnere mogli da postave na mesto nepropisno parkiranog kombija, a ovde ostave jos jedno parking mesto.
 
Verovatno nije moglo zbog instalacija inace ostavili su nezavrsene na jos par lokacija
 
Bulevarac":1bxpqrnq je napisao(la):
Pritom su kontejnere mogli da postave na mesto nepropisno parkiranog kombija, a ovde ostave jos jedno parking mesto.

Pa ne bi mogli. Djubretarac bi prilikom praznjenja ozbiljno ugrozavao bezbednost saobracaja ako bi kontejnere praznio na samoj raskrsnici.
 
Nije dobar ugao, ima vise mesta nego sto mislite, ceo kombi je stao a ne zauzima pesacki. Ako fali 1 m, mogli su sve da povuku napred a ne da imamo bezveze 6m , koje iskljucivo sluze da ceo dan tu stoji parkiran ovaj kombi ili 3 ista dostavna automobila od Orla.
Nekako imam utisak kao da im je neko namerno ostavio da imaju gde da parkiraju ta dostavna vozila, jer su oni svaki dan tu.
 
direktor":1jt76y4p je napisao(la):
Verovatno nije moglo zbog instalacija inace ostavili su nezavrsene na jos par lokacija

Jedino je sigurno da oni to ne znaju, jer da znaju ne bi koplai po 5 x, a obzirom da su ovde gde je kontejner kopali pre 6 meseci, pa asfaltirali, pa evo sada opet kopali...

Bas me interesuje kome idu pare od kopanja rupa, da li to radi grad ili ima i neki privatnik ?
Koliko kosta jedna rupa iskop , skidanje asfalta i posle opet zatrpavanje sa asfaltiranjem, i koliko je takvih slucajeva bilo gde su vrsena dupla kopanja ?
Da li postoji neka statistike, jer su to pare bacene u vaduh. U mojoj maloj ulici od 100m, 2 rupe su iskopali i zatrpali, pa opet iskopali na istom mestu.
 
Па, није ђубретарски камион дуг два метра.
 
А можда нису хтели да уклоне комби па су копали где су могли :lol:
 
Prošlo je barem 3 meseca i kod mene na novom beogradu novi kontejneri se još uvek ne prazne - stari su još uvek tu.
 
Колико сам ја видео по блоковима свуда је исто. Мислим да још нису у званичној функцији. Најбоље послати њима поруку и питати их шта се дешава.
 
Slika danas...
dsc0158if.jpg

dsc0155us.jpg


Ako vec znaju da nisu u stanju da zavrse i pocnu da odnose djubre u roku od 24 casa, onda su mogli do zavrsetka da ostave stari kontejner ili barem da sa nalepili papir sa odstampanim mestima najblizih kontejnera i molbom da ljudi ne bacaju djubre na ulicu jer nema ko da odnese.
 
Prilikom kopanja rupa za te kontejnere desavalo se da se nemogu ugraditi na odredjenom mestu zbog podzemnih instalacija. Tako su i kod mene 2 rupe iskopane, pa potom zatrpane, pa onda opet kopano na mestu stare rupe i ugradjen 1 podzemni.
Ocigledno je da oni prilikom kopanja nekada ne znaju sta ih dole ceka, pa me interesuje da li se negde upisuju instalacije na koje se nalati, u neku bazu, nesto , pa da sledeci radovi mozda imaju neku korist od toga,te da se ne kopa uvek na taliju ?
 
upisuju se. mislim da postoji neki katastar baš za podzemne instalacije. nažalost nije baš najaužurniji.
 
Што се видело приликом реконструкције Булевара Краља Александра.
 
Значи почело претурање и по подземним контејнерима :lol:

ЏониЛи, да ли су средили током дана овај подземни ... ?
 
не знам, прошао сам туда колима, али нисам обратио пажњу. мислим да јесу, нису ваљда толико луди да не среде
 
Је ли контејнер уопште у функцији с обзиром да су стари и даље поред?
 
јесте, и то је релативно попуњен. а стари? па и они се користе. у том делу Јерковића стоје и стари и нови једни поред других и сви су попуњени
 
Vrh