Šta je novo?

Podzemni kontejneri

Brate, ala lažu!
Dakle, uslikao sam pune kontejnere gde ljudi ne mogu da ubace unutra ni pikavac a kamoli kesu.
Drugo, veličina otvora je idiotski mala, šta se onda žale? Namerno su postavili tako i dobili su ono što je logična posledica.

Ovo za stubiće oko kontejnera je takođe laž. Večeras su dva komunalca ponovo čistila oko kontejnera rukama.
Međutim, već se od višednevnog sakupljanja đubreta na zelenoj površini dešava totalna devastacija zelenog pojasa i sve se usmrdelo i zaprljalo.

Rešenje? Kupujemo žutu farbu i mi ćemo ispred zgrade obeležiti prostor koji bi trebalo ostaviti bez parkiranog vozila.
To je početak, ali je bar nešto. Grad do sada nije ni to uradio.
 
brdjanin":19k2d975 je napisao(la):
Brate, ala lažu!
Dakle, uslikao sam pune kontejnere gde ljudi ne mogu da ubace unutra ni pikavac a kamoli kesu.
Drugo, veličina otvora je idiotski mala, šta se onda žale? Namerno su postavili tako i dobili su ono što je logična posledica.

Ovo za stubiće oko kontejnera je takođe laž. Večeras su dva komunalca ponovo čistila oko kontejnera rukama.
Međutim, već se od višednevnog sakupljanja đubreta na zelenoj površini dešava totalna devastacija zelenog pojasa i sve se usmrdelo i zaprljalo.

Rešenje? Kupujemo žutu farbu i mi ćemo ispred zgrade obeležiti prostor koji bi trebalo ostaviti bez parkiranog vozila.
To je početak, ali je bar nešto. Grad do sada nije ni to uradio.

Već vidim prilog u Beogradskoj hronici kako je komunalni policajac naplatio brđaninu mandatnu kaznu zbog nedozvoljenog šaranja po ulici :)
 
Величина отвора уопште није мала. Ја сам гледао мамлазе који кесицу из продавнице баце поред, а не у контејнер.
Код мене нису ставили стубиће већ су саобраћајни знак који је био испред контејнера, померили иза контејнера. Знак не смета, али због њега сви нормално паркирају ауто, а не по најкраћој путањи.
 
Од тренутка када си изашао напоље шта је хигијенски?
 
Znaš kako, ja ne idem ulicom i pipam trotoar rukama :)
A te poklopce otvara svako, čistim rukama, prljavim rukama, nogama, zapišavaju kerovi i sl. Shvataš šta hoću da kažem ;)
 
Ако горњим делом прста (ноктом) додирнеш поклопац и само мало помериш прст, отвориће се..
 
Осим ако није бернардинац нисам видео пса да је тако високо обележио контејнер. Када се возиш градским превозом, за шта се држиш или можда лебдиш. Када улазиш у зграду, продавницу за шта се ухватиш и отвориш врата. Хиљаду ствари дотакнеш напољу, а да ни не приметиш. Како ти тако и сви остали. Ако је неко ст*** да отвара контејнер ногом, то је његова култура. Део поклопца за отварање није у контакту са смећем у кеси када га убацујеш. Испада као да нико не пере руке када уђе у кућу. И што рече Somi303 поклопац се тако лако отвара због тега да је смешно рећи више.
А ево опет мамлаз иде остави три кесице поред и опет му кажем да убаци у контејнер, а он се само окрене и оде. ст***.
 
Ja perem ruke kada uđem u kuću. Ali recimo krenem u šetnju i usput krenem da bacim đubre. Ne želim da se vraćam u stan samo da ponovo perem ruke. Itd.
Uglavnom, ne kažem da je nepremostivo, ali bih više voleo da ima papučicu da se otvara nogom kao oni zeleni kontejneri.
 
"Ja imam zamerku na nedostatak nožne papučice za otvaranje. Nije higijenski ovako."

Ja jednostavno iskoristim kesu ili karton zavisi sta bacam... Malo dodirnes i teg otvori... Dobro resenje...
 
Da li rukama dodirujes vrata lifta i ulazna vrata?Ako je odgovor da onda si na istom kao i kada pomeras ona vratanca.

Dok ako bi ugradili i neki nozni sistem on bi samo bio podlozniji kvarenju od strane bilo koga.A ako si toliko gadljiv malo gimanstike u zan klod van dam stilu nije na odmet,ne moras raditi 180 stepeni spagu ko on,ali mozes se malo razgibati kik boks fazon.Tako vidjah neke ljude kada su montirale prve podzemne kontejnere na Bulevaru pre 2 godine da su radili.
 
Bacam smece svaki dan u podzemni i nijednom ih nisam dodirnuo svojom kozom... Zasto dramimo?
 
Pa mogu ja i ovako nogom, al nije fora :)
I da završimo diskusiju na tu temu, ja uopšte ne dramim, bacaću đubre ovako ili onako, samo bih više voleo onako :)
 
Pa kazem ti rukom bacam ali izmedju koze i otvora postavim tu kesu koju bacam... Nije strasno... :)
 
Чукаричка падина, пре око сат времена...

kontejner-crd.jpg
 
Većina kesa i otpada koji stoje oko kontejnera može da prođe kroz otvor, ali to je očigledno previše zahtevna i komplikovana radnja za pojedine naše sugrađane :bash:
 
А и јесте мало сморно. Отвори, гурни ђубре, затвори и тако још сто пута :D
 
Vrh