Šta je novo?

Podzemni kontejneri

Roknes lepo stub i nema problema.
Keva mi skoro rece da su iza zgrade (blok 3, preko puta skole) vec pokvarili dva kontejnera. Nece da se otvore/zatvore oni rotirajuci zaklopci... Ne znam samo KO i KAKO, ZASTO ni da ne pitam.
 
Најчешће узму кесу од 120 литара или некакву картончину и набијају у отвор. Или заглаве поклопац или упропасте механизам.
 
Малопре сам гледао како раде. Кран који подиже контејнере из шахтова је контролисан даљински, бежично :D Ипак, цео процес делује мало предуго имајући у виду да камион све време стоји на улици + ђубре се "прелива" из контејнера и пада на улицу (ови момци су то уредно почистили).
 
Mislim da ti podzemni kontejneri nisu prikladni bas za sve delove grada, pogotovo tamo gde ima kuca. Izbacujem velike kolicina lisca , sitnog granja, i nekada bas imam dosta materijala, mozda cak i za onu veliku zelene kantu. Obicno to smece izbacijem sa onom kantom za krecenje, imam 2 komada pa ih napunim liscem i onda tako izbacijem iz vise tura Obzirom da je otvor mali i nezgodan za presipanje, ja bih obda morao da svo lisce prethodno spremim u neke male kese i onda tako ubacujem, sto je poprilicno smaranje.
Sreca kod nas i dalje ima kontejneta sa velikim otvorom, imamo 2 regularna i 2 jumbo kontejnera na dnu ulice, mada se broj ljudi u ulici svake godine povecava, pa smo do 20-30 porodica stigli na 50-60 . a sazidala se 1/4 ulice. Kada se zvrsi kompletna ulica bice oko 150-180 porodica u istoj ulici, vidim da nigde nisu ostavili mesto za nove kontejnere kod novih zgrada, pa ne znam kako misle da u buducnosti bacamo djubre.
 
Подземни никако нису погодни за приградска насеља. Ови џамбо контејнере који се склањају постављањем подземних треба ставити у приградска насеља.
 
Somi303":coziq6oz je napisao(la):

selection008.png


Eee moj gradu, e moje gradske sluzbe i javna preuzeca... :roll:
Pa ja tek sad vidim kakav je idiotski sistem praznjenja ovih kontejnera! Pa tek sada shvatam da obican svet ovde nije nizasta kriv nego su krivi nestrucni i nesposobni diletanti koji upravljaju i raspolazu nasim parama i konstantno nam uvaljuju neka sranja i tako unizavaju kvalitet svega u ovome gradu i upropascuju nas svojim delovanjem.
Pa zasto je Beograd taj koji mora da ima ovakve idiotske nalepnice na svojim kontejnerima kad je pametan covek lepo izmislio kontejnere kod kojih takva situacija sa podizanjem poklopaca i ulazenjem u kontejnere uopste nije moguca?

Ovo je resenje za takve stvari: http://www.youtube.com/watch?v=UGbVBKxj ... ed#t=0m53s

A ne idiotske nalepnice, kapis?

Primer drugi: http://www.youtube.com/watch?v=EZrdbZLD ... ed#t=0m42s

Primer treci: http://www.youtube.com/watch?v=pzRr0W0h ... ed#t=0m10s

Primer cetvrti: http://www.youtube.com/watch?v=9rnisxd1 ... ed#t=0m31s

Ajde da vidim da neko pokusava da ulazi u takve kontejnere i baulja po njima. Neee oni su mnogo pametniji od ostalih i znaju bolje kako treba, pa su nam uvalili kontejnere kod kojih svaka bu**** moze da dodje sa pajserom i podigne poklopac i onda mu se ceo smecasti svet otvara kao na dlanu! Evo bas ovako: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xA#t=0m32s :bash:

Stalno nam uvaljuju nekakve osakacene retardirane varijante svega sto postoji u normalnom svetu i onda ovde to predstave kao nesto mnogo napredno. Pa dokle bre vise tako, dokle?


I posto vidim da su toliko zaostali da nemaju cak ni internet i youtube pa da mogu da vide kako se to radi i da treba da im se crta evo im i nacrtano jbt: http://www.youtube.com/watch?v=NIlQZ_NQ ... ed#t=0m47s :rant:

Sabani!
 
Дајеш им нацртано оно што су нам уградили, а и наши су бољи од Новосадских јер њихови уместо пластичне "канте" имају велику "кесу" која да би се испразнила мора да се подигне 10 метара изнад камиона док се наша празни са земље и њихови немају заштитни механизам и у те можеш уђи (ако можеш да прођеш кроз отвор). Плус наши имају плочу на дну која се подиже на врх када се контејнер празни и тиме спречава упадање у бетонску основу. И имају далеко већи капацитет од оних на другом снимку који имају капацитет као обични јер то и јесу. И имамо далеко бољи систем пражњења од Новог Сада.
 
Ако може пајсер да уђе у рупицу у коју је он гурнуо ону шипку онда да. Могу да се кладим да би у овај други цигани пуштали децу, а трећи су неповољни за Бг јер имају мали капацитет.
 
Treci ne samo sto je malog kapaciteta nego je cini mi se u pitanju hidraulika koja nimalo nije ekonomicna kao osnovna investicija a jos manje u daljem odrzavanju.

Mana sadasnjih kontejnera jeste pre svega manji otvor dok ovo oko podizanja i preturanja ne vidim kao veci problem tim pre sto nisam preturanje tog tipa video do sada. Ova vrsta kontejnera treba da bude jednostavna kako za upotrebu kranjeg korisnika a tako i da njegova konstrukcija i sistem praznjenja bude jednostavan i da se ne previse oslanja na mehnicke ili hidraulicke elemente upravo zbog odrzavanja i jednostavnosti praznjenja i prilagodljivosti postojecem voznom parku.
 
Слажем се са тобом за отвор због убацивање смећа, али не око тога што неки људи не могу да ваде смеђе из њега. Ваљда ће "Београдска чистоћа" ускоро отворити неки рециклажни центар у коме ће ови људи наћи посао.
 
Ne možeš se potpuno zaštititi od "provaljivanja" u kontejner. Nikakav problem nije nabaviti ključ za taj kontejner.
 
Mislim da me somi nije dobro razumeo. Pre svega mislim da je otvor mali za ubacivanje smeca nikako za vadjenje. Vidim na nekom od klipova se pominje kako eto sekundarci sa novim kontejnerima ne mogu da rade i da prezive. Resenje je upravo to sto je somi rekao a to je otvaranje velikih postrojenja i odvajanje otpada.

Inace siguran sam da je u svaki od kontejnera sa klipova moguce provaliti te mi to i nije neko merilo. Bitna je funkcija i jendostavnost trajnost i jeftino odrzavanje bez zastoja blokada raznih mehanizama i hidraulicnih pumpi kako nam je prikazano.
 
Па, Игоре, осим ако немаш навику да у подземни контејнер трпаш лешеве или стари намештај, стварно не видим зашто мислиш да је отвор за убацивање смећа мали. :D
 
U principu meni licno i nije ali ocigledno da postoji problem sa odredjenim brojem gradjana koji ne zele da promene navike i pakuju otpad u one crne velike dzakove i ostavljaju pored kontejnera.
 
I moje je mišljenje da su otvori mali. Kako će na primer da se tresu kace sa kupusom unutra :D

Nisam shvatio veličinu novih kontejnera i tek sam na jednom od klipova na nekom od gornjih linkova to spoznao. Moje je mišljenje da će gradska čištoća to samo koristiti kao izgovor za ređe pražnjenje (jednom nedeljno, ili još ređe).

A šta je sa recikliranjem sirovana? Pa i Beč koristi kontejnere kao i naši stari, a ne vidoh da im nešto to previše smeta. Kod mene u Kumodražu u mojoj ulici ima 4 stara kontejnera, a sada su ugradili samo 2 podzemna. WTF?

Ne mogu ni da zamislim šta će biti zimi. Ne bih znao kako da vam dočaram kako je prošle zime to izgledalo kod nas. 2 stara kontejnera jedan poreg drugog prepuna, i još po slobodnoj proceni bar još toliko đubreta oko njih. Psi razvlače kese na sve strane. Kamion čistoće nije ulazio u ulicu mesecima !
 
Pa jedan podzemni ima zapreminu 2 stara i prazne se skoro isto kao i stari svaki 2 dan mislim
 
Празне се увече, али је у последње време, нарочито у НБ, приметно и пражњење током дана јер "савесни" грађани воле да паркирају своје аутомобиле испред контејнера, па ГЧ не може да испразни исте када иде увече.
А и већина општина је покривена акцијом рециклирања и достављају се кесе онима који желе да то искористе.
 
direktor":23oafhat je napisao(la):
Pa jedan podzemni ima zapreminu 2 stara i prazne se skoro isto kao i stari svaki 2 dan mislim

Ako novi kontejner ima za 50% vecu svaku ivicu, zapremina je veca skoro 3.5 puta.
Ako je ivica 2 puta veca, zapremina je 8 puta veca.

ps: ovo vazi u idealnom lsucaju kad su i novi i stari kontejneri oblika pravilne kocke (ali red velicina je u redu)
 
Sta god da je u pitanju, barem je dobro da ga nije bacio u kantu, neko ce to uzeti i iskoristiti na ovaj ili onaj nacin.
Pre neki dan sam cistio dvoriste, i iznosio lisce , jedno 40-60 min sam cistio, vise puta izlazio da bacim djubre i iznenadio se koliko je ljudi doslo da pogleda da li nesto ima u kontejneru. Za tih 60 min moj kontejner u kojem nazalost niceg interesantnog nije bilo je obislo barem 5-6 ekipa , pojedinaca. Razlicita godista, verovatno razlicite sudbne....
Bas mi je bilo tuzno.

Setite se nekada njih, odvojite hleb koji bacate u posebnu kesu, i okacite na kontejner, nekome ko nema nista to puno znaci, da nahrani neku zivotinju ili sebe.
 
Igor":1h0wdt5o je napisao(la):
U principu meni licno i nije ali ocigledno da postoji problem sa odredjenim brojem gradjana koji ne zele da promene navike i pakuju otpad u one crne velike dzakove i ostavljaju pored kontejnera.

Svako ko zivi u kuci a ima dvoriste ima problem. Nije lako pakovati djubre iz dvorista, lisce granje, zemlju, pesak (nisu to neke kolicine kubici, ali vetar stalno nesto donese) u male kese koje se dele svuda, a nije ni ekoloski prhvatljivo bacati milione kesa bezveze. Ovako imas veliku plasticnu kantu u dvoristu , u koju ubacujes dvorisni otpad, i onda odes i istreses u kontejner, i ne upotrebis ni jednu kesu, sto je sigurno bolje.
Da neko cisti dvorista ispred ili iza zajednickih zgrada , imao bi slican problem, ali na nasu nesrecu to niko ne radi , pa problema i nema :?
 
Somi303":1qewifep je napisao(la):
Па ти лепо узми пластичну кофу и са њом сипај у контејнер. :D
to i radim ali po obliku otvora ovih podzemih moracu da kupim onu kanticu za pesak, sto deca nose ne more. Nekada napunim sam ceo kontejner kada cistim lisce iz dvorista, i ne stanujem u Ovci, nego kod Djerma. Koliko ce mi tih kanitca koje fituju otvoru podzemnog trebati ? Mislim da cu pre presipati iz velike kante u otvor podzemnog, pa sto udje super, sto ne udje, ide na ulicu, ili cu poceti da lozim lisce u dvoristu, sugurno ce se nove komsije obradovati.

Inace danas su poceli opet da kopaju rupu za podzemni. ako se neko seca pisao sam da su prosli put, neposredno pre izbora iskopali 2 rupe, ostavili ih tako danima, ja sam jednu zatrpao, pose su dosli ,zatrplai i drugu te opet asfaltirali. Kao nemoze ima instalacija. Danas na istom mestu opet rupa velika, kazu stavljaju podzemni. Hmm 2 x kopaju rupu, , mislim da je trosak za te 2 rupe u mojoj mikro ulici 1-2k eura. Inace su kontejner posatvili na 20 m od raskrsnice, uzeli su jedno parking mesto. Iako ispred toga ima dovoljna mesta za kontejner. Na tom mestu gde nema ni parkinga ni kontejnera su uvek parkirana volzia jedne firme , nelegalno, pa sticem utisak da im se ta mesta cuvaju da mogu besplatno da se parkiraju.

Nemam pojma da li ce i dugi nadzemni kontejner da nam odnesu, ali mislim da ce to biti lose za nasu ulicu u kojoj jos ima privatnih kuca sa dvoristima. Videcu u praksi kako ce se to pokazati, mozda i gresim, nadam se.
 
Vrh