Šta je novo?

Pošta Srbije

Dobro su se i setili, ta pošta je izgledala kao da je vreme u njoj zaustavljeno 90-ih. Mada i ostale Pošte nisu mnogo bolje.
 
Možda će nekoga zanimati... Pošta će uskoro, mada ne znam kada, uvesti uslugu paketomata. Otprilike kasnimo par godina, ali dobro. Znam da ih ima u Takovskoj (na slici) i u Ugrinovačkoj, za ostale ne znam.

IMG-2550.JPG


Ostali operateri obično stave na benzinske pumpe jer je tu lako prići i peške i automobilom, ali verujem da će ovi moji stavljati kod velikih pošta jer prosto tu imamo prostor (verujem da sa dozvolama neće biti nekih problema, sada smo direktno pod paskom vlasti).
Možda je mogao da bude i veći. Iskreno, meni je najlepši od ovih što postoje (D express, Ananas, možda još neki).
 
Мислим да је грешка да сваки достављач има своје пакетомате. Требало би да постоји нпр фирма која поседује пакетомате и сарађује са свим достављачима. Тако би била гушћа мрежа пакетомата.

Независно од тога овај пакетомат лепо изгледа.
 
Još samo da mi kažeš gde to ima da sve kurirske/poštanske službe imaju svoje zajedničke paketomate...
 
Ne mogu da garantujem, ali je moguće da će se tu preseliti Pošta 6 iz Savske (tada bi morao da se uzme i gornji sprat, poveliki su). Nelogično je da dve velike budu tako blizu jedna drugoj.
Druga varijanta je da će se Pošta 6 preseliti negde u Beograd na vodi (čak sam i videla u koju zgradu, ali ne bih mogla da sada kažem tačno koja je to), a da će ovo biti nova pošta za taj kraj oko železničke.
 
Не, никад није била под тим иманом.
Можда те асоцирало на то што су у згради "Јадран" некада била представништва предузећа из Хрватске.
 
Možda će nekoga zanimati... Pošta će uskoro, mada ne znam kada, uvesti uslugu paketomata. Otprilike kasnimo par godina, ali dobro. Znam da ih ima u Takovskoj (na slici) i u Ugrinovačkoj, za ostale ne znam.

Pogledajte prilog 133721

Ostali operateri obično stave na benzinske pumpe jer je tu lako prići i peške i automobilom, ali verujem da će ovi moji stavljati kod velikih pošta jer prosto tu imamo prostor (verujem da sa dozvolama neće biti nekih problema, sada smo direktno pod paskom vlasti).
Možda je mogao da bude i veći. Iskreno, meni je najlepši od ovih što postoje (D express, Ananas, možda još neki).
Скоро је постављен пакетомат код мене у крају, тј. у самој пијаци "Бежанијска коса".

пакетомат.jpg
 
 

Otvorena pošta u Bul. kralja Aleksandra u Malom Mokrom Lugu


Poštu 11012 Beograd 155 otvorili su v.d. direktora Pošte Srbije Zoran Ðorđević i predsednik opštine Zvezdara Vladan Jeremić, saopštili su iz Pošte Srbije.

Nova pošta u Bulevaru kralja Aleksandra br. 532 je počela sa radom u okviru Informativno-uslužnog centra „Mali Mokri Lug“ opštine Zvezdara.

Nova pošta 11012 Beograd 155 poseduje dva automatizovana šaltera, a korisnicima su na raspolaganju usluge uplate i isplate novca, menjačkih poslova i prijema pošiljaka od ponedeljka do petka od osam do 15 sati.

Novootvoreni Informativno-uslužni centar obuhvata i šaltere Uprave Gradske opštine Zvezdara, Sekretarijata za javne prihode Odeljenja Zvezdara, kao i informativni centar Ministarstva unutrašnjih poslova.​

 

Шапић: Преузимање пореских решења у поштама корисно за грађане Београда


Градоначелник Београда Александар Шапић и в. д. директора „Поште Србије” Зоран Ђорђевић разговарали су данас о повезивању порескe администрације Београда са „Поштом Србије”. На овај начин креира се нова услуга која би за пореске обвезнике, физичка лица, омогућила бесплатно преузимање копије решења о утврђеном порезу на имовину на шалтерима пошта са целе територије града.

Градоначелник Шапић је истакао да би било изузетно корисно за грађане Београда да се ова услуга успостави.

– Највише пореских обвезника је управо у Београду и зато ће ова услуга и те како бити корисна за суграђане – рекао је први човек престонице и додао да ће се заједно са в. д. директора „Поште Србије” Зораном Ђорђевићем заложити да се ова услуга успостави у кратком року.

Ђорђевић је подсетио да „Пошта Србије” увек и радо ставља на располагање најразвијенију мрежу својих пословница свим партнерима који пружају услуге грађанима и заједнички раде на унапређењу амбијента за њихов свакодневни живот и рад.

– Заједно смо на задатку пружања бољих услуга које штеде време и новац, смањују редове и чекање, олакшавају измирење обавеза – рекао је Ђорђевић.

На састанку су презентована најновија софтверска и апликативна решења „Поште Србије”.

 
Како функционише тај пакетомат? Купиш нешто онлајн и као адресу ставиш одређени пакетомат?
 
Како функционише тај пакетомат? Купиш нешто онлајн и као адресу ставиш одређени пакетомат?

Jako dobra stvar,
Kupis nesto, navedes svoju adresu, ali ti kurirska sluzba, kad preuzme posiljku, posalje mail/poruku da mozes da odaberes neki paketomat.
Dobijes SMS sa kodom za otvaranje fioke.
Nema cekanja kurira.
Cak, ako nisi platio, mozes da platis na toj istoj pumpi.
 
Kad smo kod poste. ima prica da ce Bata da kupi postu, tj da dobije na poklon, ne znam koliko ima istina u tome.
 
Jako dobra stvar,
Kupis nesto, navedes svoju adresu, ali ti kurirska sluzba, kad preuzme posiljku, posalje mail/poruku da mozes da odaberes neki paketomat.
Dobijes SMS sa kodom za otvaranje fioke.
Nema cekanja kurira.
Cak, ako nisi platio, mozes da platis na toj istoj pumpi.
Tema je pošta, pa tako i njeni paketomati.
 
Како функционише тај пакетомат? Купиш нешто онлајн и као адресу ставиш одређени пакетомат?
Када се изврши пријем пошиљке које је адресована на тебе добијеш смс да истог дана до 17 часова можеш да преусмериш пошиљку на пакетом који изабереш. За сада је то могуће само за пошиљке без оптерећења, дакле пошиљке које немају откупнину и пошиљке за које је пошиљалац платио поштарину.
 
A kada će opština Rakovica da ponovo dobije poštanske usluge, i kao prvo, zašto su nam iste usluge ukinute? Ne stižu ni paketi, ni računi, čak i preporučeno pismo iz inostranstva čekam više od nedequ dana, ako mi zbog toga propadne posao da li da tražim advokata u drugoj opštini koja ima poštanski promet pa da tužbeni predlog protiv njih stigne ikada u sud...
 

Nagradni likovni i literarni konkurs Pošte počinje sutra


Nagradni likovni i literarni konkurs za decu „Pismo Božić Bati“, koji organizuje JP Pošta Srbije, počinje sutra i trajaće do 31. decembra.

Pravo učešća imaju sva deca sa teritorije Srbije uzrasta do 12 godina, a zadatak im je da kroz likovne i literarne radove opišu, naslikaju, dočaraju i pokažu kreativnost na temu Božićno jutro, saopšteno je iz Pošte.

Pošta Srbije izabraće i proglasiti pobednike – po šest najboljih autora u pojedinačnoj i grupnoj konkurenciji, i dodeliti tri specijalne nagrade.

Ovoga puta nagrade su vredni vaučeri za tehniku, sportsku odeću, obuću i drugu sportsku opremu.

Rezultati konkursa biće objavljeni 14. januara 2023, uz naknadnu svečanu dodelu nagrada pobednicima, a nagrađeni radovi biće prikazani i na izložbi u PTT muzeju u Beogradu.

Učešće može biti pojedinačno ili kolektivno, preko predškolskih i školskih ustanova koje pohađaju, a radove je potrebno slati na adresu: Poštanski pregradak 900, 11000 Beograd 6, sa naznakom: Nagradni konkurs „Pismo Božić Bati” zaključno sa 31. decembrom.

Na poleđini pojedinačnog rada potrebno je navesti podatke o autoru, tačnije ime i datum rođenja autora, adresu, grad/mesto, kontakt telefon i imejl adresu roditelja/staratelja.

Na poleđini grupnog rada navodi se naziv, adresa, grad/mesto, kontakt telefon i imejl adresa ustanove ili vaspitača/učitelja, odeljenje ili vaspitna grupa, kao i broj dece koja su učestvovala u izradi.

Takođe, uz sve radove, neophodno je priložiti izjave o saglasnosti za korišćenje i obradu podataka o autorima za potrebe konkursa od strane Pošte Srbije (izjave mogu biti i pisane rukom).

Radove će ocenjivati Komisija koju čine književnici Miloš Janković, v.d. predsednika Upravnog odbora Udruženja književnika Srbije, Jasmina Malešević i Grozdana Lalić, i istaknuti dizajneri, likovni i grafički umetnici Pošte.

 
Sada je i zvanično postalo ono o čemu se priča već duže od godinu dana - u 2023. godini Pošta će postati akcionarsko društvo (verujem da će sva javna preduzeća krenuti tim putem). Ovaj korak je neophodan kako bi se rasprodalo sve ono što je profitabilno.
 
хвала богу дај боже и ЕПС што пре
 
Vrh