Šta je novo?

Pošta Srbije

2.
Prijavi... ma sigurno je poštar predhodno izradio ceo elaborat i plan kako baš ti , ne bi dobio paketić iz Kine. :lol:
1.
Jbg. zatvorili granice, a nestalo mi onih stranskih tempera što svetle u mraku

:lool:
 
Није проблем пакет из Кине, проблем је што је тако могао да ми остави исти тај папирић само за судски позив у друго сандуче. Свакако добија пријаву.
 
Od nekoliko ljudi sam čuo da je raspad sistema u DHL-u, da po nekoliko nedelja nisu u stanju da isporuče pošiljke, i pravdaju se da nemaju ljude zbog korone, i da ne stižu da carine sve pristigle pakete... iznenađujuće jer su poskupeli tarife zbog te iste korone: https://mydhl.express.dhl/rs/sr/importa ... ation.html

Baš raspad sistema... Pošta se još dobro drži :)
 
Био сам до поште, поред пошиљке из Литваније покупио сам и једну из Турске. Пошиљку из Литваније су замало вратили да нисам отишао у 8 ујутру.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Рок чувања је 5 дана, али радници на испоруци некад оставе пошиљку пар дана дуже јер знају који је хаос на достави и са сандучићима, тако да увек проверите и ако је истекао рок, али не дуже од десет дана ;)
 
Поштар на замени је опет урадио исто само са рачунима. Добио је пријаву ако не успе идем код контролора у главну општинску пошту.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
 
Све је уредно означено, чак сам и ставио своје име и презиме због њега али изгледа да не зна да чита.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
To je izgovor kao onaj "A gde je pečat?"

Ja takođe imam sličnih problema...konstantno se ne ostavlja ni ceduljica u sanduče za brojne pošiljke jer poštara mrzi da dolazi pa samo ostavi svu poštu u pošti...bezbroj pošiljki mi je propalo zbog toga...a da joj uđeš u trag kasnije je nemoguće...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Није да га мрзи, него не може све да уради, не стиже, преуморан је због обима посла. То није оправдање, али јесте разлог, хајде да називамо ствари правим речима ;)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Koliko znam jos od ,,onog ,, strajka nisu primljeni svi potrebni postari vec je izvrseno delimicno zaposljavanje
na to kad se doda corona , dobro je sto u opste ima po nekog postara , a vido sam im je torbe kad izlaze na teren - prepune -

Pa i po magare da im daju da nose teske torbe, tolki broj posiljki po coveku ne moz da isporuci
o njiovim mizernim platama i mizernim povecanju, ne cu ni da kometarisem.

Kakav napredak ocekujete kad rukovodstvu isteko madat odavno , dok novi ne dodju sta mogu oni da zapocnu novo ... nista
samo sede i fataju plate ... pa dok im traje....
dotle ovi jadnici skapavaju a gradjani se zale :(

Ajd objasni ti to Djoletu i dr. - ne moze, oni plate uslugu i sa pravom je i ocekuju
:sesir:
 
Somi303":1ypkkadq je napisao(la):
Није да га мрзи, него не може све да уради, не стиже, преуморан је због обима посла. То није оправдање, али јесте разлог, хајде да називамо ствари правим речима ;)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Šomi sve razumem i najverovatnije si u pravu. Ali...drugo je preopterećenost a drugo je kad prosto kažeš da si bio i ostavio a sigurno nisi. Treće ima moj broj telefona...može da me obavesti e druže ne stižem da ti donesem..da znaš da je stiglo i da te čeka u pošti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da l je do carine ili posta ali paket koji je usao u Srbiju pre 33 dana i dalje nije dostavljen, poslao sam nesto 4. novembra...
 
Pisma dva iz praga krenulo jedno 4 novembra drugo 14 novembra oba stigla juce 15 decembra ... gde su bila sta su radila ...niko ne može da objasni pritom radi se o dokumentima ...
 
Ja sam skoro u potpunosti zadovoljan poštom pogotovu post expressom u odnosu na kurirske službe, ali na adresi gde mi je udruženje građana batica poštar nam falsifikuje potpise. Čak je jednom potpisao prijem pošiljke koja je bila tužba. Da ne govorim o tome da lik nikada nije nosio uniformu ili torbu poštansku već fura neki svoj fazon. Jasno je da je sve do pojedinca to jest poštara na terenu, to jest da li je revnosan ili ga boli uvo.

Inače, znam brdo poštara koji su zadnjih dana dobili ova prokleti virus, neki su i zaglavili u bolnicama :/
 
Što se Pošte tiče, jedini validan treker pošiljaka je onaj na njenom sajtu. I da, dešava se da poštari i ne pokušaju da uruče pošiljku već samo ostave papirić, i meni se dešava, nema šanse da stignu. U glavnom centru u Ugrinovačkoj nisu primljeni novi ljudi, gomila odlazi, a sada je još gomila zaražena koronom - dobro je da radi bilo šta. A carinici imaju svoju normu i neće je prekoračiti makar pošiljke stajale godinu dana.
U spojleru je mejl adresa u Ugrinovačkoj (nije tajna, ima je i na sajtu pošte) i pitajte šta vas zanima. Ili pišite na sajtu pošte.
rjtrans@jp.ptt.rs
Ne znam ko je pisao da je pošiljka ušla u novembru i još nije isporučena, pa eto, ima dva načina da postavi pitanje (neophodan je broj pošiljke). Ne znam koliko puta sam ovde napisala da slobodno sve što vas zanima možete pitati, postoje ljudi koji se time bave, pa ili odgovore odmah ili proslede nadležnoj službi (zato se ponekada čeka odgovor).
 
Pošiljku sam preuzeo 15 decembra prilikom preuzimanja tražio sam da provjere gdje je bila nisu mogli bar tako su mi rekli u posti 6 nije ni bitno sad preuzeto je...
 
Naručio nešto sa Alija 9.3. Kinezi poslali posle 3 dana, u Srbiju stiglo 17.3. i poštar mi doneo 29.4.

Šta su Carina i Pošta radili tih 40 dana?

Pre je sve stizalo za max mesec dana, ali je prosek bio 3 nedelje.

2021-03-31 14:31

Delivering

Depart from transit facility

2021-03-31 14:31

GMT+300

Shipment arrived at country of origin post office

2021-03-17 23:55

GMT+3

Arrived at destination country

2021-03-17 02:00

GMT+8

Departed country of origin

2021-03-12 15:24

Shipment accepted by airline

2021-03-12 11:21

Shipment left country of origin warehouse

2021-03-11 20:52

Shipment at country of origin warehouse

2021-03-11 20:22

Shipment dispatched

2021-03-10 14:21

[China]Shipment ready for dispatch
 
Kinezi prave sve falš uključujući i brojeve za praćenje i njihove statuse . Nemoj uopšte obraćati pažnju na njih ako nisu u međunarodnom formatu.
Pravi problem je u transportu avionima, pošto putničkih letova do Kine gotovo da nema, a kargo letovi su prepuni i mnogo su poskupeli.
Inače od momenta ulaska u Srbiju do lokalne pošte obično prođe 2-3 dana. U slučaju da carina zadrži paket trenutno se čeka oko nedelju dana, stim da bi onda sigurno nešto naplatili...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847273#p847273:2gfo0org je napisao(la):
astrodule » 05 Мај 2021, 13:03[/url]":2gfo0org]Naručio nešto sa Alija 9.3. Kinezi poslali posle 3 dana, u Srbiju stiglo 17.3. i poštar mi doneo 29.4.

Šta su Carina i Pošta radili tih 40 dana?

Pre je sve stizalo za max mesec dana, ali je prosek bio 3 nedelje.

2021-03-31 14:31

Delivering

Depart from transit facility

2021-03-31 14:31

GMT+300

Shipment arrived at country of origin post office

2021-03-17 23:55

GMT+3

Arrived at destination country

2021-03-17 02:00

GMT+8

Departed country of origin

2021-03-12 15:24

Shipment accepted by airline

2021-03-12 11:21

Shipment left country of origin warehouse

2021-03-11 20:52

Shipment at country of origin warehouse

2021-03-11 20:22

Shipment dispatched

2021-03-10 14:21

[China]Shipment ready for dispatch
Нерегистрован ти је пакет и нема могућност интернационалног праћења. Ту могућност имају само пакети чији кодови почињу са R. Тако да су ови статуси нетачни.
 
Nedavno sam bio u hali gde se to gleda
I nema nikakvih velIkih gomila koje cekaju

Gotovo da sve što je u dozvoljenim granicama se rešava na dnevnom nivou
:sesir:
 
.
... Pošta Rusije namerava da pokrene isporuku pošiljki iz 27 filijala u Moskvi pomoću bespilotnih robota-dostavljača Jandeksa, prenosi ruski portal RBK, pozivajući se na kompaniju, a dostava putem ovih revolucionarnih tehnoloških naprava već funkcioniše u pojedinim restoranima....

Ne primeljivo
kod nas bi ukrali i poštu i robote
makar zbog baterije a i nj. sekundarne sirovine nisu za bacanje :lol:
 

Radovi na renoviranju pošte u Ulici Patrisa Lumumbe na Karaburmi

Pošta radi u punom kapacitetu, jer se radovi izvode uz obezbeđenje uslova za nesmetano funkcionisanje usluga i prisustvo stranaka.

Predsednik Gradske opštine Palilula Miroslav Ivanović obišao je zajedno sa direktorom JP Pošta Srbije Zoranom Đorđevićem radove na renoviranju pošte u Ulici Patrisa Lumumbe 50 na Karaburmi, koje finansira Opština.

– Gradska opština Palilula sa zadovoljstvom učestvuje u renoviranju pošte, jer to doprinosi poboljšanju uslova i kvalitetnijoj usluzi koju Pošta Srbije pruža našim građanima na Karaburmi, rekao je Ivanović.

Saopštio je da Opština finansira krečenje prostorije, postavljanje spuštenog plafona (tzv. armstrong plafona), sređivanje osvetljenja, uređenje platoa ispred ulaska u poštu, a srediće u budućnosti ulicu i prilaz iza objekta pošte.

Direktor JP Pošta Srbije Zoran Đorđević tokom obilaska radova izjavio je- Pošta na Karaburmi u Ulici Patrisa Lumumbe jedna je od mnogobrojnih pošta čija je adaptacija trenutno u toku. Naša želja je da u narednom periodu svi naši objekti budu modernizovani, na čemu se renoviranjem objekata širom Srbije intenzivno radi.

U planu je otvaranje još trista pošta uključujući ugovorne pošte, dok su bolji uslovi rada jedan od prioriteta Pošte Srbije u narednom periodu- rekao je Đorđević.​

karaburma-radovi-posta.jpg


 
Vrh