Šta je novo?

Pošta Srbije

Pametno sanduče ne štrajkuje...

što se tiče štrajka poštara, država može tu da bude na dobitku jer se ne dostavljaju kazne i sudski pozivi, pa ako država to gleda kao skrivanje od izrečene mere, oglobiće te ljude žestoko. Samo od saobraćajnih prekršaja gde ako se ne dostavlja nema ni roka od sedam dana za pola kazne...
Рок за плаћање почиње да тече од дана пријема прекршајног налога и није седам већ осам дана.
 
Meni par paketa zaglavljena u pošti, a nije mala vrednost. Da su bar odbijali da prime pakete. Ako su nezadovoljni neka daju otkaze, ali navikli ljudi na državno preduzeće.
Solidarnost nula. Nismo džabe tu gde jesmo i što može da nas jaše ko hoće. Evo kako to funkcioniše u dostojanstvenim društvima...

 
Početna plata koju traže (oko 72k + bonusi) nije mala (dobili su 10% + 10% od ng i odbili su), što i nije problem ako hoće da rade, a ne da te ceduljica stalno sačekuje u sandučetu iako si kod kuće, ako bude ceduljice uopšte, da povremenu ukradu pokoji paket ili nedostave, da rade samo onoliko koliko oni misle da treba, pisma i račune da moliš boga da ti dostave na adresu, šalteri od 5 radi 1... a skoro svi su se zaposlili preko neke stranke. Ni radnici drugih dostavnih službi nemaju veće plate pa rade ljudi. Uvek sam izbegavao poštu iz tih razloga, muka me je naterala da radim sa njima zbog prebukiranosti drugih i eto, sada imam zaglavljene pakete velikih vrednosti. Što je najgore, dosta njih i ne želi da štrajkuje.
 
Poštari plaćaju danak neuvodjenju platnih razreda.
Država beži od platnih razreda ,kao Djavo od krsta.
Beže ,jer nije svaki osvojen deo političkog kolača istog ukusa,jer kako bi se posle obračunavala,raspodela plena, ako su svima isto vrednovane plate i profiti od dobijenog plena.
 
Ne ozbiljno ti je to pisanije 🤬
Pogledaj poslednji javni konkurs-poziv za zapošljavanje za vozače kamiona u PTTu, nude 50-tak hiljada, godišnji odmor i sl...
Dok su svuda za njih primanja od 80+

Ko da radi za tih 50tak ?? ?
Vozac kamiona verovatno ne moze da zabusava, tako da je on (kao i mnogo vrednih ljudi) u senci ovih sa kojima mi kao krajnji kupci imamo najvise susreta a koji su apsolutni sampioni nerada - bilo koja sluzbenica na salteru, 95% postara, zaposleni u kontakt centru, itd.
 
Ne ozbiljno ti je i to pisanije🤬
Informiši se bar minimum kod bilo koje sluzbenica na salteru
O ne odrrživom stanju ptt-a
Pa kad razdvojiš subjektiivnu ljutnju od objektivnog nj. stanja
rado bih pročitao tvoj post 😃
 
Sa fb, mozda je laž il istina
20231115_154941.jpg
20231115_155151.jpg
 
Вероватно је толико ауторка и добила, по старом обичају, а ону половину преко деле диша и жири.
 
Sa fb, mozda je laž il istina
Ako tako gledamo, hajmo da štrajkujemo svi neplaćanjem poreza jer država svakodnevno troši milione na nebitne stvari. Hajmo da neplaćamo porez jer je i minimalac mali. Ako si nezadovoljan na poslu daj otkaz jer verovatno tvoj direktor troši na gluposti i ima više para od tebe. Možemo da banalizujemo koliko hoćemo, ko nije imao posla sa poštom ne zna o čemu pričamo. Meni mesecima ne stižu računi za struju jer poštar ostavi ispred zgrade račune gde su 20tak lokala (za sve lokale da se ne cima) i onda odnese vetar (tako kaže) pa se onda cimaj do EPS-a, traži račune, plaćaj... Svaka čast ljudima koji tamo stvarno rade ali velika većina njih ne radi ništa, ipak je to državna firma. Ako si nezadovoljan uslovima, a dobar si radnik, lako ćeš naći plaćeniji posao ili će te firma zadržati uz povećanje plate.

Da pitam sluzbenice na šalteru? Hoću, ako ikada zateknem neku da radi, da ne moram da čekam pola sata da se neko dovuče do šaltera.

I opet kažem, NE ŠTRAJKUJE CELA POŠTA, ako su svi nezadovoljni onda nek štrajkuju svi, a ne neki rade neki ne rade. Ako su svi nezadovoljni i daju otkaz, firma neće imati koga da zaposli i biće svakako primorana da poveća plate. Neka štrajkuju ali neka se ujedine i neka naprave sistematizaciju poslova i plata.

Ja imam ugovor sa poštom i svakodnevno saradjujem sa njima tako da znam o čemu pričam, za razliku od nekih koji su poštu videli na TV-u ili su naručili jedan paket sa Aliexpressa pa su generalno zadovoljni. Nego eto, naljutili se jer sad moraju više da rade. Problem sa poštom je kao što rekoh, državno preduzeće gde je velika većina zaposlena preko stranke, kao i sva druga državna preduzeća.

Generalno su sada samo povećali poslove i profit drugih dostavnih službi, ako ne nastave da rade u skorije vreme verujem da će nići još neka.

Вероватно је толико ауторка и добила, по старом обичају, а ону половину преко деле диша и жири.
Teško i toliko. Verovatno je dobila neku "siću", a ostali podelili.
 
Volim sto postari strajkuju iako mi ne stizu neke posiljke. Samo sebicni i zli liberali nisu na njigovoj strani. Strajkujte, bunite se, sabotirajte kriminalce!
 
 
Zato je slatko biti vlast i niko na svetu nije voljno napustio svoju fotelju. Svi redom se nafatirali a ima i za licne ljubavnice. Ne bi me cudilo da su pola (a mozda i svi) nasi ministri bogatiji od americkih kolega. To sto se ovde dozvoljava ima samo u Africi i Juznoj Americi
 
A uuu, pa ovo gore nego što sam mislio da je. Ne verovatno koliko onim jadnicima oguliše sa ledja
a sad im ne daju ni za leba
 
Imaju ljudi koji su deca zalsuznih radikala i oni primaju plate, a nikad ne dolaze na posao u javna preduzeca.
Zive veoma opusteno, vreme im bukvalno prolazi u zezanju.
 
Znaci, tek posle Slobe je izmisljeno stranacko zaposljavanje ljudi koji ne dolaze u firmu? Zanimljivo.
Bas tako.
Velike socijalisticke firme ponekada su na fiktivni ugovor zaposljavale animir dame i prostitutke koje su sluzile u procesu sklapanja nekih ugovora i na sajmovima.
Cak ni u doba SPS-a nije bilo ljudi koji su bili zaposleni, a da uopste ne dolaze na posao.
 
Nadam se da ce se strajk u posti nastaviti i da niko nece dobiti svoju posiljku do ispunjena uslova radnika.
 
Svaka čast predstavnicima sindikata i Vladi Republike Srbije na postignutom sporazumu. Radnici u tehnologiji i administraciji će sada imati veće plate i sigurnost u svom poslu.
Radnici Pošte Srbije mogu biti ponosni na postignuti sporazum, jer to pokazuje da se njihovi zahtevi i potrebe uzimaju u obzir. Ovo je primer dobre saradnje između sindikata i Vlade.

Ovi su gebels pro max unapredjena verzija sa dodatnom litijumskom baterijom
 
Vrh