Šta je novo?

Pošta Srbije

Наравно да је могло боље, али то је главни разлог, на то наравно додати иначе недостатак радника и добијемо ред као што се могао видети на нбгд. Неке мање Поште су затворене и радници пребачени у веће, али ни то није помогло много.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Pošta zapravo radi sasvim solidno u datim okolnostima...uvek nešto može bolje da se smisli...pritužbi ima ali je većina korisnika usluga zadovoljna...
 
Posta je super, ove kurirske sluzbe su zlo sta rade svojim radnicima i potrosacima.
 
Моја мајка је 2 сата чекала у реду испред улаза у Пошту. Пуштали само по једног. Ипак у Раковици колико ја знам раде само 4 поште сигурно.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=732744#p732744:32ijvvnt je napisao(la):
vucko » 28 Апр 2020 06:01 pm[/url]":32ijvvnt]Posta je super, ove kurirske sluzbe su zlo sta rade svojim radnicima i potrosacima.
Те фирме и иначе раде очајно и да се макар мало поштују неки закони свима би одавно била затворена врата. Пошта је барем по том питању супериорна.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=732722#p732722:32ijvvnt je napisao(la):
Johnest_Hon » 28 Апр 2020 05:25 pm[/url]":32ijvvnt]Pošta zapravo radi sasvim solidno u datim okolnostima...uvek nešto može bolje da se smisli...pritužbi ima ali je većina korisnika usluga zadovoljna...
ПЕ тренутно мало теже функционише, барем у пошти у којом сам ја, размена касно стиже, а рано одлази и то прави проблеме достави. Нама је то оправдање, за друге не знам које је, очајни су како год.
 
Kod nas, u glavnom preradnom centru, broj ljudi je bukvalno prepolovljen (majke, hroničari, stariji od 60, plus redovna bolovanja). Sve kasni, a kada mi kasnimo, kasne i pošte. A ovoliko ljudi je uvek bilo samo su svi bili nabijeni unutra pa se to nije videlo (naravno, sada radi daleko manje šaltera nego obično). Moj poštar, recimo, radi svaki drugi dan jer je i njih sada mnogo manje. A i, što reče Šomi, i u redovno vreme imamo manjak radnika u tehnologiji.
Što se tiče inostranstva, koliko znam, ništa ne leti avionom, idu samo kamioni. Doduše, Kinezi nekako stižu. Svaki dan pošte dobijaju spisak zemalja za koje primamo pošiljke (sve glavne, isključene se uglavnom one egzotične zemlje), ali mi ne znamo kako stvari stoje u njihovim poštama.
 
Posta dorcol

posta01-2020-05-13-21-09-30.jpg

posta02-2020-05-13-21-09-30.jpg
 
Moze. Nikad nije ni stajalo.
Za Australiju, Novi Zeland, ... ne moze jos uvek.
 
Ne znam da li ste dobili ovu info, u Subotici, posta 24111 Prozivka izbacena iz poslovnog prostora 3 meseca nisu platili najam.
Tako je najmnogoljudnije naselje u gradu ostalo bez poste...
 
"Пошта Србије" се поновила новим електро возилима ткз. "квадовима" на електропогон. За сад је набављено пет комада, а ускоро стиже нова испорука ових малих електро возила.

TEHNOLOGIJA | 21.08.2020 11:10 > 21.08 15:44
Pošta Srbije nabavila prvih pet dostavnih električnih automobila
Pošta Srbije danas je saopštila da je nabavila pet malih dostavnih vozila na električni pogon.
Njima će se poštanske pošiljke dostavljati u najužim gradskim jezgrima Beograda, Niša i Novog Sada.

https://beta.rs/tehnologija/tehnologija ... automobila

електро возила поште србија.jpg


Електро возила су иначе кинеског произвођача "Линзда", модел М-3, двосед, електро мотор од 4 kW, највећа брзина је 60 км на час, а потрошња струје је 8,1 kW/100 км, може да пређе 120 км са једним пуњењем, возачка дозвола није потребна пошто се рачуна као мопед. Цена возила уз субвенцију је 6.400 евра са навигацијом и задњом камером. Заступник ових електро возила за Србију је предузеће Елкар (Elcar) из Београда, налазе се на Дорћолу. https://www.elektricni-automobili.rs/index.php
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

elcar m-3.jpg
 
Pohvala za nešto novo, ali ne mora da se uzimaju loše stvari koje će za 2 godine da čame u dvorištu nekog magacina, kisnu, rđaju i propadaju.
Oko dometa, što mislim da je najvažnija stvar kod ovakvih automobila.

Drugar zna lika iz neke druge kurirske koja vozi ovo, olovne baterije, 50km domet na ravnom, 20-30km ako ima uzbrdo :D
Pogledaj samo klip na sajtu što je salecg stavio, smejurija :d (obrati pažnju na cenu).

https://forum.benchmark.rs/showthread.p ... ost6166988
 
Имам проблем са поштаром. Сваки пут кад неко мења уобичајеног поштара који је задужен за мој реон од кад знам за себе, пакете са Алија убаци у погрешно сандуче. Комшија и ја се презивамо исто а он убаци код њега. Написао сам своје име и презиме на сандуче у нади да ће убацити код мене али не вреди, он је опет убацио код комшије. Коме могу да се жалим?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ti si super prošao prijateljicu su došli da privode jer se ne odaziva na sudske pozive ...a sve zavrsavalo kod komšije ulaz pored plus poštar potpisivao sudske dostavnice na svoju ruku...
 
Djole Pevcanin":3ln4xh4l je napisao(la):
Имам проблем са поштаром. Сваки пут кад неко мења уобичајеног поштара који је задужен за мој реон од кад знам за себе, пакете са Алија убаци у погрешно сандуче. Комшија и ја се презивамо исто а он убаци код њега. Написао сам своје име и презиме на сандуче у нади да ће убацити код мене али не вреди, он је опет убацио код комшије. Коме могу да се жалим?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Ако видиш поштара директно њему или одеш до поште и контролору доставе објасниш у чему је проблем. Или да комшија дода име испод презимена :D

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Не бих да угрозим тренутног поштара који је ту сигурно 15-20 година... Човек зна коме иду пакети а кад их има више донесе ми на врата. Жалићу се преко линка па ћу видети шта ће бити. Ретко кад неко мења тог поштара.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Па преко линка је горе, јер онда све иде преко радне јединице. Овако одеш у пошту и објасниш човеку да убацују пакете у погрешно сандуче и да престану да раде то. Једноставно :)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Jbg.n danas je lakse ljudima da kliknu na link nego da promeni koju rec sa čovekom

Nikako preko linka, to vidi cela direkcija a kako nista ne rade
jedva cekaju da se ko strvinari obruše na jadnog postara
a posle prikazuju kako su radili eto čistili su kukolj iz žita.
Sva krivica je na jadnom poštaru
jer ne razlikuje dva ista prezimena na sanducicima... a i ko bi ?
:sesir:
 
Usluge poštanskog saobraćaja u mom naselju su efektivno ukinute, obustavljene.
Veći broj naručenih pošiljki nije stigao a na trackeru stoji da je uručen. Nisu stigle ni čuvene ceduljice.
Ni deo računa nije uručen. Dakle i preporučene pošiljke i otkupnina.
Sve je unutrašnji saobraćaj. Pritužba na sajtu podneta juce ujutru, još čekam odgovor.
 
Поштар ми је оставио извештај о приспећу пошиљке за неку RF...LT 30.11. Међутим, папир је убачен у погрешно сандуче и комшија ми га је донео малопре а пише да га треба преузети у року од 5 радних дана којих је већ прошло. Да ли сам остао без пошиљке?


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
U obicajena priča obaveštenje dostavljeno na vreme, uz gomilu problema od ne obeleženih naziva ulica, ne oboleženih kucnih brojeva sa i bez dopunske azbuke, interfoni sa ne postojecim imenima a kad se dodje do sanduceta e tu je samo malko bolja sitacija ....
Kako god bilo, završilo je kod komšije, dete našlo sutra, reklo roditeljima prekosuta, koj tek nakosutra našli vreme da doture komšiji... ode 5 dana a siroti poštar ispsovan....

Vrlo verovatno da je vracena pošiljaocu a ako je naznaceno da primalac placa poštarinu , morace da plati i slanje i vracanje ... pa mozda i ponovljeno slanje...

To je tupavo povecanje obima a istog posla , ono malo poštara zbog covida sad još manje...
Na šta ce sve izici sa pošljkama ako ne produze rok cuvanja na 7-10 dana samo onaj gore zna
i verovatno umire od smeha gledajuci sve tupavije situacije i reakcije
a baba se i dalje mirno češlja a...
:sesir:
 
Мало боље објашњавај јер збуњујеш доста. Имам информацију из прве руке да кинеске пакете задржавају дуже од 5 дана а поштара ћу да пријавим.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Vrh