Šta je novo?

Pošta Srbije

ГПЦ Београд је други дан у штрајку, пошта се не доставља док се не испуне захтеви радника.

Сложићу се са Јеленом, смањују трошкове тако што ништа не троше па тако немамо хемијске и спајалице и остале ствари потребне за рад. Што се тиче аутомобила, набављају се нови, али стари посустају па смо стално на истом. Надам се да ће следеће године обавити неку већу куповину да још мало покрпе рупе.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4MZ6-RQq-Qs[/youtube]
:lol: :lool: :lol:
 
To je ono što se desi kad nisu ljudi složni.

Nije bilo kritične mase zaposlenih, pa ni "druženje" nije uspelo.
 
Nemam pojma sta se dešava a jelena nam cuti na forumu ... ko zna ... verovatno misli o svojoj deci....

ali je sasvim jasno
da je u pošta kandjama političke partije a firmu vodi ne stručna Babetina sa višom skolom iz tog političkog nameštanja
a tu višu školu je završila ko zna ...pre 50 god.
a toliko fakultetskih strucnih mladih u pošti utovaruju djakove pisama u kamion ili tegle poštanske torbetine po Bg ulicama
još cuh i
da je dala i otkaz nekom dir. poste Bozi koj ima dva faksa
jer ne htede da potpiše takve suspezije svojim poštarima
tuga :( :shock: :(
čovek stvarno da poželi nove izbore i gumicom da obriše ovakve veštice
 
Sve dok penzioneri glasaju kao muve bez glave ne razmišljajući o mlađima tj. budućnosti, biće tako. Još ako ubaciš malo parica u tu kombinaciju, recimo 5000 dinara... Država je sve starija, mladih sve manje, plus begaju iz države i naravno da će biti ovako. Isto tako je i bilo kad su bile ankete za vraćanje obaveznog služenja vojnog roka. Ko je najviše bio za to? Pa naravno osobe starije od 60 godina koje to ne dotiče i koji se sećaju nečega boljeg nekada...

Moja baba ništa drugačija nije. Objasniti njoj je uzaludan pokušaj jer kaže jedno, pa uradi drugo.
 
Može i ovako: sve dok mladi ne izlaze na izbore, ne glasaju, ne razmišljaju o svojoj budućnosti, padaju na fore da su svi isti i da izbore ne odlučuju glasači već reptilska dinastija i dok ne postanu svesni da su oni ti zbog kojih penzioneri pobeđuju, biće ovako.

p.s. pod pojmom "mladi" mislim na populaciju do 40-45, pa i do 50 godina...
 
Mladi nisu ljudi od 40-50 godina, koji ti je. :D

Mladi su 20-30, do eventualno 35 godina.
 
Mladi ljudi umesto sto seruckaju na roditelje i dede i babe, nek preuzmu svoje zivote u svoje ruke.
Preuzmite odgovornost, preduzmite korake, a ne da su vam za sve krive starije generacije.

Ok, penzioneri, ne valjaju, mi sredovecni ne valjamo...
Izvolite, pa se dokazite vi mladi. Na mladjima svet ostaje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Млади су преузели ствар у своје руке, барем у Пошти.


boca-ica":2wb8shnl je napisao(la):
još cuh i
da je dala i otkaz nekom dir. poste Bozi koj ima dva faksa
jer ne htede da potpiše takve suspezije svojim poštarima
tuga :( :shock: :(

Суспендован је Божидар Спасојевић јер није хтео да именује људе који су били испред гпц-а, једини је стао испред својих радника па је завршио као и они.
Решења о суспензији су потписали директори РЈ не Мира, у овом случају директорка РЈ Београд Центар Зорана Цветиновић. Она нема разлога да се буни, плата од 170.000 јој је сасвим довољна.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Sta se desava sa post expresom???
Sece se jos jedna grana na kojoj se sedi ?!

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492608#p492608:1y3t01q4 je napisao(la):
dzonihsv » 15 Nov 2017, 15:41[/url]":1y3t01q4]Sve dok penzioneri glasaju kao muve bez glave ne razmišljajući o mlađima tj. budućnosti, biće tako. Još ako ubaciš malo parica u tu kombinaciju, recimo 5000 dinara... Država je sve starija, mladih sve manje, plus begaju iz države i naravno da će biti ovako. Isto tako je i bilo kad su bile ankete za vraćanje obaveznog služenja vojnog roka. Ko je najviše bio za to? Pa naravno osobe starije od 60 godina koje to ne dotiče i koji se sećaju nečega boljeg nekada...

Moja baba ništa drugačija nije. Objasniti njoj je uzaludan pokušaj jer kaže jedno, pa uradi drugo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492626#p492626:1y3t01q4 je napisao(la):
tribi » 15 Nov 2017, 16:51[/url]":1y3t01q4]Može i ovako: sve dok mladi ne izlaze na izbore, ne glasaju, ne razmišljaju o svojoj budućnosti, padaju na fore da su svi isti i da izbore ne odlučuju glasači već reptilska dinastija i dok ne postanu svesni da su oni ti zbog kojih penzioneri pobeđuju, biće ovako.

p.s. pod pojmom "mladi" mislim na populaciju do 40-45, pa i do 50 godina...

Stvari se ne menjaju na izborima.
 
NAJNOVIJA VEST! Smenjen direktor koji nije hteo da maltretira radnike pošte.
Vesti16.11.2017. 10:46h 10:46h0
Iz sindikata pošte "Nezavisnost" stigla informacija da je direktor Boža Spasojević smenjen zato što je odbio da potpiše suspenzije svojim radnicima

Tin Antić, predsednik sindikata "Solidarnost" Pošte izjavio je za BORBU da je saznao da Boža Spasojević, direktor radne jedinice pošte Beograd venac, smenjen zato što nije hteo da potpiše nelegalne suspenzije radnicima pošte
koji su van radnog vremena i van prostorija preduzeća protestovai
zbog katastrofalnog stanja, loše uprave, lošeg materijalnog položaja, eksploatacije i uslova rada i drugih ogromnih problema koji su zadesili poštu pod upravom vd direktorke koju je namestio PUPS Milana Krkobabića.

izvor Borba http://borba.rs/vesti/najnovija-vest-sm ... poste-1122
 
Ја се извињавам, ја сам помешао Божу са једним управником. Ето, смењен је директор радне јединице јер није хтео да потпише суспензију за своје раднике. На шта је спала Пошта..

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
UŽAS
DA LI TREBA DA SKOČIM S MOSTA DA BISTE SHVATILI ŠTA NAM RADITE?!
Vapaj Snežane koju su oterali iz Pošte jer je bila na protestu!
- Juče sam došla u sedam na posao, sela za šalter i počela da radim. Tada me je sačekalo rešenje o suspenziji - kaže za Espreso Snežana Dimitrijević
Objavljeno: 16.11.2017. 09:33h
Izvor http://www.espreso.rs/vesti/drustvo/198 ... a-protestu

:oops: :oops: :oops:
 
Ne gospođo, treba svaki građanin Srbije da naje*******e, znači jedan po jedan, svih sedam miliona, pa kad se svi izređaju možda i shvatimo nešto...
 
Pošta je spala na to da je u Srbiji minimalac po satu 130 dinara, a u Pošti je sat rada 132,30. Pitanje plata je najbitnije. Nije tajna, izneli su i reprezentativni sindikati (mada se slobodno može reći sindikati poslovodstva) podatak da 11.000 ljudi (poštari, šalterski radnici, kuriri, zaposleni u tehnologiji poštansko-logističkih centara) imaju oko 35-37.000 platu (zavisi od nivoa na kom se nalaze). A do tih para se došlo zato što je topli obrok oko 3.000 (to se kada ne radiš zbog bolovanja i odmora smanjuje u zavisnosti od broja dana). Izračunajte kolika je sama plata.
Ali ni to nije kraj, ima ljudi po direkciji (oni imaju sveobuhvatan pogled na stvari) koji rade decenijama i koji su sada prvi put ozbiljno zabrinuti za svoju egzistenciju, tj. budućnost samog preduzeća. Praktično su u fazonu, j***š i povećanje ako srljamo u propast, na budžet.
O tome da ljudi na šalterima sami kupuju papire, makaze, heftalice i municiju i slično, da ne pričam. Stolice se raspadaju, ogroman broj pošta nema normalno poslovno okruženje (pustite vi Beograd, treba zaći van njega), nisu adekvatno obezbeđeni (ne sećam se kada je javljeno da je opljačkana neka banka)...
I onda majstori suspenduju, to čuh, jednu ženu koja ni nije bila na protestu, već je podržavala ljude preko fejsa :gobb:. Dobro, možda je i malo psovala :mrgreen:. U fazonu, izražavala je u javnosti mišljenje o preduzeću :shock:.
Kapiram da ima onih koji ne vole javna preduzeća i ljude koji rade u njima - ali ovo je teror. Kažu stari radnici, ovako nikada nije bilo, a nije da je prvi štrajk u pošti u istoriji.
 
Naravno da OVAKO NIKADA NIJE BILO, a mrznja protiv zaposlenih u javnim preduzecima je namerno napravljena.
No dok prosecan sludjeni gradjanin srbije skapira da je sve odradjeno po sistemu "zavadi pa vladaj" posao unistavanja preostalih preduzeca (samim tim i njihovih zaposlenih) ce biti zavrsen.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Dobro, činjenica je da i dalje u većini državnih preduzeća imaju bolje plate i uslove (slobodni dani, bolovanja, porodiljsko...) nego kod većine privatnika. A tako je, ne zato što je kod ovih prvih dobro, već zato što je kod ovih drugih katastrofa!
Međutim, većina ljudi u Srbiji mučenoj ne sagledava širu sliku, u tome je problem. Rezon - šta se buni, plata mu je 37k, a ja radim za 27k i ćutim - je glupa i primitivna na toliko mnogo nivoa. Ne shvataju da se ti ljudi tamo u GPC, boreći sa za svoja prava, bore i za prava ostalih radnika u Srbiji. Kada svi oko mene budu imali platu 1k evra, neka ja još uvek imam 500, neka. Kad tad ću i ja, makar i poslednji, dobiti tih hiljadu evra. A kada svi oko mene rade za 200-250 evra, čemu da se nadam? Ja ne radim ni u jednoj firmi, bavim se privatnim poslom, međutim - podrška uvek za sve radnike koji se bore za svoja prava! Boreći se, bore se i za bolju budućnost moje dece i hvala im na tome.
 
Problem sa protestima je što su previše fragmentisani.
Hajde, u oktobru jedan dan izlaze prosvetni sindikati, drugi PSG i ekipa, treći vojni i policijski sindikat sa sve Počučom. I naravno da su to, naročito iz vizure vlasti, sve mikroprotesti.
Zašto je, recimo, protest 8. aprila bio masovan? Zato što je bio koordinisan između raznih organizacija.
Ovo je potpuno besmisleno, jer aktuelna opoziciona scena ne razume šta je moć sinergijskog delovanja.
 
Ovi protesti u Pošti nemaju veze sa pozicijom i opozicijom. Naravno, cenim da se u pozadini odvija opasna borba za fotelje na političkom nivou, ali ljudi su izašli zbog sebe i svojih porodica. j*** im se ko će biti direktor i iz koje stranke. Samo je bitno da bude neko stručan i neko ko želi Pošti dobro. Trenutna persona nema ništa od toga. Jasno je svima da poslovodstvo mora biti podobno, mi smo vlasništvo države, ali daj da ti neki nešto i znaju.
Želja većine je da to napokon bude neko iz sistema. Problem ovih sa strane je što oni praktično i nisu tu, imaju neke druge poslove. Ovi naši dolaze na posao, pa dolaze i Pošta im je glavna preokupacija. Koliko znam, njih 7-8 iz sistema se prijavilo.
Veliki problem kod nas su tzv. reprezentativni sindikati. Ne želim čak ni da počnem o njima jer samo mogu da se iznerviram. Naravno da su odustali od štrajka, niko normalan nije ni mislio da će ga povesti jer nikada i nisu, ali će štrajk ipak početi 21.11. jer je još ranije najavljen od strane nereprezentativnih sindikata. Iskreno, ne verujem da će uspeti jer ne možete ni da zamislite kakva se represija vrši na ljude, plus što ima mnogo onih koji stalno poginju glavu. Teško je promeniti i osvestiti ljude, uspeli su potpuno da nas ubiju u pojam i niko ni o čemu ne razmišlja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493644#p493644:afy9gta1 je napisao(la):
jelenabg » 18 Nov 2017, 16:57[/url]":afy9gta1]Ovi protesti u Pošti nemaju veze sa pozicijom i opozicijom. Naravno, cenim da se u pozadini odvija opasna borba za fotelje na političkom nivou, ali ljudi su izašli zbog sebe i svojih porodica. j*** im se ko će biti direktor i iz koje stranke. Samo je bitno da bude neko stručan i neko ko želi Pošti dobro. Trenutna persona nema ništa od toga. Jasno je svima da poslovodstvo mora biti podobno, mi smo vlasništvo države, ali daj da ti neki nešto i znaju.
Želja većine je da to napokon bude neko iz sistema. Problem ovih sa strane je što oni praktično i nisu tu, imaju neke druge poslove. Ovi naši dolaze na posao, pa dolaze i Pošta im je glavna preokupacija. Koliko znam, njih 7-8 iz sistema se prijavilo.
Veliki problem kod nas su tzv. reprezentativni sindikati. Ne želim čak ni da počnem o njima jer samo mogu da se iznerviram. Naravno da su odustali od štrajka, niko normalan nije ni mislio da će ga povesti jer nikada i nisu, ali će štrajk ipak početi 21.11. jer je još ranije najavljen od strane nereprezentativnih sindikata. Iskreno, ne verujem da će uspeti jer ne možete ni da zamislite kakva se represija vrši na ljude, plus što ima mnogo onih koji stalno poginju glavu. Teško je promeniti i osvestiti ljude, uspeli su potpuno da nas ubiju u pojam i niko ni o čemu ne razmišlja.
Većina protesta je u dubokoj suštini socijalne prirode. A naravno da se na vrhu vodi borba za fotelje.
Kad se ogole sve, ali bukvalno sve stranke i pokreti, svodi se na onu floskulu Čombeta iz "Lud, zbunjen, normalan": Glasajte za nas! Glasajte za nas! :violina:
Tako da sam odlučio da se do daljnjeg izuzmem iz političkog života. Izbore ignorišem, a ko god da dođe, biće nam isto, jer naše politika i ekonomija se očito ne kroje u Beogradu, već ko zna gde.
 
На чијој су страни репрезентативни синдикати лепо се види на сликама из блица горе. Мирина лева и десна рука, њима су осмеси на лицу, њима је добро. Отказивање штрајка је тотално очекивано, нико од раднике није ни очекивао да ће истрајати.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ne shvatite pogrešno, ali meni nekada tih radnika nije nimalo žao. Jer, što reče neka kombinacija Pikasa, vojvode Mišića i Džima Rona (u svakom slučaju, neko sa interneta): "Ko hoće, nađe način. Ko neće, nađe izgovor".
 
Vrh