Šta je novo?

Pošta Srbije

Što reče jedan kolega: "Nije mnogo, biće bolje sledeći put" :laugh:
 
Mozda treba nekako da zavarnici u podrumu
Kolika je steta koliko krova je izgorilo itd ...
 
Nemam nikakve proverene informacije, niti sam se respitivala. Prvo je rečeno da te prostorije povremeno koristi KUD Đoka Pavlović (to je, hajde da kažemo, poštin KUD, mada ne igraju samo poštari, valjda), a posle da koristi Telekom i da je tu kuhinja. Znam da šesti sprat koristi Telekom, ali ne i da li ceo. Logično mi je da je do kuhinje i da je neko, verovatno, zaboravio nešto da isključi.
Ako je vatra išla, išla je preko krova, solidni su zidovi između kancelarija.
 
Jelena nam se malko uspavala sa novitetima :lol:

Evo sa FB o isporuci za modernizacijju naše pošte tj poštara
kažu nešto malo manje od 400 kom podeljeno po unutrašnjosti :kk:
 
Ovo su smešne stvari.

Jedina prava novost je da gomila ljudi napušta Poštu jer ne vidi nikakvu perspektivu, upravo ono što rukovodstvo želi. Ljudi ginu jer ih nema dovoljno, a od vraćanja otetog ni govora. Iako mi ne primamo platu iz budžeta, ne dozvoljava nam se da vratimo onih 10%. Za to vreme se primaocima plata iz budžeta sve vraća. Recimo, prosvetari su sa svim ovim povećanjima već otišli na više od 10%, a da im pritom nije zvanično vraćeno ono što je oduzeto. To će biti neki naknadni plus. Nemam ja ništa protiv toga, ali zaj*** me te priče. Telekom lagano, kada je odbijeno da javnim preduzećima vrati oduzeto, isplaćuje bespovratno 50.000 svojim radnicima. Sva javna preduzeća isplaćuju 13-e plate i niko se nigde ne oglašava. Kada Pošti isplate crkavicu, a i to je pitanje koliko će toga biti, digne se kuka i motika. Da ne spominjem da se upravo u pošti narod najviše iživljava nad radnicima i to radnicima koji sami moraju da kupuju stvari (selotejpi, heftalice sa municijom i slično) kako bi posao funkcionisao, a usput nemaju na čemu da sede.

I onda prikažu ove motore kojih nema dovoljno jer će samo zameniti one koji su odavno crkli.
 
Za postarima ne ostaje motor nakon 5 godina .Kad obustavljate rad strajk generalni zavlace vas samo tako za tih zaradjenih 10% i jos ona likusa sjedi u fotelji ...
 
Nisam sasvim sigurna, ali mislim da ide ovako: poštari održavaju motor (menjaju ulje i tako te stvari), a nakon pet godina bi trebalo da im ostane. Problem je što ljudi moraju da dokupljuju benzin jer ne dobijaju dovoljno, a ovih pet godina se malčice produži pa ode na 7+. U međuvremenu taj motor i nije više za neko sređivanje. Isto je i sa biciklima, ima ih podosta po vojvođanskim selima.
Ma za tih 10% zavlače sva javna preduzeća (drugo su zdravstvo, prosveta - to je javni sektor), ali sva javna preduzeća lagano isplate neke pare radnicima, samo mi imamo crkavicu, plus gledaš poteze kojima je cilj bukvalno da nas ugase ili daju Kinezima. Pa onda lagano nepostojeće radno vreme i minimalac.
Mrš, st***.
 
Новост у вези поште је што су негде почели да експериментишу са радним временом од 9 до 17 часова. Ако се одлуче за такво радно време поједине поште, махом испоручне ће радити тако док ће доставне радити као и сада.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Једно упозорење !

Већ ми неко време на монитору рачунара „искачу“ у десном доњем делу, разне рекламне поруке, разни текстови из новина или разноразне услуге. Једна од тих искачућих ствари је и ова коју наводно шаљу Поште Србије, ево како то изгледа,


А ево шта пише кад кликнете, а преваранти су добро копирали сајт Поште Србија. Да неко дели џабе мобилне телефоне и то на лепе очи!!!

Честитамо!

Новембра 03, 2018
Већ 73 године Пошта Србије доставља пакете и поклоне сваком дому, а тако је и данас. Остварите шансу да освојите iPhone X или Samsung Galaxy S9 тако што ћете одговорити на неколико једноставних питања о квалитету наших услуга.

Важно: Остало је само 7 награда.
Питање 1 од 3: Да ли често користите наше поштанске услуге?

Jедном месечно или чешће
Pеђе од једном месечно
Pеђе од једном у шест месеци

http://post.com.newnote.co/rs/02/V-1s9- ... &fed=feed#

Наравно о овоме нема ништа на правом сајту Поште Србије
http://www.posta.rs/

Можда @Јеленабг и @Шоми303 знају нешто више о овоме ?
 
Pa, Pošta sigurno ne daje besplatno telefone :mrgreen:.
Obični lopovi koji koriste imena dobro poznatih preduzeća. Verovatno Pošta nije prva kojoj se ovako nešto dešava. Ne znam ni kako treba reagovati. Naravno, možda uputiti neko upozorenje korisnicima, ali ovi naši mamlazi to ne rade ni kada u novinama izađu neke potpune neistine ili iskrivljeni podaci o radu preduzeća, a kamoli kada je ovako nešto u pitanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578950#p578950:1r1jd98n je napisao(la):
Гага » Sun Nov 04, 2018 3:53 am[/url]":1r1jd98n]Једно упозорење !

Већ ми неко време на монитору рачунара „искачу“ у десном доњем делу, разне рекламне поруке, разни текстови из новина или разноразне услуге. Једна од тих искачућих ствари је и ова коју наводно шаљу Поште Србије, ево како то изгледа,


Ti si navukao neki virus/malware cim imas to.
 
Ja sam jednom dobio spem mejl gde je bila potpisana jedna domaća firma. Pošto sam iz adrese video da je spem, poslao sam mejl pravoj firmi i vrlo brzo su me kontaktirali u vezi detalja spema.
Nešto mi govori da se Pošta ne bi mnogo tangirala ako bi saznali za ovo.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
imas malware na kompjuteru ili neki addon na browseru pa ti zato iskace ta reklama, a nevezano od toga ovo ti je tzv. phishing prevara.

posta bi trebalo da prijavljuje(ili da angazuje nekog da to radi za njih) ovakve slucajeve hosting kompanijama gde se nalazi lazni sajt. U tom slucaju hosting kompanija natera vlasnika da ukloni sajt ili mu suspenduje nalog.
 
Pa, ako Gagu ne mrzi, može ovo da prijavi na sajtu Pošte. Pretpostavljam da bi takva prijava otišla informatičarima, a oni bi znali šta i kako dalje.
 
Nema veze ovo sa Poštom. Pošta je samo jedan od templejta izgleda. Maločas mi jedan klijent javio za isti problem, samo što je kod njega bila anketa o korišćenju Chrome pregledača.

Ekstenzija, kako rekoše ili neki malware.

Ja ću sutra svakako to da sredim, pa ću i da vidim koji je tačno problem/malware.
 
^
Nisam našao kod klijenta ništa na računaru što bi moglo uzrokovati taj upitnik. Na kraju sam mu "izvukao" informaciju da je kliktao na reklame ili neku glupost na nekom sajtu (nije hteo da kaže na kom) i ponudilo mu je to što Gaga opisuje samo u drugačijem obliku. I sve ovo je uspeo da uradi pored uBlock i NoScript ekstenzija.
 
Хвала свима на саветима, претпоставио сам да је неки вирушчићћћ, мада сам се као и сваке године вакцинисао против вируса грипа, хаха да се нашалимо мало. :lol:

Видећу са другаром који ми одржава рачунар да ми тај штетни софтвер малвер избаци из рачунара. Пошто ми је он инсталирао "тим вjувер 12" (Team Viewer 12) лако ће то да ми среди на даљину-из његовог стана.

@Јеланабг, пријавићу Пошти ову превару током дана, а на сајт адреси коју си ми послала. Јавићу кад добијем одговор.

На рекламе никада не кликћем, ионако ми се не појављују јер имам АдБлок и за сад је успешан ! Али ко ће га знати, чудна је техника. А што се тиче ткз. "пецарошких" превара, или како их неки зову "Нигеријска шема", те е-поште добијам скоро сваки дан, а ова јучерашња је посебно интересантна због имена Љаљи Муљи слања робе :lol:, е муљачино велика :

-----Original Message-----
From: Vivian ravi [mailto:s.givian@krplubricants.ir]
Sent: 5. новембар 2018 13:14
To: undisclosed-recipients:
Subject: Re : New Order
--
Dear Sir,

Please find attach our new order and scan copy of cheque. Kindly please dispatch on priority basis. Goods dispatch through Lalji Mulji Transport or Kabra Travels.

Please do the needful.


Једно време сам редовно овакве е-поште пријављивао еунет-у и сбб-у, сад више и не, само клик на дугменце "поништи" и нема више.

Још једном свима :sesir: на саветима, јавићу шта је било.
 
Poštonoša mi je upravo uručio izveštaj o prispeću pošiljke - preporučena pošiljka. Sad sam primio, ali da li ubuduće imam pravo da zahtevam da mi se paket donese i da li mogu da prijavim ovo JP PTT kao disciplinski prekršaj njihovog zaposlenog? Sve vreme sam bio kod kuće tako da bi bilo kakva tvrdnja bila lažna.
 
Нема смисла да поштар дође до твоје куће/зграде и само ти убаци извештај у сандуче, а не покуша испоруку. Буквално је лакше уручити писмо него написати извештај где имаш х ставки да испишеш. Увек имаш право да се жалиш контролору доставе у пошти, тако да слободно то уради па ће они решити проблем.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
A ovde mi je čovek bukvlno dao ceduljicu u ruku. Više nemamo poštare nego ceduljičare, čast izuzecima. Zvao sam sad call centar PTT gde je operator zatražio da mu kažem broj pošiljke, ali kad sam krenuo da čitam rekla je da je format broja neispravan jer počinje brojem a ne slovom - drugog jedinstvenog broja nema na ceduljici, tako da je to još jedan mogući prekršaj.

Moja pretpostavka je da ih mrzi da nose teret.
 
Iz dosadašnjeg iskustva poštar uvek pokuša isporuku i stvarno su po PS-u...možda je došlo do neke zabune, bolje skokni i proveri...
 
Ova situacija se ponavljala.Stvar je što je i ta pošta pet kilometara odavde pa ljude mrzi da se cimaju
 
Vrh