Šta je novo?

Pošta Srbije

Nikada ovoliko ljudi nije napuštalo Poštu, bar ovaj naš deo (ograđujem se od početka 90-ih). Nekako će se nadoknaditi ljudi koji rade sa pošiljkama (uvek mogu da dođu neki klinci na privremeno-povremene), ali problem su vozači sa C i većim kategorijama.
Inače, izgleda da je jedna od glavonja kada je bila kod nas na žalbe radnika da su plate male i da ljudi napuštaju preduzeće izjavila da njoj to baš i odgovara i da će uzimati ove na privremeno povremenim poslovima. Kakva glava, jbt.
Inače, mi te nesrećnike plaćamo ispod republičkog minimalca. Ni za prevoz nemaju.
 
....mi te nesrećnike plaćamo ispod republičkog minimalca. Ni za prevoz nemaju....
kazu da se u poslednje vreme par tih nesrecnika i od umora i unesrecilo, kada im je neka mašina uvatila ruku :(
 
Da krivi su ... kao i volonteri .... krivi su jer se nadaju da ce jednog lepog dana biti primljeni kao ravnopravni radnici
pa trpe ....
a ono
....izjavila da njoj to baš i odgovara i da će uzimati ove na privremeno povremenim poslovima. Kakva glava, jbt....
Sve više svuda po menadjmentima su baš takve glave na ceni .....
nadam se da ce i oni ljudožderi-lovci na glave , jednom saznati koje su to na ceni pa da se i oni ovajde :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481468#p481468:285dg3c2 je napisao(la):
boca-ica » 29 Sep 2017 09:29 pm[/url]":285dg3c2]
kazu da se u poslednje vreme par tih nesrecnika i od umora i unesrecilo, kada im je neka mašina uvatila ruku :(

Koliko mogu da se setim, čini mi se da jednom kolegi mašina jeste uhvatila ruku pa je otišao na bolovanje, ali mislim da nije na pp-u. Neopreznost, mora se paziti kada se izvlače pisma iz mašine.

Mi nemamo problem da pronađemo ljude za te bezobrazno male pare. Doduše, ima njih koji vrlo brzo i zapale, ali i onih koji ostanu.
 
boca-ica":2zndjk4d je napisao(la):
Da krivi su ... kao i volonteri .... krivi su jer se nadaju da ce jednog lepog dana biti primljeni kao ravnopravni radnici
pa trpe ....
a ono
....izjavila da njoj to baš i odgovara i da će uzimati ove na privremeno povremenim poslovima. Kakva glava, jbt....
Sve više svuda po menadjmentima su baš takve glave na ceni .....
nadam se da ce i oni ljudožderi-lovci na glave , jednom saznati koje su to na ceni pa da se i oni ovajde
A onda ce ih jednog dana iznenaditi neka nova revolucija :)

Salu na stranu, ali ako se takve tendencije nastave, to ce se neminovno desiti, jer robovi se pre ili kasnije pobune.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481465#p481465:2r2rht77 je napisao(la):
jelenabg » 29 Sep 2017 08:19 pm[/url]":2r2rht77]Nikada ovoliko ljudi nije napuštalo Poštu, bar ovaj naš deo (ograđujem se od početka 90-ih). Nekako će se nadoknaditi ljudi koji rade sa pošiljkama (uvek mogu da dođu neki klinci na privremeno-povremene), ali problem su vozači sa C i većim kategorijama.
Inače, izgleda da je jedna od glavonja kada je bila kod nas na žalbe radnika da su plate male i da ljudi napuštaju preduzeće izjavila da njoj to baš i odgovara i da će uzimati ove na privremeno povremenim poslovima. Kakva glava, jbt.
Inače, mi te nesrećnike plaćamo ispod republičkog minimalca. Ni za prevoz nemaju.
Na PP ugovore se ne odnosi minimalna cena rada niti ograničenje rada od 40 sati nedeljno. Najveća rupa Zakona o radu ako mene pitate, kao radite, ali ne radite, ne smatra da se da imate ugovor o radu, ne možete biti član sindikata, nemate pravno na dnevni, nedeljni i godišnji odmor i.t.d.

Ova država je najveći neprijatelj svog naroda. Čujem da ima brdo ljudi u pošti da rade na tim PP ugovorima ali se plaše da pričaju a ja bi rado izneo njihovu priču u javnost na sajtu radnik.rs

Baš nas je anonimno pitao jedan radnik da li sme da radi za platu koja je ispod minimalca, evo teksta o tome ako nekoga zanima:

http://radnik.rs/2017/01/za-koga-vazi-m ... 20-dinara/
 
Sto su poslovi nizeg ranga to je situacija gora tj poslodavac se vise bogati sa tim PP ugovorima
Te je u odrzavanju cistoce i kod portira
naj veca masina za pranje i cedjenje novca od radnika i pride najveca steta po budjet i tako vec decenijama...
Posta uzima agencije za te poslove i tako je oprala ruke jer plati dobro za te usluge ...
Suluda matematika koja odgovara samo privilegivanin pojedibcima u ovom drustvu ....
:sesir:
 
Sve će to trajati dok zvuk krčanja stomaka ne nadjača zvuk sa raznih pinkformera, hepija, farmi, zadruga, grandova (naravno da početno malo slovo nije previd već namera), a onda - KOM OPANCI TOM I DŽERI!
 
boca-ica":31zqs2ox je napisao(la):
Posta uzima agencije za te poslove i tako je oprala ruke jer plati dobro za te usluge ...

Не узима Пошта раднике преко агенције, то ради Телеком. Зато је плата у њиховом принтинг центру 23.000 + превоз, што је опет више него у Пошти преко пп где се цифре крећу од 16000-22000 максимално.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
I to bez prevoza. Možda nekome zvuči smešno, ali uopšte nije. Kada si na pp-u, Zavod za zapošljavanje te smatra zaposlenim (ono, ide staž, imaš zdravstveno) i ne možeš da dobiješ markicu za nezaposlene. Tako ti od robovske plate izbiju još 3.000. Naravno, šverc je jedna od varijanti.
@vucko
Znam da se ne odnosi, ali to ne znači da ne treba opljuvati ove naše. Znam ljude na pp-u koji u javnom sektoru rade za 30.000. Jbg, razlika je. Što se tiče godišnjih, to se reši.
A zašto neki ostaju? Nadaju se stalnom zaposlenju. Evo, kod nas su ljudi primljeni (dobili dozvolu od Vlade). Radili su na pp-u, pa prešli na određeno i na kraju na neodređeno. Čak ima slučajeva pp-određeno- prošle 2 godine-ponovo na pp-na neodređeno. U principu, gledalo se koliko su ljudi već dugo kod nas i išlo se redom. Ovako je bilo u našoj radnoj jedinici, a verujem da je i kod ostalih. Problem je što mi nismo povećali broj ljudi u proizvodnji, oni su tu već radili, a tek nas čekaju odlasci u penziju i iz preduzeća.
Čak lagano kreće priča i o prodaji pojedinih delova. Recimo, RJ Održavanja, pa čak i Postekspresa (mada se o njemu pričalo da se pravi za prodaju od trenutka kada je stvoren :mrgreen:).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481524#p481524:2a67v5u2 je napisao(la):
vucko » 30 Sep 2017, 01:17[/url]":2a67v5u2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481465#p481465:2a67v5u2 je napisao(la):
jelenabg » 29 Sep 2017 08:19 pm[/url]":2a67v5u2]Nikada ovoliko ljudi nije napuštalo Poštu, bar ovaj naš deo (ograđujem se od početka 90-ih). Nekako će se nadoknaditi ljudi koji rade sa pošiljkama (uvek mogu da dođu neki klinci na privremeno-povremene), ali problem su vozači sa C i većim kategorijama.
Inače, izgleda da je jedna od glavonja kada je bila kod nas na žalbe radnika da su plate male i da ljudi napuštaju preduzeće izjavila da njoj to baš i odgovara i da će uzimati ove na privremeno povremenim poslovima. Kakva glava, jbt.
Inače, mi te nesrećnike plaćamo ispod republičkog minimalca. Ni za prevoz nemaju.
Na PP ugovore se ne odnosi minimalna cena rada niti ograničenje rada od 40 sati nedeljno. Najveća rupa Zakona o radu ako mene pitate, kao radite, ali ne radite, ne smatra da se da imate ugovor o radu, ne možete biti član sindikata, nemate pravno na dnevni, nedeljni i godišnji odmor i.t.d.

Pa kako je moguće da se ne odnosi minimalna cena rada??? Nisam znao za ovo, zgranut sam. :bash:
 
Tako sto se zadnje tri izmene zakona o radu s ode na jedno po jedno smanjenje ili ukidanje radnickih prava.
Vec smo u fazi kada se radnici daju/uzimaju na lizing , dakle poput robe, masina i alata, prevoznih sredstava...

Al, da... Da se razumemo, radnici i jesu krivi. Sindikati su dupe, al radnici i ne zasluzuju ni bolje radnike, ni bolje sindikate.
Decenijama, 1. maja po celom svetu, pa i po zemljama gde su u svakom pogledu radnici u mnogo boljem polozaju, radnici izlaze na ulice i ukazuju na neke odredjene i konkretne probleme, samo se kod nas (deo ex yu) krkaju prasici, jagnjici, meso sa rostilja, uz obilje alkohola...
Dakle, poruka je jasna. radnici su zadovoljni, nemaju zamerki i proslavljaji svoj dobar status jelom i pijancenjem...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
На жалост тако је, код мене у Пошти сам ја једини који ћу све замерке рећи шефу, док су остале колеге прве које почну да кукају и дижу револуције, али кад се стане испред шефа сви су мањи од маковог зрна. Наравно онда сам ја бу**** и све што кажем/урадим нема ефекта јер колеге попусте и прихвате оно против чега идемо, односно ја сам на крају.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ovo je veliki problem, ljudi su zaplašeni. Ne kapiraju da ako se svi digunu, glavonje mogu samo da nam pljucnu pod prozor. A i to ne bi smeli da urade. U suštini, čim se malo pokažu zubi, odmah se povlače. Iživljavaju se tamo gde osete strah. Ali jbg, nisu svi ljudi revolucionari.
U suštini, svuda je tako kada je reč o javnom sektoru/preduzećima.
Evo, u Telekomu su prosleđeni mejlovi sa brojem ljudi koji se godišnje smanjuju negde do 2019-e, recimo. Planirano je da ih od preko 7.000, ostane 3. Problem tamo je što imaju gomilu, mislim više od 1.000, koji rade na pp, preko agencija i slično. I to su ljudi koji stvarno rade. Biće opšti pičvajz.
 
Морају да смање број запослених јер ће га за две године продати сигурно, купац се у принципу већ зна.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Po onome što ja znam, Dojče. Dugo, dugo se o tome priča u Telekomu. Naravno da je smanjenje zaposlenih zbog prodaje. Naši bukvalno moraju sve da počiste u Telekomu i da se sve zna da bi ovi ušli.

Mi smo skoro potpisali sa Telekomom novi ugovor o zakupu prostorija i tada se pričalo da zakup ide opadajućom metodom, tj. da se najviše plaća u početku. Kao, Pošti se daje fora da tokom narednih godina počne da se navikava da živi bez para od njihovog zakupa (mada ja ne verujem da je tako). A zakup je ogorman, kada smo već kod toga. Samo ću reći da u Takovskoj 2, koju svi znaju kao Glavnu poštu, Telekom zauzima veći deo prostorija (ok, nešto malo veći, možda 52-3%, ali veći). U onoj "divnoj" zgradi u Katićevoj, preko 80% (mada teško da će odatle izaći, to im je glavni tehnološki deo; ne bi me čudilo da ovi majmuni na vlasti to jednostavno predaju novom kupcu).

Mada, zgrade u kojima su kancelarije nisu problem, neće to poneti sa sobom. Mi to možemo ponovo da izdamo ili da uselimo naše ljude, a oslobodimo neke druge zgrade. Problem su objekti gde su fiksne telefonske centrale. To je isto naše, a njima dajemo u zakup. Verujem da će novi vlasnici to znati drugačije da organizuju.

Znam čak koji je iznos zakupa u pitanju, ali ne mogu o tome, naravno. Verujte mi da je mnogo para u pitanju. U suštini, mi dobit ostvarujemo baš zbog tih para. I odavno nas plaše da ćemo postati gubitaši kada Telekom ode. Naravno, nisu stvari tako jednostavne. Kao što rekoh, neke prostorije možemo ponovo da izdamo.
 
na okupljanju ispred GPCa predhodne noci
bas je nedostajao ,,ovo,, sto bi naravno ucinilo jako ponosnim pekara sa obliznje okretnice 18 i 83 :laugh: :p :lool:
kako cujem sve je proslo ,,kulturisska,, - :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481804#p481804:32rg7yyi je napisao(la):
jelenabg » 01 Okt 2017, 16:17[/url]":32rg7yyi]Po onome što ja znam, Dojče. Dugo, dugo se o tome priča u Telekomu. Naravno da je smanjenje zaposlenih zbog prodaje. Naši bukvalno moraju sve da počiste u Telekomu i da se sve zna da bi ovi ušli.

Mi smo skoro potpisali sa Telekomom novi ugovor o zakupu prostorija i tada se pričalo da zakup ide opadajućom metodom, tj. da se najviše plaća u početku. Kao, Pošti se daje fora da tokom narednih godina počne da se navikava da živi bez para od njihovog zakupa (mada ja ne verujem da je tako). A zakup je ogorman, kada smo već kod toga. Samo ću reći da u Takovskoj 2, koju svi znaju kao Glavnu poštu, Telekom zauzima veći deo prostorija (ok, nešto malo veći, možda 52-3%, ali veći). U onoj "divnoj" zgradi u Katićevoj, preko 80% (mada teško da će odatle izaći, to im je glavni tehnološki deo; ne bi me čudilo da ovi majmuni na vlasti to jednostavno predaju novom kupcu).

Mada, zgrade u kojima su kancelarije nisu problem, neće to poneti sa sobom. Mi to možemo ponovo da izdamo ili da uselimo naše ljude, a oslobodimo neke druge zgrade. Problem su objekti gde su fiksne telefonske centrale. To je isto naše, a njima dajemo u zakup. Verujem da će novi vlasnici to znati drugačije da organizuju.

Znam čak koji je iznos zakupa u pitanju, ali ne mogu o tome, naravno. Verujte mi da je mnogo para u pitanju. U suštini, mi dobit ostvarujemo baš zbog tih para. I odavno nas plaše da ćemo postati gubitaši kada Telekom ode. Naravno, nisu stvari tako jednostavne. Kao što rekoh, neke prostorije možemo ponovo da izdamo.
Ukoliko nije tajna, u kom sektoru u Pošti radiš? Planiram da se vratim njihovoj kablovskoj i iskreno ne skačem od sreće zbog toga, ali u mojoj zgradi su 70% penzosi, i realno ih se ne tiče da uđe drugi provajder u zgradu. Interesuje me da li se isplati, u smislu, hoće li makar malo unapređivati uslugu u skorije vreme. Btw, sve pohvale za nedavno ubrzanje neta! :)
 
Dobit Pošta Srbije 13,8 mil EUR u devet meseci 2017. ....eKapija

Javno preduzeće Pošte Srbije je u periodu januar-septembar ove godine ostvarilo neto dobitak od 1,7 milijardi dinara (13,8 mil EUR), saopšteno je iz te kompanije. Ukupni prihodi su u tom periodu dostigli 18,7 milijardi dinara, rashodi 16,5 milijardi dinara, a dobit iz poslovanja je iznosila 2,2 milijarde dinara, dok je preduzeće planiralo poslovni dobitak od 308 miliona dinara tokom posmatranih devet meseci, navodi se u saopštenju.

Poslovni prihodi su veći od planiranih i na kraju trećeg kvartala iznose 18,1 milijardu dinara, pri čemu je nešto više od polovine te sume obezbedio komercijalni servis, uz nastavljen trend rasta prihoda od paketskih, ekspres i logističkih usluga, koji u 2017. godini iznosi preko 12%. Poslovni troškovi su srezani i za 10,3% su ispod planiranih.

U posmatranom periodu, Pošta je izdvojila 845,9 miliona dinara za investicije, što je za oko 12% više nego prošle godine, a najviše je uloženo u nabavku novih tehnoloških transportnih sredstava koja su osnov poštanske delatnosti.
 
@DzonTravolta
Ne radim u Pošta Netu i, iskreno, ne poznajem baš najbolje situaciju tamo. Znam da je ispala frka sa potpisivanjem ovog ugovora oko tv-a sa nekim i da smo to masno platili, tj. da ćemo biti u gubitku. Čujem pričice da naši ljudi (stručnjaci, oni koji zaista rade i stalo im je), nisu zadovoljni ulaganjima u ovom delu, ali stvarno ne znam ništa detaljnije i plašim se da ne mogu da ti nešto pomognem oko odlučivanja.
Generalno, ovaj dvojac koji se odaziva/o na ime "direktor" nas je bacio u ozbiljne probleme.

Što se tiče investicija, samo ću da kažem da gomila kola stoji pokvarena jer se ne šalju na servis čime se "smanjuje" rashod. Čini mi se da sam pre par godina pisala ovo isto, tj. da je kod Krkobabića isto bio jedan takav period.
 
Vrh