Šta je novo?

Pošta Srbije

Plate su iste za isti koeficijent posla u celoj Srbiji, a tu uključujem i Direkciju. Do pre xy godina, plata je zavisila od količine posla koji se obavlja, pa su Sindikati izdejstvovali da se sve izjednači na nivou pošte. Ne znam odakle uopšte informacija da se ne deli jednako u ovom trenutku. Ono što jeste različito kada su JPM u pitanju je označavanje pošta po redu, ali ne mogu da kažem kolike su razlike u platama. Međutim, to nema veze sa RJ, već sa tim kojeg je pošta reda. Tako će u niškoj RJ postojati i pošta I reda, ali i, lupam, četvrtog. Ova prva znači da je značajnija, da ima više posla i znam da taj upravnik ima veću platu od onog u pošti četvrtog reda. Ne mogu da garantujem da je isto i sa ostalim zaposlenima.

Ono što se spominje je ponovno uvođenje normi gde bi postojala osnovica (nemam pojma u kojem iznosu), a ostatak bi zavisio od broja obavljenih transakcija (za šaltere), dostavljenih pošiljaka (poštari), obrađenih pošiljaka u preradnim centrima...
 
@direktor

Takse veće od 5.000 dinara će se uplaćivati kao i do sada - uplatnicom na šalterima pošte/banaka.
 
Pa cemu onda maltretiranje sa ovim uvodjenjem maraka
 
Pratio sam kretanje pošiljke na sajtu Pošte i slučajno nabasam na sledeći dokument:

Prva.png


Kotrlj, kotrlj, nekoliko okretaja točka i dođem na sadržaj, a tamo:

:bash: :bash: :bash:

Druga.png


Ceo dokument je u kukama i kvakama sa pomešanim fontovima od Eniac-a na ovamo.
Ako ima neko ko može da utiče da neko kompjuterski pismen sredi dokument bilo bi lepo, ja ću im u svakom slučaju poslati mejl da upristoje ovaj dokument.
 
Можда у упуству пише да треба попуњавати са квакицама и заградама. :D
 
Odmah mi je bilo čudno što je uputstvo ispisano latinicom - kod nas se, u službenim prepiskama (ne računam mejlove), koristi isključivo ćirilica i to Times New Roman, font 12 :mrgreen:.

Ne znam gde si pronašao konkretno to uputstvo, ali kod mene je sve normalno kada se klikne na uputstvo na ovoj strani:

http://www.posta.rs/struktura/lat/posal ... iljaka.asp
 
Дишопауне, опет ниси написао везу (линк) као што је Јелена написала. Само си исекао слику.
 
Falcifikujes dokumenta blatis ugled poste a oni sve rade po ps :) :sesir:
 
Dokle prolupavanja , pa u nasim postama jos uvek nestaju paketi poslati iz inostranstva ! U nesto manjoj meri meri nego pre 10ak godina ali i dalje nestaju kao u crnoj rupi , niko ga nije video . To uglavnom vazi za privatno poslate posiljke bez osiguranja ! Poslednji mi je 10.03. usao u Srbiju i tu mu se gubi svaki trag .
 
Da li si išao u poštu da se žališ? Postavi fotku rezultata pretrage na poštinom sajtu da vidimo šta je i kako je.

Ceo sistem je pod video nadzorom i teško je nešto uraditi, a da se ne vidi. Pogotovo je glupo rizikovati posao zbog neke pošiljke.
 
20160405_100911.jpg


Nestalo postansko sanduce ispred prvnog :?:

Ocu sanduce nazad :!:

Necu neku rugobu nego ono isto crveno :D
 
Sanduče je verovatno bilo pokvareno (da, mogu da se pokvare :mrgreen:) pa je poslato na popravku. Nisam baš obratila pažnju da li je i vraćeno.

Inače, ja sam pre izvesnog vremena (godinu-dve) najavila da će Pošta ozbiljnije da krene na finansijske usluge što je i učinila nakon donošenja novog zakona jer su menjačnice već počele da rade, a već se traže, preko internog konkursa, ljudi koji bi na šalterima radili poslove osiguranja (to valjda još nije počelo). Znam da naši imaju želju da sa bankama sklope dogovor kao i sa Bankom poštanska štedionica kako bismo im, praktično, bili ispostave za uplate-isplate za fizička lica. Nisam sigurna da je to baš zaživelo.

Ono o čemu nisam pričala, jer nije bilo na meni da krenem priču da širim, jeste sledeće:

Dobra vest za građane Srbije je naša spremnost da napravimo novi iskorak u pravcu formiranja poslovne banke. Poštanska banka bi imala sve preduslove da funkcioniše na najbolji mogući način i bila bi namenjena isključivo stanovništvu.
by Krkobabić II

Elem, neki koraci ka formiranju banke su već poduzeti sklapanjem ugovora za uvođenje odgovarajućeg softvera, (mislim da je ugovor sklopljen još 2014. godine), ali ne znam da li se i krenulo u realizaciju. Mada, čim je Krkobabić ovo danas najavio, verujem da je softver već spreman ili je u završnom testiranju.

Malo da pojasnim situaciju oko Pošte i Banke poštanska štedionica jer već mogu da vidim kakva će zabuna da nastane ko je tu šta (a glavu dajem da ovi naši to neće lepo ispratiti i propratiti, kao što nisu ni mnogo toga drugog - uvođenje PAK-a, rada sa stanovništvom na korišćenju standardizovanih koverata zbog uvođenja automatske obrade pošiljaka itd).

Pošta i Banka poštanska štedionica su dva pravna lica, međusobno čvrsto povezana, ali sa dve odvojene kese. Naime, mi smo šalterska ispostava za fizička lica, klijente BPŠ, koji čine i gro njihovih korisnika. Za te usluge dobijamo određenu količinu novca (verujem da je izraćeno u postocima). Pravna lica, klijenti BPŠ moraju da idu baš u njihove filijale (mislim da kod nas čak ni pazar ne mogu da predaju).

Od kada su BPŠ pouvaljivali razne druge domaće banka, sa naglaskom na Agrobanku, ona je krenula da nam pomalo uleće sa klizećim startovima otvarajući filijale blizu naših pošta (na šta, naravno, imaju potpuno pravo). Sa druge strane, ona i Komercijalna su još jedine dve banke koje su u domaćim rukama, s tim što potonju imaju nameru da prodaju. Imam osećaj, da je stigao mig od strane vlasti (bivše, sadašnje) da će se nešto slično desiti i sa Poštanskom štedionicom (ovo je samo predosećaj, nemam nikakve informacije). Drugim rečima, Pošta mora da se pobrine da zadrži izvor prihoda i posao za poprilično veliki broj šalterskih radnika (njih imamo verovatno i više od poštara i sigurno su preko 90% žene) pošto je pitanje kako bi se onda saradnja odvijala i pod kakvim finansijskim uslovima. Takođe, zašto bismo delili prihode sa nekim drugim, je li :mrgreen: ?

Treba imati u vidu da veliki broj penzionera upravo preko BPŠ, odnosno u Pošti kao vršiocu konkretne usluge, prima penzije. Sigurna sam da su oni prva meta za naše i da će pokušati da ih pridobiju. Ali, kao što rekoh, biće zanimljivo jednom 75-ogodišnjaku objasniti razliku između Banke poštanska štedionica i Poštanske banke i zašto on sada mora da potpisuje neki novi ugovor :gobb:. Naši, naravno, imaju ideju da se šire i u druge bankarske poslove (takav je bio zahtev prilikom tenedera za softver), ali će to ići postepeno. Doduše, malo me čudi ova najava da ćemo se orijentisati samo na fizička lica, pošto je u tenderskoj dokumantaciji pisalo da se obezbedi podrška za obe vrste klijenata, i pravna i fizička lica.
 
Fino samo neka vrate sanduce ispred pravnog da nemoram da vicem
A oce li vam nbs dati dozvolu za banku imate li pare za to
Jel bjese i telekom otvorio svoju banku
 
Pa postavi pitanje za sanduče na sajtu Pošte, tome i služi, da se komunicira sa stanovništvom.

Po novom zakonu, mi imamo pravo da obavljamo finansijske usluge, ali stvarno ne znam šta se sve pod tim podrazumeva. Ali ako smo krenuli u tu priču, znači da zakon dozvoljava. A što se para tiče, zar nisi čuo da smo ponovo ostvarili xyz% veću zaradu nego u istom periodu prošle godine :kafa:.

Telenor je otvorio banku, ali je ona samo onlajn, nema poslovnice (možda ima neko sedište gde se predaju papiri i obavlja fizički deo posla).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=384452#p384452:1gwlzzyk je napisao(la):
direktor » 05 Мај 2016 05:57 pm[/url]":1gwlzzyk]Jel bjese i telekom otvorio svoju banku
mts бaнкa а.д. Бeoгрaд, пoслуje oд 1990. гoдинe кaдa je oснoвaнa пoд имeнoм Бeoгрaдскa бaнкa Приштинскa бaнкa д.д. Приштинa. Од свог оснивања па до данас Банка је у више наврата мењала своје пословно име и седиште.

Након реализације VIII емисије акција 30.12.2014.године Банка добија новог већинског акционара Телеком Србија а.д. Београд. Са променом власничке структуре Банка дана 18.05.2015.године мења своје пословно име и почиње да послује под називом mts бaнкa а.д. Бeoгрaд.

mts бaнкa а.д. Бeoгрaд кao унивeрзaлнo oриjeнтисaнa финaнсиjскa институциja пружa свojим клиjeнтимa ширoк спeктaр бaнкaрских прoизвoдa и услугa уз примeну нajсaврeмeниje инфoрмaциoнe тeхникe и тeхнoлoгиje.

Teкући и дeвизни рaчуни прaвним и физичким лицимa, eлeктрoнски плaтни прoмeт у зeмљи и сa инoстрaнствoм, динaрскa и дeвизнa штeдњa, плaтнe кaртицe, крeдитнe линиje зa приврeду и стaнoвништвo, сaмo су дeo бaнкaрскe пoнудe кojу mts бaнкa а.д. Бeoгрaд пружa свojим клиjeнтимa.

Пoрeд низa бaнкaрских услугa и сeрвисa зa грaђaнe, mts бaнкa а.д. Бeoгрaд у сaрaдњи сa Телеком Србија припрема понуду нових пакета услуга мобилног банкарства.
http://www.mts-banka.rs/pochetna/o-nama/
 
Pojma nisam imala ovo za mts banku. Mada imaju 6 ekspozitura u Beogradu što je nešto potpuno drugo u odnosu na ono što Pošta želi.
 
Последњи покушај да се 11352 спаси катанца, који је неизбежан јер 90% људи из Заклопаче и даље иде у Гроцку и Болеч у пошту (флајери се деле у тим поштама) :violina:
20160507_170007 by Somi303, on Flickr
20160507_170048 by Somi303, on Flickr
На локацији на којој је обележена пошта на мапи се налази приватна кућа, пошта је 1 км десно :lool:
 
I u Boleču i u Grockoj pošte rade do 19 časova, a kod vas do 14. To su i veća mesta, pa ljudi verovatno obavljaju i druge poslove tamo te im pošta dođe usput.

Verujem da većina Zaklopačana zna gde je pošta, tako da im ovaj biser neće poslužiti ni za šta osim da se nasmeju.
 
Да, радно време утиче на то, али пре неки дан је комшиница отишла са мном до поште у Болечу и од 7 са 20 људи чекала у реду до 8 да подигне пензију, а у Заклопачи је већ у 08:10 могла да је подигне и даље иде где хоће. Мсм баш ме брига, кад су људи дебили нека чекају у редовима испред тих пошти, али затвориће нам пошту за џабе. Ми нормални смо на губитку због таквих особа.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Možda se plaši da ne bi imala dovoljno sagovornika u redu, a i brzo se završi. Ovako može malo da se druži, pokupuje nešto stvari i tako... :mrgreen:. A možda samo ljudi ne vole ove što rade tamo, ipak je to malo mesto, svi se znaju :).

Ali koliko je novinarstvo na niskom nivou i koliko bi svi redom trebalo otkaze da podobijaju. Ovi otvorili poštu u Mirijevu, pisalo se na sva zvona, a onda dva dana kasnije zatvorili onu koja je bila dve ulice niže :gobb:. Praktično su se samo preselili. Ljudi najstrašnije ispizdeli jer će gužve opet biti iste. Ja nisam ni znala, nego mi rekli. A sam bog zna koliko se pošta po selima zatvara.
 
Znači pošta koju su otvorili svečano pre par meseci je pred zatvaranjem. A bio je čak i krkobabić, kao i hleb i do i prirodan kulturno umetnički program.


Šta ti je izborni marketing.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Redovna pojava u posti blizu okretnice na Ustanickoj nekoliko dana oko penzija. Ovo je negde oko 8 ujutro slikano kada sam krenuo na posao.

 
Tja, tako je svuda, penzioneri započinju okupljanje već oko 7 iako pošte rade od 8, bar većina. A bankomata bar ima i mogu odatle da podignu, ali džabe (baš taj deo ima nešto niže u Ustaničkoj). Ja zaista mislim da je to njima neka vrsta izlaska. Ok, razumem strah od novih tehnologija kao što je bankomat, ali opet, toliko čekati u redu...
 
Vrh