Šta je novo?

Pošta Srbije

stf":1w89xxt1 je napisao(la):
ink

Po tvom rezonu znači da TOB kao javno preduzeće ne bi smelo da štampa niti jednu jedinu razgednicu sa Sabornom crkvom ili Hramom Sv. Save jer je to promocija jedne religije od strane javnog preuzeća?!?!?

S obzirom da su to jednako arhitektonska dela (a u slucaju starijih verskih objekata, takodje deo istorijskog nasledja svih nas) mislim da je sasvim opravdano da one budu deo turisticke ponude i promocije nase zemlje. Mislim da se, u slucaju kovanica koje se prodaju u Posti, ne radi o promociji Srbije stranim posetiocima tako da tvoje prosirenje mog rezona nema osnovu.

Nazalost, i dalje niko nije uspeo (niti se iko trudi) da objasni zasto bi se tako nesto prodavalo u Posti Srbije.
 
direktor":3bykpiv0 je napisao(la):
evo neznam koliko se vidi

Ne vidi se bas najjasnije ali meni nikada nije bio cilj da osporim da se na evropskim novcicima nalaze hriscanski simboli - pogotovo u slucaju Slovacke koja kao svoj nacionalni simbol ima krst. No, to nije poenta. Ako oni ne mogu da razmesaju veru i drzavu u svojim drustvima to je njihov problem - bar po ovom pitanju nismo u obavezi da sledimo njihov primer.
 
Republika Srbija na svom grbu ima dva krsta... Jel to znači da treba da ga prilagodimo? Čak je i grb SRS imao versko doduše pagansko obeležje hrast sa desne strane, tako da ni u vreme ateističke vlasti državni simboli nisu bili bez verskih motiva tj imali su politički korektne simbole.

Ponoviću još jedared a ti pokušaj da pročitaš pažljivo i da završimo ovo skretanje sa teme, kovanice se izdaju u prigodnim prilikama i imaju odgovarajuće motive za takve situacije.

Pošta se bavi prodajom ovakvih predmeta pa mi nije jasno zašto podmećeš prodaju cigara itd u celu priču.

Ako ti se ne sviđa ti je nemoj kupiti.
 
Na prvoj strani sajta je postavljena anketa koja se tice buducnosti poste u Savskoj.
 
dsc02263.jpg
 
:mrgreen:

Munich, November 17, 2014 At Fujitsu Forum Munich 2014, the company will reward three customers from around the world that are still productively running systems purchased in the 1990s, due to the built-to-last design of Fujitsu’s industry-standard PRIMERGY server systems. To mark the 20th anniversary of Fujitsu’s x86 servers and to underline PRIMERGY’s proven quality, excellent performance and superb reliability, Fujitsu has been searching for the world’s oldest, still productive PRIMERGY system. During a Breakout Session at Fujitsu Forum Munich, the winner – Pošta Srbije (Postal Service of Serbia) – will be awarded with a record-breaking(1) FUJITSU Server PRIMERGY RX2540 M1 system plus associated maintenance services.

Pošta Srbije was founded in 1990. Today, the organization provides the largest infrastructure and logistics network in Serbia, with nearly 15,000 employees. Pošta Srbije was one of the first Fujitsu customers in Serbia and is currently using more than 200 active PRIMERGY servers which are driving its IT operations and business. The PRIMERGY 561 systems, for which Pošta Srbije receives this award, were bought in 1996 and used as application servers for more than 10 years. Since then, they are still being used to format and prepare SCSI disk drives. Pošta Srbije also puts its trust in Fujitsu storage products, and is using FUJITSU Storage ETERNUS CS systems for data backup.

Izvor: http://www.fujitsu.com/dk/about/resourc ... ecord.html

Mi smo počeli sa ozbiljnim testiranjem mašine za pisma - radi se udarnički u noćnoj smeni.

U pošti u Savskoj trebalo bi da počnu sa adaptacijama nekih prostorija (pojma nemam šta i kako, ali će se vremenom saznati), ali to nema veze sa vraćanjem starog izgleda već verovatno žele da prilagode neke prostorije za RJ Beograd centar. Drugim rečima, Pošta namerava i dalje da koristi tu zgradu i, za sada, nema ništa od nekog velikog preuređivanja. Moje je mišljenje, ako od Pošte bude zavisilo, tj. od naših para, neće ni biti vraćanja starog izgleda. O tome smo već raspravljali i složili se da se ne slažemo :gobb:.
 
ink":1qrff4l6 je napisao(la):
gundeljbananko":1qrff4l6 je napisao(la):
@ink

Uopšte mi nije jasno kako ovo doživljavaš kao promociju vere.... Ko želi da kupi kovanicu, kupiće je a onaj koji ne želi neće i što bi braća englezi rekli full stop. Ako neka smatra da će njegov prozvod imati tržište onda će isti da napravi i pusti u prodaju, šta ti je tu nejasno?

Primetio sam da se pojavila masa ljudi koji su veoma verski netrpeljivi i spremni su sa velikim žarom da pljuju po svemu što oni smatraju za nakaradno. Da se razumemo, ja sam ateista ali mi je savršeno jasno da su kulturni okviri po kojima se živi na ovim prostorima čvrsto vezani za pravoslavno nasleđe. To je jednostavno tako i što pre to shvatiš biće ti mnogo lakše da se uklopiš u društo u kome živiš na tvoju radost i radost sviju nas.

Ajd pa uzdravlje!

Ne znam kako si uspeo da propustis onaj deo gde sam rekao da je to sve zato sto je Posta Srbije javno preduzece, tj. institucija ovog drustva koje predstavlja sve nas, a ne privatno preduzece gde moze svako da prodaje sta god mu padne na pamet. Siguran sam da sam bio prilicno jasan sto se toga tice.

Sto se tice trpeljivosti, trpeljiv sam ja prema pravoslavlju gde god mu je mesto. Inace, nase drustvo takodje ima znacajno nasledje ateizma, a sto ne bi i to negovali kad vec nismo svi vernici?

Inace, primetio sam da i dalje niko ne zna da mi objasni zasto (iz kog moguceg razloga) bi se prodavalo ovako nesto u Posti. Da li poste u Novom Pazaru ili Bujanovcu treba da prodaju Kuran? Treba li druga javna preduzeca da pokrenu prodaju ikona ili biblija i drugih slicnih verskih predmeta? Cemu to?


Pričaš o pošti, famoznoj instituciji koju vodi drug član partije Krkobabić? Tamo prvo treba razjuriti partijsku gamad od vrha do dna i onda dovesti bivšeg direktora pošte Australije da naredne tri godine uvodi red, rad i 21. vek u ovu instituciju. Da li znate da se štampane stvari iz zemlje Srbije u svet šalju tako što ih pošta vezuje kanapčetom uzduž i popreko i seče jedno ćoše da se vidi šta je unutra? U pošti i dalje vlada duh druga Staljina, Tita i Kardelja. I tako će biti dok partije jašu javna preduzeća.
 
Једино тачно је то да пошту везују канапчетом, тако је то кад две фирме одржавају целу државу.
 
Vezuju kanapom ono sto se salje kao tiskovina, takvo je pravilo. Sta je tu probem?
 
Od tolikih firmi koje lose posluju, koje ne ispunjavaju svoje obaveze Felix bi da 'lomi' jednu od retkih koja dobro posluje, investira i napreduje???
Zanimljivo, a koji je motiv Felix-e?
 
Niko ne kaze da posta nema mana i da ne postoji prostor za unapredjenje, ali kao sto vec jednom rekoh politicka paranoja se siri ovim forumom prilicno mnogo.
 
Nešto nam se Jelena učutala ... a mogla je da nam najavi i po neku PTT novotariju :)

Ovih dana privodi se kraju renoviranje pošte br. 6 (žel. stan.)
šalter sala sa spuštenim plafonima , holovi i stepenište, krečenje itd...

Naj verovatnije 30.12.2014. Krkobabić će svečano da je otvori uz TV ekipu i više zvanica .
Očekuje se da će u zgrdi pored službenika pošte raditi (1.sprat) i značajniji iz Mobtela....
 
Pa nema nešto posebno da se priča.

Da, šalter sala šestice se renovira, a samo će deo prvog sprata (tamo gde su sedeli direktori) zauzeti Mobtel. Inače, taj Mobtel ne radi ništa osim što iznajmljuje prostorije/releje, šta li već (nemam pojma kako se desilo da oni opstanu nakon prodaje Telenoru, plus da im ostane neka imovina). A žestoko nas šiju sa platama, naravno. Tu se radi potpuno renoviranje, sa sve dizanjem parketa i stavljanjem novog. Mi smo, verovatno, st*** pa nama renoviranje nije bilo potrebno.

Verovatno će se raditi renoviranje (mada ne verujem ovoliko detaljno) i drugih delova zgrade jer načusmo da bi tu trebalo da se potrpaju ljudi iz raznih radnih jedinica koji su sada izmešteni u iznajmljenim prostorijama po Beogradu. Da, naše zgrade nisu dovoljno velike da prime sve te ljude, pa iznajmljujemo prostore po gradu. Sada bi trebalo sve njih da povuku u Savsku. Pošto su to obični radnici, a ne Mobtel, verujem da će samo pasti neko krečenje ili tako nešto. Sada je to glavna priča, a više se ne spominje dolazak cele RJ Beograd centar iz Vasine.

Direkcija bruji da su već napravljeni spiskovi ljudi i službi koji će, pre svega, iz Palmotićeve preći u trouglastu zgradu kod nas. Videćemo šta će od toga na kraju biti.

U Pošti će doći do velikog reorganizovanja jer će se smanjiti broj direkcija i direktora - i to žestoko. I to ne samo u Direkciji. Na primer, sada imate RJ Sombor, RJ Suboticu, RJ Kikindu i RJ Zrenjanin. I svaka od njih ima svog direktora i pomoćnika/e. Sada će to biti jedna regionalna jedinica. E sad, postavlja se pitanje da li će postojati samo jedan direktor i to, verovatno, u Subotici kao najvećoj RJ, a u ostale tri da sede pomoćnici, ili će biti drugačije organizovano. I, šta se biti sa stručnim službama? Svaka od ovih RJ ima svoju službu za poštansku mrežu, za logistiku, ekonomiju, pravno-kadrovsku itd. Da li će sada postojati samo po jedna u Subotici, a u ove tri neka isturena odeljenja, isto je pitanje.

U Direkciji će se smanjiti i broj sektora i broj službi. I više neće postojati direktori sektora, već rukovodioci. Naravno, ime ne znači ništa ako plata ostane ista.

Uglavnom, čeka nas turbulentno vreme, a sve ovo radi smanjivanja učešća plata u rashodima. Nisam sigurna, ali mislim da kod nas idu i do 65-70%. Za sada se otpuštanja ne spominju, ali će biti prebacivanja radnika sa jednog mesta na drugo. Čak će se, mislim, agresivnije krenuti ka "ukidanju" neisplativih pošta nuđenjem da pređu na ugovorne. Do sada se to radilo u dogovoru sa radnicima koji su u njima radili, ali je moguće da to počnu da nude i trećim licima. Ne smem da pomislim šta bi se dešavalo sa našim kolegama (cenim da bi bili ponuđeni uz objekat - ima Pošta iskustva sa tim, kao što se desilo u RJ Ugostiteljstvo - čime bi ih, praktično, pustili niz vodu).

Mašine se uveliko testiraju, ima problema, naročito sa paketskom, ali ovaj period i služi da se rade peglanja. Mada, kod nekih pošiljaka to peglanje zavisi i od dobre volje korisnika. Na primer, mesto gde je predviđeno da bude adresa, ne sme da ima ništa drugo. A, recimo, Telekom ima neki bar kod bukvalno uz to mesto. I onda mašina ne može da pročita jer je taj bar kod zbunjuje. Dakle, Telekom bi to trebalo samo da izmesti na neko drugo mesto. Iskreno, mislim da njih zabole i da nema šanse da to urade.
 
Hvala ma vrlo iscrpnom postu,
važno je da se radi, renovira, isprobava ... :D

jelenabg":3rp3f5ny je napisao(la):
..... iz Palmotićeve preći u trouglastu zgradu kod nas.
Videćemo šta će od toga na kraju biti.....

Čini mi se da je zgrada u Palmoticevoj pod zaštitom, a opet vec dugi niz godina sve što se dešava oko nje
ide u istom pravcu...ko da je neko bacio oko na nju .... pa mic po mic , sve je bliži i bliži ......
 
jelenabg":2xm4pjvs je napisao(la):
Mašine se uveliko testiraju, ima problema, naročito sa paketskom, ali ovaj period i služi da se rade peglanja. Mada, kod nekih pošiljaka to peglanje zavisi i od dobre volje korisnika. Na primer, mesto gde je predviđeno da bude adresa, ne sme da ima ništa drugo. A, recimo, Telekom ima neki bar kod bukvalno uz to mesto. I onda mašina ne može da pročita jer je taj bar kod zbunjuje. Dakle, Telekom bi to trebalo samo da izmesti na neko drugo mesto. Iskreno, mislim da njih zabole i da nema šanse da to urade.

Јеленабг, као и увек укњижен плусићћћ за исцрпна обавештења о новостима у Пошти.

Реци ми да ли је и ваша линија за пакете слична овој линији у највећем центру Немачке поште ДХЛ у Хесену


Имаш овде и неке снимке транспортних система и линије за пакете:
http://www.paketda.de/logistik-paketsortierung.php
 
Ne.

Koliko sa slike mogu da vidim, ova mašina je praktično smeštena u zaseban objekat u obliku ćiriličnog slova P i vozila mogu da priđu i sa spoljašnje i sa unutrašnje strane.

Naša mašina je više elipsastog oblika i zatvorena je. A i nalazi se u sred hale, pa se pošiljke pomoću kontejnera i kolica moraju dopremati do izlaznih vrata gde čekaju vozila.

Ovde se otprilike može naslutiti kako ta paketska mašina izgleda (ima i dosta priče političara, a novinarka, naravno, ne zna da je kamen temeljac GPC-a zaista i položen 70-ih, čak je i skelet napravljen, ali se na tome stalo, pa je sada građen potpuno novi objekat):

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/Економија/1718189/Регионални+поштански+центар+у+Београду.html

Ima nekoliko mesta na kojima se paketi ubacuju na traku, a mnogo više onih gde se izbacuju.
 
Neko je jednom pitao zašto Pošta ne kupi električna vozila. E pa, polako se kreće u tom smeru jer je sklopljen ugovor za nabavku po jednog električnog bicikla i mopeda. Očigledno je u pitanju eksperiment kako bi se video odnos troškova ovakvih prevoznih sredstava naspram običnih.

Ok, jasno je da su troškovi elektro bicikala veći od običnih koji ih, praktično, nemaju, ali sigurno mogu da imaju svoju upotrebu. Ja ne znam koliko ovi bickili mogu da idu brže od običnih, ali ako bi se za isto vreme pokrio veći broj korisnika, to bi moglo da dovede do smanjenja potrebnog broja poštara čime bi se smanjili troškovi zarada i ostalih naknada, odeće i obuće i slično.
 
Navijam za taj eksperiment
jer za potrebe PTTa morace da uvoze delove, obezbede servis (majstore)
što je preduslov za što veće (sigurnije) omasovljenje koriščenja el. bajsa i od strane gradjana :kk: :D :kk:

Edit
To je toliko dobro za omasovljenje
ekološkog,jeftinijeg, vozila i smanjivanja uličnih gužvi
da je bar u Beogradu ako ne i šire
projekat zaslužio opravdane subvencije PTTu iz budjeta
kao oslobodjenje dažbina (carine) ili nekih dr. vidova podrške projektu
:gobb:
 
Nisam sigurna da će ovi završiti u Beogradu, naročito ne bicikli. Oni se koriste po ravničarskim krajevima pa cenim da će završiti negde u Vojvodini. Što se mopeda tiče, koriste se i po Beogradu, ali ne u gradu već prigradskim naseljima, a moguće je čak i po selima oko Beograda.

Iskreno, ne verujem da ću biti u mogućnosti da vas obaveštavam o tome kako eksperiment napreduje, tj. da li smo zadovoljni kako to funkcioniše. Mislim da je za test potrebno najmanje onoliko meseci koliko se ova vozila godišnje koriste, a moguće je, čak i verovatno, da će naši da produže i na nekoliko godina kako bi se videlo koliko su vozila, a i baterije, izdržljivi jer i to ulazi u računicu o isplativosti.
 
Боцо, молим те... и без љутње за Џ користи dz.
 
Izgleda da su se naši ozbiljno nameračili da izdaju zgradu u Savskoj.

Mobtel (mi smo vlasnici te firme u kojoj čistačice imaju veću platu nego 80% radnika pošte) će uzeti najbolje prostorije - tamo gde su bili direktori. Taj deo se potpuno renovira, uključujući i menjanje parketa.

Onaj sprat gde su visoki prozori (drugi po podu, treći po plafonu :mrgreen: ) uzeće, kako se priča, VIP za svoje skladište. Oni ga trenutno imaju negde u Sarajevskoj gde ih udaraju po ušima. Iskreno, te prostorije jedino i mogu za skladište - ovako su nehumane za rad (da, ljudi su tu decenijama radili).

Videćemo šta će biti sa ostalim prostorom. Ali, ovo znači da naši uopšte ne razmišljaju o vraćanju stare fasade i unutrašnjosti. Uostalom, to ovde pričam već godinama :grand:. Cenim da tako nešto može da se dogodi ili ako to neko drugi bude platio ili ako padne opasno zavrtanje ruke.
 
Vrh