Šta je novo?

Pošta br 6, Savska ulica

Neovizantijaski brutalizam - kako to gordo zvuči!
 
Screenshot (2121).png



Screenshot (2120).png
 
Zamrla tema baš kada je počelo da se nešto konkretno radi... očekivao sam mnogo više reakcija.
Da li zato što se najednom potencijal zgrade ukazao kada je skinuta ona odvratna stolarija...?
 
Добра примедба.
Заиста сам мало затечен...
 
Ako dođe do promene vlasti verovatno ćemo dobiti novi decenijski kostur poput Beobanke..
 
Ako dođe do promene vlasti verovatno ćemo dobiti novi decenijski kostur poput Beobanke..

Ako i dodje doci ce u Beogradu, sto i nema veze sa ovim projektom. Zna se gde su pare, a to je u Vladi. A ovo i radi privatna firma.

Ovo me podseti na pricu pred svake izbore pa je jedna od prica bila da ce se rusiti red novih zgrada u BnV da bi se vratila pruga do nekadasnje zeleznicke stanice.

Uzgred, nije Djilas gadljiv na ovaj projekat, nikada nije ni bio.
 
Meni je nebitno ko je na vlasti kada je
Zamrla tema baš kada je počelo da se nešto konkretno radi... očekivao sam mnogo više reakcija.
Da li zato što se najednom potencijal zgrade ukazao kada je skinuta ona odvratna stolarija...?
Dovoljno je jedan da prenese fotografije da se rusi nego da postovi budu duplikati
 
A zadnji sprat skupljaliste pitcijeg izmeta
Spomenik u prizemlju ukraden
Spomen ploce ce na reciklažu ako već nisu
 
Зашто експеримент? Та зграда је обављала своју функцију док је пошта ишла железницом.
Експеримент је ова БнВ напредна играрија којој сведочимо.
 
Voleo bih da neko iskopa ovakav ili sličan projekat iz istog vremena, ali u SSSR, godina 1947, dok je Staljin još bio živ (dakle ovo nije "Hruščovka", epitet koji ovde mnogi vole da koriste).
Pa da vidimo po čemu je to zgrada "komunistička".

A malo sam guglao, i stvašta tu iskoči... Ljudi kao papagaji ponavljaju da je "Krat skratio zgradu za dva sprata" i ako je očigledno - ko nije ograničeni slepac pa za sve ove godine razglabanja na ovu temu nije mogao da vidi šta mu je pred očima - da je zapravo dozidao zgradu i da zbog toga, "projektni zadatak vraćanja fasade" zahteva da se objekat sruši i gradi iz početka (apsurd Srbije u 21. veku).
 
Vrh