Šta je novo?

Pošta br 6, Savska ulica

Fali ova zgrada Beogradu
An_old_postcard_from_Belgrade.jpg
 

Obrni okreni - na kraju ispada da si ipak u pravu kada tako kazes.
Kada bi je zavrsili, nikad se niko ne bi sa preteranom nostalgijom secao ove sadasnje, a bili bi ponosni na rekonstrukciju,
jer bi zasijala savskim trgom kao od da je od bisera (ako rekonstrukcija bude dovoljno dobro uradjena, naravno).

Ovo bi ujedno bila PRVA ovakva kompletna rekonstrukcija nakon obnove u posleratnom periodu, ispravite me ako nisam u pravu,
a onoliko smo govorili o "Beogradu kojeg vise nema".

Razumem i kontra argumente, ali ultimativno mislim da se ovom rekonstrukcijom vise dobija, nego sto se gubi.
 
Све је то ок из угла естетике и наслеђа, али да ли је економски рационално?
Ако већ нешто старо треба да се обнавља, ја сам за то да тврђава има приоритет, да се уништи прво страдало у другом светском рату, па онда полако да се обнавља оно чије темеље имамо.
 
Pa zna se da ovakve rekonstrukcije nisu nikad mnogo ekonomski racionalne, sem ako ne podizu sveopstu autraktivnost zgrade, njene okoline itd.
To nije primaran razlog ovakvih rekostrukcija, vec vise estetski ili duhovni, a profit uvek nadje neki put da sve to iskoristi, jelte.
Sad, o prioritetima se moze diskutovati, mi smo vec pisali o tome da se odabere barem top 5 priritetnih rekonstrukcija, ali da se to stvarno uradi na vreme i kako treba.
Meni je ova posta pod tih top 5, a Kalemegdan je nekako posebna kategorija za sebe.
 
Koliko sam dobro shvatio BNV financira rekonstrukciju a ne grad i drzava. To je zvanična priča. Eh sada sta smo za uzvrat dali nezvanično ko će ga zna ;).

I ja sam za obnovu samo me nervira više što ga otegli tako. Ušli smo u 3 godinu od najave. Kao ova godina je namenjena za projektovanje. Pa ne projektuju mađarski parlament ili BIG Ben.
 
Povratiću više od ovih dana policije, dana vojske, dana ove brigade, dana onog bataljona, promocije oficira itd..

Samo se uvlači, ulaže i tetoši silu. Hoću dane đaka, dane škole, dane studenata, dane talenata, dane kulture, dane pozorišta, dane ekologa, dane parkova, dane šuma i planina, dane lekara, dane HUMANOSTI.

Svaki čas neke parade vojske i policije, prikaz vežbi, prikaz novog oružja. 2023. godina, alo, koga to više zanima.. Debilizmi totalni.
 
Povratiću više od ovih dana policije, dana vojske, dana ove brigade, dana onog bataljona, promocije oficira itd..

Samo se uvlači, ulaže i tetoši silu. Hoću dane đaka, dane škole, dane studenata, dane talenata, dane kulture, dane pozorišta, dane ekologa, dane parkova, dane šuma i planina, dane lekara, dane HUMANOSTI.

Svaki čas neke parade vojske i policije, prikaz vežbi, prikaz novog oružja. 2023. godina, alo, koga to više zanima.. Debilizmi totalni.
Po u gledu na US . Stim sto u US u nekim sluvajevima nisu dani ovog-onog, vec ndelje
 
Па оно био је и код нас пре дан безбедности, само није било толико медијске помпе. Ово на Калемегдану је било занимљиво за клинце, да виде коње, дрндају сирене, играју се у пени. Ово парадирање за керамичара је беспотребне самопромоција какву имају сви политичари у фотељама према својим могућностима.
 
Saznadoh da su se ljudi sa spratova danas iselili iz Savske, onaj poštanski deo. Nemam pojma za muriju, a verujem da pošta dole u prizemlju još radi, kao i neke njene službe na prvom spratu.
 
Spremaju se oni za selidbu još od pre korone, ali se tek danas dogodila što znači da je stiglo naređenje i da se nešto konkretnije radi na tu temu.
 
Све је то ок из угла естетике и наслеђа, али да ли је економски рационално?
Sto da ne!
Cesto je obnova starih zdanja jeftinija od izgradnje nekih ''novih'' gvozdjurija i slicnih kerefeka (pod uslovom naravno da se ne krade):

smbhefelpzg31.jpg
 
Sto da ne!
Cesto je obnova starih zdanja jeftinija od izgradnje nekih ''novih'' gvozdjurija i slicnih kerefeka (pod uslovom naravno da se ne krade):

smbhefelpzg31.jpg

Мени и даље није јасно где нам нестану сви германофили када је у питању немачко поштовање матерњег језика и градња у традиционалним архитектонским правцима

Изгледа да само по тим питањима Швабе не знају шта раде
 
Мени и даље није јасно где нам нестану сви германофили када је у питању немачко поштовање матерњег језика и градња у традиционалним архитектонским правцима

Изгледа да само по тим питањима Швабе не знају шта раде
Nema ovde nikakvih germanofila, a tebi mora da neka Nemica nije dala pa si zato non-stop fiksiran na Nemacku. :D
 
80% овог форума је "из нехата" германофилско.

Наравно, рећи ће да су за ЕУ, прогресивни, за отвореност ка свету али само зато што у њиховом координатном систему постоји само западна страна света са Немачком у центру савеза којем теже. Па ако би да даш добар део, ако не и цели суверенитет, тој политичкој, економској, суштински, и војној алијанси онда си д'извинеш германофил.
 
80% овог форума је "из нехата" германофилско.

Наравно, рећи ће да су за ЕУ, прогресивни, за отвореност ка свету али само зато што у њиховом координатном систему постоји само западна страна света са Немачком у центру савеза којем теже. Па ако би да даш добар део, ако не и цели суверенитет, тој политичкој, економској, суштински, и војној алијанси онда си д'извинеш германофил.
E pa sad... Srbija se geografski nalazi tu gde jeste i htela-ne htela ce uvek biti okacena o tu mrsku EU, na ovaj ili onaj nacin.
Jedino da je smestis negde izmedju Uzbekistana i Tadzikistana pa da ne bude tako.

Drugo, i ti cesto spominjes ''civilizovane zemlje'' kada lokalni dunsteri nesto zeznu u vezi infrastrukture i slicno, a tu sigurno ne mislis na razne islamije i (sto bi rekao Borelj) dzungle , vec upravo na ''kolonizatore'' i ''imperijaliste''.
 
Чуди ме да си ти за обнову здања у мрском азијском византијском стилу?
 
Чуди ме да си ти за обнову здања у мрском азијском византијском стилу?
Obnova toga bi u bliskoj buducnosti mogla da pokrene obnovu mnogo cega porusenog ili unakazenog.
Probio bi se led prosto.
Primera je mnogo, kao prvi bi bili obliznji - Djumrukana umesto one kolibe ili vracanje hotela ''Petrograd'' u stari oblik.

Uostalom, ima slika kako je sve to izgledalo, tako da o nekom izmisljanju istorije nema ni govora.
 
Vrh