Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Zgrada urbanističkog zavoda

k2znux.jpg



photo by Rascian
 
Hvala Igore i smeksi,duzan sam vam po jedno :vops:
Igore,mislis,fotke su iz perioda pre Arandjela? :lol:
 
btw Pročitao sam bio vest da hoće da sele Urbanistički zavod zbog Botaničke bašte i to meni skroz nije jasno? Mislim koji moj? Šta, jel hoće možda da ruše zgradu zavoda? Sve na stranu, to je ipak prelepa zgrada.
 
Pa oni ne mogu da porave par stakala na Botaničkoj bašti i kamo li da sele ovo ogromnu zgradu,pre će biti da će da sele botaničku baštu zbog agua parka lokalnog moćnika da mu se deca brčkaju :D a ako sele ljude iz zgrade (urb.zavod)na drugu lokaciju da bi se uselio neko drugi,to je jedino u novoj grdskoj kući ili Inex zgradi koju je grad nedavno kupio,tamo ima prostora koliko hoćeš verovatno su mislili na to,jer je Đilas rekao da želi sve gradske službe pod jedan krov :rolleyes:
 
Vucko stvarno ne razumem zasto ovolika paljba na urbanisticki zavod???
Pocinjem da sticem utisak da zbog zelje za zelenilom treba da se odreknemo arhitekture!!?
 
vucko":3q11ay12 je napisao(la):
Ambassador":3q11ay12 je napisao(la):
btw Pročitao sam bio vest da hoće da sele Urbanistički zavod zbog Botaničke bašte i to meni skroz nije jasno? Mislim koji moj? Šta, jel hoće možda da ruše zgradu zavoda? Sve na stranu, to je ipak prelepa zgrada.
Verovatno mislis na ovo,zato i trazih fotke :)

http://zvezdarskasuma.blogspot.com/2010/03/urbanisticki-snajderaj.html
Tu vest je neko pustio na taj sajt više kao revolt prema urbanističkom zavodu nego što ima veze sa bilo kakvom informacijom.

Tako da zaboravimo na tu priču.
 
Stupid blond. Ali neko ju je bio prebacio i na sajt ovde negde, ne znam. Uostalom, nema veze.

edit: Slažem se sa zhabom.
 
zhaba":x0uqc8na je napisao(la):
Vucko stvarno ne razumem zasto ovolika paljba na urbanisticki zavod???
Pocinjem da sticem utisak da zbog zelje za zelenilom treba da se odreknemo arhitekture!!?
Ako neko ima pik na tebe,dzentlmenski je da imas pik na njega.Ne znas koja je zadnja prica sa opservatorijom,zvanicno hoce da prave zgrade stambene koje nazivaju paviljonima u krugu opservatorije.Recimo nekih 20-25% sadasnjeg prostora,to je na prostoru one zgrade koja je izgorela 99.A naravno urbanisticki zavod stoji iza toga,cak izradise 3 verzije plana sa kozmetickim izmenama ali sve se zasnivaju na tome...

Pa zato mi imamo taj performans ispred njihove zgrade da se malo zapitaju sta rade i da malo puste unistavanje sume na miru onako cisto radi reda i morala ako ga imaju(znam da ima tamo finih i postenih ljudi i da bukvalizujem ali nema mi druge kad im je ovako destruktivno delovanje)
 
Чекај, ако сам те добро схватио, на месту где је изгорела нека зграда 1999. треба да се зида нешто друго, а ви сте против тога. Зашто?
 
sizif":3e44yzku je napisao(la):
Чекај, ако сам те добро схватио, на месту где је изгорела нека зграда 1999. треба да се зида нешто друго, а ви сте против тога. Зашто?
U zadnjim postovima se pominju zgrada Urbanistickog zavoda, iz koje se urbanisti sele, ali se ona ne rusi, i o zgradi Novog generalstaba, cija se sudba jos ne zna, ali se definitivno nece graditi nesto drugo.
 
Zele da prave stambene zgrade usred sume(to je juzni opservatorije koji je sa 3 strane omedjen sumom)

Nismo mi,vec opservatorija i njeni zaposleni,99.godine je izgoreo instrument od milion dolara i mali paviljon.Opservatorija nije rekonstruisana a ni paviljon nije ponovo izgradjen,bice uskoro konferencija za novinare zbog otvaranja muzeja astronomije u opservatoriji pa ce biti sve objasnjeno.Da ne ispadne da sirim dezinformacije :)
 
jedno pitanje - šta se nalazi na obali između tramvajskog mosta i gazele sa staorbeogradske strane kad je tu toliko nekih raspalih tegljača i gluposti i da li postoji neka namera da se to negde pomeri kako bi se dotični raspali tegljači i gluposti sklonili odatle? samo nemojte da mi kažete "da to će se desiti sa izgradnjom savskog amfiteatra" :)
 
Tu se nalazi PIM i Bagersko brodarsko preduzece, i da, to ce se rascistiti tek kad se bude realizovao projekat savskog amfiteatra.
 
lukpot":1g2muck0 je napisao(la):
Zna li iko čemu služi ova konstrukcija koja prelazi preko ulice?

[url]http://img41.imageshack.us/img41/1958/rask.th.jpg[/url]
(klik za veću sliku)

Primetio sam 3 ovakve u Novom Beogradu, napravili u poslednja 2-3 dana. Ova sa slike je u Omladinskih brigada na raskrsnici sa Jurija Gagarina, druga je u Jurija Gagarina kod buvljaka i treća na početku Brankovog.

Da li će tu stajati putokazi, kamere, ili samo reklame..?
Danas sam video da su postavili kamere na jednu od ovih
 
lukpot":3nbz549v je napisao(la):
Zna li iko čemu služi ova konstrukcija koja prelazi preko ulice?

[url]http://img41.imageshack.us/img41/1958/rask.th.jpg[/url]
(klik za veću sliku)

Primetio sam 3 ovakve u Novom Beogradu, napravili u poslednja 2-3 dana. Ova sa slike je u Omladinskih brigada na raskrsnici sa Jurija Gagarina, druga je u Jurija Gagarina kod buvljaka i treća na početku Brankovog.

Da li će tu stajati putokazi, kamere, ili samo reklame..?
Steva":3nbz549v je napisao(la):
^^ mislim da su za putokaze ili kamere ili možda obe. Da su za reklame bilo bi skandal.
relja":3nbz549v je napisao(la):
Ima i nekoliko komada u Bul. Mihajla Pupina. Ne znam kakva signalizacija može da bude (i ovako samo ubacuju semafore), a sigurno nije kao u Kneza Miloša...
shmeksi":3nbz549v je napisao(la):
Verovatno za kačenje saobraćajnih tabli i/ili kamera.
relja":3nbz549v je napisao(la):
Pa, to je ono - jedna kamera na toj raskrsnici snima saobraćaj u Jurija Gagarina iz pravca Delta sitija.
Ta kamera je postavljena na običan stub bandere. Jaaaako je mala (kao što te kamere obično i jesu).
..................
E, pa, definitivno su postavljene kamere.
Toliko su male u odnosu na cele ove konstrukcije, da se na prvi pogled ne primećuju.


EDIT ooops, Lukpot je postovao pre tri dana.
 
eh pih, ja se sve nadao da će stavljati na njih neke info table ili putokaze sa imenima ulica itd...
 
da li neko zna da li je raspisan tender za ovaj novi veliki posao na vozdovcu? da li je poznat izvodjac radova? unapred hvala
 
Ima li neko informacije ili adresu Odeljenja za pracenje i koordinaciju i upravljanje projektima?Znam da pripadaju gradu,da im se glavni operativac zove Darko Glasvas i to je to.Bio je zaduzen kad su seceni platani a i sada radi na beogradskom maratonu.
 
Da neces da ga bijes vucko salim se neka sad isto onako efikasno organizuje sadnju platana :kafa:
 
Jok,saljemo mu razglednicu,ali stvarno(nije u pitanju paket bomba a ni pretece pismo).
 
Pa pazi, neki od DUP/PDR su upravo pravljeni na inicijativu privatnika (primer, Autokomanda).

Bolje da ne dajem svoje impresije o organizacionom ustrojstvu raznoraznih institucija u Beogradu/Srbiji.
 
Vrh