Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

мало ми је нејасно да ли баџе и терасе "излазе" на кров или директно на улицу. Ако гледају директно на улицу мислим да ти не треба никаква сагласност скупштине станара већ само дозвола општине пошто је у питању реконструкција објекта, а не доградња или адаптација.
Vlado, nadam se da ce ovaj crtez pojasniti sta pokusavam da napravim. Crvena linija je postojece stanje, a plava predlog resenja za koje sam pre par dana dobio potpisane uslove u urbanizmu. Dakle, ako ja dobro uopste razumem sta je nejasno, onda badza izlazi i na krov i na ulicu ;) U svakom slucaju bi u pitanju bila rekonstrukcija objekta. Ili mozda gresim?

2irspef.jpg
 
Nesto se gradi na uglu kosovske i takovske na mjestu gdje je srusena kuca prosle godine.Pao komad fasade na slaviji kod stajalista 42
 
direktor":24j21joo je napisao(la):
Nesto se gradi na uglu kosovske i takovske na mjestu gdje je srusena kuca prosle godine.Pao komad fasade na slaviji kod stajalista 42
Da, gradi se ovo:

34xqcyv.jpg


jhwmdd.jpg


2ajuszc.jpg


10fur2w.jpg



Mislim da se negde već pričalo o tome, izgradnja je pošela još krajem 2007. (kuća je srušena u maju te godine).
 
Pa gledaj te malo pozitivno moglo je da bude gore .Da se ja pitam tu bih stavio neku slicnu toj postojecoj na koju se naslanja ali to je neki novi trip beogradskih arhitekata onaj nadogradjeni hotel u mekenzijevoj je dobio cak i neku nagradu ima izlozba u galeriji Ozon
 
Kao prvo, vidite da sam nov, tako da bih Vas zamolio da mi oprostite ukoliko tema nije na pravom mestu...

No, zanima me sledece... Sticajem okolnosti, svaki dan prolazim Bulevarom Nikole Tesle, i primetih temelje, koji se nalaze skriveni u sumici izmedju SIV-a i Usca, dakle sa desne strane (kada idete iz Zemuna ka Brankovom mostu)...

Temelji ne izgledaju novo, tako da nije to nesto od pre godinu, dve, bar mislim... Uglavnom, zanima me - da li iko zna sta je to... Da li je to trebalo da bude nekakva zgrada ili nekakav pomocni objekat za SIV?

fyki90.jpg


Unapred hvala na odgovorima!

(ukoliko tema nije u prigodnom podfoumu, premestite je :))
 
Trebalo je da bude Muzej Revolucije, zapocet i napusten pre vise od dvadeset godina...
 
bigvlada":2wnn64j5 je napisao(la):
imaš više sličica na temi o ukletim objektima. Nemoj šetati po gradilištu, opasno je.
Mozes li da 'bacis' link, posto preko search-a nisam uspeo nista da pronadjem.

Inace, koliko shvatam, tu postoji i podzemni deo?!
 
Veliki pozdrav svima. Imam jedno pitanje. Kako bih mogla da saznam da li ce zgrada u kojoj imam stan morati da se rusi da bi se novi urbanistickih planova BG-a sproveli u delo.Niko nema tacnu informaciju a mozda se nismo obratili pravim ljudima. Zgrada se nalazi na uglu Pozeske i Zrmanjske ulice na Banovom Brdu pod adreson Pozeska 18, preko puta Sumarskog fakulteta.IDa li neko zna nesto vise o ovoj "vojnoj tajni"??Hvala svima puno.
 
Divno, hvala vam puno. nadam se da cete saznati nesto vise o ovoj zgradi. Pozdrav.
 
Malo obavjestenje u opstini Vracar Njegoseva 77 otvorena izlozba fotografija Beograd nekad i sad fotografije su donosili beogradjani u nekoj akciji DM drogerija .Mislim da vrijedi otici i pogledati :vops:
 
uaemaria":2joxw2iz je napisao(la):
Veliki pozdrav svima. Imam jedno pitanje. Kako bih mogla da saznam da li ce zgrada u kojoj imam stan morati da se rusi da bi se novi urbanistickih planova BG-a sproveli u delo.Niko nema tacnu informaciju a mozda se nismo obratili pravim ljudima. Zgrada se nalazi na uglu Pozeske i Zrmanjske ulice na Banovom Brdu pod adreson Pozeska 18, preko puta Sumarskog fakulteta.IDa li neko zna nesto vise o ovoj "vojnoj tajni"??Hvala svima puno.
Moraš da sačekaš da se prvo uradi Plan detaljne regulacije bloka između ulica gde se tvoja zgrada nalazi. Za sada je samo doneta Odluka o izradi Plana detaljne regulacije prostora između ulica Zrmanjske, Vase Stajića, Paštrovićeve, Vladimira Radovanovića i Požeške i tvoja zgrada je obuhvaćena tim planom (Službeni list grada Beograda br. 32/08) kao i Odluka o izmeni Odluke o izradi Plana detaljne regulacije prostora između ulica: Zrmanjske, Vase Stajića, Paštroviceve, Vladimira Radovanovića i Požeške. (Službeni list grada Beograda br. 51/08).
Posle izrade Plana od strane kuće koja bude odabrana za taj posao, Plan će proći sledeću proceduru - biće na javnom uvidu u Skupštini grada, Trg Nikole Pašića 6 a potom i na javnoj raspravi. Dakle, prati malo priču oko toga, sigurno će biti u medijima (Studio B ili na internetu kao i u štampi) i obavezno idi na prezentaciju Plana koja će biti, kao i uvek kada su PDR u pitanju u holu zgrade na Trgu N.Pašića 6..
Budući da se radi o zgradi koja nije mala, čini mi se Po+Pr+4 ili 5, nisam siguran da će doći do rušenja jer ne izgleda da se tu treba praviti neki veći infrastrukturni objekat. Nisam siguran, zato prati medije.
Pozdrav.
 
Hvala vam neizmerno na odgovoru, savetima i na vremenu koje ste ulozili da bi ste prikupili informacije i odgovorili.

Odluke o PDR-u i promene tih odluka itd. sam jos ranije pronasla na internetu ali posto je izrada plana poverena CEP-u, Zahumska 34, BG ciji website jos uvek ne postoji tj. u izgradnji je. :) pitam se da li ta firma uopste i postoji...kako je moguce da nema website????Posto trenutno ne zivim u BG-u tesko da mogu da dodjem do informacije.Ipak,pokusacu preko prijatelja ili ostalih stanara ove zgrade.

Praticu vesti na internetu.Nadam se da mi informacija nece promaci i da cu uspeti da prisustvujem prezentaciji PDR-a ili barem neko od komsija.

Pozdrav vama i svim ostalim divnim ljudima koji nesebicno dele svoje znanje i ideje s gradjanima na ovom websajtu.
Marija
 
uaemaria":xw6yzd0b je napisao(la):
Hvala vam neizmerno na odgovoru, savetima i na vremenu koje ste ulozili da bi ste prikupili informacije i odgovorili.

Odluke o PDR-u i promene tih odluka itd. sam jos ranije pronasla na internetu ali posto je izrada plana poverena CEP-u, Zahumska 34, BG ciji website jos uvek ne postoji tj. u izgradnji je. :) pitam se da li ta firma uopste i postoji...kako je moguce da nema website????Posto trenutno ne zivim u BG-u tesko da mogu da dodjem do informacije.Ipak,pokusacu preko prijatelja ili ostalih stanara ove zgrade.

Praticu vesti na internetu.Nadam se da mi informacija nece promaci i da cu uspeti da prisustvujem prezentaciji PDR-a ili barem neko od komsija.

Pozdrav vama i svim ostalim divnim ljudima koji nesebicno dele svoje znanje i ideje s gradjanima na ovom websajtu.
Marija
CEP postoji i radi. Neki od mojih kolega su tamo radili. Uzgred, šta je vas stanare navelo na pomisao da bi zgrada trebalo da se ruši?
 
Ljudi, hitno mi je potrebna sledeća slika, saobraćajna tabla beograda koja je prekrižene tj. znači da ste napustili beograd, ako neko ima neka okači ovde što pre.

Hvala unapred.
 
Na izlazu u Borči ima onako vrabac pored Beograd i ispod piše Srećan put na srpskom, francuskom i mislim nemačkom.
A sa druge strane table isto, samo Dobrodošli. :D
 
Imam jedno pitanje oko ulice Strahinica Bana, er sam cuo da treba da je poplocuju i to imace poseban dizajn.... interesuje me kada ce se to desiti?
 
^^^

Nece uskoro, mislim da nije pominjana u programu rekonstrukcije za ovu godinu. Primetices da je Strahinjica Bana jedina nepoplocana ulica u tom kraju. Prema nekom arhitektonskom konkursu od pre 5-6 godina, ulica bi jednim delom ka Skadarliji bila zatvorena za saobracaj, celom duzinom ulice bi se u sutertenu nalazila podzemna garaza, a trotoari bi bili siroki i poplocani. Na nekoliko raskrsnica bi bile uredjene male pijacete. Ali kao sto rekoh, nista od toga u skorije vreme.
 
Hello! I apologize for the english language...

In your opinion is it possible for a Swiss or Italian construction company to work in Belgrade or surrounding?
The authorities are open towards foreign companies or the bureaucratic difficulties are difficult?
I have see that many companies work in Belgrade but i don' t know the conditions for begin to work in Serbia

Thanks for the answers
 
I feel that it is quite possible. It depends on the size of your operation. Large scale firms seem to not have an issue, and there are a bunch of EU and non-EU investors in the real-estate market. The major bureaucratic hurdle is the approval time for projects - somewhere around 200 days. There is talk of the City making that shorter in the coming months, but I wouldn't hold my breath. Property is pretty much taken up, so if you plan to develop, surrounding areas might be a safer bet, unless you want to get into a bidding war with local firms.
For small-scale firms, things might be more difficult, simply because the projects won't get much attention from the city officials, which will make things go slower. In terms of public corruption to get this dine, I feel like the city is on par with others of that size in Eastern Europe.

I'm sure others with more experience can contribute something else.. Hope that helps.
 
Vrh