Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

O kako volim te proizvoljne interpretacije naucnih radova od strane priglupih senzacionalistickih novina...voleo bi da znam po kom se to kriterijumu odvajaju anticki makedonci od Helena npr., i kako oni to sad znaju da su ovi bili drugaciji od onih, da nisu otisli u 5. vek pre Hrista pa brojali krvna zrnca...

Mogu da se kladim da se u tom radu koji se citira (ako je ozbiljan, naucni rad) verovatno i ne spominju odrednice tipa "Iliri" i sl., vec da se samo navode odredjene haplogrupe i procenti. Jedno je govoriti o distribuciji haplogrupa i predpostavkama koja je odakle dosla, koliko dugo je tu i sl., a sasvim drugo lepiti etikete tipa "ovi su 30% Sloveni" ili "ovi su 20% Iliri". I pazi ovo, "Fenicani"...verovatno se radi o nekom haplotipu koji je u velikim % prisutan u Libanu i okolini npr., sto naravno ne mora da znaci da su u Srbiji postojale fenicanske kolonije...eh, novinari i nauka - cesto to ne ide zajedno...bar kada su pitanju publikacije tipa 24 sata
 
Nisam mogao da nađem original, tako da sam stavio samo ovo. Ne verujem da bi prosečan čitalac razumeo nešto komplikovanije od ovoga. Članak je bio u funkciji da na Balkanu (ali i bilo gde u svetu) nemaš etničku grupu koja ima samo jedan narod kao pretke.
 
Ovaj prizor sam zatekao ispred svoje zgrade pre neki dan...

35mnqza.jpg


Ako se ne vidi dobro, čovek je uzeo jedno javno parking mesto ispred ulaza i ugradio blokator kako bi samo on mogao tu da parkira.
Hteo bih da pitam, da li je on imao ikakav zakonski osnov da ovo uradi? Kako bi to moglo da se proveri?
Ako nije, šta može da bude sledeći korak? Pisati dopis opštini ili Gradu?
Nije da mi je pristup tom mestu toliko potreban, nego mi smeta ljudska bahatost i kršenje zakona.
 
^^^ Taj problem se vrlo lako rešava, treba se samo obratiti inspekciji u 27 marta 43-45. Video sam da je bilo reportaža na raznim gradskim vestima o problemu tog tima i uglavnom se to brzo rešava na štetu onog kome je ta ideja pala na pamet.
 
Niti taj bednik placa to mesto. Djubre jedno. Ima ih milion u gradu. ACR, obavezno se obrati inspekciji gde ti je goldstein preporucio cisto iz principa da st*** nauci. Kad smo kod stoke, moje komsije i dalje peru tepih na krovu zgrade u 21.veku dok postoji servis za pranje tepiha uz manje muke a kosta ni 30evra i isto tako peru i namestaj (joj zemljo otvori se!!) ..(naravno secate se i mojih prica da izvode kucice da kake i piske na krovu a vala i deca im se sankaju i voze biciklu na tom istom krovu??!!!)...ne bi mi smetala uzasna buka od tutanjave na krovu ali redovne poplave koje imamo od kise PLUS pranje tepiha iako je napisano molim vas ne radite to, imamo poplavu na plafonu u stanu e to mi vec smeta...upravo to je ista prica kao i ovo grabljenje parking mesta o kome ACR prica. Sebicnosti i bahatost naseg naroda, plus dosli su iz p...materine, seljaci su ostali u dusi...Krov je radjen 4.puta i malo se stanje popravilo a ne secam se da sam kao klinka vozila bajs na krovu. Za sankanje-no comment!
 
Ivana, a onda su otišli kolima na nasip da se malko razonode. (izvini ali jače je od mene)
 
taj scenario je veoma moguc... :cool: jel ako se sankaju i voze bajs na krovu, ko zna sta jos izvode gore...eh tezak je zivot nas beogradjana pored takvih komsija :/
 
Uh zanima me da li ce ikada neko u ovom gradu nakon izbora ocistiti ulice? Gazela unistena SNS plakatima, katastrofa oko arene takodje. Zasto se ne povecaju kazne?
 
Na koliko se tačno brda Beograd nalazi? Nešto mi se po glavi vrzma brojka od 29, ali nisam siguran. Isto tako, koliko postoji/je postojalo reka u Beogradu?
 
Za brda nisam siguran mislim da je manje a rijeke 3 ostale i jedno jezero sa tedencijom dobijanja jos jednog ada huja :kafa:
 
E ljudi ja sam novi u ovom forumu mogu li ja da znam kada ce produziti trolejbuske lineje u beogradu??? :violina: :gobb: :grand:
 
little lightning":2h1v1hrd je napisao(la):
Imaš na ovim linkovima kontakt telefone i ostalo iz GRADSKOG SAOBRAĆAJNOG PREDUZEĆA koje je nadležno za gradski prevoz i odakle eventualno mogu da ti odgovore na pitanje.

http://www.gsp.rs/informacije_o_saobracaju1.htm
http://www.gsp.rs/pisite_nam1.htm

Ako ti oni ne odgovore, neće niko. Pomiri se s tim.
Mislim da ingerenciju nad pitanjem uvođenja nove linije (pa i postavljanje mreže u slučaju trolejbusa) ima isključivo Direkcija za javni prevoz ili kako se već zove... GSP se tu ne pita mnogo.
 
Otkud u centru Bg ovaj okultni masonski simbol Kukasti Krst u parku kod nove zgrade Narodne Banke Srbije?

 
Парк Мањеж... Већ је било расправе око овога... Кад мало боље погледате, видећете да није у питању кукасти крст него 2 коцке једна у другој, постављене под углом од 45 степени ;)

ЕДИТ: Узгред, БГ је пун масонских симбола, погледајте само зграду техничких факултета, или зграду САНУ у Кнез Михајловој, са све витражима на којима су неки витезови, док се директно испред улаза у зграду налази београдски меридијан означен засеченом масонском приамидом :laugh:
 
Михаило":1v0xx5n7 je napisao(la):
Парк Мањеж... Већ је било расправе око овога... Кад мало боље погледате, видећете да није у питању кукасти крст него 2 коцке једна у другој, постављене под углом од 45 степени ;)
jesu kocke ali postoje krakovi
 
Михаило":2znhjbqz je napisao(la):
ЕДИТ: Узгред, БГ је пун масонских симбола, погледајте само зграду техничких факултета, или зграду САНУ у Кнез Михајловој, са све витражима на којима су неки витезови, док се директно испред улаза у зграду налази београдски меридијан означен засеченом масонском приамидом :laugh:


 
meni je jako kul đavo na banderi kod skc-a. O_O

:D

oduševih se kad videh.
 
Primetih na ovoj slici sa SSC-a da se ova zgrada levo ili sprema za rusenje ili za obnovu (ili je jednostavno bilo mnogo vruce :) ). Da li zna neko sta je u pitanju?

200592.jpg
 
Vrh