Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Везано за градилиште на Карабурми у Миријевском булевару начуо сам да ће се ту изградити Меркур.
Извођач радова Енерго Гроуп
 
mmilos":24brgw90 je napisao(la):
je l' neko zna proceduru pretvaranja dvorisnog prostora u parking ...

.... da se deo finasiranja obezbedi iz opstinske uprave ili jkp 'parking servis'...
Procedura je jednostavna : 'Skupština vlasnika zgrade' donese Odluku da se taj prostor
uredi kako hoćete i predvidi način finansiranja, tj. prikupljanja novca od vlasnika zgrade.

Opštinska uprava u nakim slučajevima dotira projekte 'Skupština', ali uglavnom vezane
za fasade, krovove,liftove,..tj. bitne delove zgrade, a za neki parking nema šanse.
JKP 'Parking servis' gradi parking samo tamo sa kojeg posle naplaćuje parkiranje.

DUP u ovom slučaju nije bitan i mnoga dvorišta su vlasnici uredili na razne načine.
Bitno je da sakupite novac i uložite sopstvani rad, jer to ćete koristiti isključivo vi iz zgrade.
 
dragan":h6bgz3jf je napisao(la):
mmilos":h6bgz3jf je napisao(la):
je l' neko zna proceduru pretvaranja dvorisnog prostora u parking ...

.... da se deo finasiranja obezbedi iz opstinske uprave ili jkp 'parking servis'...
Procedura je jednostavna : 'Skupština vlasnika zgrade' donese Odluku da se taj prostor
uredi kako hoćete i predvidi način finansiranja, tj. prikupljanja novca od vlasnika zgrade.
je l' bi to moralo negde da se prijavi?
 
Dvorište,tj. ta parcela, pripada vlasnicima zgrade i oni donesu Odluku
da ga 'urede', ozelene ili stave kocke na kojima će se parkirati.

Pošto vi nemate nameru da zidate neke garaze, onda vam Prijava radova
i ne treba, ako je samo postavljanje betonske galanterije za parkiranje.
To nije neki zvaničan parking ( javni) već interni za vaše potrebe.
 
dragan":1502qp5g je napisao(la):
Dvorište,tj. ta parcela, pripada vlasnicima zgrade i oni donesu Odluku
da ga 'urede', ozelene ili stave kocke na kojima će se parkirati.

Pošto vi nemate nameru da zidate neke garaze, onda vam Prijava radova
i ne treba, ako je samo postavljanje betonske galanterije za parkiranje.
To nije neki zvaničan parking ( javni) već interni za vaše potrebe.
tako sam i pretpostavio. hvala :)
 
Ambassador @Belville":1ndvlmel je napisao(la):
Juče mi je drugarica rekla da je sulušala Đelićevo predavanje iz fin. matematike na Matematičkom, i da je on rekao da će budući Matematički fakultet biti u/oko Univerzitetskog sela i da će biti useljen kad se zavrvši Univerzijada. Nije ništa tačno znala da mi kaže, da li neko ima detaljnije podatke vezane za ovo?
Pitaću u ponedeljak Sekretarijat tog fakulteta gde se tačno sele - ako se sele.
 
Шта се гради на Падини на месту где је некада био Макси?
 
Unapred se izvinjavam ako ponavljam vec sazvakanu temu ali ja zaista ne mogu je nadjem na ovom forumu, ako uopste postoji. Naime, da li neko zna nesto dokle se doslo u projektu prosirenja hotela Moskva prema Balkanskoj ulici i gde bi eventualno mogli da se nadju planovi projekta, 3D ili sta god?
 
ada huja":1gx571v5 je napisao(la):
Шта се гради на Падини на месту где је некада био Макси?
OGROMNI izlozbeno prodajni salon BMW-a.
 
past":2l1rhtp1 je napisao(la):
Unapred se izvinjavam ako ponavljam vec sazvakanu temu ali ja zaista ne mogu je nadjem na ovom forumu, ako uopste postoji. Naime, da li neko zna nesto dokle se doslo u projektu prosirenja hotela Moskva prema Balkanskoj ulici i gde bi eventualno mogli da se nadju planovi projekta, 3D ili sta god?
Jos uvek se nista ne zna o tome. Prema poslednjim "informacijama" prosirenje bi eventualno pocelo posle Evrovizije, ali ne postoji nista konkretno sto bi to potkrepilo. Renderinga nema, kao ni projekta.

Inace, imas temu "hoteli Beograda" pa bi se informacije, da ih ima, tako pojavile. Povezana tema je "Славија - Краља Милана - Теразије".
 
Izvinjavam se, jedno pitanje pre nego sto napustim sajt veceras..
Da li neko zna sta se radi u parku preko puta Tirsove bolnice? nije mi jasno a nema table pored...
Da li su tu bolnicu renovirali jos pre? Ja sam nekada zivela u tom kraju...kralja milutina, blizu Klinickog centra.
...A kad ce i taj centar da srede? Slova se raspadaju sa zgrade ali to je najmanje sto se raspada. Nikad skoro ne odlazim u taj kraj a inace je super kraj...pa i ne znam sta ima novo. Sad nisam u BG, i necu biti do leta pa ne mogu da saznam.
Hvala.
 
Cao.
Da li neko zna ako ce se ikada sredjivati Cumicevo sokace, koje je inace bilo hit 90ih a sada je bas zapusteno sa nekim bednim radnjama...moglo bi se tu lepe bastice napraviti leti..da poplacaju sve okolo i stave vestacku travu na nekim provrsinama pored..itd..
 
ivana-bg":168c1xqp je napisao(la):
Cao.
Da li neko zna ako ce se ikada sredjivati Cumicevo sokace, koje je inace bilo hit 90ih a sada je bas zapusteno sa nekim bednim radnjama...moglo bi se tu lepe bastice napraviti leti..da poplacaju sve okolo i stave vestacku travu na nekim provrsinama pored..itd..
bilo je neko govorkanje o tome pre 2 godine, ali nista konkretno koliko mi se cini, samo znam da su neki japanci tu vrsili neka istrazivanja oko 2001. i da su ustanovili da se ispod zemlje na tom delu nalaze neka geo-termalna izvorista ili sta vec od kojih bi, ukoliko se tu napravi neki objekat koji bi iskoristio njihov potencijal, mogao da se snabdeva pola Beograda elektricnom energijom i da su se krstili zasto mi to ne iskoristimo. Koliko su sve te informacije tacne, stvarno ne znam, ali znam da su se neke od tih prica pojavljivale u javnosti
 
Hvala Shmeksi.
Zasto je onaj Interex na Konjarniku stao? Da li tu ima nekog spora? vec ga dugo grade..mozda 3godine i vise.
Kazi mi drug da su one kucice na uglu Makenzijeve i Knjeg.Zorke (bivsa I.M.ulica) poceli da ruse danas...Mada, ja znam da su to pre jedno godinu ipo poceli da rasciscavaju sa bagerom i onda stali. hm... Mozda je sada ozbiljnije.
Isto tako, zar nisu bili rekli da ce u srp.vladara da ciste one kucice do kraja zime? i to je stalo..
Pozdrav :)
 
Dobar dan dobri ljudi,mesecima pratim ovaj forum i nisam do sada imao potrebu da se registrujem jer bi se uvek nasao neko ko bi imao prakticno isto misljenje kao ja:)

Elem,da predjem na stvar,zna li neko sta se desava sa silikonskom dolinom u zvezdarskoj sumi to jest onoj zgradi koja je 80tih godina pravljena pa nikako nije zavrsena?Ima li nade za nju ili ce nastaviti da trune?
 
Dobrodošao!

Što se tiče tog kompleksa, u zadnje dve godine su (ne sećam se da li gradska ili republička vlada) u par navrata stidljivo spominjali mogućnost da to završe i da taj poslovni prostor bude biznis inkubator. Pošto ih još nisu srušili, a ni počeli da grade nešto drugo na toj parceli, ja sam optimista. Dobro je što si ovo sada spomenuo, mogli bi i sudbinu tog kompleksa da stavimo na spisak pitanja kandidatima za gradonačelnika.
 
Hvala na odgovoru.Ne bi bilo lose,mada pretpostavljam da imaju vaznija posla jer se bore oko metroa i mosta na adi i ove obilaznice.U svakom slucaju od viska ne boli glava :)
 
Imam jos jedno pitanjce.
Zgrada sa desne strane bulevara Kralja Aleksandra,kod okretnice 46 i 55ice,to jest kod cvetkove pijace.Godinama je zavrsena spolja ali nikako da je otvore i sklone ograde.Zna ni neko o cemu se radi?Ja sam nacuo nesto da je njen vlasnik karic ali nisam siguran u to.
 
Gospon vlasnik aka sallad man uziva u Rusiji a sta je sa zgradom,mislim da li ce biti prodata,licitirana ili kako to ide?Laik sam po tom pitanju.
 
Da li iko zna koja se zgrada gradi na Studentskom Trgu,pored zgrade Banke Inteze i Kolarca?Vec duze vreme radovi ne napreduju i nije istaknuta nikakva tabla ili obavestenje .....???
 
Hm... na mestu tog objekta se od recimo 2000. godine gradio slicaj objekat, koji je projektovao Brana Mitrovic, medjutim, u sivoj fazi (kostur zgrade je postojao, kao i krov, i krenuli su sa fasadom) je objekat srusen da bi krenula izgradnja ovoga sto danas tamo imamo. Misteriozni objekat u svom portfoliu ili medju projektima niko do sada nije objavio, tako da nekih konkretnijih informacija nema. Pricalo se da ce biti neki hotel, ali da li je to tacno i sta ce na kraju tacno ispasti, pitanje je..

Mozda ovde neko na forumu ima vise informacija..
 
durlevic":11pccs7f je napisao(la):
Da li iko zna koja se zgrada gradi na Studentskom Trgu...
Taj objekat sam slikao ( ima negde na forumu), a kako su mi rekli radnici i

neki predradnici, gradi se hotel - što je moguće prema visini i rasporedu u unutrašnjosti.
 
Da li neko mozda zna da li postoji neki plan da se sredjuje onaj deo ispod Balkanske ulice koji vodi do zeleznicke stanice i vlade ..ne znam tacno ime ulice..ali taj deo isto vodi ka izlazu na Brankov most...npr.tu ima par stambenih zgrada ali uglavnom dosta kucica i nekako neiskoriscenog prostora...zasto se investitori ne upute tu npr.za neke zgrade i garaze itd...ili bar da se poplacaju ulice...mozda je ovo glupo pitanje ..ne znam ali uvek me interesuje kad god prodjem tu jer ipak je to skoro sam centar i nekako mi se cini da nikako ne sredjuju balkansku i ispod taj deo osim sto su sredili ulicu k.natalije. kad budem dosla u bg, slikacu te dve tri ulice koje se ukrstaju jer ne znam kako da objasnim na koji deo mislim.
 
Vrh