Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Ajd još jednom : investitor prvo mora da dobije saglasnost na 'Idejni projekat'
koji je vrlo jednostavan i bez detalja, ustvari samo crtež da bi se videlo da li
su ispunjeni uslovi iz DUP-a u vezi spratnosti i zauzetosti parcele - ništa više.

Dobar 'crtač' ( kao jedan moj prijatelj :) ) uz pomoć posebnog programa može
tu kulu od 35sp. da nacrta za 3-4 sata u sva 4 preseka i spoljim izgledom.
A, ako treba da je skrati za 10sp., to može za 5min. - ako su isti spratovi.

Tek kad se dobije ta Saglasnost na IP počinje da se radi 'Glavni projekat'.
A, on se i predhodno traži, kao jednostavan crtež, da se ne bi morao menjati GP.

Stvar je u nečem drugom : u 'Delti' ... koja navodno hoće da ide na londonsku berzu
gde je transparentnost celokupnog poslovanja velika, a ovde se ponašaju autistički.
Kad uporedimo njihove razne najave sa lepim sličicama i situaciju na terenu
može se zaključiti da Oni samo prave sebi marketing za te lokacije.
 
OK, verujem ti Dragane.

Anyway, sta god mislili o Delti, ne treba bas i da je posipamo ****, jer su ipak po broju kvadrata najaktivniji investitor u BG-u.
 
I sta sad,ispalo je da se ja opterecujem deltinim i mpcovim planovima(!?)hehe.Homer,zabole i mene,veruj mi,da se tako socno izrazim.Nisam to pitao jer imam potrebu da stalno vracam te prazne teme u prvi plan.Vreme je kada bi trebalo po najavama da pocne gradnja u tom bloku,pa me interesovalo da li neko zna nesto o tome...
Prevelik je ovo form da bi se bas uvek "citalo izmedju redova",a i nema potrebe kad imamo dragana:)I sta ti je falilo da cujes tu pricu o proceduri crtanja idejnog,glavnog projekta...?:)Hvala dragane.
Na zalost,u zadnje vreme se ovde sve vise prica o omiljenom fast food lancu,omiljenoj robnoj marki,cenama nekretnina i slicno...i to na temama koje za to nisu predvidjene-dok ih steva nije premestio na prikladnija mesta. ;) Pa ni jedan delegat nije tamo uocio nepravilnosti:)Homer,bio si mi drag do sada,ne kvari to... :D
 
Homer Jay":23jya78p je napisao(la):
Anyway, sta god mislili o Delti, ne treba bas i da je posipamo ****, jer su
ipak po broju kvadrata najaktivniji investitor u BG-u.
Ja ih ne 'posipam', već samo konstatujem razliku između reči i dela.

Što se tiče izgradnje kvm. u Bgd., uporedi ih sa 'MPC Properties'.
 
:D sorry, kingdome, nekada imama kraci fitilj, pa umem da budem malo "komplikovan"... to je bio vise eufemizam da kazem da se nista ne desava, tj. da kao i sve ostalo u ovoj zemlji, to stoji u mestu.
Zato i ljudi pricaju o robnim markama i sl. jer nema velikih projekata (sem u sveskama, na papirima, itd....) iskreno, koliko god sam mu se ranije radovao, razocaram se kada dodjem na forum i vidim da je jedina boldovana tema Bellevile...


E sad, majore, iako iskreno vise gotivim MPC-ove projekte, Deltu vadi prosta cinjenica sto ima izgradjen Delta city i sto je suinvestitor u Belleville-u.... I MPC kao i Delta ima vise projekata na papiru, nego u realizaciji (BIGZ, Blok 11a...), malo ih je izvadilo to sto su preuzeli dva projekta HYPO grupe - Kalemegdan park apartmane i Tri lista duvana.... Anyway, cerace se oni jos, i sto vise to bolje za nas.... I ne samo oni, vec i Zepter, Verano, svi Izraelci, a Boze zdravlja i Austrijanci, Italijani, Ameri, Rusi, Kinezi, Japanci, Francuzi, Shvabe....
 
Delta ima izgrađen 'Delta city' i gradnju u toku -1/2 'Bellevile', ali koju je otela PORR-u.

MPC Properties ima U2 i ostalo što si nabrojao, ali kao samostalan investitor i sada
sa novim suvlasnikom 'Merrill Lynch' sa 25% - on je moogo ozbiljinji graditelj od Delte.

Preba pomenuti i GTC : Park Apartments, 19Avenue, GTC House i GTC Square.
I oni su bolji od Miška, jer grade kao samostalan investitor, već dokazan u svetu.
 
Blok 20 kao i Delta Planet nece pocinjati sa gradjevinskom sezonom. Planet eventualno krajem godine (ima nekih neresenih momenata), a blok 20 isto ne pre jeseni. Na zalost :(

Sto se tice kula uz PLanet na Autokomandi, stvarno im je skresana visina, ali Delta ima odobrenu maximalnu odobrenu kvadraturu koju onda moze da spakuje u jedan "debeo" objekat sa manjom spratnoscu.
 
Nenad":3cmeep1d je napisao(la):
Blok 20 kao i Delta Planet nece pocinjati sa gradjevinskom sezonom. Planet eventualno krajem godine (ima nekih neresenih momenata), a blok 20 isto ne pre jeseni. Na zalost :(

Sto se tice kula uz PLanet na Autokomandi, stvarno im je skresana visina, ali Delta ima odobrenu maximalnu odobrenu kvadraturu koju onda moze da spakuje u jedan "debeo" objekat sa manjom spratnoscu.
Kao sto sam i pretpostavljao za Planet, nego Nenade jel' moze to malo detaljnije koji su to nereseni momenti?
 
Imovinsko pravni odnosi. A nezaboravimo: tu se nalazi i spomenik Jevrejima koji bi nekako morao da se uklopi u celinu (ovo vazi i za UMP).
 
Upravo ono o cemu sam i pricao na temi "Deltini projekti", ali su me ubedjivali u suprotno, nazalost ispade da sam ipak bio u pravu. Necu vise o Delti na ovoj temi :rolleyes:
 
Pa to je bilo pitanje u vezi grada :) Tako da slobodno mozes da ga postavis
 
thx za info, nenade

ALI

!@$%@#^%@&R$TY@& i Bobicu, i Miskovicu i celom Gradu, Republici i svima redom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
No probs... Ali sa €@!!?**### kreni od Republike posto ona mora dobrano da sazri i da se reformise... Samo pogledaj sta sve moras da uradis za gradjevinsku dozvolu, tj. koga sve moras da potplatis, za koliko stotina resenja i potvrda i cega li vec... A o politici i teranju investitora na veliko da ni ne pricamo..
 
Imovinsko-pravni odnosi mogu da se reše za jedan dan - ako hoćeš da platiš cenu.
Za Deltu to i nije neki problem, ako hoće da plati fer cenu. ...e,sad ako neće, onda ...

Za velike i značajne objekte, svi papiri se daju preko reda i to legalno - u Sekretarijatu.
Isto tako je i u drugim institucijama, pa ni to ne može biti neki izgovor .... za bilo koga.
Čak i Direkcija dozvoljava plaćanje obaveza za građ.zemljište - na rate.
 
Pa, verovatno bi oni i resili to za dan, ionako imaju skoro celu politicku scenu na patnom spisku (nema razloga da se pravimo ludi, u svim zemljama velike firme lobiraju kod parlamentarnih stranaka, cak su i Aristotel i Platon pisali o korumpiranosti u antickom modelu demokratije).... Verovatno nije problem zemljiste koje pripada Autokomandi, jerbo su je oni na tenderu legalno kupili, njihovo je i mogu da rade sta god hoce i sta im dozvoljava DUP, ali cini mi se da njihov Planet prelazi uveliko granice preduzeca Autokomanda, i verovatno ima neko na okolnom zemljisto ko steze (Nenade?).... Uhvatio me smehotres kada su rekli da je problem kod izgradnje silazne rampe ka Nisu, na toj istoj Autokomandi, bio u imovinsko-pravnim odnosima... Gradu je trebalo samo 30 godina to da resi, ako Misko bude malo efikasniji eto nama Delta planeta 1. novembra 2030. :D

Zamisljam onog cicu iz "Ko to tamo peva" koji kaze "dalje neces moci" i doziva decu "decooo-ooo-ooo!!!!"... "Bushi, hahahahah. Bushi, hahahhahah"..... OMG, poludeo sam skroz :D
 
Homer Jay":1vl4gxq1 je napisao(la):
...ali cini mi se da njihov Planet prelazi uveliko granice preduzeca Autokomanda,..
Ako prelazi, kako su onda mogli da rade idejni projekat na tuđoj lokaciji.

Ako ne prelazi, zašto kao svaki ozbiljan građevinski investitor, neograde svoju lokaciju.

Ako im treba još placa, zašto ga neplate po tržišnoj ceni. ... ima mnogo pitanja sa Deltom.
 
Изгледа да се у Таковској припрема још једно градилиште одмах поред зграде ефг банке.Исекли су огромно дрво које је ту стајало а почели су и да руше страћаре које су ту налазе.Остаје да се види шта ће се изградити.
 
Jedno pitanje: Sta se gradi na uglu ul. Salvadora Aljendea i Mirijevskog bulevara na Karaburmi? Ako neko zna neka sto pre izvesti:)
 
Добро вече.
Да ли неко зна шта је са идејом преуређења улице Страхињића бана? Говорило се о проширењу тротоара, затварању коловоза осим за станаре итд.
 
@beaver
Pa ne desava se nista. U principu je postojao plan da se ulica zatvori i poploca, tj. pretvori u pesacku zonu, medjutim, javio se problem parkiranja. S obzirom na to da se taj plan pravio pre jedno 5 godina, a tada jos uvek nije postojala gradska strategija za razvoj parking prostora, tj. podzemnih garaza, do njegove realizacije nije ni doslo. Mozda sada kada se zna gde podzemne garaze mogu da se grade i ko moze da ih gradi, mozda se prica o St. Bana ponovo pokrene.
 
je l' neko zna proceduru pretvaranja dvorisnog prostora u parking stanara zgrade, uz pretpostavku da se obezedi saglasnost 50% +1 m2 vlasnika stambenog prostora?

i da li mislite da je moguce da se deo finasiranja obezbedi iz opstinske uprave ili jkp 'parking servis', posto se projekat poklapa sa akcijom resavanja parkiranja u centru grada?
 
kingdom":3l49vnvn je napisao(la):
Jedno pitanje: Sta se gradi na uglu ul. Salvadora Aljendea i Mirijevskog bulevara na Karaburmi? Ako neko zna neka sto pre izvesti:)
Не гради се ништа зато што се те две улице не укрштају :) можда на углу Пере Ћетковића и Мир.Булевара?
 
@mmilos
Pitanje je da li je taj prostor po GUP-u i DUP-u (ako postoji) predvidjen za zelene povrsine, jer ako je tako, onda parking moze da se radi samo sa gradjevinskom dozvolom, za koju bi morao da se menja DUP ili regulacioni plan (a procedura je zeznuta). Ako je prostor pak predvidjen za garaze ili parking mesta, onda to nije problem, mada ako bi se parking odnosio samo na stanare te jedne zgrade, ne verujem da moze da se racuna na pomoc od parking servisa ili opstine.
 
"Ada Hujo" nisi u pravu, "Kingdom" je ispravno rekao naziv raskrsnice.... :) Inace za sada ravnaju teren bagerima, ali jos uvek nema table sa obavestenjem....
 
Nenad":2xzn293q je napisao(la):
@mmilos
Pitanje je da li je taj prostor po GUP-u i DUP-u (ako postoji) predvidjen za zelene povrsine, jer ako je tako, onda parking moze da se radi samo sa gradjevinskom dozvolom, za koju bi morao da se menja DUP ili regulacioni plan (a procedura je zeznuta). Ako je prostor pak predvidjen za garaze ili parking mesta, onda to nije problem, mada ako bi se parking odnosio samo na stanare te jedne zgrade, ne verujem da moze da se racuna na pomoc od parking servisa ili opstine.
hvala na odgovoru :)

to se proverava u direkciji za gradj. zemljiste?

uh, sumnjam da je predvidjen za parking, a zelenila ima, samo s godinama to pocinje da lici na dzunglu obraslu korovom. niko se ne bavi tim dvoristem (u smislu baste), a prostor je sasvim dovoljan da namiri potrebe stanara.
a za pomoc sam pitao jer je interes i grada, 10-ak nasih automobila bi se sklonilo sa ulice i oslobodilo parkiranje u drugoj zoni.

hvala u svakom slucaju.
 
Vrh