Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Pre bih reko da su vlasnici onih kuca sekli a zima je i na šljunkari..., ne bih se iznenadijo da se radi o čistoj šumskoj krađi....
Pretpostavka : Površina podeljena sa brojem kuca i proteklim vremenom taman svakome po desetak kvadrata....
Najverovatnije šumari nisu davno kontrolisali taj kraj a možda jesu, ali domaća ljuta baš dobra... :vops:

Povodom takve štete koja čije razmere se vide i iz vazduha , normalno je očekivati reakciju i javnuo saopštenje nadležnih....
Pitanje je da li n a d l e ž n i rade svoj posao :laugh: :lool: :laugh:
 
Nisu oni 100% a i to su mahom vikendice, te većina ljudi dolazi leti. Bile su čitave mašinerije tu i drva su iznošena sa druge strane (ka Crvenki). Ujedno je bio i neki kontejner ispod nasipa u pravcu Crvenke gde su se radnici okupljali. Ima tu šumara itekako, viđam Lade (džipove Srbijašuma) skoro svaki put kad vozim na taj kraj (bilo ispod nasipa, bilo kod Dunava).

I mene sad interesuje razlog seče, ali je pretpostavka da su ljudi odatle posekli toliku količinu drveća a da niko nije primetio... stvarno neverovatna. :)
 
Mozda ovi iz zelenila nisu dugo vremena sekli pa rekose da obnove "znanje" za sledecu sezonu?
 
Videcu da sutra okrenem telefonom Srbijasume i priupitam ih oko te isecene sume, sta,kako i zbog cega.
 
Pitao sam sada na facebooku, pa mi rekose da je to najverovatnije plantaza topola, koja se posle nekoliko godina sece, pa opet sadi.
 
Zna neko kada ce konacno biti uradjen detaljnu urbanisticki plan (DUP) za blok 25 i 26??

Napred ceka DUP da bi mogla da krene sa realizacijom ove kule, koja je po meni jedna od najlepsih planiranih u BG.

090427-VS-B26NAPRED-03.jpg


Zbog necije lenjosti grad gubi priliku da zaposli na hiljade beogrdjana. :notok:
 
Ljudi, ima li nekih planova o izgradnji na velikom ratnom ostrvu? ja bih tu izgradio operu, ostatak bih ostavio kao beogradski central park, a deo reke uz novi beograd bio pretvorio u jezero kao na adi ciganliji :D
 
dokamarkovic97":zhzu860f je napisao(la):
Ljudi, ima li nekih planova o izgradnji na velikom ratnom ostrvu? ja bih tu izgradio operu, ostatak bih ostavio kao beogradski central park, a deo reke uz novi beograd bio pretvorio u jezero kao na adi ciganliji :D
Ne nema, niti ce biti nadam se. Veliko ratno ostrvo ostaje oaza zelenila, prepustena pticama i pogledima. Dovoljno je velicanstveno bez ikakvih objekata, i svaka urbanizacija Ratnog ostrva bi u nepovrat odnela prepoznatljiv Beogradski pogled. Bas taj zbun zelenila nasred reke daje Beogradu neki sarm, i steta bi bilo pretvoriti ga u bilo sta drugo.
 
Intresuje me da li postoji mogucnost dogradnje terasa na jednoj zgradi na Vozdovcu, koja je procedura za to, kome prvo da se obratim, kako da saznam koliko bi orjentaciono kostalo po stanu ako bi se radilo za celu vertikalu, i kakva je procedura samo za moj stan, jer sam u prizemlju.
Laicki posmatrano, ima dovoljno mesta i ne bi se kvario izgled zgrade.

pozdrav
 
Hmmm vrlo tesko pitanje, posto se tice dogradjivanja postojeceg objekta i da je misljenje ugrozavanja estetike ili ne subjektivno, bilo bi mozda dobro za pocetak da nam postavis sliku zgrade i danaznacis gde zelis da uradis dogradnju terase.

U principu dogradnja bilo kog elementa koji menja prvobitni izgled jedne zgrade mora da se radi uz saglasnost arhitekte ili neke nadleznozne ustanove (zavod za zastitu spomenika, urbanisticki zavod...)

Svaki poduhvat uradjen na svoju ruku i bez strucnog odobrenja spada u nelegalnu nadogradnju i na zalost takvih primera postoje na hiljade u Beogradu i ostalim gradovima sirom Srbije i uveliko ucestvuju u narusavanue generalnog izgleda prestonice i fasada.
 
ChemiR":3cwb63vs je napisao(la):
Intresuje me da li postoji mogucnost dogradnje terasa na jednoj zgradi na Vozdovcu, koja je procedura za to, kome prvo da se obratim, kako da saznam koliko bi orjentaciono kostalo po stanu ako bi se radilo za celu vertikalu, i kakva je procedura samo za moj stan, jer sam u prizemlju.
Laicki posmatrano, ima dovoljno mesta i ne bi se kvario izgled zgrade.

pozdrav
Хемире, мораш прво да се обратиш Општини на којој живиш тј. Општини Вождовац, грађевинској инспекцији и то ти је полазна тачка за тако нешто. Наравно треба да се поднесе молбе, шта се жели, колико, итд. Најбоље прво да одеш до Општине и распиташ се шта је све потребно од документације.
 
Kao klinac sam živeo u Cara Dušana i do skora sam bio ubeđеn da se jedna od naspramnih ulica zvala Čaplinova ili Čarlija Čaplina. Gledam mapu sad i ne vidim da ima u toj okolini ulica sa takvim imenom. Znam da se ranije Kneginje Ljubice zvala Zmaj Jovina(kojoj bu**** je palo na pamet da to menja da mi je samo znati).
Sumnjiva mi je sadašnja Dositejeva ulica. Da li se ta ulica i ranije tako zvala? Znam da je Pionir u ulici Čarlija Čaplina, ali ja tad nisam zalazio toliko daleko od kuće tako da nije to.
Moguće je i da sam nešto permutovao, možda se neka radnja ili video kluba tako zvao, a ja nekako u glavi to vremenom povezao sa ulicom.
U svakom slučaju, ako neko živi u tom kraju, bio bih mu zahvalan da mi reši ovu nedoumicu.
 
Nikola":2nd7tiem je napisao(la):
Kao klinac sam živeo u Cara Dušana i do skora sam bio ubeđеn da se jedna od naspramnih ulica zvala Čaplinova ili Čarlija Čaplina. Gledam mapu sad i ne vidim da ima u toj okolini ulica sa takvim imenom. Znam da se ranije Kneginje Ljubice zvala Zmaj Jovina(kojoj bu**** je palo na pamet da to menja da mi je samo znati).
Sumnjiva mi je sadašnja Dositejeva ulica. Da li se ta ulica i ranije tako zvala? Znam da je Pionir u ulici Čarlija Čaplina, ali ja tad nisam zalazio toliko daleko od kuće tako da nije to.
Moguće je i da sam nešto permutovao, možda se neka radnja ili video kluba tako zvao, a ja nekako u glavi to vremenom povezao sa ulicom.
U svakom slučaju, ako neko živi u tom kraju, bio bih mu zahvalan da mi reši ovu nedoumicu.

E pa bivši komšija, Knjeginje Ljubice je od nedavno zamenilo donji deo ulice Zmaj Jovine, jer je tako nekako i bilo ranije, a deo Zmaj Jovine u visini Knez Mihajlove je ostao sa tim nazivom.

Čarlija Čaplina od kako znam se nalazi kod Pionira. Nešto si verovatno zgrešio. :cool:
 
Carlija caplina je kod pionira bar 10tak godina koliko znam,ne znam ranije kako se zvala mada ne verujem da su je menjali.

Najbolje je da nadjes na internetu neki stari plan grada i videces naziv ulice.
 
Ja sam u tom kraju živeo u prvoj polovini 90-tih i bio sam u nižim razredima osnovne škole. Imam neku staru mapu grada sa početka prošle decenije ali tamo je ko i sada, sem ove promene sa Zmaj Jovinom.
Jedine sadašnje ulice koje se ne sećam iz detinjsta je Dositejeva, tako da mi praktično samo treba potvrda da ta ulica nije menjala ime, od sredine 90-tih, da bih bio siguran da sam ime nečeg drugog vremenom u glavi pomešao sa imenom ulice.
Dobračinova je bila moja krajnja granica u kojoj sam se kao klinac obično kretao, zajedno sa Vasinom, T. Košćuškog i Cara Dušana tako i da nije čudo što je se ne sećam. Znači okolina Age tj. sad Mike Alasa.
 
Kad vec pitaš evo
jedno veliko moje iznenađenje kada sam video
lepe kućice sa pravim bazenima na ,,novoj,, Višnjičkoj banji :)
 
Jesu neki ni za trotoar se nisu isprsili nijedna ulica nema trotoar i na mirjevu imas kuce sa bazenima :kafa:
 
триалин у сваком крају имаш по неког ловатора. а конкретно ти по ободним насељима се руководе принципом боље први у селу него задњи у граду, па купе плацеве за десетак сома, саграде виле, а то што немају тротоаре, школе, улице, канализацију, градски превоз и слично, за то их није брига. битно је да се има базен.

рецимо на дедињу или сењаку два ара плаца вреде више него цела та кућа......


незахвално је причати о томе који су крајеви "ловаторски" зато што у сваком крају имаш и богатих и сиромашних, али неки познатији крајеви по томе су на првом месту дедиње и сењак, па онда врачар и нови београд део око арене, онда бежанијска коса где живи доста естрадних звезда..... има ту још вероватно сам неке пропустио.
 
Vrh