Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Pozdrav svima.
Da li neko zna postoji li neki nacin da saznam kada je neka zgrada gradjena a da ne moram da idem do katastra? Oni rade samo radnim danom u periodu 7:30-15:30 pa moram bas da izbijam sa posla a ne vidim da postoji neki drugi nacin da dodjem do informacije.
Konkretno, interesuju me zgrade 9,11,13,15 (i uopste te brojeve) u Zemunu u Vrtlarskoj ulici. Tu su 2 ili 3 solitera (nekih 11 spratova) a izmedju su neke nize zgrade, 3-4 sprata.
Kazu da su to vojne zgrade i da su gradjene 60-tih godina. Da li neko zna da li je to tacno?
Takodje, da li neko zna kog su kvaliteta te zgrade? Razmatram kupovinu stana pa gledam i taj deo grada a ne znam da li da uzimam u obzir i njih.
 
Ako pukne kanalizaciona cev ispod ulicnog asfalta izmedju revizionog otvora i mog dvorista da li je i to odgovornost komunalne sluzbe ili moja. Trebalo bi da je moja odgovornost do revizionog sahta. Ali sa druge strane kako ja da prekopam gradsku ulicu da bi zamenio cev?
 
wipeout":1p0mloxh je napisao(la):
Ako pukne kanalizaciona cev ispod ulicnog asfalta izmedju revizionog otvora i mog dvorista da li je i to odgovornost komunalne sluzbe ili moja. Trebalo bi da je moja odgovornost do revizionog sahta. Ali sa druge strane kako ja da prekopam gradsku ulicu da bi zamenio cev?
Jel si zvao gradski vodovod i kanalizaciju ? Sta su ti oni rekli kako se to resava ?
Meni su npr poceli da dolaze ogromni racuni za vodu, da bih utvrdio da je voda curila na spoju sa vodomerom.
Oni su odmah rekli da je moja krivica. Onda sam im svasta rekao, obzirom da su menjali vodomer, i nakon 6 meseci je voda pocela da curi, tu gde su menjali, na spoju. Cak su mi rekli kako su mi cevi stare, a ja menjao pre 30 godina sve cevi i sve radi do samog spoja :)
Ipak su uvazili i nista nisam platio. Inace mislim da opet curi, ali da mi salju konstantno isti racun za vodu sada :)
Videcu na prolece, obzirom da je vodomer kod komsije u dvoristu :(
Mada bih verovatno ja trebalo da napravim novi vodomer , koji bi se nalazio kod mene u dvoristu a ne kod komsije, mada to nije uzrok zasto voda curi :)
 
snezana":jj66x9k9 je napisao(la):
Pozdrav svima.
Da li neko zna postoji li neki nacin da saznam kada je neka zgrada gradjena a da ne moram da idem do katastra? Oni rade samo radnim danom u periodu 7:30-15:30 pa moram bas da izbijam sa posla a ne vidim da postoji neki drugi nacin da dodjem do informacije.
Konkretno, interesuju me zgrade 9,11,13,15 (i uopste te brojeve) u Zemunu u Vrtlarskoj ulici. Tu su 2 ili 3 solitera (nekih 11 spratova) a izmedju su neke nize zgrade, 3-4 sprata.
Kazu da su to vojne zgrade i da su gradjene 60-tih godina. Da li neko zna da li je to tacno?
Takodje, da li neko zna kog su kvaliteta te zgrade? Razmatram kupovinu stana pa gledam i taj deo grada a ne znam da li da uzimam u obzir i njih.
Nekada pise i na samoj zgradi. Npr. na Lionu ima tabla na jednom od ulaza, pise godina izgradnje i ko je bio izvodjac radova.

Da li si obisla te zgrade sa svih strana, pogledala da li bar na jednoj ima neka tabla na kojoj pise nesto tako? Moguce da je negde "zabijena", npr. pored ulaza u nekom cosku pri zemlji, ili tako nesto...
 
hazard":3h3rjkfo je napisao(la):
snezana":3h3rjkfo je napisao(la):
Pozdrav svima.
Da li neko zna postoji li neki nacin da saznam kada je neka zgrada gradjena a da ne moram da idem do katastra? Oni rade samo radnim danom u periodu 7:30-15:30 pa moram bas da izbijam sa posla a ne vidim da postoji neki drugi nacin da dodjem do informacije.
Konkretno, interesuju me zgrade 9,11,13,15 (i uopste te brojeve) u Zemunu u Vrtlarskoj ulici. Tu su 2 ili 3 solitera (nekih 11 spratova) a izmedju su neke nize zgrade, 3-4 sprata.
Kazu da su to vojne zgrade i da su gradjene 60-tih godina. Da li neko zna da li je to tacno?
Takodje, da li neko zna kog su kvaliteta te zgrade? Razmatram kupovinu stana pa gledam i taj deo grada a ne znam da li da uzimam u obzir i njih.
Nekada pise i na samoj zgradi. Npr. na Lionu ima tabla na jednom od ulaza, pise godina izgradnje i ko je bio izvodjac radova.

Da li si obisla te zgrade sa svih strana, pogledala da li bar na jednoj ima neka tabla na kojoj pise nesto tako? Moguce da je negde "zabijena", npr. pored ulaza u nekom cosku pri zemlji, ili tako nesto...
I ako je bilo, verovatno su je pocupali, slomili :(
To je bilo tako super kada vidis onu plocu, pogotovo kada urade u nekom mereru. Steta sto svaka zgrada to nema.
 
hazard":2td8tzap je napisao(la):
snezana":2td8tzap je napisao(la):
Pozdrav svima.
Da li neko zna postoji li neki nacin da saznam kada je neka zgrada gradjena a da ne moram da idem do katastra? Oni rade samo radnim danom u periodu 7:30-15:30 pa moram bas da izbijam sa posla a ne vidim da postoji neki drugi nacin da dodjem do informacije.
Konkretno, interesuju me zgrade 9,11,13,15 (i uopste te brojeve) u Zemunu u Vrtlarskoj ulici. Tu su 2 ili 3 solitera (nekih 11 spratova) a izmedju su neke nize zgrade, 3-4 sprata.
Kazu da su to vojne zgrade i da su gradjene 60-tih godina. Da li neko zna da li je to tacno?
Takodje, da li neko zna kog su kvaliteta te zgrade? Razmatram kupovinu stana pa gledam i taj deo grada a ne znam da li da uzimam u obzir i njih.
Nekada pise i na samoj zgradi. Npr. na Lionu ima tabla na jednom od ulaza, pise godina izgradnje i ko je bio izvodjac radova.

Da li si obisla te zgrade sa svih strana, pogledala da li bar na jednoj ima neka tabla na kojoj pise nesto tako? Moguce da je negde "zabijena", npr. pored ulaza u nekom cosku pri zemlji, ili tako nesto...
Čini mi se da nisam videla ništa slično ali pogledaću detaljnije sad kad znam šta da tražim.
 
Bulevarac":d4ef1y56 je napisao(la):
hazard":d4ef1y56 je napisao(la):
Nekada pise i na samoj zgradi. Npr. na Lionu ima tabla na jednom od ulaza, pise godina izgradnje i ko je bio izvodjac radova.

Da li si obisla te zgrade sa svih strana, pogledala da li bar na jednoj ima neka tabla na kojoj pise nesto tako? Moguce da je negde "zabijena", npr. pored ulaza u nekom cosku pri zemlji, ili tako nesto...
I ako je bilo, verovatno su je pocupali, slomili :(
To je bilo tako super kada vidis onu plocu, pogotovo kada urade u nekom mereru. Steta sto svaka zgrada to nema.
Da, to je baš šteta što nema svaka zgrada i kuća. To sam do sada vidjala samo na starim kućama po Vojvodini, na vrhu kuće je ugravirana godina gradnje. Lepo je tako videti kuću izgradjenu početkom prošlog veka koja se i dalje koristi i lepo je održavana...
 
Ima i na dosta zgrada zidanih 60ih i 70ih prošlog veka... Ako je zidala vojska te zgrade, sigurno ima tu malu metalnu ili mermernu "pločicu" negde kod ulaza.
 
Moja zgrada u Resavskoj ulici, u delu kroz koji prolaze tramvaji, se NENORMALNO mnogo trese nakon zamene šina. Naime, kada su šine tek zamenjene, nije se uopste primećivala razlika- jednako se treslo kao i pre. Medjutim, kako vreme prolazi, a proslo je oko 2 godine, vibracije su sve jace i jace, i sada mi se tresu i sobe koje uopste nisu nad ulicom. Bukvalno mi se tresu slike na zidovima, i to u prostorijama u kojima se ranije nisu osecali tramvaji. Mislila sam da umisljam, ali verujte mi, svako ko dodje se uplasi kad prodje tramvaj! Pocela sam da se plasim da ce, znam da zvuci smesno, zgrada da se srusi!

Da li iko zna kome da se obratim, i da li postoji neka služba koja vrsi nekakva merenja kojima moze da se utvrdi sta se desava?

Ima li na forumu nekoga iz Resavske sa slicnim iskustvom?

Online
 
e2d79.jpg


http://www.gettyimages.com/detail/3398859/Hulton-Archive

Kaže ->
Title: Student Palace
Caption: circa 1950: A luxurious student residence set in formal gardens in Belgrade, Serbia.
Date created: 01 Jan 1950

Gde je to (bilo)?
Podseti me na bukureštanski Klub vojske: http://www.flickr.com/photos/jlaki/5477961784/in/set-72157626013073817/
 
To je studentski dom Kralja Aleksandra kod Vuka jlaki.Tacno pogled sa centra od fontane prema domu i Cirilu i Metodiju
 
Pobogu.
Koliko velelepno izgleda ovde.
A danas je neprimetna.

Hvala.
 
није не приметна, само је не гледаш из овго угла. ово је сликано из парка код Вуковог споменика
 
Jasno mi je to.
Opkoljena je drvećem i zgradama slične visine danas, pa je nekako progutana.
 
Mene samo buni godina "circa 1950"???
Nije li to zdanje podigao Kralj Aleksandar, po kome i danas nosi naziv ova ustanova??
 
suma.jpg


Da li neko zna zbog cega je iskrcena suma, (crveni kvadrat), kakvo je danas stanje tamo? snimak je iz 2009.
 
Juče sam vozio bajk tu blizu, bio malo do Dunava da iskuliram. Imam jednu fotku od prošle godine (istina, još uvek sam se uhodavao sa fotografijom pa sama fotka nije nešto) ali će ti biti od neke koristi (valjda). Mogu da odem tamo narednih dana pa da napravim neke fotke, ako ti je baš potrebno.

http://static.panoramio.com/photos/original/33012324.jpg

Inače, koliko sam video, sve ovo što sam prebeležio preko tvoje fotke je isečeno. Možda nisam sve tačno označio, ali je podosta isečeno od 2009.

 
@dzonihsv
Aaa uuu , al se već izgradilo , dokaz tvoja fotografija, plus +1 od mene bravo
to potkrepljuje upravo ono sto sam napisao na temi ,,novi Dunavski most,, ..... dati mogucnost Beograđanima, da ne idem dalje u of ovde.
još jednom hvala za priloženu fotogrfiju.
 
dzonihsv":1s17v8jd je napisao(la):
Juče sam vozio bajk tu blizu, bio malo do Dunava da iskuliram. Imam jednu fotku od prošle godine (istina, još uvek sam se uhodavao sa fotografijom pa sama fotka nije nešto) ali će ti biti od neke koristi (valjda). Mogu da odem tamo narednih dana pa da napravim neke fotke, ako ti je baš potrebno.

http://static.panoramio.com/photos/original/33012324.jpg

Inače, koliko sam video, sve ovo što sam prebeležio preko tvoje fotke je isečeno. Možda nisam sve tačno označio, ali je podosta isečeno od 2009.

[url]http://www2.picturepush.com/photo/a/5256230/640/5256230.jpg[/url]
Hvala na fotkama, koje sam inace i ranije nalazio na google earth-u. + i od mene za ovu, a i ostale fotke koje kacis.
Ne trebaju mi fotke nizasta, jednostavno me je interesovalo zasto je nestala suma, slucajno sam to primetio dok sam gledao Google erth. I sta ce tamo biti , zna li neko ?
 
U svakom slučaju, pošto tu ima i šljunkara 'Bami', mogu nekog od radnika da pitam da li znaju nešto više. Naravno, kad sledeći put budem išao tamo.

edti: Neće ništa biti, po svemu sudeći. Postoje planovi za projekat 'Čaplja' ali je to veoooma daleko od realizacije, iako je ideja zaista pohvalna.

link - http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=833&p=10
 
Bio sam do tamo, imadoh danas vremena za vožnju bajka. Naime, pričao sam sa čovekom koji radi tu kod/na šljunkari i kaže da verovatno seku zbog posađivanja novih sadnica. E sad, da li planiraju da šire onaj gore deo sa topolama (blizu Crvenke) ili će nešto drugo stavljati, ko zna. Na fotki sam crvenim linijama označio posečeno, plavim ono što će poseći ove godine (po rečima tog čoveka). Na moje pitanje da li će još nešto seći okolo, odgovorio je da ne veruje da hoće.



3 panorame (oko 7-10MB svaka) odatle napravljene pre par sati. Fotke nisu ništa posebno, čisto da se vidi šta je tu a šta nije. Ostalo je po koje drvo ili grupa drveća, ali je mahom sve ostalo posečeno.





 
Hvala, kao da sam ja licno bio tamo :)
Dosta su posekli, mozda je to planska suma, namenjena za secu.
To su verovatno sekle Srbijasume ?
 
Nema na čemu.

Planska šuma za seču (dalje preradu papira, itd) su topole severo-zapadno, ispod i pored Crvenke. Ali ovo, ne znam stvarno. Ko je sekao, takođe nisam upućen, ali su verovatno oni jer država ima vlasništvo nad tom zemljom.
 
Vrh