Šta je novo?

Pijace

Svi znaju da se kuća gradi od temelja, to i za pijace isto važi. Prvo se gradi podzemna garaža pa se tek onda sređuje nadzemni deo i to ne po zamisli arhitekte sa glisera nego po internacionalnom konkursu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379585#p379585:3dk8hhtr je napisao(la):
spatiotecte » 05 Apr 2016 10:44 pm[/url]":3dk8hhtr]
Da budemo precizniji:

Mi kulturu nemamo.


spatiotecte,

Pogledaj malo oko sebe, videćeš da su pijace sad ponovo "in".

https://www.google.rs/search?q=london+f ... 36&bih=754

Ne treba ih rušiti, samo im treba dati šansu da ponovo zažive.

Meni se baš sviđa kako se to dešava u Londonu, recimo, gde prodavci sve češće moraju da budu u isto vreme i proizvođači (i to lokalni) i gde je izbor odličan (i pored toga što su poljuprivredni proizvodi u Engleskoj nižeg kvaliteta nego kod nas).

Ali ako ti oćeš da ubiješ pijace i da nas teraš sve u Ideje i Maksi, samo napred.
 
Bas i ja htedo da pitam dal to ovde lobiraju veliki lanci supermarketa? :D
Mislim zaista se stice takav utisak.

Da se razumemo, nisam ljubitelj pijaca i izuzetno ih retko posecujem, mozda u proseku 1-2 puta godisnje i to kad me ostali ukucani (citaj zena) nateraju.
Ali znam dosta ljudi koji vole da kupuju na pijacama. Znam i da su u Becu pijace znacajno posecene.
Split, Sibenik, Zadar, kao i Banjaluka takodje.

Drugo, samo na pijaci mozete kupiti 'pravi' kajmak.
U supermarketu cete kupiti 'alakajmak' samo sto ono 'ala' pise jako sitnim slovima.
E taj 'alakajmak' vam ima skoro pola biljne masti...

Samo na pojaci cete kupiti kajsiju, breskvu i sl. iz Grocke!
Ubranu zrelu, sazrelu pod suncevim zracima.
U supermarketu ce ona biti ubrana zelena, ko zna gde, sazrela u nekom kamionu tokom transporta iz zemlje porekla do centralnog magacina nekog od stranih trgovackih lanaca...

Dakle, neka nama nasih pijaca, sa nasim proizvodima i proizvodjacima, pa i sa nasim "preprodavcima" :D

A za trgove ima mesta po gradu i bez da se ukine ovih svega nekoliko pijaca koje ovaj grad ima

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Slazem se sa Lakijem,

Pijace odbijaju dosta ljudi zbog komunalnog haosa koji na njima vlada. Treba zaobici i preskociti sve one prodavce na kutijama, na trotoarima, tezge sa kojih visi 300 cuda. I kada to uspete, onda gacate po blatu i barama koje je nastalo usled zalivanja salati i povrca, dok vas sunce przi u glavu.

Mislim da je kljucna stvar odvojiti zelene prodavce od buvljackih. Napraviti 1 ili 2 buvlje pijace u gradu (tipa sadasnjeg buvljaka) a ostalo dozvoliti samo u obliku zelene pijace.
 
Majstori sređuju cevi kod pijace
S. B. M. | 12. april 2016. 13:33 | Komentara: 0

Popločavanje zemunske tržnice odloženo zbog popravki. Zbog pucanja toplovoda, bez grejanja bila i škola


b%20ZEMUN%20%20macak_620x0.jpg


POPLOČAVANjE Zemunske pijace najavljeno za ovu nedelju, po svemu sudeći, biće odloženo. Prvobitno je bilo planirano da ekipe JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" zamene staru uličnu vodovodnu mrežu kao i sve spojeve na Zemunskoj pijaci, pre nego što se tržnica poploča.

Ipak, prilikom izvođenja radova na razbijanju betona oštećeni su interna kanalizacija i toplovod, koji su veoma plitko postavljeni. Zbog oštećenja na toplovodu, bez grejanja su ostali potrošači koji žive na Magistarskom trgu, u Petra Zrinjskog, Kosovskoj, kao i OŠ "Lazar Savatić" na Keju oslobođenja.

- Oštećena su dva kanalizaciona spoja, od kojih je jedan popravljen u ponedeljak, a u planu je da se drugi popravi danas - kažu u JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija". - Nakon završetka popravke kanalizacije, radnicima JKP "Beogradske elektrane" biće omogućeno da poprave kvar na toplovodu.


NOVE TEZGE NAKON REKONSTRUKCIJE

PIJAČNI trg će biti popločan granitnim pločama, a rok za izvođenje radova je 60 dana. Nakon rekonstrukcije tržnice, biće postavljene nove tezge i spoljne rashladne vitrine.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... kod-pijace
 
Da li je neko u situaciji da proveri mogućnost koju sam danas saznao: pijaca Zeleni venac tone ili klizi.

Oštećenja su vidljiva na donjim pločicama u lokalima i na stepenicama ka lokalima.

Zakupci se žale da imaju probleme i sa vodovodnim i kanalizacionim instalacijama.

TT
 
20160411_142541.jpg


kalenic pijaca radovi u toku

Kad se renovirao zeleni venac radovi su kasnili zbog sancije klizsta i sidrenja i tada se tvrdilo da je sa garazom ispod pijace stabilizovano tlo
sta se sad desava nebih znao mada je moguce nisam primejtio neke pukotine kad sam bio zadnji put
 
Данас је постављен први стуб носеће конструкције будућих објеката на пијаци „Каленић“. Током јучерашњег дана завршени су радови на постављању темеља првог низа локала, а данас су у току радови на постављању челичне, монтажне конструкције за објекте дуж улице Максима Горког.
Pogledajte prilog 2

Данас се завршавају радови на асфалтирању дела пијачног платоа пијаце „Скадарлија“
Pogledajte prilog 1
izvor:JKP gradske pijace
 
Ovo u vezi pijace Zeleni venac, može da bude zbog onog izlivanja feklaija na vrhu brda ispod prolaza na Terazijama koje je ovih dana sanirano. Te fekalije su negde morale da cure, pa su podigle nivo podzemnih voda i spuštale se niz brdo preko Zelenog venca. Što je možda pokrenulo klizište ili povuklo objekte u zemlju usled prolaska vode?
 
Asu uvaljali pjesak sto ce to biti dobar asfalt nagib slivnici to nije bitno
 
Primer pijace / trga u Zemunu je pokazao kako mi i dalje ne možemo da izguramo tu priču pijaca prepodne, trg popodne.
Naime poslednjih godinu dana praktično pola tezgi je ostalo fiksirano tu gde jesu i nije bilo nikakvog oslobađanja te strane trga u popodnevnim satima.
A sama prednost pijace u odnosu na supermarkete po pogledu voća i povrća je ogromna. Od kada sam pre nekoliko godina krenuo da na pijacama kupujem vikendom ove namirnice, mrsko mi je svaki put kada ne stignem na pijacu pa moram da kupujem u supermarketima. Kao bofl robu da kupujem u odnosu na pijace, naročito ako se uđe u neki manji format od hipermaketa.

I jedna stvar prema kojoj sam uvek bio malo sumnjičav, ali vidim da sam se ranije varao - Sir i jaja, uvek kupovati na pijacama, generalno nije za poređenje sa robom iz supermarketa. Kada upekne leto, odustanem od sira pošto ne verujem baš tim spoljnim rashladnim vitrinama, ali 7-8 meseci u godini opušteno tamo kupujem i mnogo je kvalitetnije. Na nekim pijacama ovaj deo je i zatvoren, tako da može cele godine, ja pak kupujem u Zemunu gde je vićina na otvorenom.
 
pozamasan deo pijace skadarlija koji izlazi na dzordza vasingtona je ogradjen i raskopan, iz tramvaja sam video bager koji radi (u subotu popodne)
jel to pocetak dugo cekane rekonstrukcije?
 
Djeram postepeno uklanjanje starih kiosaka

20160514_114241.jpg


kalenic pijaca

20160514_121721.jpg


20160514_121727.jpg


20160514_121815.jpg


20160514_121830.jpg


20160514_121815.jpg


20160514_121904.jpg
 
Пијаца на Коњарнику се увелико реконструише

20160517_185438.jpg


20160517_185512.jpg


20160517_185521.jpg
 
Pijace rade ali nigdje nekaci gradjevineske table niti kako ce izgledati nista
 
Каленић, субота, 21.05.2016.
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Поглед са паркинга
Pogledajte prilog 1

Имам утисак да су грађевинску линију повукли од ивичњака око 4m. Надам се да је то због проширивања улице Максима Горког. Питам се хоће ли рушити и померати "Махi/Shop&Go"?
 
Pa skoro svako mesto u starom delu grada, gde se nalazi pijaca, bio bi lep trg. Ali moraju negde i pijace da budu ;)
 
Pa zato se napravi pijaca trg, najbolji izum posle patike cipele.
 
Beograd ima trgova, ali je većina zauzeta stalnim pijacama. Piazza = Trg = Pijaca.

Jasno je da je napušten prethodno zamišljen plan mobilnih pijaca, koje bi posle podne oslobađale trg od tezgi.
 
Čika Brano jel ovo stavarno fotka od 21.05? Ja prođoh u subotu ujutro i nisam ništa video, mora da sam izlapeo.
 
Vrh