Šta je novo?

Pijace

Kalenic
12919885_994586463953332_4567284449451290558_n.jpg

12928303_994581610620484_4615424837102424903_n.jpg
 
Sve je to super samo sto je prvo trebalo uraditi garazu ispod pijace pa sve ostalo
Ovo mi sve dodje naopako
 
Sve je to super samo sto bi trebala ta pijaca da postane TRG.
Ovo mi sve deluje naopako. ;)
 
b%20kalenic%20%20buduce_620x0.jpg


Meni je ovo super. Jednostavno i nije preterano skupo, a daje utisak nekakve uredjenosti. Mislim da bi ove tipske montazne objekte trebali na sve pijace da postave i tako urede da ne bi bilo ovako

5dd8bd80af12f372e141427bf49a1248.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=378012#p378012:zcnxv2y6 je napisao(la):
SRBO » 26.Mar.2016/12:33 pm[/url]":zcnxv2y6]Не знам уопште што цветкову дирају кад ће бит скроз рушена по плану за булевар
Koji/Kakav bulevar?
 
Cudno okovane rashladne vitrine za mljecne proizvode
 
Bas me zanima kako ovo izgleda i radi u praksi kada se pusti u rad :)
 
Meni se lično boja ne sviđa. Da su kombinovali sa zelenom kao na postojećim tezgama ili da su u beloj boji izgledalo bi bolje.
 
Imate na predhodnoj strani bolje dizajnirane ali ove gore kutije su tek vrh bas me zanima obrazlozenje za takv projekat dizajn a pogotovo prakticnost im nije bila jaca strana
 
Obrazlozenje?
Nema obrazlozenja za takav dizajn, izaslo iz Mikine i Perine garaze.
Ovo je cista srafciger industrija.
 
Austrougari, vratite se, sve vam je oprošteno :)
 
To što na ovim fotografijama vidimo zapravo je paradigma Beograda: blistavi potencijal i zastrašujuća nebriga. Beograd je zapravo invertovana Andersenova bajka o ružnom pačetu: ovde se ljupki labud pretvara u tužno pače, a ne obrnuto kako znamenita priča kaže.Како неко написа недавно у једној поруци.

Бајке су бајке, а стварност није бајка, али ми волимо бајке и зато нам је стварност таква каква је.
 
Glas prirode jel si ti vec negde napisao tvoj post ili se meni cini da sam ga negde drugde procitao?

U svakom slucaju +
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=378757#p378757:2ipzga61 je napisao(la):
spatiotecte » Чет Мар 31, 2016 1:23 am[/url]"]Glas prirode jel si ti vec negde napisao tvoj post ili se meni cini da sam ga negde drugde procitao?

U svakom slucaju +

Хвала за плус. Ако пажљиво ишчиташ приметићеш да сам пренео поруку другог члана, јер сам недавно имајући у виду изглед и могућности трга у Скадарској улици, тренутно запоседнутог тезгама и приземним радњама, дошао до сличног схватања. И то није једино место које има лепоту скривену накарадним детаљима и садржајима.
Има тога од Калемегдана, дуж обала до тргова и улица.
Колико је само лепих стабала украшено свим и свачим, између осталог.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=378757#p378757:ai0a3ege je napisao(la):
spatiotecte » 31 Мар 2016 12:23 am[/url]":ai0a3ege]Glas prirode jel si ti vec negde napisao tvoj post ili se meni cini da sam ga negde drugde procitao?

U svakom slucaju +
какав дежа ви, није ми добро :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=378459#p378459:b2tf2hpf je napisao(la):
kraspeed » Tue Mar 29, 2016 4:54 pm[/url]":b2tf2hpf]Danas ispred pijace na Vidikovcu
25506157804_f652616c81.jpg

izvor :jkp pijace
 
Vesić se baš bacio na Vračar :D

Весић: Пијаца Kаленић се сређује у четири фазе

1748963_1_buduci_izgled_pijace_v.jpg


Почела је реконструкција највеће београдске Каленић пијаце. Према најавама градских челника, за две године, на платоу поред општине Врачар, никнуће најмодернија зелена тржница у Србији. Грађевински радови ће се обавити у четири фазе.

Градски менаџер Горан Весић каже да је град сређивање пијаце започео због петиције 4.000 грађана, а после 50 година ово ће бити први грађевински радови у овом старом делу Београда.

– Приликом реконструкције водићемо рачуна да сачувамо пијацу као аутентичну амбијенталну целину, тако да Каленић остане изворна тржница, само уређенија. Такође, заузели смо став да пијаца током извођења грађевиснких радова нормално ради, јер је реч о месту са којег намирницима снабдева више десетина хиљада Београђана – рекао је за „Новости” Горан Весић.

Он објашњава да ће се „Каленић” радити фазно. Док се један кварт уређује, на другом ће се пазарити храна. За четири планиране фазе биће потребно око две године радова.

– У првој фази, која је почела прошле недеље, руше се стари и праве нови локали у Улици Максима Горког, а потом ће бити исто урађено са локалима из Његошеве улице. У другој фази биће реконструисан део „између две капије”, а према плановима, он ће бити наткривен – открива динамику радова градски менаџер.

Према његовим речима, у трећој фази биће сређена садашња затворена хала, да би се на крају, у четвртој фази уредио отворени део пијаце. У оквиру четврте фазе биће изграђена гаража на месту садашњег фаст-парка. Паркиралиште ће имати капацитет око 200 возила, од којих ће део бити за продавце, а део за купце и станаре околних зграда.

– Сачуваћемо и рестаурирати велике камене коцке које су сада на отвореном делу пијаце. Оне ће опет добити функцију. Што се тиче тезги, оне ће бити модерне и комфорне и за купце и за продавце – закључује Горан Весић.

Он ја додао да ће упоредо са уређењем Каленић пијаце почети претварање Његошеве улице у пешачку зону, са паркинзима испод шеталишта. И ова реконструкција ће се радити у фазама. Прво ће се уредити део Његошеве између Курсулине и Максима Горког, који ће постати пјацета, тако да ће и то бити део укупног уређења простора око зелене тржнице, објашњава Горан Весић, градски менаџер.

Чувена врачарска тржница изграђена је 1926. године на Каленића гувну, једном од бројних задужбина предратног београдског богаташа и добротвора Влајка Каленића. Важи за најбоље снабдевену пијацу у престоници. Продајно место, закупци и пољопривредни произвођачи преносе са колена на колено. Роба се излаже на 839 тезги и 114 расхладних витрина смештених у млечној хали.

Izvor: Grad Beograd
 
Vrh